مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام . دوستان سری E ـه سونی چطور هستن ؟ الان این مدل چطوریه ؟
Sony VAIO SVE14A390X - B - لپ تاپ سونی وایو SVE14A390X
رو مرز همین 4 تا 4.5 چی پیشنهاد میدین ؟ سونی باشه بهتره . خوشکلی و امکانات . بلوری و صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت برام خیلی مهمتر از مشخصات فنیشه چون بازی ـه سنگین نمیخوام باهاش بکنم . مرسی
به نظر من ارزش نداره برای سونی 4.5 میلیون تومن هزینه کنی:
به دلیل اینکه سخت افزارش دیگه قدیمی شده.
لپ تاپ های جدید سی پی یو های شون Haswell و کارت های گرافیک شون هم سری 700 یا 8000 هستش.
این مدل acer تا 4.5 میلیون تومن انتخاب خوبی هستش. صفحه نمایش هم 17 اینچ و full hd هستش.
Acer Aspire V3-772G
این هم مشخصاتش:
intel core i7 4702 mq
ram: 16gb
hard: 1tb
vga: gtx760m
battery 6 cell
win 8

فقط وزنش 3 کیلوگرم هستش. اما لپ تاپ ظریف و زیبایی هستش
البته بلوری هم نداره.

کدوم مدل Acer ؟ :d

ممنون که گوشزد کردی!
فراموش کرده بودم که مدل لپ تاپ رو بنویسم.
اصلاح شد.

آخرین ویرایش:

javadsadeghi

کاربر سایت
Aug 16, 2010
40
نام
جواد
به نظر من ارزش نداره برای سونی 4.5 میلیون تومن هزینه کنی:
به دلیل اینکه سخت افزارش دیگه قدیمی شده.
لپ تاپ های جدید سی پی یو های شون Haswell و کارت های گرافیک شون هم سری 700 یا 8000 هستش.
این مدل acer تا 4.5 میلیون تومن انتخاب خوبی هستش. صفحه نمایش هم 17 اینچ و full hd هستش.
این هم مشخصاتش:
intel core i7 4702 mq
ram: 16gb
hard: 1tb
vga: gtx760m
battery 6 cell
win 8

فقط وزنش 3 کیلوگرم هستش. اما لپ تاپ ظریف و زیبایی هستش
البته بلوری هم نداره.

- - -ویرایش - - -

هم صفحه نمایشش FULL HD هست
مشخصات سخت افزاریش هم مناسبه .
عاشقتم که بالاخره جواب دادی , دیگه داشتم نا امید می شدم
داداش گلم مدل دیگه ای مد نظر نداری ؟
من توی دیجی کالا گشتم و یه مدل پیدا کردم که وزنش کمتره , رمش بیشتره , هاردش بیشتره , گرافیکش بیشتره , فقط از نظر صفحه نمایش فرق داره که اونیکه شما معرفی کردید 15.1 FHD و اونیکه من پیدا کردم 14 HD و تازه قیمتش هم با گارانتی حدود 200 کمتره !! میدونم که گفتم صفحه فول اچ دی معرفی کنید ولی گفتم اگه باشه بهتر ولی اگرم نبود فدای سرت داداش صفحه کمتر هم بود اشکال نداره
اینم لینک مقایسه هر دو لپ تاپ
http://www.digikala.com/default.asp...k-Sony-VAIO-SVF1521DCXW,Notebook-ASUS-K46CB-C

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya

- - -ویرایش - - -

عاشقتم که بالاخره جواب دادی , دیگه داشتم نا امید می شدم
داداش گلم مدل دیگه ای مد نظر نداری ؟
من توی دیجی کالا گشتم و یه مدل پیدا کردم که وزنش کمتره , رمش بیشتره , هاردش بیشتره , گرافیکش بیشتره , فقط از نظر صفحه نمایش فرق داره که اونیکه شما معرفی کردید 15.1 FHD و اونیکه من پیدا کردم 14 HD و تازه قیمتش هم با گارانتی حدود 200 کمتره !! میدونم که گفتم صفحه فول اچ دی معرفی کنید ولی گفتم اگه باشه بهتر ولی اگرم نبود فدای سرت داداش صفحه کمتر هم بود اشکال نداره
اینم لینک مقایسه هر دو لپ تاپ
مقایسه لپ تاپ
درسته مدل هایی هم هست که نسبت به اون سونی هم سخت افزار بهتر هم قیمت مناسبتر داشته باشه اما خوب صفحه با رزلوشن FHD تو همه رنج قیمتی گیر نیاد به هر حال این مدلی هم که لینک دادی مدل خوبیه

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
دوستان سلام. تو رنج 1/200 تا 1/400 اندرویدی چی پیشنهاد میشه؟ ایپد مینی چی؟ از اپل دست دوم تمیز هرکس از بچه ها اطلاعی بده ممنونش میشم.

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
دوستان سلام. تو رنج 1/200 تا 1/400 اندرویدی چی پیشنهاد میشه؟ ایپد مینی چی؟ از اپل دست دوم تمیز هرکس از بچه ها اطلاعی بده ممنونش میشم.

تبلت اندرویدی ارزون و خوبم هست!
مثلا Asus Memo Pad ME173X HD - 16GB - تبلت ایسوس ممو پد اچ دی ام ای 173 ایکس - 16 گیگابایت
فک نکنم خیلی با نکسوس 7 فرق داشته باشه!

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
تبلت اندرویدی ارزون و خوبم هست!
مثلا Asus Memo Pad ME173X HD - 16GB - تبلت ایسوس ممو پد اچ دی ام ای 173 ایکس - 16 گیگابایت
فک نکنم خیلی با نکسوس 7 فرق داشته باشه!
چرا عزیز فرق داره
این مدل پردازنده cortex A7 داره اما نکسوس 7 پردازندش A9 هست در ضمن از چیپست گرافیکی تگرا 3 پشتیبانی میکنه

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
من خودم می خوام لبتاپ بگیرم.تا دو میلیون .14 اینچ و سی پی یو هسول.ولی تقریبا جایی ندیدیم برای فروش خودم تویه مدل های معرفی شده فلکس 14 از لنوو رو دوست دارم.فک کنم core i3 بدون os بردارم دو میلیون بشه البته هنوز توی سایت های ایرانی ندیدم برای فروش باشه.الان بروز ترین ابتاپ ها رو کجا دارن؟

MK_COD

کاربر سایت
Feb 1, 2013
611
نام
مهدی
من خودم می خوام لبتاپ بگیرم.تا دو میلیون .14 اینچ و سی پی یو هسول.ولی تقریبا جایی ندیدیم برای فروش خودم تویه مدل های معرفی شده فلکس 14 از لنوو رو دوست دارم.فک کنم core i3 بدون os بردارم دو میلیون بشه البته هنوز توی سایت های ایرانی ندیدم برای فروش باشه.الان بروز ترین ابتاپ ها رو کجا دارن؟
ایسر V3 رو هم یه نگاهی بهش بنداز.من هفته پیش تو این رنج قیمت گشتم این بهترین بود

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
اقا تا 1400 یه لپتاپ واسه کارای روزمره و 4 تا بازی مثل انگری برد معرفی کنید.تیلت خوب چی داریم تا این رنج؟
اگه کاره خاصی و نرم افزاری نمیخوای انجام بدی و بیشتر میخوای برای وب گردی و سرگرمی استفاده کنی تبلت مناسبه که مدلای مناسب تو این رنج قیمت دو تا پسا بالاتر معرفی کردن
در غیر این صورت
Samsung NP300E5V-A06

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
اقا این لپتاب های بدون os با لپتاپ با os چه فرقی داره؟
Fujitsu LifeBook SH-531-E نظرم و جلب کرده میخواستم ببینم خوبه و اینکه وین 8 روش نصب میشه؟
لپ تاپ های بدون OS یعنی اینکه هیچ سیستم عاملی روش نصب نشده و شما خودت باید نصب کنی.
لپ تاپ های با OS هم یعنی اینکه روی لپ تاپ سیستم عامل اورجینال مایکروسافت نصب شده.

christmas

کاربر سایت
Jan 31, 2013
364
نام
Dream
سلام
توصیه میکنین برای لپتاپی که بیشتر کارهای معمولی بخواد ازش استفاده بشه در حد 2میلیون به بالا خرج بشه ؟
مثلا یه سیستمی که i5 باشه یا نه در حد سیستم i3 کافیه؟
اگه روی لپ تاپ با هارد 750 یا 1ترا دوتا سیستم عامل نصب بشه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
و در کل لطفا دو تا لپتاپ پیشنهاد بدین یکی در حد قیمت زیر 1500000 و یکی هم بین 2تا 2500000
ممنون

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
سلام
توصیه میکنین برای لپتاپی که بیشتر کارهای معمولی بخواد ازش استفاده بشه در حد 2میلیون به بالا خرج بشه ؟
مثلا یه سیستمی که i5 باشه یا نه در حد سیستم i3 کافیه؟
اگه روی لپ تاپ با هارد 750 یا 1ترا دوتا سیستم عامل نصب بشه مشکلی ایجاد نمیکنه؟
و در کل لطفا دو تا لپتاپ پیشنهاد بدین یکی در حد قیمت زیر 1500000 و یکی هم بین 2تا 2500000
ممنون
سلام
اگر برای کار های روزمره می خوای لپ تاپ بخری، مدل های زیر 2 میلیون تومن کفایت می کنه.
اما اگر از نرم افزار هایی استفاده می کنی که نیاز به سخت افزار قوی دارند باید بیشتر هزینه کنی یا کامپیوتر Desktop بخری.
با هارد 750 یا 1 ترابایت میشه دو تا سیستم عامل نصب کرد.

Acer Aspire E1-531G - قیمتش هم حدودا 1350 هستش.

CPU:Intel B960 Dual Core 2.2 GHz
Ram:4GB
Hard:750GB
GPU: nvidia GT710M
Battery 6 Cell

IBM Lenovo IdeaPad Z500-G - قیمت حدودا 2650

CPU:Core i7 3612 QM
Ram:6GB
HDD:1TB
GPU: nvidia GT740M 2GB
Battery:4cell
weight:2.5 K/g