مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

mahdi-kool

کاربر سایت
Jun 2, 2013
301
نام
AMIR MAHDI
سلام
من میخوام یه لپتاپ بخرم تا سقف ۱۴ ۱۵ تومن، برای کارای روزمره و برنامه نویسی و کمی هم بازی
یعنی بتونه بازی های سبک مثل Path of exile رو رو تنظیمات متوسط اجرا کنه
این مدل لنوو خوبه، رم ۱۲ داره، با این قیمت ایسوز ۸ گیگ فقط دیدم، بالاتر اگه هست من ندیدم، ولی چون لنوو برند چینی هست نمیدونم خریدش فکر خوبیه یا نه

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
سلام
من میخوام یه لپتاپ بخرم تا سقف ۱۴ ۱۵ تومن، برای کارای روزمره و برنامه نویسی و کمی هم بازی
یعنی بتونه بازی های سبک مثل Path of exile رو رو تنظیمات متوسط اجرا کنه
این مدل لنوو خوبه، رم ۱۲ داره، با این قیمت ایسوز ۸ گیگ فقط دیدم، بالاتر اگه هست من ندیدم، ولی چون لنوو برند چینی هست نمیدونم خریدش فکر خوبیه یا نه
قربان من در زمینه لپتاپ اصلا وارد نیستم و نظر من فاقد اعتباره ولی دو چیز بهت میگم شاید اشتباه باشن حرفام ولی فکر کنم درستن اول اینکه به شرکت گارانتی کننده دستگاه خوب دقت کن خوده منم میخوام برای خواهرم یه لپتاپ بخرم قبل از هر چیزی رفتم سراغ اینکه چه گارانتی خوبه و کدوما خوب نیستن این گارانتی ایران رهجو زیاد گارانتی مالی نیست دوم اینکه لپتاپی که شما انتخاب کردید فاقد کارت گرافیکه و cpu هم وظیفه پردازش رو بر عهده داره هم کار کارت گرافیکو باید انجام بده در نتیجه نمیشه با این مدل لپتاپا به اون صورت از نظر گرافیکی مانور داد اگه اشتباه نکنم بازیای زمان ps2 رو میتونن درست اجرا کنن و بازیای نسل هفت هم شاید بتونن اجرا کنن ولی اکثرا خیلی داغ میکنن و با لگ و کندی بالا اجرا میکنن حتی تو انجام کارای روزمره که مبتنی بر کارت گرافیکن مثل فیلم دیدن میلنگن بازم میگم مطمین نیستم و باید بیشتر در این مورد تحقیق کنید ولی نظر خوده من اینه که سراغ لپتاپ بدون کارت گرافیک مجزا اصلا نرید

دوستان میخوام برای خواهرم لپتاپ بخرم انتظاراتش اینه که بتونه باهاش کارای روزمره و کار با برنامه و کمی بازی کنه بازی ها هم حداقل در حد بازیای نسل هفت باشن به نظرتون سه مدل زیر میتونن این کارارو بدون مشکل خاصی انجام بدن؟ ایا توصیشون میکنید؟ و به نظرتون کدومشون بهتره ؟ ممنون میشم جواب بدید و اگر مدلی تو این رنج قیمت و بهتر از این سه مدل میشناسید معرفی کنید
لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل IdeaPad L3 - NPH
لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل IdeaPad 5-AB
لپ تاپ 15.6 اینچی ایسوس مدل R565 EP- BQ322

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
دوستان میخوام برای خواهرم لپتاپ بخرم انتظاراتش اینه که بتونه باهاش کارای روزمره و کار با برنامه و کمی بازی کنه بازی ها هم حداقل در حد بازیای نسل هفت باشن به نظرتون سه مدل زیر میتونن این کارارو بدون مشکل خاصی انجام بدن؟ ایا توصیشون میکنید؟ و به نظرتون کدومشون بهتره ؟ ممنون میشم جواب بدید و اگر مدلی تو این رنج قیمت و بهتر از این سه مدل میشناسید معرفی کنید
با توجه به کاربری که گفتین، تو این محدوده لپتاپ‌های MSI MODERN با پردازنده رایزن 5500U میتونه انتخاب خوبی باشه. البته پردازنده 4500U هم هست که قیمت کمتری داره ولی قدرت مناسبی داره. اون مدل دوم که خودتون هم گفتین هم لپتاپ خوبیه اگه مدل اینتل بخواین.

• Like
Reactions: Aperture

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
IP 5-AB انتخاب خوبیه !!!

• Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
قربان من در زمینه لپتاپ اصلا وارد نیستم و نظر من فاقد اعتباره ولی دو چیز بهت میگم شاید اشتباه باشن حرفام ولی فکر کنم درستن اول اینکه به شرکت گارانتی کننده دستگاه خوب دقت کن خوده منم میخوام برای خواهرم یه لپتاپ بخرم قبل از هر چیزی رفتم سراغ اینکه چه گارانتی خوبه و کدوما خوب نیستن این گارانتی ایران رهجو زیاد گارانتی مالی نیست دوم اینکه لپتاپی که شما انتخاب کردید فاقد کارت گرافیکه و cpu هم وظیفه پردازش رو بر عهده داره هم کار کارت گرافیکو باید انجام بده در نتیجه نمیشه با این مدل لپتاپا به اون صورت از نظر گرافیکی مانور داد اگه اشتباه نکنم بازیای زمان ps2 رو میتونن درست اجرا کنن و بازیای نسل هفت هم شاید بتونن اجرا کنن ولی اکثرا خیلی داغ میکنن و با لگ و کندی بالا اجرا میکنن حتی تو انجام کارای روزمره که مبتنی بر کارت گرافیکن مثل فیلم دیدن میلنگن بازم میگم مطمین نیستم و باید بیشتر در این مورد تحقیق کنید ولی نظر خوده من اینه که سراغ لپتاپ بدون کارت گرافیک مجزا اصلا نرید
مگه تو ایران گارانتی هم معنی داره؟
من که خیلی وقته وسیله الکترونیکی میگیرم اهمیتی نمیدم به گارانتی.

• Like

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
دوستان من تصمیم گرفتم که یکی از دو مدل لپتاپ asus یا lenovo ideapad 5 ab رو که پست بالاترم مدلاشونو گذاشتم برای خواهرم بخرم فقط دوست ندارم از دیجی کالا بخرم میخوام برم از بازار هر کدومو با قیمت پایین تری تونستم گیر بیارم بخرم به نظرتون موقع خرید به چه نکاتی توجه کنم اخه میترسم یه وقت دستگاه استوک یا رفرش بهم بندازن دیگه خودتون میدونید این کشور چه بازاری داره ایا جعبه لپتاپ دارای بارکد هست که با خوده بارکد لپتات یکی باشه؟ جعبه لپتاپ موقع خرید باید پلمپ باشه؟ یا ایرادی نداره باز باشه؟ برگه گارانتی باید روی جعبه یا خوده لپتاپ زده شده باشه؟ ممنون میشم جواب بدید و اگر چیزه دیگه ای به ذهنتون میرسه ممنون میشم بگید یه وقت سرم کلاه نره

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
دوستان توجه کردین الان تو رده متوسط اگه کسی برا گیم نخواد اپل خیلی وقته قیمت پایین تری داره تا لپتاپ های ویندوزی؟!! البته تو ایران اینطوریه بیشتر، چون خوب xps که کلا وارد نمیشه، hp spectre هم همینطور، فقط میمونه macbook m1 که حدودای سی تومن میشه گیر اورد.
درحالی که ویندوزی بدرد بخور حددداقل چهل تومن هست.

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
با سلام من امروز فردا میخوام برم بازار لپتاپا رو قیمت بگیرم قبلش به یکی از فروشنده های لپتاپ که شمارشون رو داشتم زنگ زدم دو مدل لپتاپ ASUS و LENOVO رو بهش گفتم گفت این جوری نمیشه قیمت داد این مدل لپتاپایی که داری میگی فقط شاسین و چندین مدل مختلف با سخت افزارای متفاوت از این لپتاپا تو بازار هست باید کد فنی بدی کدفنیشون هم نداشتم گفتم اطلاعات سخت افزاری و حدود قیمتشون رو بدم هم نمیشه شناساییشون کرد گفت نه به نظرتون درست میگه یا داره چرت میگه

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
با سلام من امروز فردا میخوام برم بازار لپتاپا رو قیمت بگیرم قبلش به یکی از فروشنده های لپتاپ که شمارشون رو داشتم زنگ زدم دو مدل لپتاپ ASUS و LENOVO رو بهش گفتم گفت این جوری نمیشه قیمت داد این مدل لپتاپایی که داری میگی فقط شاسین و چندین مدل مختلف با سخت افزارای متفاوت از این لپتاپا تو بازار هست باید کد فنی بدی کدفنیشون هم نداشتم گفتم اطلاعات سخت افزاری و حدود قیمتشون رو بدم هم نمیشه شناساییشون کرد گفت نه به نظرتون درست میگه یا داره چرت میگه
آره دیگه هر مدل لپتاپ چار پنج تا کانفیگ داره باید یا مدل نامبر بگی یا اینکه چه کانفیگی میخوای.

دوستان اولترابوک amd خوب چی معرفی میکنید بین ۲۸ تا ۳۵ تومن؟
این زن بوک ها انقدر مدل دارن که من به کل گیج شدم، و نمیدونم عمر باتریشون هم چقدره
میخوام حداقل هشت نه ساعت کار کنه یبار شارژ
کیفیت صفحه ام مهمه برام oled باشه که از خدامه
ترجیحا گرافیک mx450 هم داخلش باشه نبودم مهم نیست ولی.

ایشالله که یکی جواب بده.

• Like

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,982
نام
محسن
با بودجه بین 30 تا 40 ملیون چه مدل لپ تاپی را برای کار های معماری که نرم افزار های فتوشاپ و 3D Max به راحتی اجرا کنه و رندر های زیادی ازش گرفت؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,421
با بودجه بین 30 تا 40 ملیون چه مدل لپ تاپی را برای کار های معماری که نرم افزار های فتوشاپ و 3D Max به راحتی اجرا کنه و رندر های زیادی ازش گرفت؟
لیجن فایو هست فقط.
مک بوک های m1 هم میشه گرفت ولی عملکردشون تو اون نرم افزارا نمیدونم، فوتوشاپ که براش ماسته ولی 3D اینا باید چک کنی
خودم تو این بودجه زفیروس G14 گرفتم ولی گرافیکش فقط 1650 بود نمیدونم برا کار شما بکشه.

• Like
Reactions: *Black Roze*

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,516
سلام
سری لپ تاپ های asus tuf که یک مدلش i5 11260H و گرافیک rtx 3050 داره و یک مدل دیگه gtx 1650 و پردازنده i5 10300h تو این رنج قیمت گزینه خوبی هستن ؟
لنوو ideapad هم در بازه زیر ۳۰ تومن گزینه خوبی هست؟
Asus k571g هم نگاه کردم بد نیست
کدوم گزینه رو پیشنهاد میدید؟

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام
سری لپ تاپ های asus tuf که یک مدلش i5 11260H و گرافیک rtx 3050 داره و یک مدل دیگه gtx 1650 و پردازنده i5 10300h تو این رنج قیمت گزینه خوبی هستن ؟
لنوو ideapad هم در بازه زیر ۳۰ تومن گزینه خوبی هست؟
Asus k571g هم نگاه کردم بد نیست
کدوم گزینه رو پیشنهاد میدید؟
بین اون 3050 و 1650 تفاوت زیاده. اگه برای گیم میخوای 1650 عملا عمرش تموم شده. پردازنده 11260 هم به مراتب بهتره تا 10300. کانفیگ 3050 خوبه و ارزش خرید داره. اون یکی نه.

من همین سری TUF رو بگیری بنظرم بهتره. یا بودجه رو ببری بالاتر و ایسر HELIOS بگیری. اگر هم برای گیم نمیخوای با ۳۰ تومن ASUS G14 ZEPHYRUS گزینه خوبیه. البته گیم سبک یا با تنظیمات متوسط به پایین اوکی هست(1650).

• Like
Reactions: Anakin

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر