مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

آقا فرشید این سیستم هایی که شما داخل مقاله معرفی کردید،همه قطعاتش با هم مچ هست؟یعنی مثلا نمیشه داخل سیستم اداری،به جای اون CPU یکی دیگه گذاشت؟

منظورم اینه که این مجموعه ها رو که معرفی کردید با هم دیگه جواب میدن یا خودشون تکی هم چیزای خوبی هستن؟

قیمت خودش توی ایران حدود 315 تومن هست، پس به قیمت گرفتی
مارک ZOATC هم خوبه، همش رو رفتی از رییس آواژنگ گرفتی پس!

SSD هم در کل برای هر سیستمی راندمان و چوابگویی سیستم رو بالا می بره، تفاوتش با HDD سرعت خیلی بیشتر در ویندوز، تاخیر کمتر و عدم افت سرعت موقع پرشدن هست
مرسی فرشید جان اره دیگه رفتم از رییس گرفتم!:d;)
ولی حالا می خوام بقیه رو از ایران بگیرم هیچ کدوم گیر نمی اد!!!!!
رفتم کلی گشتم می گن:
کیس اینفینیتی رو 3 4 ماهی است گرین تولید نکرده خیلی سخت گیر می اد!!:|مانیتور هم رفتم نماییندگی اصلی سامسونگ میگه سام سرویس از بعد از عید مدل px23720 plus رو تولید نکرده برای همین گیر ن میاد جاش bx2285 plus رو ببر:dسی پی یو هم فعلا پیدا نکردم!!! حالا من چی کار کنم؟؟

خوب آخه مادربورد قوی تری رو می شه پیشنهاد بدی آخه اون مدلی گفتی رو خیلی به نظرم خوب نیست.
به نظرت از 460 قوی تر هم تو همین رنج قیمتها (40 50 تا بالا پایین) از nvidia چیزی نیست؟
بله آلفا بازی می کنم کمی گرافیک مشکل داره و یکمم افت فریم و cpu کلا فشار میاد.
به نظرتون این سیستم جدید می تونه این مشکلات رو حل کنه؟
اگه مادربردت مشکلته که می تونی مادربرد یه سیستم معرفی شده ی بالاتر رو برداری، مثل ASUS P8P67 که به نسبت قیمتش عالیه و کم و کسری نداره
با 40 50 تومن نمی تونی چیز بهتری بگیری که تفاوتش محسوس باشه، انتخاب بعدی کارت GTX 560 Ti هست که حدود 360 تومنه و از 460 حدود 30 درصد سریعتره

سیستم فعلیت نمی دونم چیه ، ولی با این قطعات و مخصوصا کارت 560 قطعا با نسخه ی اصلی مشکلی نخواهی داشت و فریم خیلی روونی می گیری، مگه اینکه کد خود بازی چون هنوز آلفا هست- که دیگه داره تموم میشه- بهینه نشده باشه .

آقا فرشید این سیستم هایی که شما داخل مقاله معرفی کردید،همه قطعاتش با هم مچ هست؟یعنی مثلا نمیشه داخل سیستم اداری،به جای اون CPU یکی دیگه گذاشت؟

منظورم اینه که این مجموعه ها رو که معرفی کردید با هم دیگه جواب میدن یا خودشون تکی هم چیزای خوبی هستن؟

بستگی داره به قطعات آخه، برای سیستم اداری بله، میشه تا آخرین مدل پردازنده های 1155 رو روش گذاشت.
قطعات هم مچ هستن، هم تکی گلچین شدن و هم توی سیستم در هماهنگی کامل هستن.

مرسی فرشید جان اره دیگه رفتم از رییس گرفتم!:d;)
ولی حالا می خوام بقیه رو از ایران بگیرم هیچ کدوم گیر نمی اد!!!!!
رفتم کلی گشتم می گن:
کیس اینفینیتی رو 3 4 ماهی است گرین تولید نکرده خیلی سخت گیر می اد!!:|مانیتور هم رفتم نماییندگی اصلی سامسونگ میگه سام سرویس از بعد از عید مدل px23720 plus رو تولید نکرده برای همین گیر ن میاد جاش bx2285 plus رو ببر:dسی پی یو هم فعلا پیدا نکردم!!! حالا من چی کار کنم؟؟
من که تا 4 شنبه هم INFINITY رو سراغ داشتم،2285 هم از لحاظ کیفی در سطح 23720 نیست، اما نه اینکه بد باشه، مدل داخلیه بهرحال ، پردازنده همه چی هم موجود هست. نمی دونم از کجا آمار گرفتی

سلام
یه مقایسه بین 2 کارت گرافیک 5770 ATI و 450 GT میخواستم
ممنون میشم کمک کنید.
کدوم بدرد گیم میخوره بیشتر؟

خب 5770 قویتره و برای بازی به نسبت اون مناسبتر
پیشنهاد من توی این قیمت 6770 هست که سری جدید همون 5770 هست.

آقا فرشید یه سوال دیگه هم داشتم

داداش من الان میخواهم سیستم سطح پایین بازی رو ببندم،این سیستم در طول روز حدود 17-18 ساعت میخواهد روشن باشه و شاید از شب تا صبح(برای دانلود)هم روشن میمونه

حالا میخواتسم بدونم که برق مصرفی CPU زیاد نیست؟
مشکلی واست به وجود نمیاد که این مدت زمان روشن باشه؟
----
داداش میشه که Intel Core i5 2300 رو به جای اون CPU دو هسته ای سیستم رده پایین بگیرم که؟

آخرین ویرایش:
به عنوان آخرین سوال :دی
Intel Core i5 2300 بخرم یا 2400 ؟ قیمت 2400 چقدره؟تفاوت کیفیت نسبت به تفاوت قیمتش ارزش داره؟
به نظرت اون مادربورد سطح متوسط می تونه با بقیه ی سیستم
vga:560 ti خوب کار کنه با اون cpu چی؟ ارزش یک رده بالاتر خریدن یعنی مادربرد سطح حرفه رو داره یا همون سطح متوسط باسه سیستم من خوبه؟
الان سیستم می شه یک همچین چیزی.
cpu : 2300/2400
ram:4gb
vga:560 ti
mb:ASUS P8H67/ASUS P8P67

اگر پیشنهادی داری یا چیزیش باید اصلاح شه بگو.(با توجه به سوالم در مورد اینکه رده بالا تر بخرم cpu و mb رو می ارزه یا نه)

آخرین ویرایش:
آقا فرشید یه سوال دیگه هم داشتم

داداش من الان میخواهم سیستم سطح پایین بازی رو ببندم،این سیستم در طول روز حدود 17-18 ساعت میخواهد روشن باشه و شاید از شب تا صبح(برای دانلود)هم روشن میمونه

حالا میخواتسم بدونم که برق مصرفی CPU زیاد نیست؟
مشکلی واست به وجود نمیاد که این مدت زمان روشن باشه؟
----
داداش میشه که Intel Core i5 2300 رو به جای اون CPU دو هسته ای سیستم رده پایین بگیرم که؟
سیستمایی که معرفی کردیم همگی 24/7 هستن، یعنی تمام مدت هم کار کنن نباید مشکلی داشته باشن، برا همین مادربرد و پاورشون باید با کیفیت ترین قطعات باشن.

مصرف برق اون مدل پردازنده از همرده ی AMD خودش حدود 40 درصد و از هم رده ی نسل قبلی خودش از اینتل حدود 20 درصد کم مصرفتره! یعنی از این مدلا کم مصرفتر تا حالا ساخته نشده.

به عنوان آخرین سوال :دی
Intel Core i5 2300 بخرم یا 2400 ؟ قیمت 2400 چقدره؟تفاوت کیفیت نسبت به تفاوت قیمتش ارزش داره؟
به نظرت اون مادربورد سطح متوسط می تونه با بقیه ی سیستم
vga:560 ti خوب کار کنه با اون cpu چی؟ ارزش یک رده بالاتر خریدن یعنی مادربرد سطح حرفه رو داره یا همون سطح متوسط باسه سیستم من خوبه؟
الان سیستم می شه یک همچین چیزی.
cpu : 2300/2400
mb:ASUS P8H67/ASUS P8P67

اگر پیشنهادی داری یا چیزیش باید اصلاح شه بگو.(با توجه به سوالم در مورد اینکه رده بالا تر بخرم cpu و mb رو می ارزه یا نه)
تفاوت قیمتشون خیلی کمه، من اصلا پیشنهاد می کنم که 2500K رو بگیری اگه پول داری

واسه VGA هم همون 560 رو بخری خیلی بهتره تا بخوای پردازنده یا مادربرد رو قویتر برداری. چون اونا فعلا بیشتر از نیاز هم قوی هستن،گرافیک ولی جا داره.

من که تا 4 شنبه هم INFINITY رو سراغ داشتم،2285 هم از لحاظ کیفی در سطح 23720 نیست، اما نه اینکه بد باشه، مدل داخلیه بهرحال ، پردازنده همه چی هم موجود هست. نمی دونم از کجا آمار گرفتی

مرسی حالا اگه من نتونستم کیس و مانیتور رو پیدا کنم میشه مدل جایگزین هم بدید؟؟:d بعد این سیستم رو می خوام شبا برای دانلود روشن بزارم!! مادر برد من با پاور 785 گرین خوبه برای این کار؟؟ کیس هم باید خوب باشه برای اینکه از شب تا صبح باز می مونه مشکلی پیش ن اد! اینفینیتی برای این کار خوبه؟؟؟ کیس جایگزین چطور؟:p

مرسی حالا اگه من نتونستم کیس و مانیتور رو پیدا کنم میشه مدل جایگزین هم بدید؟؟:d بعد این سیستم رو می خوام شبا برای دانلود روشن بزارم!! مادر برد من با پاور 785 گرین خوبه برای این کار؟؟ کیس هم باید خوب باشه برای اینکه از شب تا صبح باز می مونه مشکلی پیش ن اد! اینفینیتی برای این کار خوبه؟؟؟ کیس جایگزین چطور؟:p

اگه تهران هستی که اون قظعات هست،اگه نیستی که بهم PM بده تا جایگزینش رو بهت بگم.
پاور 785 از GREEN هم خوبه ، اینا همشون برای 24/7 تست می شن.

خوب پس اینو بخرم؟
cpu : 2400
mb:ASUS P8H67
می شه نام کامل قطعات رو بگی.
CPU:Intel Core i5 2400
RAM:CORSAIR XMS3 1600
VGA:ASUS GTX 560Ti
M/B:ASUS P8H67

یک سیستم قدیمی داشتم دادم داداشم حالا گویا مادربردش خراب شده..

GA-8GEM800
CPU: 2.4celron
Gpu: 6200
ram: 1gb
الان خواستم یک مادربرد بگیرم که هم به قطعاتی که دارم بخوره هم اگر خواستم بعدا بتونیم کمی CPU رو بالاتر ببرم..SATA هم داشته باشه که چه بهتر..

یک سیستم قدیمی داشتم دادم داداشم حالا گویا مادربردش خراب شده..

GA-8GEM800
CPU: 2.4celron
Gpu: 6200
ram: 1gb
الان خواستم یک مادربرد بگیرم که هم به قطعاتی که دارم بخوره هم اگر خواستم بعدا بتونیم کمی CPU رو بالاتر ببرم..SATA هم داشته باشه که چه بهتر..
دیگه مادربرد سوکت 478 رو فقط میشه توی دست دوم فروشی ها پیدا کرد، نه ارزش ارتقا داره و نه اصلا اینکه مادربرد جدید واسش بگیری.

دیگه مادربرد سوکت 478 رو فقط میشه توی دست دوم فروشی ها پیدا کرد، نه ارزش ارتقا داره و نه اصلا اینکه مادربرد جدید واسش بگیری.

ممنون
من منظورم دسته دوم بود
دادشم فعلا داره با سیستم کار میکنه گفتم یک مینبرد براش بگیرم خراب نشه روی سیستم ما..!

فرشید جان
شما یک بار تو همین تاپیک گفتی موس مخصوص بازی ، بیسیم نمیشه
من به صورت اتفاقی مدل A4TECH G6-70D رو پیدا کردم که مشخصات و ظاهر یک موس گیم رو داره و بیسیم هم هست
ممنون میشم نظرت رو در موردش بگی و اینکه به درد میخوره یانه

این پیشنهاد میشه:

CPU:INTEL Core I5 2500K
RAM:CORSAIR 2*2GB DDR3 1600
M/B:ASUS P8P67
VGA:GTX 460 1.0GB DDR5
HDD:Seagate 7200.12 1 TB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:685W GREEN
CASE:GREEN INFINITY
MONITOR:SAMSUNG 23700

میشه 1450 حدودا، کیبورد و ماوست رو هم عوض کنی همون 1500 در میاد.
سلام
واقعا بابت سیستمی که معرفی کردین متشکرم این چند وقت بررسی کردم خیلی سیستم خوبی بود اما چند سوال داشتم:-/
1. مادر بوردی که معرفی کردین با مادر بورد ASUS P8P67 PRO فرق ميكنه؟
2. به نظرتون بهتر نيست از MSI P67A-GD65(B3) استفاده کرد؟
3. میشه یک کارت گرافیک مشابه این با کمی بهتر رو هم معرفی کنید اگه قیمتش هم کمی بالا رفت اشکالی نداره؟ (شاید اینو نیافتم)
4. تا اون جایی که من متوجه شدم مانیتوری که گفتید 23" . کار من با 19 تا 21 اینچ هم راه میفته اما میخوام مانیتورم کیفیتش خوب باشه؟
خیلی سوال شد:">

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back