مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

TEK ZXEN

کاربر سایت
May 2, 2019
335
سلام، من میخواستم یه لپتاپ گیمینگ بگیرم و با توجه به اینکه لپتاپ قبلیم asus بوده و ازش کاملا راضی بودم و بودجه ای که دارم (نهایتا ۴۰ تومان) بین این دوتا گزینه موندم:

خرید، قیمت و مشخصات کامل لپ تاپ ایسوس Ci7 16GB 512GB SSD 6GB | FX516PM

و

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

لپتاپ tuf dash گارت گرافیک قویتری داره ولی پردازندش ۴ هسته ایه و طبق چیزی نقدایی که دیدم و خوندم این قدرت کارت گرافیکو محدود میکنه، از طرفی لپتاپ دومی کارت گرافیکش ضعیفتره ولی پردازندش ۸ هسته ایه.
میشه لطفا کسی راهنمایی کنه؟
برای گیمینگ قطعا FX516PM
چون گرافیک برای گیم در اولویته RTX3060>RTX 3050
4 هسته ای راحت میتونه گیم ها رو اجرا کنه.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
دوستان بهترین لپ تاپ با بودجه ۵۰ تومن چی پیشنهاد میکنید.
سلام دوست من

بهترین لپ تاپ در چه زمینه ای با این قیمت میخواید ؟

سلام، من میخواستم یه لپتاپ گیمینگ بگیرم و با توجه به اینکه لپتاپ قبلیم asus بوده و ازش کاملا راضی بودم و بودجه ای که دارم (نهایتا ۴۰ تومان) بین این دوتا گزینه موندم:

و

لپتاپ tuf dash گارت گرافیک قویتری داره ولی پردازندش ۴ هسته ایه و طبق چیزی نقدایی که دیدم و خوندم این قدرت کارت گرافیکو محدود میکنه، از طرفی لپتاپ دومی کارت گرافیکش ضعیفتره ولی پردازندش ۸ هسته ایه.
نگاه بکنید اول باید ببینید کاربری شما چی هست ؟ کاربری گیم باید به کارت گرافیک توجه کنید و بررسی هایی که راجع به گیم میشه ، نه رندرینگ و دیگر کارهای گرافیکی و مهندسی
چنین مواقعی که تو دو راهی قرار میگیرید نبایست خودتون رو به یک برند محدود کنید چون سی پی یو مال اینتله ، کارت گرافیک مال انویدیا ، صفحه نمایش یا سامسونگ یا Lg یا سونی و الی آخر ، فقط یه مادربرد میمونه که مال خود برنده ، در زمینه گیم باقی برند ها نیز حرفی برای گفتن دارند ،

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
سلام اساتید چندسوال داشتم
اول تا ۲۵ چه لپتابی خوبه که بشه باهاش گیم هم زد رو حالت نرمال؟ به صورت تفننی بازی میکنم
چه برندی خوبه ؟
استوک اروپای هست میارن ارزش خرید داره ؟
یه سوال کلی کدوم پردازنده بدرد گیم میخوره اینتل یا رایزن ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,508
سلام دوست من

بهترین لپ تاپ در چه زمینه ای با این قیمت میخواید ؟

نگاه بکنید اول باید ببینید کاربری شما چی هست ؟ کاربری گیم باید به کارت گرافیک توجه کنید و بررسی هایی که راجع به گیم میشه ، نه رندرینگ و دیگر کارهای گرافیکی و مهندسی
چنین مواقعی که تو دو راهی قرار میگیرید نبایست خودتون رو به یک برند محدود کنید چون سی پی یو مال اینتله ، کارت گرافیک مال انویدیا ، صفحه نمایش یا سامسونگ یا Lg یا سونی و الی آخر ، فقط یه مادربرد میمونه که مال خود برنده ، در زمینه گیم باقی برند ها نیز حرفی برای گفتن دارند ،
برا گیم

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی

و

در کل بین این دو لپتاپ احتمال زیاد گزینه اول بازده بهتری داشته باشه برای بازی. ولی در نظر داشته باشید 3060 این لپتاپ با توجه به مقدار مصرفش یکی از ضعیفترین گرافیک های هم رده خودش هست. مدل بالاتر همین لپ تاپ که 3070 داره مثل TDP 80 واتی داره و بازده پایینتری از یک 3060 با مصرف 115 داره به طور مثال. در ادامه پردازنده این لپتاپ هم به اون صورت پردازنده جالبی نیست و خودش هم ممکنه بعضی جاها مشکل اینجاد کنه براتون (حداقل من یک زمانی مدل 3070 همین لپتاپ رو در نظر داشتم که صحبت شده بود این پردازنده برای گرافیکش محدودیت بوده). پیشنهاد من نگاه کردن به Lenovo Legion 5 هست با پردازنده Ryzen 7 5800H همین گرافیک 3060 و صفحه نمایش 165 هرتز (که G-sync هم داره، مدل های 120 هرتز صفحه نمایش ضعیفی دارند). احتمالا نزدیک 10 درصد از این لپتاپ گرونتر باشه. ولی انتخاب به مراتب بهتریه از دو پیشنهادی که شما دادین.

• Like
Reactions: Rezaenslaved

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
در کل بین این دو لپتاپ احتمال زیاد گزینه اول بازده بهتری داشته باشه برای بازی. ولی در نظر داشته باشید 3060 این لپتاپ با توجه به مقدار مصرفش یکی از ضعیفترین گرافیک های هم رده خودش هست. مدل بالاتر همین لپ تاپ که 3070 داره مثل TDP 80 واتی داره و بازده پایینتری از یک 3060 با مصرف 115 داره به طور مثال. در ادامه پردازنده این لپتاپ هم به اون صورت پردازنده جالبی نیست و خودش هم ممکنه بعضی جاها مشکل اینجاد کنه براتون (حداقل من یک زمانی مدل 3070 همین لپتاپ رو در نظر داشتم که صحبت شده بود این پردازنده برای گرافیکش محدودیت بوده). پیشنهاد من نگاه کردن به Lenovo Legion 5 هست با پردازنده Ryzen 7 5800H همین گرافیک 3060 و صفحه نمایش 165 هرتز (که G-sync هم داره، مدل های 120 هرتز صفحه نمایش ضعیفی دارند). احتمالا نزدیک 10 درصد از این لپتاپ گرونتر باشه. ولی انتخاب به مراتب بهتریه از دو پیشنهادی که شما دادین.
مشکل اصلی این سری لپتاب لنوو ارگونومی بد صفحه کیبورد و کیفیت پایینتر صفحه نمایش در مقایسه با ایسوسه

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
مشکل اصلی این سری لپتاب لنوو ارگونومی بد صفحه کیبورد و کیفیت پایینتر صفحه نمایش در مقایسه با ایسوسه
مدل ها 165 هرتز اتفاقا صفحه نمایش های خوبی دارند، مدل های با مانیتور 120 هرتزش هست که حداکثر روشنایی به 250 محدود میشه و رنگ های خیلی دقیقی هم نداره. به جز این بر خلاف لپتاپ های ایسوس MUX Switch دارند که بازم اجازه میده بازدهی بهتری داشته باشند. همچنین g-sync هم مدل 165 هرتز داره که نمیشه نادید گرفت. (لپ تاپ های ایسوس به نظرم مدل های لوکسترشون مثل سری M یا Zephyrus ) درسته بهتر هستند (البته بازم سری به نظرم با اون هزینه میشه رفت برای لپتاپ ها MSI مثل سری GP یا GF و حتی GE)، ولی تو این رنج به نظرم Legion ها یک متوسط خوبی هستن.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
برا گیم

دوستان ممنون از راهنماییتون، طبق چیزایی که گفتید یکم دیگه گشتم و این لپتاپ msi چشممو گرفت. یکمی از اون دوتا گرونتره ولی ظاهرا عملکردبهتری داره ازشون. به نظرتون این چجوره؟

لپ تاپ 15.6 اینچی ام اس آی مدل MSI Katana GF66 11UE - شهر فافا
سلام ، فعلا منتظر باشید و چیزی نخرید تا بازار ثابت بشه

• Like
Reactions: Hamid36985

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,508
دوستان بین این دو تا لپ تاپ کدومشون به نظرتون بهتره؟ یکی کارتش بهتره یکی cpu. موندم کدومو بگیرم. یا اگه پیشنهاد بهتر از اینا دارید هم بگید. 40 تومنن.
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QM Ryzen 9-5900HS 16GB-1TBSSD-6GB RTX3060
ASUS TUF F15 FX516PR Core i7-11370H 16GB-1TB-8GB RTX3070

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
دوستان بین این دو تا لپ تاپ کدومشون به نظرتون بهتره؟ یکی کارتش بهتره یکی cpu. موندم کدومو بگیرم. یا اگه پیشنهاد بهتر از اینا دارید هم بگید. 40 تومنن.
ASUS ROG Zephyrus G14 GA401QM Ryzen 9-5900HS 16GB-1TBSSD-6GB RTX3060
ASUS TUF F15 FX516PR Core i7-11370H 16GB-1TB-8GB RTX3070
بستگی به استفادت داره
اگه بازی فقط. دومی
اگه نرم افزار و بازی اولی
هرچند شما به سر به این سایت بزن خوب راهنماییت میکنه
Laptop Comparison by Specs & Tests – NanoReview

ولی سری rog باکیفیت تر از tuf

اساتید یه سوال به نظر شما الان وقت خوبه برای خرید یا هنوز دست نگه دارم

• Like
Reactions: RedShift

PEDRAMGOLCHIN

کاربر سایت
Jun 11, 2007
4,853
نام
پدرام
دوستان لپ‌تاپ تا قیمت ۱۵ تومن برای ترید و کار در بازار رمز ارز ها که تاچ و قلم داشته باشه و کیبوردش جدا بشه معرفی میکنید

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,981
نام
محسن
بچه ها من 30 نهایت 35 36 تومن دارم لپ تاپ میخواستم بخرم.
مصرفم هم برای کارم برنامه نویسی هست، ولی گهگاهی هم بازی میکنم دوتا 2 که همیشه بازی میکنم.
فیلم و سریال و وب گردی که بشدت بالاست.
با این چیزایی که من انتظار دارم چی پیشنهاد میدین؟

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
سلام.

می‌خواستم ببینم یه لپتاپ پریدیتور Acer
i7 11800H
16GB RAM
3060 6GB

برای بازی کردن یسری بازی‌ها تا ۴-۵ سال جواب میده؟ کنسول دارم اینو کنارش می‌خوام. FHD هست و تنظیماتش خیلی مهم نیست که ultra high و فیلان باشه. مدیوم تو های باشه و بدون RT هم اوکیه.

اگر به نظرتون پاسخگو هست بهم بگید.

SSD چه برند و‌ مدلی جهت افزایش فضا بگیرم؟

اینکه کول پد چطور؟ بگیرم؟ یا نیازی نیست؟
اگر نیازه چه مدلی بهتره؟

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
سلام.

می‌خواستم ببینم یه لپتاپ پریدیتور Acer
i7 11800H
16GB RAM
3060 6GB

برای بازی کردن یسری بازی‌ها تا ۴-۵ سال جواب میده؟ کنسول دارم اینو کنارش می‌خوام. FHD هست و تنظیماتش خیلی مهم نیست که ultra high و فیلان باشه. مدیوم تو های باشه و بدون RT هم اوکیه.

اگر به نظرتون پاسخگو هست بهم بگید.

SSD چه برند و‌ مدلی جهت افزایش فضا بگیرم؟

اینکه کول پد چطور؟ بگیرم؟ یا نیازی نیست؟
اگر نیازه چه مدلی بهتره؟
درباره spec:
بله تا چهار پنج سال دیگه کاملا جوابه چون نمیخوای بالا تر از 1080 بازی کنی.
بازی های الان رو که بالاتر از 1080 هم میتونه تازه!

درباره خود لپتاپ و داغ شدنش هیچ اطلاعی ندارم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر