مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
یعنی شما کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ صفحه نمایش Asus فول HD هست ولی کارت گرافیک ضعیف تری نسبت به Acer داره کل حافظه گرافیکی ایسر 6144 و حافظه گرافیکی هم 4096 یعنی دارای کارت گرافیک 4 هست ولی تنها برتری ایسوس صفحه نمایش Full HD اون هستش که واقعا بدرد می خوره یه نکته دیگه این که صفحه نمایش Acer براق هست ولی برای Asus نیست و کارکرد باتری ایسر 4.5 ساعته ولی برای ایسوس تنها 3 ساعته....
در کل شما کدوم رو بهتر می دونید؟
گرافیک 740 قوی تر هست .اگه براتون بازی مهمه این خیلی کمکتون میکنه !! فکر نمیکنم کل حافظه گرافیکی اونقدرا مهم باشه حداقل به اندازه مدل کارت گرافیک ... اگه چیزای دیگش براتون مهمتره و میخواید حملش کنید ، حتما به وزن ، باتری ، سایز صفحه و در نهایت نور صفحه دقت کنید ! برای بعضی هام میزان صدا مهمه .

موفق باشید.

HPB

کاربر سایت
Sep 23, 2011
451
نام
.
مدل ASUS کارت گرافیکش نسبتا سریعتر هستش. از GT740 بهره می بره.
ضمنا حافظه اختصاصی خود کارت گرافیک اهمیت داره. نه کل حافظه ای که داره. مقداری از RAM برداشته میشه که اهمیت خیلی کمی داره.
حافظه اختصاصی مدل ASUS هم 2 گیگابایت هستش که کافی هستش.
البته از لپ تاپ انتظار اجرای بازی های سنگین با فریم خوب را نداشه باشید!
با این هزینه ای که برای لپ تاپ می کنید می تونید یک کامپیوتر Desktop به مراتب قوی تر تهیه کنید.
کارکرد باتری هم در کل تفاوتی زیادی نداره.
مدل ASUS به دلیل داشتن کارت گرافیک قوی تر کمی بهتر هستش.
در کل تصمیم اخر با شماست!!
خب قطعا حافظه اختصاصی خود کارت گرافیک Acer که 4096 بهتر از 2048 ASUS عمل می کنه...

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
خب قطعا حافظه اختصاصی خود کارت گرافیک Acer که 4096 بهتر از 2048 ASUS عمل می کنه...
حافظه اختصاصی کارت گرافیک اولویت اخر در خرید کارت گرافیک محسوب میشه.
مدل GPU مهم تر هستش.
چرا که GT 740 2GB از GT 730 4GB سریعتر هستش.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوستان من الان 2 تا سناریو برای خرید لپتاپ دارم!
1- یه لپتاپ سبک بگیرم که راحت بتونم جابجاش کنم.
2- یه لپتاپ زمخت بگیرم که توی خوابگاه بتونه دووم بیاره! چون مطمئنن محیط خوابگاه دانشجویی محیطی نیست که لپتاپ سوسولی به دردم بخوره.

برای مدل اول یه سرچ زدم رسیدم به Asus K46 نظرتون چیه؟ در مورد مدل دوم هم نظری ندارم.

در مورد قیمت و مشخصاتی که می خوام، می تونم تا سقف 3.5 میلیون تومان خرج کنم؛ ولی ترجیح میدم زیر 3 خرج کنم. کانفیگ هم تا جایی که می تونه بالا باشه چون می خوام باهاش تفننی گیم هم بزنم. فکر کنم مدل زمخت تر بیشتر به کارم بیاد چون کیبرد به فنا میره مثلاً با Dota زدن.

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
یک دانشجو ی نرم افزار نهایت در حد 3 بالا پایین یه 200-300 مشکلی نیست . اگه خیلی فرق باشه تا 3.8 هم میشه کشید بالا . خودم ASUS-N46JV-A رو در نظر دارم

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
دوستان من الان 2 تا سناریو برای خرید لپتاپ دارم!
1- یه لپتاپ سبک بگیرم که راحت بتونم جابجاش کنم.
2- یه لپتاپ زمخت بگیرم که توی خوابگاه بتونه دووم بیاره! چون مطمئنن محیط خوابگاه دانشجویی محیطی نیست که لپتاپ سوسولی به دردم بخوره.

برای مدل اول یه سرچ زدم رسیدم به Asus K46 نظرتون چیه؟ در مورد مدل دوم هم نظری ندارم.

در مورد قیمت و مشخصاتی که می خوام، می تونم تا سقف 3.5 میلیون تومان خرج کنم؛ ولی ترجیح میدم زیر 3 خرج کنم. کانفیگ هم تا جایی که می تونه بالا باشه چون می خوام باهاش تفننی گیم هم بزنم. فکر کنم مدل زمخت تر بیشتر به کارم بیاد چون کیبرد به فنا میره مثلاً با Dota زدن.
تو هنوز لپتاپ نخریدی ؟ :d
اواترا بوک نازک تر و شیکتر هست و سبکتر ولی دلیلی بر عدم مقاومت و دوامش نیست ! اما خوب نسبت به قیمتش سخت افزار پایین تری نسبت به نوت بوک های معمولی
مدل K46 CB-B واقعا انتخاب خوبیه هم قیمتش مناسبه هم کانفینگ خوبیه داره هم وزن مناسب به نظرم این مدل را بدون شک بخر

Saeed Gamer

کاربر سایت
Sep 4, 2010
613
نام
سعید
درود
دوستان نظرتون در مورد تبلت Asus Memo Pad HD7 چیه؟ خصوصا از نظر سخت افزار و گیم و صفحه نمایش؟ به نطرتون نسبت به قیمتش گزینه مناسبیه؟
اگر پیشنهاد دیگه ای هم دارین تو این حدود قیمتا خوشحال میشم بدونم.
در ضمن پردازنده گرافیکی این تبلت چیه؟

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
سلام دوستان . تبلت در حدود قیمت 300هزار تومن ، چه مدلی پیشنهاد می دید؟ اصلا این دسته از تبلت های ارزان قیمت(مثل Marshal ME-703)

، نسبت به قیمتشون ارزش خرید دارند؟

HPB

کاربر سایت
Sep 23, 2011
451
نام
.
حافظه اختصاصی کارت گرافیک اولویت اخر در خرید کارت گرافیک محسوب میشه.
مدل GPU مهم تر هستش.
چرا که GT 740 2GB از GT 730 4GB سریعتر هستش.

شما مطمئنی به این صورت هست یعنی شما خودت جایی دیدی یا امتحان کردی این 2 کارت گرافیک رو که کدوم بهتر عمل می کنه چون من می خوام حداقل تا 4-3 سال دیگه با اینا برنامه های سنگین و همچنین بازی های سنگین کنم یعنی می خوام بدونم میکشه؟

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
شما مطمئنی به این صورت هست یعنی شما خودت جایی دیدی یا امتحان کردی این 2 کارت گرافیک رو که کدوم بهتر عمل می کنه چون من می خوام حداقل تا 4-3 سال دیگه با اینا برنامه های سنگین و همچنین بازی های سنگین کنم یعنی می خوام بدونم میکشه؟
می تونی بنچمارک های مختلف رو ببینی که بازی های مختلف رو با gt 740 و gt 730 تست کردند.
سایت notebookcheck
ضمنا لپ تاپ برای بازی های سنگین مناسب نیست و باید یک کامپیوتر Destop قوی مناسب gaming تهیه کنی.
تازه desktop قوی هم تهیه کنی حداکثر تا 2-3 سال جوابگو هستش و دوباره نیاز به ارتقاء داره.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
سلام، تو رنج 2.2-2.5 یه لپ تاپ معرفی کنید. این که نشه باهاش بازی کرد زیاد مهم نیست، بیشتر واسه دیدن فیلم و کارای روزمره هست. حالا اگه بشه در حد فیفا و PES بازی هم کرد مشکلی نیست :d
سپاسگزارم.

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
سلام، تو رنج 2.2-2.5 یه لپ تاپ معرفی کنید. این که نشه باهاش بازی کرد زیاد مهم نیست، بیشتر واسه دیدن فیلم و کارای روزمره هست. حالا اگه بشه در حد فیفا و PES بازی هم کرد مشکلی نیست :d
سپاسگزارم.
سلام

ASUS X450CC - D

سبک با پرفورمنس خوب

ASUS VivoBook S550 - D

این مدل جزء اولترا بوک هست سی پی یو ضعیفتری نسبت به مدل بالایی اما صفحه نمایش تاچ داره

آخرین ویرایش:

KTJ

کاربر سایت
Oct 29, 2012
28
دوستان بین HP 450-A و HP 4540s-A کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
450 وزن کمتر و قیمت پایین تر داره،ولی 4540 بقیه مشخصاتش بهتره کلا

برای بازی نمیخواد طرف،کارای خونگی و مالتی مدیا

MaTrix PouYa

! The Berserker
کاربر سایت
Jul 27, 2008
3,276
نام
Pouya
دوستان بین HP 450-A و HP 4540s-A کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
450 وزن کمتر و قیمت پایین تر داره،ولی 4540 بقیه مشخصاتش بهتره کلا

برای بازی نمیخواد طرف،کارای خونگی و مالتی مدیا
برای کارای روزمره همون 450 به صرفه تره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر