مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام اقا فرشید من یک سیستمی می خوام که بتونه بازی های جدید رو 90 درصد برا MW3 و BF3 بتونه این ها رو رو یک رزولیشن معمولی و با کیفیت معمولی اجرا کنه ( برای مولتی پلیر بازی کردن می خوام ) می خوام ببینم این سیستمی که دارم جواب گو هستیا نه اگه نه در حد یک تغغیر جزئی که مفید واقع بشه چه چیزی رو پیشنهاد می کنید ؟

Core 2 Dou 2.4

RAM : 2

9500 GT یک گیگ
برای رزولیشن بالا جواب نمیده . باید رو رزولیشن پایین اجراشون کنی . اگه کارت گرافیک رو ارتقا بدی بهتره .
یه چیزی که خودم در مورد کارت گرافیک بهش رسیدم و تجربه کردم اینه :
تا 50 الی 80 هزار تومن ، قدرت یه کارت گرافیک با یه گرافیک مجتمع روی مادربرد یکیه . پس خرید چنین کارت گرافیک هایی بی معنی و مساوی ضرره . کارت گرافیک خوب از 120 هزار تومن شروع میشه . به ازای هر 120 هزار تومن شما می تونید یک سال بازی کنید . یعنی وقتی یه کارت 400 هزار تومنی می خرید می تونید تا 3 سال با رزولیشن بالا و جزئیات بالا بازی کنید . بعد اون ، کارت بازده اش و ارزشش رو نسبت به کارت های روز از دست میده .
یه مثال می زنم . اولین کارت گرافیک نیمه حرفه ای که من خریدم 5700 Ultra محصول chintech بود . خدایی کارت شاخی بود . یه نرم افزار هم روش داشت که راحت 500 تا اورکلاکش می کرد . من با این کارت Mafia1 رو 22 فریم در ثانیه بازی کردم . حدود 3 سال بعد گرافیک سری 4000 ای تی ای رسید . سری کارت 4350 از محصولات ردی پایین سری 4000 شرکت ATI بود که قیمت 50 هزار تومن داشت . این کارت راحت مافیا 1 رو که من با یه کارت 250 هزار تومنی سه سال قبل بازی کردم اجرا می کرد. اون هم فریم بالاتر از 50 . این یعنی اینکه در عرض حدود 3 سال ارزش یه کارت 250 هزار تومنی به کمتر از 20 هزار تومن میرسه . پس تو انتخاب کارت گرافیک دقت کنید . یکی از دلایلی که من روی کارت های 350 تا 400 هزار تومن تاکید دارم همینه که هر سال مجبور به ارتقا نباشید . یه بار خرج می کنم درست خرج می کنم و البته لذتش رو هم می برم .
یه مورد دیگه اینکه تو بازی شما به فرکانس احتیاج دارم نه Cash. پس cpu باید فرکانس بالا داشته باشه .
در مورد رم الان تو ویندوز 7 بالای 2 گیگ رم لازمه . چون پس از مدتی خود ویندوز راحت 1/5 گیگشو اشغال می کنه . 4 گیگ حالت ایده آلی هست .
من بازی زیاد انجام میدم . ادعا ندارم که گیمر حرفه ای هستم ولی این چیز ها رو به عینه تجربه کردم . خدایی تا حالا واسه سخت افزار خیلی پول دادم . اگه به جاش طلا خریده بودم الان که طلا کشیده بالا مولتی ملیونر بودم ! :-s

---------- نوشته در 08:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:18 PM ارسال شده بود ----------

سلام ....من میخوام یک سیستم بخرم و 1میلیون و 300 هزار تومان فقط برای کیس بودجه تعیین کردم نظر شما چیه ؟؟؟؟؟ سی پی یو اینتل باشه و مادربورد ایسوس
دوستام گفتن برای سی پی یو cor i7 2600k بردار و مادربورد هم یکی از مدل های p8p67 بردارم .......نظر شما چیه ؟؟؟؟ یک مشخصات کامل از یک سیستم توپ توپ با این بودجه به من بگین؟؟؟؟
اول بگو برای چه کاری می خوای تا بهتر راهنماییت کنیم

آخرین ویرایش:
درود دوستان یه سیستم کامل با بودجه 700 تومن برای گیم معرفی کنید واسه فامیل میخوامb-)
CPu athlon x3 440 ----------------------------- 60,000
mainboard MSI 870-c45 ----------------------------- 115,000
4 GB ram g skill ------------------------- 60,000
VGA 5670--------------------------- 120,000
Case ----------------- 35000
Pawer 400 W ---------------- 35000
Hdd 320 G -------- 35000
ODD samsung --------------25000
KB + MUS -------------------- 30000
باقی پول هم می تونی یه LCD بخری . فقط این نکته رو به خاطر داشته باش اگر کارت گرافیک قوی تر بخوای نصب کنب باید پاور رو ارتقا بدی
با این سیستم crysis 2 رو اجرا کردم . ولی رزولیشن متوسط بود . 1024 * 768 . بیشتر نباید انتظار دشته باشی

---------- نوشته در 09:28 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:20 PM ارسال شده بود ----------

سلام علیکم
جهت ارتقای رم چه مارکی رو پیشنهاد می کنید؟ چند هست؟ این سیستم ما(پروفایلم) چقد رم ساپورت می کنه؟
ممنون
بی احترامی نباشه ولی مورد سیستم شما با رم بیشتر حل نمیشه . یعنی افزایش رم تاثیری تو کارایی نداره . سلرون ها رو شخصا شبهه پردازنده می دونم . بعد از ارتقا پردازنده می تونی به کارت گرافیک و رم فکر کنی .
ولی کلا ارزش ارتقا نداره.

سلام دوستان
من میخواستم یه سیستم بگیرم واسه کار توی کلوپ سی دی فروشی
میخوام باهاش فیلم تبدیل کنم و رایت کنم و بازی های جدید رو هم بتونم نصب کنم
یه سری چیزا رو با مشاوره دوستان انتخاب کردم بازم دوستان اگه میتونن نظرشون رو درباره اینها رو هم بدن و اگه میشه در خرید cpu و main و vga یه مشاوره بهم بدن .

این قطعاتی هست که خریدشون تقریبا قطعی شده .

dvdrw : pioneer sata
ram : kingston 4gb 1333
hdd : western digital sata 2 1tb 64mb
power : green gp530 a-eu

با 200-225 سه قلم جنس میخوام. کیس، هارد 2TB و موس

1- کیس: مهمترین مسئله برام بی صدا بودنه. میخوام صدا رو خفه کنه! بعد حداقل 5 عدد جای هارد و بعد ابعادش به محفظه کیس میز کامپیوترم بخوره. ابعاد محفظه 50x30x50 البته برای ارتفاع بخش ورودی 50 سانت هست ولی در داخل محفظه 10 سانت به ارتفاع برای جریان هوا اضافه شده یعنی در مجموع 60 سانت. عمق هم 7 سانت با دیوار فاصله داره که میشه 57 سانت. سه مدل از گرین X-3 و Falcon و orbit رو پسندیدم ولیبه سه دلیل به فالکون راقب نیستم یکی طولش همش 5 سانت برای جریان هوا و کابل های پشت باقی میذاره تازه اگه لب به لب بکشمش جلو بعد با X-3 مقایسه کردم هیچ توجیه اختلاف قیمتی پیدا نکردم چون از لحاظ فنی خیلی نزدیک به هم بودن و بعدی هم کنترلر فن نداره. اگه مدل مناسب تری خصوصاً از برندهای دیگه هست لطفاً معرفی کنید. (مادربورد P5Q ATX Form Factor, 12"x 8.8")

2- هارد 2TB: فکر نکنم با این بودجه انتخابی جز سیگیت یا وسترن خاویار گرین داشته باشم.سرعت اصلاً برام مهم نیست. آخه الآن از هارد بدجوری ضربه خوردم. 14 ماه پیش 129 تومن پول دادم گرون ترین و سریع ترین هارد وسترن رو خریدم WD2002FAEX کل پاساژ ایران و رضا رو زیر رو کردم فقط یه مغازه داشت اونم خودش وارد کرده بود. حالا 2-3 هفتس بد سکتور شده اونم بدجوری! گارانتی تعویض داتیس داره (با خود مغازه در ارتباطه) به نظرتون اگه تعویض نکردن چجوری باهاشون برخورد کنم که تعویض کنن؟! :d یه هارد 500 مکستور از قدیم دارم شکر خدا آخ نگفته. یه سکتور خراب هم نداره! حالا وسترن بگیرم احتمال خرابیش کمتره یا سیگیت یا چیزه دیگه هست؟

3- موس: هرچی شما بگین. فقط خوش دست باشه. موس خوب PS2 پیدا میشه یا همه خوبا USB شدن؟ چون آخرین باری که موس عوض کردم 10 سال پیش یه موس فراسو داشتم عین چی برام کار کرد آخرم سیمش رو قطع کردم تا خراب شد! در صورت امکان USB نباشه یکی برای احتمال کمتر خرابی میگم یکی هم الآن مشکلی که دارم یه موس USB وصل کردم تا از USB جداش نکنم کامپیوتر sleep نمیشه!!! خلاصه صبح تا شب تو دستمه چیز خوب میخوام.

پیشاپیش ممنونم.

آخرین ویرایش:
سلام آقا فرشید
میخوام خودم سیستم رو ببندم واسه همین:
توی کیس و پاور های گرین راهنمای نصب فارسی داره؟
من تا به حال تجربه ای نداشتم به نظرت سی پی یو رو داغون میکنم:)؟
نصب ویندوز مثل نصب روی سیستمی هست که روش ویندوز نصب شده؟
میگن کیس های جدید گرین صداشون زیاده راس میگن؟
گرافیک های غیر رفرنس عمر و مصرف برقشون با رفرس ها فرق داره؟
زیاد شد ببخشید.
ممنون.
عزیز اینا دیگه آخرین چیزایین که ممکنه احتیاج به راهنما داشته باشن! ولی خیر، راهنمایی برای پاور در کار نیست، برای برخی مدلهای کیس راهنمای تصویری خلاصه ای داره.

یه کیبورد خوب برا بازی تا سقف 35 تومن معرفی میکنید ؟! اتصال USB هم باشه ...
ممنون ..
با این پول کیبورد با کیفیت از برند معتبری نمی تونی بخری، من کیبورد Farassoo 8900 یا کیبورد معمولی Microsoft رو پیشنهاد می دم، کیفیت ساخت دومی از کیبوردای مثل گیمینگ از برندای درپیت خیلی بهتره.

سلام ....من میخوام یک سیستم بخرم و 1میلیون و 300 هزار تومان فقط برای کیس بودجه تعیین کردم نظر شما چیه ؟؟؟؟؟ سی پی یو اینتل باشه و مادربورد ایسوس
دوستام گفتن برای سی پی یو cor i7 2600k بردار و مادربورد هم یکی از مدل های p8p67 بردارم .......نظر شما چیه ؟؟؟؟ یک مشخصات کامل از یک سیستم توپ توپ با این بودجه به من بگین؟؟؟؟

اگه واسه بازی می خوای این پیشنهاد میشه:

CPU:INTEL Core I5 2500
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GEFORCE GTX 570 1GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN X3

سلام اقا فرشید من یک سیستمی می خوام که بتونه بازی های جدید رو 90 درصد برا MW3 و BF3 بتونه این ها رو رو یک رزولیشن معمولی و با کیفیت معمولی اجرا کنه ( برای مولتی پلیر بازی کردن می خوام ) می خوام ببینم این سیستمی که دارم جواب گو هستیا نه اگه نه در حد یک تغغیر جزئی که مفید واقع بشه چه چیزی رو پیشنهاد می کنید ؟

Core 2 Dou 2.4

RAM : 2

9500 GT یک گیگ
نه عزیز، متاسفانه برای هیچ عنوانی مناسب نیس ، چه برسه به بازیهای مطرح تعطیلات 2012!
هچ کدوم هم قابل ارتقا نیست، سیستم رده متوسطی که توی مقاله معرفی کردم مناسب شماست.

من به جای Gainward GTX 560 ، گرافیک Asus Directcu II GTX 560 Ti رو خریدم .. بقیه اجزای کیس تغییر نکرده . به نظرتون پاور 585 وات کافیه ؟

بله، کفایت می کنه

درود دوستان یه سیستم کامل با بودجه 700 تومن برای گیم معرفی کنید واسه فامیل میخوامb-)
بودجه محدوده، نمیشه دیگه مخصوص بازی اسم گذاشت، ولس سیستم رده پایین یا رده متوسط مقاله مناسب کار شماست.

با 200-225 سه قلم جنس میخوام. کیس، هارد 2TB و موس

1- کیس: مهمترین مسئله برام بی صدا بودنه. میخوام صدا رو خفه کنه! بعد حداقل 5 عدد جای هارد و بعد ابعادش به محفظه کیس میز کامپیوترم بخوره. ابعاد محفظه 50x30x50 البته برای ارتفاع بخش ورودی 50 سانت هست ولی در داخل محفظه 10 سانت به ارتفاع برای جریان هوا اضافه شده یعنی در مجموع 60 سانت. عمق هم 7 سانت با دیوار فاصله داره که میشه 57 سانت. سه مدل از گرین X-3 و Falcon و orbit رو پسندیدم ولیبه سه دلیل به فالکون راقب نیستم یکی طولش همش 5 سانت برای جریان هوا و کابل های پشت باقی میذاره تازه اگه لب به لب بکشمش جلو بعد با X-3 مقایسه کردم هیچ توجیه اختلاف قیمتی پیدا نکردم چون از لحاظ فنی خیلی نزدیک به هم بودن و بعدی هم کنترلر فن نداره. اگه مدل مناسب تری خصوصاً از برندهای دیگه هست لطفاً معرفی کنید.

2- هارد 2TB: فکر نکنم با این بودجه انتخابی جز سیگیت یا وسترن خاویار گرین داشته باشم.سرعت اصلاً برام مهم نیست. آخه الآن از هارد بدجوری ضربه خوردم. 14 ماه پیش 129 تومن پول دادم گرون ترین و سریع ترین هارد وسترن رو خریدم WD2002FAEX کل پاساژ ایران و رضا رو زیر رو کردم فقط یه مغازه داشت اونم خودش وارد کرده بود. حالا 2-3 هفتس بد سکتور شده اونم بدجوری! گارانتی تعویض داتیس داره (با خود مغازه در ارتباطه) به نظرتون اگه تعویض نکردن چجوری باهاشون برخورد کنم که تعویض کنن؟! :d یه هارد 500 مکستور از قدیم دارم شکر خدا آخ نگفته. یه سکتور خراب هم نداره! حالا وسترن بگیرم احتمال خرابیش کمتره یا سیگیت یا چیزه دیگه هست؟

3- موس: هرچی شما بگین. فقط خوش دست باشه. موس خوب PS2 پیدا میشه یا همه خوبا USB شدن؟ چون آخرین باری که موس عوض کردم 10 سال پیش یه موس فراسو داشتم عین چی برام کار کرد آخرم سیمش رو قطع کردم تا خراب شد! در صورت امکان USB نباشه یکی برای احتمال کمتر خرابی میگم یکی هم الآن مشکلی که دارم یه موس USB وصل کردم تا از USB جداش نکنم کامپیوتر sleep نمیشه!!! خلاصه صبح تا شب تو دستمه چیز خوب میخوام.

پیشاپیش ممنونم.

1- مناسبتر از اون مدلها فک نکنم پیدا بشه، مگر CoolerMaster 690 که نمی دونم ابعادش مناسب کارت هست یا نه
2- همین مدلای WD CAVIOR GREEN یا SEAGATE 1TB برای کار شما کفایت می کنه، دنبال مدلای مثلا سریع WD Black نباش که توی ایران فقط با فروش اینا توی هارد دارن سود نامتعارفی می برن.

دوستان کدام ازاین سی پی یو هارو بخرم؟
amd phenomII x6 1100t
intel i5 2500k
این مقایسه س فیل و فنجون هست!
مشخصه که 2600 خیلی خیلی قویتره، مخصوصا توی بازی.

سلام ......بچه ها من بـــــــــــــــــــد جــــــــــــور بین مادربورد P8P67 معمولی و P8P67 Deluxe گیر کردم ...یکی میگه هیچ فرقی نمی کنه یکی میگه خیلی فرق میکنه ...... آقا تورو خدا منو نجـــــــــــــــات بدیــــــــــــــن از این ســـــــــــــــــر در گومــــــــــــــــــــــــی

سلام به همه این سیستمیه که میخوام ببندم ببینید چطوره
بورد : g1-sniper
سی پی یو : intel core i7-3.2Hz-960
پاور : green-gp1000b-gold
رم : a-data-triple channel 6gb-2000-(3*2gb)-gaming experience
کیس : haf x
گرافیک : ؟؟؟؟
این بوردو بیشتر برای این انتخاب گردم که برای بازی های آنلاین پینگو میاره پایین و لگ رو کم میکنه و این نکتش خیلی برام مهمه من میدونم x58 یه خورده قدیمی شده و نهایتش اینه که من 5 یا 6 ساله دیگه یه سیستم دیگه میبندم. فقط تو گرافیکش موندم میخوام دو رو بر 500 هزینه کنم خودم میگم 570 ولی آیا گرافیکی هم هست با این بوجه مثلا sli بشه و قدرتش هم بیشتر باشه و اگه بود این پاور کافیه .
ممنون از لطفتون

سلام به همه این سیستمیه که میخوام ببندم ببینید چطوره
بورد : g1-sniper
سی پی یو : intel core i7-3.2Hz-960
پاور : green-gp1000b-gold
رم : a-data-triple channel 6gb-2000-(3*2gb)-gaming experience
کیس : haf x
گرافیک : ؟؟؟؟
این بوردو بیشتر برای این انتخاب گردم که برای بازی های آنلاین پینگو میاره پایین و لگ رو کم میکنه و این نکتش خیلی برام مهمه من میدونم x58 یه خورده قدیمی شده و نهایتش اینه که من 5 یا 6 ساله دیگه یه سیستم دیگه میبندم. فقط تو گرافیکش موندم میخوام دو رو بر 500 هزینه کنم خودم میگم 570 ولی آیا گرافیکی هم هست با این بوجه مثلا sli بشه و قدرتش هم بیشتر باشه و اگه بود این پاور کافیه .
ممنون از لطفتون
شما که میخوای این همه پول خرج کنی وتا 5سال دیگه هم سیستم رو نمیخوای اپدیت کنی بزار یه راهنمایی کوچیک بهت میکنم cpuکه شما انتخاب کردی برای نسل بعد بازیها به مشکل جدی میخوری چون این cpuاز امتیازاتی پشتیبانی نمیکنه بعلاوه اینکه اپدیت جدید ویندوز هفت هم که اومد پشتیبانی از این ویجگیها شروع شد بعلاوه در ویندوز هشت هم که میخواد بیاد دیگه این نوع امتیازات میاد رو کار وبرای گیمهای جدید برنامه نویسها به احتمال بسیار زیاد با توجه به اومدن کنسولهای نسل بعد از این امتیازها استفاده میکنن که مهترین امتیازی که سری جدید cpuاینتل داره پشتیبانی از :
Advanced Vector Extensions که مخففش میشه(AVX)
بزرگترین کاری که این ویجگی میکنه تا زمان حال هیچ cpuدیگه قادر نیست مگه اینکه سری bulldozerشرکتamdبیاد که هنوز تو بازار نیومده قابلیت محاسبات شناور داخلی از 128بیت به256بیت ارتقائ پیدا میکنه بعلاوه چندین امتیازات دیگه این avxداره که الان جاش نیست توضیح بدم
چند تا از امتیازات جدید cpuاینتل هم داره مثل:
transcendental mathematics,
AES encryption
SHA-1
که به طور خلاصه یه نوع تغییر اساسی در پردازش اطلاعات کامپیوتری بعد از سال 2003ما شاهد هستیم

با این حساب اگر میخوای سیستمی داشته باشی که برای بازیهای اینده دچار مشکل نشی وهمچنین روی سیستم عاملهای اینده هم سرعت خوبی داشته باشی واز تمام امکاناتش بتونی بهره ببری توصیه من سری اینتل sandy bridgeهست که جدیدترین هستن واز این قابلیتها برخوردار یا اینکه صبر کن سری bulldozerشرکتamd بیاد که تا چند ماه اینده میاد ولی اگه الان میخوای ببندی حتما sandybridgeببند تا در اینده بتونی از تمام امکانات ویندوز 8وگیمها سود ببری
توصیه من cpuاینتل مدل2600kهست که حدود 360تا380قیمت داره اگرم ارزونتر میخوای 2500kروبگیر که حدود 250تا 280هست قیمت بستگی به فروشگاهی داره که ازش خرید میکنی در ضمن این دو تا cpuهم قدرتی بالاتر از 950دارن
فرق 2500kبا2500معمولی هم در انلاک برای اورکلاک هست..
مادر برد این سری cpuها که سوکت 1155هم هستن خیلی ارزونتر از مدلهای i7هستن میتونی از روی مادر برد پول اضافه بیاری ویه 580gtxبگیری یا اینکه 6990..ولی اگه 6990قدرت بسار زیاد تری نصبت به 580داره وحدود قیمتشم الان دستم نیست..
فقط یه نکته در اخر بهت بگم راجب به مادر برد حواست باشه چیپست مادر برد h61نباشه چون دوتا رم بیشتر نمیخوره...

فرق اساسیی ندارند فقط Deluxe هم از SLI ساپورت میکنه و پنل USB 3 دوتا جلو داره که میتونید مثلا به جای قسمت دیویدی رام کیس بزارین!
بنظرم وقتی Z68 هست دیگه لازم به پول اضافه برای Deluxe نیست!امکاناتش هم فول هست!
یه مدل Z68 با نام P8Z68-V هست که وقتی پردازش گرافیکی سنگین نیاز نداری از گرافیک سیستم به گرافیک داخل CPU سوئیچ می کنه . اینجوری مصرف برق سیستم هم بهینه تره . گزینه عالی ای هست

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back