مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

اقا فرشید ممنون از راهنمای هاتون بالاخره سیستمو گرفتم لطفا فقط ببین قطعاتی که گرفتن خوبنو هم خونی دارنن؟؟

m.b pa65-ud3-b3
cpu:core i3 2120
vga:560ti evga
ram 4 gig 1333
power :658 green

بازده کامل کارتو می تونم با این cpu بگیرم ؟؟

اقا فرشید ممنون از راهنمای هاتون بالاخره سیستمو گرفتم لطفا فقط ببین قطعاتی که گرفتن خوبنو هم خونی دارنن؟؟

m.b pa65-ud3-b3
ram 4 gig 1333

با کسب اجازه از آقا فرشید
اول از همه این که مبارک باشه(سیستم خوبی جمع کردی)
دوم اگه می خوای بدونی سی پی یوت تو بازدهی کامل کارتت رو میده یا نه بهتره یه سر به لینک زیر بزنی
سوم این که سی پی یو رو چند گیر آوردی
و چهارم این که جنسی رو که خریدی دنبالش نرو تا ببینی معایبش چیه به خودت این باور رو القا کن که بهترین انتخاب رو کردم تا ازش لذت ببری(توصیه شخصی تو تمام خریدها چه در زمنیه it چه اتومبیل یا چیز های دیگه)

با عرض سلام خسته نباشید
آقا فرشید شما تو پیشنهاداتتون در صفحه اول سایت برای سیستم رده بالای مخصوص بازی کارت گرافیک gtx 560 رو در نظر گرفتید.
می خواستم بدونم کارایی این کارت در مقایسه با 6950 در چه حد است؟ اخه 6950 قیمتش همینه (حد اکثر 40 تومن گرون تره.) در صورتی که به نظرم قوی تر بیاد.(در واقع 6950 برای رقابت با 560 است ) در عین حال قابلیت unlock شدن به 6970 رو هم داره.

با این وجود به نظرتون کدوم بهتره 560 یا 6950 ؟چرا؟
(من قیمتی که الان از 6950 دارم بین 350 تا 390 هست.)
ممنون

آخرین ویرایش:
دوم اگه می خوای بدونی سی پی یوت تو بازدهی کامل کارتت رو میده یا نه بهتره یه سر به لینک زیر بزنی
و چهارم این که جنسی رو که خریدی دنبالش نرو تا ببینی معایبش چیه به خودت این باور رو القا کن که بهترین انتخاب رو کردم تا ازش لذت ببری(توصیه شخصی تو تمام خریدها چه در زمنیه it چه اتومبیل یا چیز های دیگه)

ممنون قابل شما رو نداره
حقیقتش انگلیسیم خوب نیست یه چیزایی فهمیدم
سی پی یو 2100 بود 150 تومن و 2120 که من گرفتم حدود 180 دادم جاش منتها جایی که من گرفتم خیلی گرون می داد قیمت ها پایین ترن جا های دیگه
نه راستش CPU رو بگی نگی یه اشتباه کردم چشم بسته خریدم و عجله ای شد برا همین تازه میخوام ببینم چی خریدم خدا میدونه:d

من میخوام سیستم بخرم ولی از یه جهت موندم چه کار کنم :
از اونجایی که سال دیگه ویندوز 8 128بیتی میخواد بیاد و سخت افزار 128 بیتی هم به تبعش میخواد تولید بشه من مونم الان سیستمم رو عوض کنم یا بذارم سال دیگه که سیستم 128 بیتی بخرم ؟
میخوام سیستمی که بخرم برای نسل بعد هم ( فقط با تعویض کارت گرافیکش در نسل آینده ) قابل استفاده باشه ( حالا این اصلاً امکان پذیره ؟ )
حالا بگید چه کار کنم ؟ همین الان بخرم یا صبر کنم 2012 بخرم ؟

دوستان من میخوام یه مودم وایرلس بگیرم برای خونه . میخواستم ببینم چه برندی خوب هست و کارش درسته ؟ ارزون ترینشون کدومه ؟ چون فقط تو خونه یه PC هست و دوتا گوشی و گهگاهی هم لپ تاپ...!

m.b pa65-ud3-b3
ram 4 gig 1333

خوبن، ولی من تا حالا مادربرد گیگا رو معرفی نکردم ،مدلای ASUS وقتی بود بهتر بود همون مدل پیشنهادی رو می گرفتید.

عزیز جریان چیه همش به اون فروم لینک می دی؟؟ اونجا هم بیشتر کاربرا اظهار نظر کردن و مطالب ممکنه کامل نباشه، نظر فنی و تکنیکی سایت خیلی دقیقتر و کاملتر هست، بعدم اینهمه سایت و بررسی معتبر هست نمیشه به اونا لینک بدی تا اون فروم؟
تازه وقتی بهترین انتخاب رو با آگاهی کامل قبل از خرید انجام دادن دیگ القا کردن چیه؟؟، بهترین انتخابو کرده دیگه!

با عرض سلام خسته نباشید
آقا فرشید شما تو پیشنهاداتتون در صفحه اول سایت برای سیستم رده بالای مخصوص بازی کارت گرافیک gtx 560 رو در نظر گرفتید.
می خواستم بدونم کارایی این کارت در مقایسه با 6950 در چه حد است؟ اخه 6950 قیمتش همینه (حد اکثر 40 تومن گرون تره.) در صورتی که به نظرم قوی تر بیاد.(در واقع 6950 برای رقابت با 560 است ) در عین حال قابلیت unlock شدن به 6970 رو هم داره.

با این وجود به نظرتون کدوم بهتره 560 یا 6950 ؟چرا؟
(من قیمتی که الان از 6950 دارم بین 350 تا 390 هست.)
ممنون
معلومه که 6950 سریعتره، اماهمرده ی 560 نیست ، قیمتی هم 6950 گرونتره و توی بودجه ی اون رده سیستم نمی گنجید،و در واقع قرار بود رقیب GTX 570 باشه که تقریبا ناکام موند.

من میخوام سیستم بخرم ولی از یه جهت موندم چه کار کنم :
از اونجایی که سال دیگه ویندوز 8 128بیتی میخواد بیاد و سخت افزار 128 بیتی هم به تبعش میخواد تولید بشه من مونم الان سیستمم رو عوض کنم یا بذارم سال دیگه که سیستم 128 بیتی بخرم ؟
میخوام سیستمی که بخرم برای نسل بعد هم ( فقط با تعویض کارت گرافیکش در نسل آینده ) قابل استفاده باشه ( حالا این اصلاً امکان پذیره ؟ )
حالا بگید چه کار کنم ؟ همین الان بخرم یا صبر کنم 2012 بخرم ؟

ببخشید کی این موارد به ظاهر تکنیکی عجیب و غلط رو مطرح کرده که شما داری بر اساسش تصمیم گیری می کنی؟؟!! این شایعات فقط ساخت و پرداخته ی آدمای بی اطلاع و جوگیر هست .
ویندوز 8 هم کدی بسیار شبیه به ویندوز 7 فعلی داره و ملزومات مورد نیازش دقیقا همین ملزومات ویندوز 7 هست و بنابراین بر روی تمامی سیستمهای موجود هم به راحتی قابل نصب و استفاده هست. سخت افزار 128 بیتی رو هم فعلا شما برای PC اختراع کردی.

فرشید جان من این مدت زیاد مزاحمت شدم ! :d

یه سیستم مال دوستمه که میخواد ارتقا بده، بودجه ـش محدوده و فقط باهاش میخواد FIFA 11 بازی کنه

CPU: AMD Athlon II X2 250
M/B: Gigabyte GA-MA74GMT-S2
VGA: ATI Radeon 2100/ 128MB/ On Board
RAM: 2GB DDR3

آقا فرشید
برای موس و کیبورد گیم ، 50 تومن در نظر گرفتم و میخواستم راهنماییم کنید(اگر چه میدونم بودجه خیلی کمه)
برای کیبورد این دو مدل (از همون کیلویی های A4tech:d) رو دیدم
A4TECH X7-G100
ShowImage.aspx

و
A4TECH G-800MU
G800-2b.gif

به نظرتون کدومشون بهتره و آیا تو این قیمت مدل بهتری برای انتخاب دارم؟
موس فعلیم هم مدل A4Tech X-766FS هست
69127.jpg

ایرادش اینه بعد از مدت طولانی که باهاش کار میکنم(شلیک های زیاد تو بازی:d) دستم خیلی خسته میشه
به نظرتون چی بگیرم که کاراییش بهتر باشه (حداقل مثل این باشه) و مشکل خستگی رو هم نداشته باشم؟
ممنونم

آخرین ویرایش:

m.b pa65-ud3-b3
ram 4 gig 1333

شما مشکلی نخواهید داشت چون خود کارت گرافیک قدرت CUDA یا همون کمک کننده پردازنده خوبی داره و فکر نکنم کم بیاری اگه هم اور نمیکنی پاور زیادی برداشتی!

---------- نوشته در 01:20 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:17 AM ارسال شده بود ----------

آقا فرشید
برای موس و کیبورد گیم ، 50 تومن در نظر گرفتم و میخواستم راهنماییم کنید(اگر چه میدونم بودجه خیلی کمه)
A4TECH X7-G100
ShowImage.aspx

و
A4TECH G-800MU
G800-2b.gif

69127.jpg

ایرادش اینه بعد از مدت طولانی که باهاش کار میکنم(شلیک های زیاد تو بازی:d) دستم خیلی خسته میشه
به نظرتون چی بگیرم که کاراییش بهتر باشه (حداقل مثل این باشه) و مشکل خستگی رو هم نداشته باشم؟
ممنونم
کیبورد رو من خیلی اطلاع ندارم و فکر کنم فرشید جان بهتر میتونن راهنمایی کنن!
ماوس رو شما باید ببینی چطور دست میگیری بسته به اونه مثلا من مثل پنجول گربه دست میگرم یه نفر هم کامل دست میگری که روش پنجول یا همون Claw Grip برای بازی ها شوتر بهتر هست چون کنترل بیشتری میزاره برای حرکت!خوب شما کدومی؟

ببخشید کی این موارد به ظاهر تکنیکی عجیب و غلط رو مطرح کرده که شما داری بر اساسش تصمیم گیری می کنی؟؟!! این شایعات فقط ساخت و پرداخته ی آدمای بی اطلاع و جوگیر هست .
ویندوز 8 هم کدی بسیار شبیه به ویندوز 7 فعلی داره و ملزومات مورد نیازش دقیقا همین ملزومات ویندوز 7 هست و بنابراین بر روی تمامی سیستمهای موجود هم به راحتی قابل نصب و استفاده هست. سخت افزار 128 بیتی رو هم فعلا شما برای PC اختراع کردی.
من توی تاپیک ویندوز 8 تو همین سایت خوندم که قراره ویندوز 8 128 بیتی هم 2012 عرضه بشه که اونجا سوال کردم وقتی سخت افزارش نیست چه جوری میخواد عرضه بشه که گفتن سخت افزارش هم 2012 عرضه میشه
یعنی میخواید بگید همچین چیزی نیست ؟ و اون کاربر اشتباه به من گفته ؟ و 128 بیتیش نمیاد ؟
------------------------------------------------------------------------------------
این نوشته شماست :
خوبه قطعات، فقط برای هارد 3 ترابایتی سری WD GREEN که سرعتشون خیلی پایین هست بهتره 2 ترابایتی WD Black رو برداره یا اگه ظرفیتش مهم هست کنارش یه SSD مثل OCZ VERTEX 3 هم استفاده کنه که سرعت سیستمش گرفته نشه.
برای مادربرد هم چه اصراری به خرید مدل Z68 هست؟؟ بهتره P8P68 PRO رو بخره.
سوالم اینه که با توجه به این که اختلاف قیمت بین دو مدل : P8P67 PRO و P8Z68 PRO حدود 20 هزار تومان بیشتر نیست چرا شما همه جا میگید P67 بهتره ؟ یعنی آیا به جز قیمت برتری دیگری هم داره که انقدر تاکید دارید ؟

آخرین ویرایش:
فرشید جان من این مدت زیاد مزاحمت شدم ! :d

یه سیستم مال دوستمه که میخواد ارتقا بده، بودجه ـش محدوده و فقط باهاش میخواد FIFA 11 بازی کنه

CPU: AMD Athlon II X2 250
M/B: Gigabyte GA-MA74GMT-S2
VGA: ATI Radeon 2100/ 128MB/ On Board
RAM: 2GB DDR3
یه کارت گرافیک سطح پایین مثل 5670 یا GTS 240 رو بخره و روی سیستم نصب کنه برای اون بازی کفایت می کنه( حدود 100 تا 120 تومن میشه)، دیگه تغییر دیگه ای توی سیستم نیاز نیست و نمیشه هم داد.

آقا فرشید
A4TECH X7-G100

و
A4TECH G-800MU
G800-2b.gif

ممنونم
دوست عزیز تمام این مدلایی که گفتی از لحاظ کاربری در سطح پایینی هستنو کیفیتشون هم پایین هست،همون کیبوردی که نشون دادی موقعی که می خوای باهاش بازی کنی از بس کلیداش پرصدا هستن تمام دور و اطرافت رو خبر می کنه! یعنی فقط در حد اسباب بازی میشه ازشون انتظار داشت.

اگر مدل حرفه ای با کیفیت می خوای باید بری سراغ Logitech، ارزونترین مدل ماوس مخصوص بازی که MX 518 باشه حدود 55 تومن قیمت داره و کیبورد هم زیر 30 تومن نداره.

من توی تاپیک ویندوز 8 تو همین سایت خوندم که قراره ویندوز 8 128 بیتی هم 2012 عرضه بشه که اونجا سوال کردم وقتی سخت افزارش نیست چه جوری میخواد عرضه بشه که گفتن سخت افزارش هم 2012 عرضه میشه
یعنی میخواید بگید همچین چیزی نیست ؟ و اون کاربر اشتباه به من گفته ؟ و 128 بیتیش نمیاد ؟
------------------------------------------------------------------------------------
این نوشته شماست :

سوالم اینه که با توجه به این که اختلاف قیمت بین دو مدل : P8P67 PRO و P8Z68 PRO حدود 20 هزار تومان بیشتر نیست چرا شما همه جا میگید P67 بهتره ؟ یعنی آیا به جز قیمت برتری دیگری هم داره که انقدر تاکید دارید ؟
توی اون تاپیک نبودم نمی دونم چی گفتن، ولی این بحث 128 بیت از بیخ و بن بی اساس هست و بیشتر برای FUN و سرکار گذاشتن هست تا اینکه واقعی باشه!

راجع به مادربرد هم شما بفرمایید اون مدل P8Z68-V PRO برتریش برای سیستم بازی چیه که 20 تومن گرونتر رو توجیه کنه؟؟؟

یه کارت گرافیک سطح پایین مثل 5670 یا GTS 240 رو بخره و روی سیستم نصب کنه برای اون بازی کفایت می کنه( حدود 100 تا 120 تومن میشه)، دیگه تغییر دیگه ای توی سیستم نیاز نیست و نمیشه هم داد.

1- این مدلی رو که پیشنهاد دادی چه مارکی رو بگیرم ؟
2- اگه خواستم مدل بالاتر بگیرم، این سیستم میتونه تا چه مدلی رو ساپورت کنه ؟
3- واسه این گرافیک، پاور باید چند وات باشه ؟
4- من در مورد مکانیسم گرافیک آن بورد اطلاعی ندارم، وقتی بخوام کارت جدید نصب کنم، تکلیف اون آن بورد چی میشه ؟ در میاد ؟!
5- میتونم رم رو 4GB بکنم ؟

1- این مدلی رو که پیشنهاد دادی چه مارکی رو بگیرم ؟
2- اگه خواستم مدل بالاتر بگیرم، این سیستم میتونه تا چه مدلی رو ساپورت کنه ؟
3- واسه این گرافیک، پاور باید چند وات باشه ؟
4- من در مورد مکانیسم گرافیک آن بورد اطلاعی ندارم، وقتی بخوام کارت جدید نصب کنم، تکلیف اون آن بورد چی میشه ؟ در میاد ؟!
5- میتونم رم رو 4GB بکنم ؟

1- مارک معتبر باشه دیگه، مثل HIS,ASUS,XFX
2- نه عزیز، این سیستم همینطوری هم خیلی ضعیف هست واسه بازی، کارت بالاتر هم بگیری اونچنان نمی تونه از پسش بربیاد
3- یه 400 وات معمولی از برند معتبر هم کفایت می کنه
4- خودش بصورت اتوماتیک باید غیرفعال بشه وقتی کارت جدید رو توی اسلات گرافیک شناسایی کنه.
5- بله، می تونید ، خوبه.

فرشید جان تو قسمت معرفی سیستم نوشته اید SSD: OCZ Agility 3 60GB این گیر میاد ؟ آخه من چند جا سوال کردم گفتن OCZ گارانتی نمیشه دیگه و گیر نمیاد ، اگه گیر نیاوردم مارک دیگه ای نمیشه گرفت که در همین سطح باشه کیفیتش ؟

این سیستمی هست که دارم میرم بگیرم

CPU: INTEL Core I7 2600K 360,000T

RAM: CORSAIR 2*3GB ddr3 2000 150,000T

M/B: P8P67 PRO 250,000T

VGA: Geforce GTX 570 460000T

SSD: OCZ Agility 3 60GB 200,000T

HDD: Seagate 7200.12 1 TB 75,000T

ODD: samsung 24X SATA 30000T

POWER: Green GP1035B 200,000T

CASE: antec 1200 100000T

اگه پاور زیاده برای این که شاید چند وقت بعد بخوام SLI کنم ، مشکلی که نداره ؟

اگه هر جایی فکر میکنید مشکلی هست بفرمایید و قیمت هم اگه اشتباه نوشتم بفرمایید

فقط سر رم مونم 8 گیگ 1600 بگیرم یا این ؟ نظر خودم 6 گیگی که نوشتم هست

کیس ANTEC 1200 چنده و گیر میاد و خوبه ؟

یه مانیتور LED هم که 22 تا 24 اینچ باشه و فول اچ دی و درگاه HDMI داشته باشه زیر 400 تومن معرفی کنید من خودم مدل SAMSUNG - 24" - BX2485 Plus - LED رو پسند کردم نظرتون چیه و قیمتش چنده ؟

موس و کیبرد مخصوص گیم که قابلیت وایرلس شدن هم داشته باشه از لاجتیک میشه بهم معرفی کنید ؟

برای داشتن صدای دالبی دیجیتال چه اسپسکری باید داشته باشم ؟ چند مدل معرفی میکنید ؟ باسش هم برام خیلی مهممه

دیگه عرضی نیست ، ببخشید که وقتتونو گرفتم

ممنون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

Back