مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

بنظر من این مادربردای AM2 ارزش خرید نداره، حتی با بودجه ی محدود، چون از تمام سرعت پردازنده های سرعت بالای Phenom II X4 هم نمی تونن استفاده کنن. در کل هزینه ی ارتقا به اینایی که گفتی تاثیر زیادی توی راندمان بازیهات نمیزاره

یا باید رم رو هم ارتقا بدی به DDR3 که بشه یه سری قطعات مناسبتر مثل Intel Core i3 2100 خرید با مادربردش، یا قطعاتت رو فعلا دست نزنی بهتره.
اگه راستش رو بخوایید من حدود دو سه سالی میشه که از تحولات دنیای کامپیوتر بی خبر بودم خیلی در باره تحول intel تو سری i اطلاعی ندارم ولی همین مقدار می دونم که گیم های امروزی به پردازنده های 4 هسته ای به بالا احتیاج دارن و با توجه به دو هسته ای بودنIntel Core i3 2100 آیا به صرفه هست که با قیمت تقریبی 150 تومن چنین پردازنده ای رو خرید آیا خرید amd 945 به صرفه تر نیست

بینهایت ممنون
چقدر تعریف های الکی از سرعت این وسترن میکنن
یه سوال دیگه که برای اطلاعات خودم میپرسم
این ویژگی هارد های گرین که وقتی از هارد استفاده نمیکنی خودبه خود خاموش میشه (و گاهی باعث هنگ چند ثانیه ای در سیستم میشه)، در همه مدل ها و حجم هاش هست یا نه در مدل خاصی اینطوریه
اون ویژگی ربطی به خود هارد نداره، قابلیت Power Saving خود ویندوز هست که بعد از 20 دقیقه بصورت پیش فرض هاردا رو خاموش می کنه، بعد که فایلی بخواد ازشون خونده بشه تا روشن بشن و به سرعت لازم برسن طول می کشه

آقا فرشید به نظرت فن TOWER 120 EXTREM واسه 1055 خوبه؟
بله، برای اونم خوبه،

من امروز این سیستم رو تو بازار پرسیدم با همین قیمت ای بهتره نظرتون چیه ؟ کدوم ها رو عوض کنم بهتر میشه؟
CPU:INTEL Core I7 2600K
RAM:Cracial 2*4GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67-PRO
VGA:GTX 550Ti 1.0GB DDR5
HDD:WD Black 1 TB
ODD:PIONEEIR 24X SATA
POWER:430 real ATF
CASE:GREEN MAGNUM 2
MONITOR:SAMSUNG 2080
من می خواستم سیستم ام 7یا 8 سال کار کنه و بغیر از کار های خانگی و کمی بازی باید نرم افزار های ریاضی و مهندسی رو جواب بده بعلاوه نرم افزار های شبیه سازی ربات
واقعا گیج شدم
واسه گرافیک رو عوض کردی؟؟، همون GTX 460 باشه خیلی سریعتره.
پاور هم فقط GREEN ، نمی دونم این چیه نوشتی، فقط هم 535 وات به بالا
قرار باشه قطعاتش رو به دلخواه عوض کنید پس واسه چی لیست می پرسید؟؟

اگه راستش رو بخوایید من حدود دو سه سالی میشه که از تحولات دنیای کامپیوتر بی خبر بودم خیلی در باره تحول intel تو سری i اطلاعی ندارم ولی همین مقدار می دونم که گیم های امروزی به پردازنده های 4 هسته ای به بالا احتیاج دارن و با توجه به دو هسته ای بودنIntel Core i3 2100 آیا به صرفه هست که با قیمت تقریبی 150 تومن چنین پردازنده ای رو خرید آیا خرید amd 945 به صرفه تر نیست
نخیر، همین پردازنده ی 2 هسته ای از اون چهار هسته ای های 945 و 955 بیشتر جاها مخصوصا بازیها سریعتره! بهتره برید بنچمارکا و مقاله ها رو ببینید.

سلام به دوستان
من یه لب تاب دارم و یه کیس
می خواهم کیسم را از طریق مانیتور لب تابم کنترل کنم
و نیازی نداشته باشم که یه مانیتور واسه کیسم بخرم
شما چه راهی را پیشنهاد می دین

سلام من سیستم فعلیم اینه:
Asus M2N-E
Athlon 64 X2 5.2
RAM DDR2 2GB
VGA 8500 GS
Power 435 Green

این سیستم رو 3 - 4 سال پیش گرفتم و الآن می خوام حدود 400 تومن خرجش کنم و ارتقاش بدم برای گیم

تصمیم خودم اینه :

4GB Ram حدود 100
VGA GTX 460 1GB حدود 230
پاور 535 یا 600 گرین حدود 100

حالا به نظر اساتید با این بودجه این بهترین ارتقائه یا اگر نظر دیگه ای دارید بفرمایید.

در ضمن متاسفانه بودجه بیشتر از این ندارم و میدونم که مادر بورد و سی پی یو خیلی قدیمیه ولی فعلا همین که بتونم مثلا GTA IV رو با کیفیت متوسط اجرا کنم کافیه.

لطفا پیشنهاد بدید

فرشید جان شما به این دوستمون گفتی مدل TOWER 120 EXTREME برای 1055 خوبه
منم رفتم بگیرم :d اما پیدا نکردم !
مدل Twister120 از همون گرین رو پیدا کردم ، اینو بگیرم یا نه؟
اصولا فن اصلیش باشه بهتره یا یکی از این مدل ها رو بگیرم؟
cpu:i5 2500k

آخرین ویرایش:
سلام به دوستان
من یه لب تاب دارم و یه کیس
می خواهم کیسم را از طریق مانیتور لب تابم کنترل کنم
و نیازی نداشته باشم که یه مانیتور واسه کیسم بخرم
شما چه راهی را پیشنهاد می دین

می تونی از طریق برنامه ی Remote Desktop Connection خود ویندوز خیلی راحت اینکارو بکنی، اگر یه برنامه ی کاملتر برای اینترنت می خوای می تونی از VNC که رایگان هم هست استفاده کنی.

سلام من سیستم فعلیم اینه:
Asus M2N-E
Athlon 64 X2 5.2
RAM DDR2 2GB
VGA 8500 GS
Power 435 Green

این سیستم رو 3 - 4 سال پیش گرفتم و الآن می خوام حدود 400 تومن خرجش کنم و ارتقاش بدم برای گیم

تصمیم خودم اینه :

4GB Ram حدود 100
VGA GTX 460 1GB حدود 230
پاور 535 یا 600 گرین حدود 100

حالا به نظر اساتید با این بودجه این بهترین ارتقائه یا اگر نظر دیگه ای دارید بفرمایید.

در ضمن متاسفانه بودجه بیشتر از این ندارم و میدونم که مادر بورد و سی پی یو خیلی قدیمیه ولی فعلا همین که بتونم مثلا GTA IV رو با کیفیت متوسط اجرا کنم کافیه.

لطفا پیشنهاد بدید
خب با بودجه ی محدود شما دیگه کار بهتری نمیشه کرد، البته همین کارتی هم که نصب می کنی با اون پردازنده ی ضعیف نمی تونه راندمان کاملش رو بده.

فرشید جان شما به این دوستمون گفتی مدل TOWER 120 EXTREME برای 1055 خوبه
منم رفتم بگیرم :d اما پیدا نکردم !
مدل Twister120 از همون گرین رو پیدا کردم ، اینو بگیرم یا نه؟
اصولا فن اصلیش باشه بهتره یا یکی از این مدل ها رو بگیرم؟
cpu:i5 2500k

نه عزیز، Twister خیلی ضعیفه و در سطح اون Tower 120 نیست، می تونی CoolerMaster Hyper 212 رو هم بخری بعنوان جایگزین.

سلام.
با راهنمایی شما رفتم واسه خریدن Asus N13U ولی فروشنده گفت که نمیتونی به عنوان مودم ADSL ازش استفاده کنی.
من ADSL دارم به همراه یک عدد PC و یک عدد لپ تاپ.
میخوام یه چیزی بخرم که هم مودم ADSL باشه ، هم بشه باهاش اینترنت رو share کرد به صورت بیسیم ، هم بشه فایل فرستاد (share) بین لپ تاپ و PC به صورت بیسیم (شبکه بیسیم) و در ضمن برام مهم هست که بتونم بدون کامپیوتر دانلود کنم.
چه کار کنم؟
مدلی از 13U بالاتر نیست که همه امکانات 13U رو داشته باشه و مودم ADSL هم باشه؟
و مهمتر اینکه آیا قابلیت دانلود بدون کامپیوتر واقعا جواب میده و میشه ازش استفاده کرد یا فقط جنبه تبلیغاتی داره؟
مرسی.

سلام.
من یه سیستم جمع کردم به مشخصات زیر:
cpu:intel core i7 2600
M.B:ASUS P8P67
VGA:460 GTX 1 GIG EVGA
RAM: CORSAIR 2*2GIG DDR3 1600
حالا من یه پاور SAGA 2 500 W دارم. میخوام ببینم این پاور جواب گوی این سیستم هست یا نه. اگه نیست یه پاور خوب معرفی کنید ممنون.

سلام.
با راهنمایی شما رفتم واسه خریدن Asus N13U ولی فروشنده گفت که نمیتونی به عنوان مودم ADSL ازش استفاده کنی.
من ADSL دارم به همراه یک عدد PC و یک عدد لپ تاپ.
میخوام یه چیزی بخرم که هم مودم ADSL باشه ، هم بشه باهاش اینترنت رو share کرد به صورت بیسیم ، هم بشه فایل فرستاد (share) بین لپ تاپ و PC به صورت بیسیم (شبکه بیسیم) و در ضمن برام مهم هست که بتونم بدون کامپیوتر دانلود کنم.
چه کار کنم؟
مدلی از 13U بالاتر نیست که همه امکانات 13U رو داشته باشه و مودم ADSL هم باشه؟
و مهمتر اینکه آیا قابلیت دانلود بدون کامپیوتر واقعا جواب میده و میشه ازش استفاده کرد یا فقط جنبه تبلیغاتی داره؟
مرسی.

دوست عزیز، شما که اینقد بررسی کردی و مشخصاتش رو دیدی باید متوجه می شدی که مدلی که پورت WAN داره باید اینترنت رو از طریق یه مودم DSL دیگه بگیره و توزیع کنه، اما توی خودش امکانات تنظیم اکانت ISP شما برای DSL رو هم داره، اما مستقیم کابل تلفن نمی خوره.

کافیه یه مودم DSL معمولی رو بگیرید و به اون روتر ASUS وصل کنید(پورت WAN) ، بعد از اون از طریق N13 هم می تونید اینترنت رو Share کنید و هم بدون کامپیوتر روی یه هارد یا Flash دانلود کنید، کسی که گفته جنبه ی تبلیغاتی داره احتمالا نمی دونسته چی هست این مدل، البته اگر اشتباهی مدل N13 معمولی رو بجای N13U نگرفته باشید.

سلام.
من یه سیستم جمع کردم به مشخصات زیر:
cpu:intel core i7 2600
M.B:ASUS P8P67
VGA:460 GTX 1 GIG EVGA
RAM: CORSAIR 2*2GIG DDR3 1600
حالا من یه پاور SAGA 2 500 W دارم. میخوام ببینم این پاور جواب گوی این سیستم هست یا نه. اگه نیست یه پاور خوب معرفی کنید ممنون.

نه عزیز، پاور متفرقه جوابگو نیست و بهش اطمینانی نیست، باید یه GREEN 535 وات به بالا بخرید.

آخرین ویرایش:
دوست عزیز، شما که اینقد بررسی کردی و مشخصاتش رو دیدی باید متوجه می شدی که مدلی که پورت WAN داره باید اینترنت رو از طریق یه مودم DSL دیگه بگیره و توزیع کنه، اما توی خودش امکانات تنظیم اکانت ISP شما برای DSL رو هم داره، اما مستقیم کابل تلفن نمی خوره.

کافیه یه مودم DSL معمولی رو بگیرید و به اون روتر ASUS وصل کنید(پورت WAN) ، بعد از اون از طریق N13 هم می تونید اینترنت رو Share کنید و هم بدون کامپیوتر روی یه هارد یا Flash دانلود کنید، کسی که گفته جنبه ی تبلیغاتی داره احتمالا نمی دونسته چی هست این مدل، البته اگر اشتباهی مدل N13 معمولی رو بجای N13U نگرفته باشید.

ضمن تشکر فراوان
الان یدونه مودم ADSL معمولی Symphony SY800C دارم که یک پورت شبکه داره فقط ، پس میتونم همین مدل 13U رو خریداری کنم و این مودم خودم رو به 13U وصل کنم و دانلود بدون کامپیوتر و ... ؟
قیمت این مدل 13U چند هست؟ چون من 84 قیمت کردم ، درسته؟

ضمن تشکر فراوان
الان یدونه مودم ADSL معمولی Symphony SY800C دارم که یک پورت شبکه داره فقط ، پس میتونم همین مدل 13U رو خریداری کنم و این مودم خودم رو به 13U وصل کنم و دانلود بدون کامپیوتر و ... ؟
قیمت این مدل 13U چند هست؟ چون من 84 قیمت کردم ، درسته؟

بله، از همون می تونی استفاده کنی،
قیمت N13U رو هم ندارم،ولی فک کنم قیمت مدل N13 معمولی رو به شما دادن.

سلام ... برای یکی از دوستانم سیستم میخوام با تمام مطعلقا تا 900 تومن ... ممنون

CPU:Core i3 2100
RAM:2*2GB CORSAIR DDR3
M/B:P8H61-M PRO
VGA:GTS 450 DDR5 1GB
HDD:SEAGATE 500 GB
DVD/RW:SAMSUNG 24X
POWER:GREEN 435W
CASE:MAGNUM
MONITOR:SAMSUNG 1955

شرمندم آقا فرشید که دوباره مزاحم میشم
برای ups رفتم، تنها مدل قیمت پایینی که پیدا کردم این مدل هست
UPS Faratel Smart Micro SM1250BN
در کنارش این دو مدل استابلایزر رو هم پیشنهاد کرد
Faratel STB25R
Faratel STB2000
میگفت برای کامپیوتر پر فروش بوده ، اما با توجه به سیستمی که دارید (از نظر قدرت و نیاز پاور ) باید محاسبه کنید کدوم یکی به دردتون میخوره
منم گفتم میرم فکر میکنم برمیگردم :d
چه کنم برادر . . . . . . (پاور به احتمال زیاد 785 هست + مینیتور)

سلام.
ببخشید میخواستم بدونم AMD PhenomII X4 965 BE 3.4GHz برابر با کدوم مدل Intel هست در عملکرد؟از i5 بهتره؟
همچنین nVidida 460 قویتر هست یا 560 ؟ چون ظاهرا قیمتاشون مثل هم هست تقریبا
مرسی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back