مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

سلام مجدد .....خیلی ممنون بابت نظرات و پیشنهادات شما دوستان .... یک سوال دیگه این SSD که اکثر بچه ها میگن چیه ؟؟؟؟ چه کاری میکنه ؟؟؟؟ فایدش چیه ؟؟؟

سلام مجدد .....خیلی ممنون بابت نظرات و پیشنهادات شما دوستان .... یک سوال دیگه این SSD که اکثر بچه ها میگن چیه ؟؟؟؟ چه کاری میکنه ؟؟؟؟ فایدش چیه ؟؟؟
یک نوع وسیله ذخیره ی اطاعات هست که سرعتی باورنکردنی و قیمتی بالا دارد!مثلا 60 گیگش از 170 شروع میشه

سلام...

دوستان طی یه سلسله مراتبی250تومن از پولم خرج شد والان نهایت 300 دارم(یه هزاری هم نمیتونم جور کنم) یه کارت گرافیک و سی پی یو میخواستم که به همین مادربوردم بخوره چون نمیتونم براش هزینه بکنم
مادربوردم اینه:Asus g-surf 365

راستی اینو یادم رفت بگم: اگه میشه CPU رو AMD (به علت علاقه بیش از حد به AMD در CPU) و کارت هم فرقی نمیکنه هر کدوم بهتره...
...........................................
اینم جواب بدید ممنون میشم
میخوام کارت گرافیک و سی پی یو خودم رو بدم به خواهرم نمیدونم به مادربوردش میخوره یا نه،کارتم 9500GT وسی پی یو همAMD Athlon 5400 x2 2.8ghz مدله مادربورد خواهرم: Elitegroup P33t-A

راستی رمش هم یه گیگه میخوام یه 1 یا 2 گیگ اضافه کنم بهش،قیمت رم 1 و 2 (باس800) رو میخواستم (نه خیلی گرون باشه و نه ارزون و آشغال)

مرسی.....

آقا دمتون گرم،من اینترنت شب فقط دارم،از دیشب تا حالامنتظر بودم چون میخوام تو همین روزا عوضش کنم
خدمت شایان نامور هم عرض کنم که اول مرسی که جواب دادید و دوم گفتم نمیتونم جور کنم،اگه صبر کنم همین هم خرج میشه

برای این سیستم :

CPU : Intel Core i5 2500 K
M.B : Asus P8P67
VGA : Gainward GTX 560
Ram: Kingmax 2 * 2 GB
HDD : Seagate 1 TB

پاور Green GP530A-EU کافیه ؟

===

برای سیستم بالا چه کیسی بگیرم ؟ اگه چند تا مدل توی قیمت های مختلف معرفی کنید ممنون میشم

===

ماوس تا 30 تومن چی پیشنهاد میدید ؟

آخرین ویرایش:
سلام

من یه هارد 500 gb Seagate دارم
میخام بفروشمش 1 ترا بگیرم.
بودجه هم حدود 70 یا 80 تومنه.
فک کنم تا این بودجه فقط همین سه تا مدل هست

1_Seagate-SATA 2 - 1 TeraByte / 32mb buffer
2_Western Digital -SATA 2 - 1 TeraByte - 64MB / WD Caviar Green

3_Samsung f3

motherboard : Gigabyte S52s-s3

به نظرتون Sata 2 توصیه میشه.
چون شاید تا سه چهار ماه دیگه کلن سیستم رو ارتقا بدم و مادربورد Sata 3 بگریم . بعدن دردسر ساز نمیشه ؟

حالا کدوم یکی رو پیشنهاد میدین؟
برای نصب ویندوز و هارد اصلی بودن مناسب هستن ؟
ممنون....
همشون در یه سطح هستن تقریبا، اما مدل SAMSUNG F3 یکم سرعتش بیشتره، SATA2 باشن یا 3 هم اصلا تفاوتی نمی کنه، چون سرعتشون به سقف هیچ کدوم نمی رسه و همشون به همه ی مادربردا می خورن
برای نصب ویندوز توی این سه تا اول مدل SAMSUNG F3 و بعد مدل SEAGATE پیشنهاد میشه، مدل WD GREEN که دور پایین هست و بدرد بوت ویندوز نمی خوره. بهتر از اینا هم SSD نسل جدید...

به مقاله های من در بخش سخت افزار PC رجوع کنید.

برای این سیستم :

===

برای سیستم بالا چه کیسی بگیرم ؟ اگه چند تا مدل توی قیمت های مختلف معرفی کنید ممنون میشم

===

پاور شاید کافی باشه ولی مدل 585 واتش توصیه میشه
CASE هم FALCON یا X3 از GREEN توصیه میشه.

سلام آقا فرشید
میخوام خودم سیستم رو ببندم واسه همین:
توی کیس و پاور های گرین راهنمای نصب فارسی داره؟
من تا به حال تجربه ای نداشتم به نظرت سی پی یو رو داغون میکنم:)؟
نصب ویندوز مثل نصب روی سیستمی هست که روش ویندوز نصب شده؟
میگن کیس های جدید گرین صداشون زیاده راس میگن؟
گرافیک های غیر رفرنس عمر و مصرف برقشون با رفرس ها فرق داره؟
زیاد شد ببخشید.
ممنون.

سلام دوستان نظرتون دریاره Cooler Master CPU COOLER V8 چیه ؟؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟؟؟ و به Cor i7 2600K میخوره یا نه ؟؟؟؟کیسم هم فالکونه ....... از این بهتر چی سراغ دارین تو قیمت همین؟؟؟

سلام دوستان نظرتون دریاره Cooler Master CPU COOLER V8 چیه ؟؟؟؟ قیمتش چنده ؟؟؟؟ و به Cor i7 2600K میخوره یا نه ؟؟؟؟کیسم هم فالکونه ....... از این بهتر چی سراغ دارین تو قیمت همین؟؟؟
چیز خوبیه!
اگه infinity پیدا کنی بهتره البته گرونتره.
؟cm690هم خوبه.

برای این سیستم :

===

===

دوست عزیز من 560Ti دارم . دو تا کانکتور برق 6 پین لازم داره . پس هر پاوری می گیری اولا باید 2 تا کانکتور 6 پین برق داشته باشه ... دوما سعی کن Active PFC بگیری . قیمتش بالاس ولی می ارزه . کلا من هیچ وقت سر خرج کردن برای پاور ضرر نکردم .
گرافیک 560 کارت خنک و کم جایی هست . می تونی یه کیس معمولی بگیری . متاسفانه تو ایران تنوع مدل های کیس متعلق به green هست . یه سر به سایتش بزنی بد نیست .

---------- نوشته در 02:32 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 02:21 PM ارسال شده بود ----------

سلام آقا فرشید
میخوام خودم سیستم رو ببندم واسه همین:
توی کیس و پاور های گرین راهنمای نصب فارسی داره؟
من تا به حال تجربه ای نداشتم به نظرت سی پی یو رو داغون میکنم:)؟
نصب ویندوز مثل نصب روی سیستمی هست که روش ویندوز نصب شده؟
میگن کیس های جدید گرین صداشون زیاده راس میگن؟
گرافیک های غیر رفرنس عمر و مصرف برقشون با رفرس ها فرق داره؟
زیاد شد ببخشید.
ممنون.
به نظر من برای نصب پاور نیاز به دفترچه نیست . همه چیز مشخصه . در مورد کیس معمولا یه برگه هست که محل اتصال کانکتور های کابل های کیس به مادربرد به صورت شماتیک چاپ شده . اگر به مشکل خوردی می تونی از دفترچه مادربرد هم کمک بگیری .
نصب سی پی یو خیلی راحت تر شده . اگر اشتباه بزنی اصلا جا نمیره و تو سوکت سی پی یو قفل نمیشه . برای نصب سی پی یو نیاز به هیچ نوع اعمل زور نیست . همه چیز راحت سر جاش قرار می گیره
صدای کیس ها ( مهم نیست چه نوع کیسی ) به خاطر فن های نصب شده روی کیسه . گرین فن هایی داره که 10000 دوره و صداش هم خیلی کمه . بگیر و رو کیس سوار کن . من دارم استفاده می کنم . شب ها سیستم من تو فاصله 2 متری من روشنه و در حال دانلود. اصلا مزاحم خوابم نیست . اگر محدودیت بودجه نداری می تونی از فن های کولر مستر استفاده کنی . گرونه و لی واقعا بی صداست .
در مورد گرافیک اینکه گرافیک غیر رفرنس یعنی اینکه مدار و جای قطعات توسط شرکت هایی به غیر از ATI و Nvidia طراحی شده باشه . معمولا منظور از این طراحی ، رفع ایرادات این چنینی و اور کلاک از طرف خود شرکت سازنده هست . مسلما اکر فن خوبی روی کارت ها استفاده نشه و یا کارت لوکسی باشه ( بالای 700 هزار تومن ) صدای زیاد فن طبیعیه . چون بالاخره باید همچین چیزی رو به طریقی خنک نگه داشت .

یه کیبورد خوب برا بازی تا سقف 35 تومن معرفی میکنید ؟! اتصال USB هم باشه ...
ممنون ..
به نظر من انتخاب کی بورد مربوط به سلیقه شخصه . مثلا من خودم دوست دارم وقتی کلید های کیبورد رو فشار میدم کمی سفت باشه و زیر انگشت هام تق تق صدا بده ولی بعضی کیبورد ها صدای چرق چرق ساییده شدن کلید ها به هم رو میده . یکی دوست داره کلید ها گنده و بر آمده باشه ... یکی دیگه فلت دوست داره ... یکی دوست داره کیبوردش پهن و باشه ... یکی دوست داره جمع و جور باشه .... بهتره بری بازار و کیبوردی رو که می خوای بخری تست کنی .

آخرین ویرایش:
سلام ....من میخوام یک سیستم بخرم و 1میلیون و 300 هزار تومان فقط برای کیس بودجه تعیین کردم نظر شما چیه ؟؟؟؟؟ سی پی یو اینتل باشه و مادربورد ایسوس
دوستام گفتن برای سی پی یو cor i7 2600k بردار و مادربورد هم یکی از مدل های p8p67 بردارم .......نظر شما چیه ؟؟؟؟ یک مشخصات کامل از یک سیستم توپ توپ با این بودجه به من بگین؟؟؟؟

سلام اقا فرشید من یک سیستمی می خوام که بتونه بازی های جدید رو 90 درصد برا MW3 و BF3 بتونه این ها رو رو یک رزولیشن معمولی و با کیفیت معمولی اجرا کنه ( برای مولتی پلیر بازی کردن می خوام ) می خوام ببینم این سیستمی که دارم جواب گو هستیا نه اگه نه در حد یک تغغیر جزئی که مفید واقع بشه چه چیزی رو پیشنهاد می کنید ؟

Core 2 Dou 2.4

RAM : 2

9500 GT یک گیگ

آخرین ویرایش:
دوست عزیز من 560Ti دارم . دو تا کانکتور برق 6 پین لازم داره . پس هر پاوری می گیری اولا باید 2 تا کانکتور 6 پین برق داشته باشه ... دوما سعی کن Active PFC بگیری . قیمتش بالاس ولی می ارزه . کلا من هیچ وقت سر خرج کردن برای پاور ضرر نکردم .
گرافیک 560 کارت خنک و کم جایی هست . می تونی یه کیس معمولی بگیری . متاسفانه تو ایران تنوع مدل های کیس متعلق به green هست . یه سر به سایتش بزنی بد نیست .

من به جای Gainward GTX 560 ، گرافیک Asus Directcu II GTX 560 Ti رو خریدم .. بقیه اجزای کیس تغییر نکرده . به نظرتون پاور 585 وات کافیه ؟

یه کیبورد خوب برا بازی تا سقف 35 تومن معرفی میکنید ؟! اتصال USB هم باشه ...
ممنون ..
عزیز با 35 کیبور خوب واسه گیم نمیشه خرید(حداقل از برندهای معتبر)

این کولر خریدش دیگه به صرفه نیست و به درد نمیخوره!
به جای اون بهتره بری سراغ v6 با قیمت 70-75

من به جای Gainward GTX 560 ، گرافیک Asus Directcu II GTX 560 Ti رو خریدم .. بقیه اجزای کیس تغییر نکرده . به نظرتون پاور 585 وات کافیه ؟

اره کافیه

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back