مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

پاور 700 بخرم آینده نگری محسوی نمیشه؟:دی
از این لحاظ میگم که شاید نشه پولم رو اضافه کنم..و مجبور بشم یه پاور 120 تومنی ا نهایت 130 تومنی بگیرم..چون اگه نشه رو پولم بذارم پاور 160 تومنی اصلا نمیتونم بگیرم..
در اون صورت بهترین پیشنهاد شما چیه؟

بغعد میشه چند تا برند نام ببرید که مطمئنا پاوراش بهتر از گرین هستن؟
ببینید دوست عزیز
بنده گرین رو به دلیل خوش قیمت بودن و کیفیت فوقوالعاده همچنین وضعیت گارانتی در ایران مطرح کردم مثلا شما میتونید همین 700 وات رو از برند کولر مستر بردارید ولی با قیمت 180!نظر بنده بدون شک روی گرین هست و مطئن باشید پشیمان نخواهید شد!خوب شما میتونید 685b رو تهیه کنید با قیمت حدود 140-150 بنده هم همین الان دارم از همین پاور استفاده میکنم!

---------- نوشته در 12:56 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:51 PM ارسال شده بود ----------

فرشید جان

من مادربوردم p8z68-v pro است

بین رم هایی که ساپورت میکنه توی سایت ایسوس زده CMT6GX3M3A2000C8(XMP) 6GB 3x 2GB
رم من هم همینه ولی با این فرق که C8 نیست و C9 هست

حالا این باعث عدم شناسایی به عنوان تریپل و شناسایی به عنوان دوال یا هر جور مشکل دیگه ای نمیشه ؟
green infinity
توی رم اون CL یعنی زمان پاسخ گویی که توی سیستم سندی چندا تاثیری نداره یعنی هرچی پایینتر بهتر مطمئن باشید مشکلی در ساپورت نخواهید داشت!البته اگه اشتباه نکنم مادربورد تا دوال بیشتر ساپورت نمیکنه! الان CL پایینتر بیشتر به کار اورکلاکر ها میاد برای بالا آوردن فرکانس باید تایمینگ هم افزایش داد!

---------- نوشته در 12:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:56 PM ارسال شده بود ----------

اگه می دونستی این چن روزه چقد سر راهنمایی اشتباه دادن با بچه ها کلنجار رفتم حق رو به من می دادی.
فرشید جان حالا ما یه اشتباهی کردیم شما هم به عظمت ستاره های خودت ببخش دیگه ببخشی از بزرگان است!:d

آخرین ویرایش:
ببینید دوست عزیز
بنده گرین رو به دلیل خوش قیمت بودن و کیفیت فوقوالعاده همچنین وضعیت گارانتی در ایران مطرح کردم مثلا شما میتونید همین 700 وات رو از برند کولر مستر بردارید ولی با قیمت 180!نظر بنده بدون شک روی گرین هست و مطئن باشید پشیمان نخواهید شد!خوب شما میتونید 685b رو تهیه کنید با قیمت حدود 140-150 بنده هم همین الان دارم از همین پاور استفاده میکنم!

---------- نوشته در 12:56 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:51 PM ارسال شده بود ----------

ممنون پس همین 685 رو میگیرم..
فقط 150 خیلیه! اگه 140 باشه هم زیاده ولی چاره ای نیست..فکر کنم زیر این اصلا پاور جالب نباشه با این سیستم و آینده نگری.
بعد یه سوال: من با این 685 میتونم 2500K رو اور کنم و مشکلی پیش نیاد؟
بعد این Activ PFC رو داره این مدل؟

---------- نوشته در 01:10 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:06 PM ارسال شده بود ----------

الان فکر میکنید این سیستم حدودا چند در بیاد برام؟

MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II
Core i5 2500K
CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
ASUS P8P67
case X-3
power 685 green
ODD و DVDrom هم روی هم میگیم حالا 50..

Core i5 2500K
CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
ASUS P8P67
case X-3
power 685 green
خواهش میکنم!
حدود 1200 پاتون درمیاد و اگه تهران باشید کمتر!بازم میگم اهل اور نیستید اصلا لازم نیست K بردارید فقط هزینه ی اضافست همینجوری تا دوسال دیگه دووم میاره اصلا اگه نیورد اینو واقعا جدی میگم خودم ازتون میخرم!

---------- نوشته در 01:18 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:15 PM ارسال شده بود ----------

فقط 150 خیلیه! اگه 140 باشه هم زیاده ولی چاره ای نیست..فکر کنم زیر این اصلا پاور جالب نباشه با این سیستم و آینده نگری.
Active PFC رو داره و همچنین توانایی ایستدگی در برابر افزایش ولتاژ و همچنین عمر بالا و گارانتی خیلی خوب جز مزیت های این پاور هست!
خیر اگر محدود باشه مشکلی پیش نمیاد!

خواهش میکنم!
حدود 1200 پاتون درمیاد و اگه تهران باشید کمتر!بازم میگم اهل اور نیستید اصلا لازم نیست K بردارید فقط هزینه ی اضافست همینجوری تا دوسال دیگه دووم میاره اصلا اگه نیورد اینو واقعا جدی میگم خودم ازتون میخرم!

---------- نوشته در 01:18 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:15 PM ارسال شده بود ----------

Active PFC رو داره و همچنین توانایی ایستدگی در برابر افزایش ولتاژ و همچنین عمر بالا و گارانتی خیلی خوب جز مزیت های این پاور هست!
خیر اگر محدود باشه مشکلی پیش نمیاد!

تهرانم ولی اگه 1200 در بیاد شاید پولم نرسه..
اگه رسید همین سیستمو میخرم..

فقط یه چیزی..
اگه من k برندارم..پس نیازی هم نیست که مین P بردارم ؟خرج اضافس؟آخه میگن مین H رم 1600 رو ساپورت نمیکنه..

تهرانم ولی اگه 1200 در بیاد شاید پولم نرسه..
اگه رسید همین سیستمو میخرم..

فقط یه چیزی..
اگه من k برندارم..پس نیازی هم نیست که مین P بردارم ؟خرج اضافس؟آخه میگن مین H رم 1600 رو ساپورت نمیکنه..
اگه کاربردتون گیم هست 1333 با 1600 خیلی خیلی خیلی تفاوت فریم داشته باشه 2 فریمه که اصلا ارزش اینهمه هزینه ی اضافه نداره عوضش بعدا برای ارتقاع مانیتور پول دارین چون همچین سیستمی به 17 نمیخوره آخه:d

فرشید جان

من مادربوردم p8z68-v pro است

بین رم هایی که ساپورت میکنه توی سایت ایسوس زده CMT6GX3M3A2000C8(XMP) 6GB 3x 2GB
رم من هم همینه ولی با این فرق که C8 نیست و C9 هست

حالا این باعث عدم شناسایی به عنوان تریپل و شناسایی به عنوان دوال یا هر جور مشکل دیگه ای نمیشه ؟
-----------------------------------------------------------------

راستی این صداش که در نمیاد ؟
اگه صدا داره یه فنی بگید که صداش رو نشنوم
کیسم green infinity

مادربرد شما با تراشه ی Z68 فقط Dual Channel رو ساپورت می کنه، خودت اشتباه کردی که رفتی پک Triple خریدی، تا حالا 100 بار توی همین تاپیک گفتم که فقط پک 4 گیگ بگیرید یا 8 گیگ، ربطی هم نداره که ساپورت می کنه یا نه، ماجول سومی اضافیه، یه ماجول 2 گیگ دیگه عین همون باید کنارش بزاری که بشه 8 گیگ و راندمانش بهینه بشه.

کیس Infinity خیلی کم صداست، احتیاج به تغییر نداره.

---------- نوشته در 01:10 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:06 PM ارسال شده بود ----------

Core i5 2500K
CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
ASUS P8P67
case X-3
power 685 green

آقای شادمهر، فقط 3 4 صفحه بخاطر سوالای چپ و راست شما جلو اومده و هنوز هم داری سوال می پرسی ، قبلا گفتم که اگه دنبال ریز مشخصات قطعات هستی باید خودت بری تحقیق کنی ، اینجا نمیشه مسایل تکنیکی رو به تفصیل بحث کرد و توضیح داد.

همون سیستمی که اول معرفی شده تمام مواردی رو که شما مد نظر داشتی پوشش داده ، الان سیستم شما با لیستی که اول توصیه شده چقدر فرق کرده؟، اول که گفتی اور نمی خوای ، حالا دوباره K نوشتی و P67، بعدم سر پاور داری بحث بی دلیل می کنی، واسه خرید کردن که کل تاپیک رو زیر و رو نمی کنن که. با این کارات همه رو سرکار گذاشتی.

اگه اشتباه نکنم تو همون لینکی که قبلا بهتون دادم اینم توش بود از فرکانس 1333 تا 2400 رو توی گیم مقایسه کرده بود و فقط تفاوت 1333 با 2400 معلوم بود اونم نهایتا 8 فریم بود!:|

بله من دارمش همشون روشن می شن شماره یک هم دو حالت داره اگه به hdd بزنی روشن خاموش می شه اگه به led بزنی دائم روشنه فرشید هم داره اشتباه می گه

یه نقد کامل راجب این کیس هست که نمی شه به دلایلی گذاشتش اما همون طور که داخل نقد نوشته شده از نزدیک جدا قشنگ تره

شماره ی دوم هم این شکلی نیست این انگار با پینت درست شده از این بهتره اما به این واضحی نیست شکلشم کمی منحی تره

خیلی ممنون از جوابتون .....اون سایتی که این کیس رو نقد کرده رو میشه پیام خصوصی برام بفرستین که من بخونم .... باکمال تشکر

Last edited by a moderator:
خیلی ممنون از جوابتون .....اون سایتی که این کیس رو نقد کرده رو میشه پیام خصوصی برام بفرستین که من بخونم .... باکمال تشکر

پیرم دراومد تا اینو پیدا کردم اخرش یه توضیح کوچیک راجب مشکلاتش داده این لینشکشه بعدم اینکه چیزی که فرشید گذاشته نسخه اصلیش هست که یه چیزاییش بهتره یه چیزاییش بدتره اما اگه بتونی اصلیش رو پیدا کنی که من اصلا ندیدم کیفیت به مراتب بالاتری داره در ضمن اسمشم از روی یه کیس دیگه برداشتن

کلا یکم هم با عکسی که گرین گذاشته فرق داره مثلا دورش خاکستری نیست کامل مشکیه که خز نشه اما در عوض فنش بی رنگه نه قرمزی که نشون دادن

آقا فرشید سایتی که x3 وfalconرو باهم مقایسه کرده باشه؟
در کل عین هم دیگه هستن فرقشون در قیافه تنها بدیه x3 جا نشدن یه سری از کولرها هست در فالکون اگه فن بالای که خودشم نیست نصب نشه فضای بیشتری داره

بچه ها به نظرتون برای این سیستم چه کارت گرافیکی بخرم(برای گیم):
ASUS p5kpl-se
DualCore Intel Pentium E5300
Apacer 2* 2GB DDR2 800MHz
Green 450w

gts450

ati5770

قیمت هم حدود 150 بالاتر از این نیاز به تغییر سیستم داری

Last edited by a moderator:
مادربرد شما با تراشه ی Z68 فقط Dual Channel رو ساپورت می کنه، خودت اشتباه کردی که رفتی پک Triple خریدی، تا حالا 100 بار توی همین تاپیک گفتم که فقط پک 4 گیگ بگیرید یا 8 گیگ، ربطی هم نداره که ساپورت می کنه یا نه، ماجول سومی اضافیه، یه ماجول 2 گیگ دیگه عین همون باید کنارش بزاری که بشه 8 گیگ و راندمانش بهینه بشه.
یعنی یک رم 2 گیگ 2000 C9 دیگه بخرم ؟ مارکش که مهم نیست ؟
همچین رمی پیدا میشه ؟

پس من میرم اینو میخرم
CORSAIR - Dual Channel 4GB - 2000-(2x2GB)

که مشخصاتش هم عین همین پک 3 تایی خودمه
بعد یکیشو میفروشم چون فکر نمیکنم 2 گیگ خالی گیرم بیاد
که 4 تا 2 گیگ داشته باشم
خوبه ؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or