مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام دوستان و آقا فرشید.
به نظر شما 100تومن ارزش داره به جای i7 2600 i5 2500 بگیرم؟
چون 2600 به جز .1 فرکانس بیشتر و هایپرتریتینگ چیز دیگه ای نداره!(لطفا دلیل هم بیارین خواهشا)
مارک رم تو چه چیزهایی تاثیر داره؟
بنچمارک هایی که از سری k میزارن اورکلاک شدشون هست؟
پیشاپیش سپاس.

سلام دوستان و آقا فرشید.
چون 2600 به جز .1 فرکانس بیشتر و هایپرتریتینگ چیز دیگه ای نداره!(لطفا دلیل هم بیارین خواهشا)
پیشاپیش سپاس.
اون 2600 بیشتر برای کارهای فوقوالعاده سنگین هست و اگر بیشتر بازی میکنید نهایتا تا 1 یا 2 فریم تفاوت داشته باشند!اگر برای بازی میخواین اصلا 2600 ارزش نداره و فقط پول اضافه است!
توی رم هم مثلا بازم باید ببینید کاربریتون چیه!به طور مثال الان رم های جدید شرکت Corsair منتشر شدن با قیمت حدود 90 که فوقوالعاده عالی هستند مثلا بازم اگه برای بازی میخواین تفاوت محسوسی در فرکانس 1333 و 1600 نیست!قدرت اورکلاک هم بسته به بچ نامبر خوب و کولینگ خوب تغییر میکنه که لینکشو ندارم متاسفانه!

• Like
Reactions: saber royal
سلام اقا فرشید من قصد خرید دو قطعه مانیتور و اسپیکر رو دارم برای ps3 با بودجه 500 تا 550 هزار تومان انتخابم اینه برای مونیتور بین samsung px23720 و bx2285 plus موندم کدوم بهتره میگن px23720 دیگه گیر نمیاد برای اسپیکر هم logitech z-2300 رو انتخاب کردم برای بازی با ps3 چطور هستند پیشنهاد شما چیه مونیتور های asus چطورن حدود قیمت رو هم بگین مرسی
سلام . PX23720 دیگه تولید نمیشه . دو روز پیش از یه بنده خدایی شنیدم می گفت چون ایراد فنی داشت تولید نمیشه . من PX دارم ولی فعلا ایرادی توش ندیدم . مانیتور های ASUS خوبن . داداشم یه 228 ms داره . ;یفیتش خوبه و لی به پای PX نمیرسه . من خودم لنکه PX ندیدم. اینم شانسی دستم رسید . تنها گزینه همون ASUS هست .
اسپیکر زیاد سر رشته ندارم ولی تعریف Z2300 رو زیاد شنیدم .

سلام اقا فرشید من قصد خرید دو قطعه مانیتور و اسپیکر رو دارم برای ps3 با بودجه 500 تا 550 هزار تومان انتخابم اینه برای مونیتور بین samsung px23720 و bx2285 plus موندم کدوم بهتره میگن px23720 دیگه گیر نمیاد برای اسپیکر هم logitech z-2300 رو انتخاب کردم برای بازی با ps3 چطور هستند پیشنهاد شما چیه مونیتور های asus چطورن حدود قیمت رو هم بگین مرسی

فعلا که انتخابای دیگه ای برای مانیتور توی بازار نیست، مدلهای ASUS با اینکه از لحاظ کیفی خوبن ولی نه طراحی جدیدی دارن و نه کیفیت پنل هاشون همسطح مدلای اصلی سامسونگ هست.

برای اسپیکر دو تیکه هم مدل 2300 عالیه، البته قیمتش هم بالاست.

سلام دوستان و آقا فرشید.
پیشاپیش سپاس.

اگر برای بازی می خوای خیر، نداره
مدل Core i7 2600K بجز فرکانس و HT مقدار حافظه کش بیشتری هم داره که بعضی جاها توی راندمان تاثیر داره،
مارک رم توی سازگاری با پردازنده و مادربرد تاثیر داره
بنچمارک فراوون هست، سرچ بزن گوگل رو ، پیدا می کنی.

1- میشه یه کولینگ که از نظر خنک کنندگی و صدا درجه یک باشه معرفی کنید؟( منظورم از صدا اینکه اصلا صداش در نیاد:d)
2- واسه کارت گرافیک هم کولینگ هست؟ چون کارات گرافیک موقع بازی کردن صداش فن هاش بالا میره ...
3-مزایا و معایب کولینگ های آبی چیه؟
ممنون.:x

به نظرتون خوبه 2500k بگیرم دیگه.
رم هم کینگ مکس 2*8 خوبه؟
این چیزیه که میخوام بگیرم:
case:x3
ram:2*4g
MB:p8p67
power:635b
cpu:2500k
H.D.D:seagate 1T
البته فعلا اور نمیکنم واسه همین پاور پایین گذاشتم.
کارایی 2600و2500 توی 3dmax &udk چطوره؟

1- میشه یه کولینگ که از نظر خنک کنندگی و صدا درجه یک باشه معرفی کنید؟( منظورم از صدا اینکه اصلا صداش در نیاد:d)
2- واسه کارت گرافیک هم کولینگ هست؟ چون کارات گرافیک موقع بازی کردن صداش فن هاش بالا میره ...
tower 120 و core-contact freezer محصول گرین 20 دسی بل صدا دارن که مقدار خوبیه . محصولات کولر مستر هم عالیه .
کولینگ گرافیک محصول کولر مستر هست . ولی در کل صدا دادن فن کارت گرافیک طبیعیه . هر کاری کنی صداش کاملا قطع نمیشه . مگر اینکه کارت جدید بخری . البته بستگی به کارت گرافیک هم داره .
کولینگ آبی تا اونجا که من می دونم نیاز به کیس بزرگ داره . البته وقتی کولینگ آبی نصب کنی حمل و نقل کیس سخت میشه . اگر نیاز نداری این کارو نکن .

• Like
Reactions: castlevania
رم هم کینگ مکس 2*8 خوبه؟
2500K خوبه . فرق زیادی با 2600K نداره . اگر می خوای اور کلاک کنی بهتره همون 2500 رو بگیری چون جای اورکلاک بیشتری داره . اصولا هر کس بخواد اورکلاک کنه سی پی یو فرکانس پایین رو اورکلاک می کنه نه فرکانس بالا رو . اختلاف قیمت 2500 با 2600 رو می تونی برای یه خنک کننده خوب یا خرید پاور بذاری .
پاور رو قوی انتخاب کن . دوباره کاری نکن . یه 750 وات خوبه .
رم با تایمینگ پایین و فرکانس بالا انتخاب کن که موقع اورکلاک باعث محدودیت نشه . موقع اورکلاک مجبور میشی تایمینگ رم رو زیاد کنی .

tower 120 و core-contact freezer محصول گرین 20 دسی بل صدا دارن که مقدار خوبیه . محصولات کولر مستر هم عالیه .
کولینگ گرافیک محصول کولر مستر هست . ولی در کل صدا دادن فن کارت گرافیک طبیعیه . هر کاری کنی صداش کاملا قطع نمیشه . مگر اینکه کارت جدید بخری . البته بستگی به کارت گرافیک هم داره .
کولینگ آبی تا اونجا که من می دونم نیاز به کیس بزرگ داره . البته وقتی کولینگ آبی نصب کنی حمل و نقل کیس سخت میشه . اگر نیاز نداری این کارو نکن .
ممنون.:x این دوتایی که معرفی کردین از Zerotherm NV120 Nirvana که آقا فرشید تو مقاله معرفی کردن بهتره؟(از نظر خنک کنندگی و صدای کم)
من تو نت داشتم چرخ میزدم یه مدل کولینگ آبی برا گرافیک دیدم که بایستی فنهای خود گرافیک رو در بیاری و اونو جایگزین کنی. مثل کولینگ h70 بود. اگه در این مورد چیزی تو ایران پیدا میشه معرفی کنید.

با سلام
من dvd Writer میخوام که قدرتش خوب باشه تو خوندن و رایت کردن در ضمن قیمتش هم کمتر از 30-40 باشه
چون چیز زیادی از dvd writer ها نمیدونم پرسیدم

ممنون.:x این دوتایی که معرفی کردین از Zerotherm NV120 Nirvana که آقا فرشید تو مقاله معرفی کردن بهتره؟(از نظر خنک کنندگی و صدای کم)
من تو نت داشتم چرخ میزدم یه مدل کولینگ آبی برا گرافیک دیدم که بایستی فنهای خود گرافیک رو در بیاری و اونو جایگزین کنی. مثل کولینگ h70 بود. اگه در این مورد چیزی تو ایران پیدا میشه معرفی کنید.
تو تست هاش یکی دو درجه از tower120 خنک تره ولی صداش تا 39 دسی بل می رسه که یعنی پر صدا تره .
در مورد h70 این صفحه رو برای تست خنک کننده h70 پیدا کردم
http://www.hardwarecanucks.com/foru...5-corsair-hydro-h70-cpu-cooler-review-10.html
با چند خنک کننده دیگه مقایسه کرده و در کنار مزایاش به نظر چیز دندون گیری نمیاد .
از معایبش اینکه در دور بالا ، فن هاش صدای زیادی تولید می کنه و نسبت به نمونه های مشابه ، بزرگتره .
نظر شخصی من : نسبت به خنک کننده های مایع احساس خوبی ندارم ! ( البته در مورد خنک کننده های مایع اطلاعاتی ندارم . این اطلاعات رو هم با یه چرخ زدن 2 دقیقه ای تو اینترنت ، سریع میشه پیدا کرد )

---------- نوشته در 07:47 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:41 PM ارسال شده بود ----------

با سلام
من dvd Writer میخوام که قدرتش خوب باشه تو خوندن و رایت کردن در ضمن قیمتش هم کمتر از 30-40 باشه
با این قیمت چیز دندون گیری گیرت نمیاد . رایتر خوب بالای 100 تومنه . از plextor زیاد تعریف شنیدم.
کلا نحوه نگه داری از رایتر تعیین کننده عمر رایتر هست . وقتی با دست ات سطحی رو که قراره dvd از روش خونده بشه یا نوشته بشه لمس کنی dvd کثیف میشه و لنز دستگاه رو هم کثیف می کنه .
بعد اینکه اگر مشکل از کثیفی لنز باشه میشه به راحتی رایتر رو باز کرد و لنز اش رو با الکل صنعتی و یه دستمال نرم و بدون پرز تمییز کرد . من دو بار رایترم رو از این طریق زنده کردم . الان هم داره مثل یه مرد کار می کنه . با اینکه تمیز کردن لنز رایتر ، وقت گیره ولی ارزش اش رو داره وقت بذاری

با سلام

HP 1270i

Samsung 24X Sata

Pioneer S19 FX

سه رایتری که اسامیشون رو نوشتم در محدوده بودجه تعیین شده هستند, کارایی شون هم نسبتا خوبه.

مدلهای حرفه ای از برند ThermalRight و CoolerMaster و ThermalTake هستن، مدلهای گرین مثل کپی های نابرابر با اصل برندای دیگه هستن و مشخصاتشون هم با اونی که روی برچسبشون هست فرق داره و توصیه نمیشه
واسه گرافیک هم کولینگ هست ولی به هیچ وجه توصیه نمیشه، همیشه کارت گرافیک رو با فن اختصاصی بخرید خیلی بهتره تا بعدا بخواید فنش رو عوض کنید که کار بسیار مشقت باری هست، مدلهای ASUS DCU II از اون مدلهای با فن اختصاصی هستن که اصلا صدا نداری محسوسی ندارن.
3-مزیتشون اشغال فضای کمتر داخل کیس، عیبشون قیمت بیشتر و نیاز به رسیدگی و بازدید مکرر و عدم راندمان قابل توجه نسبت به کولینگ های هوایی

رم هم کینگ مکس 2*8 خوبه؟
KingMAX رو این وسط کی پیشنهاد داد که می خوای بخری؟! گفتیم CORSAIR
بقیش خوبه
بهتر که نیستن،راندمانشون کمتره و البته دور فنشون هم کمتر، مدل NIRVANA دارای ولوم کنترل کننده ی دور فن هست.
نویزی که تولید می کنن برخلاف ادعای سازنده خیلی بیشتره و بالاتر هست

از معایبش اینکه در دور بالا ، فن هاش صدای زیادی تولید می کنه و نسبت به نمونه های مشابه ، بزرگتره .
نظر شخصی من : نسبت به خنک کننده های مایع احساس خوبی ندارم ! ( البته در مورد خنک کننده های مایع اطلاعاتی ندارم . این اطلاعات رو هم با یه چرخ زدن 2 دقیقه ای تو اینترنت ، سریع میشه پیدا کرد )

با این قیمت چیز دندون گیری گیرت نمیاد . رایتر خوب بالای 100 تومنه . از plextor زیاد تعریف شنیدم.
کلا نحوه نگه داری از رایتر تعیین کننده عمر رایتر هست . وقتی با دست ات سطحی رو که قراره dvd از روش خونده بشه یا نوشته بشه لمس کنی dvd کثیف میشه و لنز دستگاه رو هم کثیف می کنه .
بعد اینکه اگر مشکل از کثیفی لنز باشه میشه به راحتی رایتر رو باز کرد و لنز اش رو با الکل صنعتی و یه دستمال نرم و بدون پرز تمییز کرد . من دو بار رایترم رو از این طریق زنده کردم . الان هم داره مثل یه مرد کار می کنه . با اینکه تمیز کردن لنز رایتر ، وقت گیره ولی ارزش اش رو داره وقت بذاری

اول که عیب مدل CORSAIR H70 رو خودم توی مقاله نوشتم،
دوم که کدوم مدل DVD-RW بالای 100 تومن هست که کیفیتش هم خوب باشه؟!! مجبورید نظر فضایی بدید؟ با این وقت محدود باید سوتی های شماها رو تصحیح کنم یا به بقیه مشاوره بدم؟

رایترهای موجود عملا تفاوت زیادی از لحاظ کیفی با هم ندارن و خرید مدلهای گرونتر بیشتر توهم و حروم کردن پول هست، مفید مختصر و قاطع!

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: castlevania
بهتر که نیستن،راندمانشون کمتره و البته دور فنشون هم کمتر، مدل NIRVANA دارای ولوم کنترل کننده ی دور فن هست.
نویزی که تولید می کنن برخلاف ادعای سازنده خیلی بیشتره و بالاتر هست
پس تا حالا خرید nirvana در اولویت هست. در ضمن من یه مدل کولر واسه cpu پیدا کردم که خیلی ازش تعریف میکنن. اسمش اینه :[SIZE=+2]V10[/SIZE]
(RR-B2P-UV10-GP)
اینم عکسش:

top1.jpg

این چطوره؟ البته cpu من core i5 2300 هست و کولری که دنبالشم اینکه بتونم خوب cpu رو اور کنم و در ضمن صداشم نیاد:dراستی یه سوال کوچیک : کیس من در حال حاضر x3 هست. میخواستم ببینم کیس phantom nzxt چطورین؟ کلا از لحاظ کیفیت و کولینگ بدرد میخورن یا نه؟ خیلی از استیلش خوشم میاد. اینم عکسش:
vxj68e6hz9cnzwremyd.jpg

پس تا حالا خرید nirvana در اولویت هست. در ضمن من یه مدل کولر واسه cpu پیدا کردم که خیلی ازش تعریف میکنن. اسمش اینه :[SIZE=+2]V10[/SIZE]
(RR-B2P-UV10-GP)
اینم عکسش:

این چطوره؟ البته cpu من core i5 2300 هست و کولری که دنبالشم اینکه بتونم خوب cpu رو اور کنم و در ضمن صداشم نیاد:dراستی یه سوال کوچیک : کیس من در حال حاضر x3 هست. میخواستم ببینم کیس phantom nzxt چطورین؟ کلا از لحاظ کیفیت و کولینگ بدرد میخورن یا نه؟ خیلی از استیلش خوشم میاد. اینم عکسش:

این کولر به درد نمیخوره عزیز چون هم قیمتش بالاست - هم صداش زیاده -هم اینکه واسه رمهات مزاحمت ایجاد میکنه و توی هر کیسی هم جا نمیشه
گفتم که یه v6 gt بگیر خیلی بهتره
----
اگه این کیس رو بتونی پیدا کنی عالیه
قیمتش هم توی ایران باید بالای 180 باشه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or