مشاوره در امر خرید لپتاپ و تبلت

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,513
بین اون 3050 و 1650 تفاوت زیاده. اگه برای گیم میخوای 1650 عملا عمرش تموم شده. پردازنده 11260 هم به مراتب بهتره تا 10300. کانفیگ 3050 خوبه و ارزش خرید داره. اون یکی نه.

من همین سری TUF رو بگیری بنظرم بهتره. یا بودجه رو ببری بالاتر و ایسر HELIOS بگیری. اگر هم برای گیم نمیخوای با ۳۰ تومن ASUS G14 ZEPHYRUS گزینه خوبیه. البته گیم سبک یا با تنظیمات متوسط به پایین اوکی هست(1650).
حقیقتش برای گیم نمیخوام اصلا، هر از گاهی تفریحی شاید بازی کنم. کارم فقط وبگردی و فیلم دیدنه. نظرم روی مک بوک ایر بود که اندازه صفحش نا امیدم کرد

تا ۲۷تومن نهایت ۲۸ چه گزینه ای رو پیشنهاد میدید؟ صفحه نمایش خیلی برام مهمه و سرعت.
قیمت پایینتر هم باشه خوبه. مچکر

آخرین ویرایش:

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
نظرم روی مک بوک ایر بود که اندازه صفحش نا امیدم کرد

تا ۲۷تومن نهایت ۲۸ چه گزینه ای رو پیشنهاد میدید؟ صفحه نمایش خیلی برام مهمه و سرعت.
حاجی اگه گیم نمیزنی که قطعا مک بوک
من داداشم داره خیلی عالیه
وزنش هم جوریه که بشدت پرتابله یه ذره به مچ فشار بیاری خوابیده هم میشه استفاده کرد :D
متاسفانه تو ایران از قدیم جا نیافتاده خیلی ها توصیه اش نمیکنند اما بدون که واقعا طلاست.
در باره سایز صفحه ام آخه با 28 تومن بهرحال فک نکنم بشه لپتاپ 16 اینچ خوب گرفت، اکثر گزینه ها همون 13 14 اینچیه.

تنها چیزی که باید در نظر بگیری اینه که اگه تاحالا ویندوز بودی یه دو سه هفته طول میکشه به مک عادت کنی
با گوشی اندرویدی هم زیاد سینک نمیشه جوری که اندروید با ویندوز میشه
و اینکه دو سه ماه دیگه مدل جدیدش میاد.

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,513
حاجی اگه گیم نمیزنی که قطعا مک بوک
من داداشم داره خیلی عالیه
وزنش هم جوریه که بشدت پرتابله یه ذره به مچ فشار بیاری خوابیده هم میشه استفاده کرد :D
متاسفانه تو ایران از قدیم جا نیافتاده خیلی ها توصیه اش نمیکنند اما بدون که واقعا طلاست.

تنها چیزی که باید در نظر بگیری اینه که اگه تاحالا ویندوز بودی یه دو سه هفته طول میکشه به مک عادت کنی
با گوشی اندرویدی هم زیاد سینک نمیشه جوری که اندروید با ویندوز میشه
و اینکه دو سه ماه دیگه مدل جدیدش میاد.
اخه من فیلم فقط با لپتاپ میبینم و سایز مک بوک بنظرم کوچیکه. بعد مک مشکلی توی دانلود و نصب برنامه ها نداره؟ و هاردش قابل ارتقا هست؟

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
اخه من فیلم فقط با لپتاپ میبینم و سایز مک بوک بنظرم کوچیکه. بعد مک مشکلی توی دانلود و نصب برنامه ها نداره؟ و هاردش قابل ارتقا هست؟
همه برنامه های ضروری رو مک هم میشه مجانی گیراورد (حالا یا قانونی یا کرک شده)
نه متاسفانه هارد رو نمیشه ارتقا داد مک کلا اینجوریه که باید ارزون ترین آپشنش بگیری بعد از هارد اکسترنال استفاده کنی، چون اگه بخوای از اول ظرفیت بالا بگیری نمیصرفه.
آخه لپتاپای 16 اینچی که تو این رنج قیمت باشن همه 1080 هستن که دیگه بنظرم تراکم پیکسلی یه مقدار کم هست (جدا از اینکه شاید کیفیت ساخت خوبی هم نداشته باشن).

جایگزین ویندوزی که بذهنم میاد مدل های Oled ایسوس هست که همون 13 14 اینچ هستن. برند های معتبر ویندوزی خوب تو ایران وارد نمیشن مث ریزر و دل و اچ پی.
آقا در کل لپتاپ خریدن تو ایران واقعا زجره هم بخاطر ارزش پول هم محدودیت مدل های موجود؛ خودم همین سه ماه پیش گرفتم.

• Like
Reactions: Anakin

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
حقیقتش برای گیم نمیخوام اصلا، هر از گاهی تفریحی شاید بازی کنم. کارم فقط وبگردی و فیلم دیدنه. نظرم روی مک بوک ایر بود که اندازه صفحش نا امیدم کرد

حقیقتا منم با نظر دوست بالایی موافقم. مک بوک رو جدا در نظر داشته باشه. ولی بهرحال اگه ویندوزی میخوای msi modern با پردازنده 5500u رو در نظر داشته باش. تا حدود ۲۱ تومن میشه پیدا کرد. صفحه نمایش خیلی خوبی داره. پردازنده هم خوبه. از لحاظ کیفیت ساخت و وزن هم از همه این لپتاپ های گیمینگ بهتره.

بجز این lenovo legion 5 با پردازنده 5600h و گرافیک ۱۶۵۰ هم گزینه خوبیه‌. اون گزینه tuf که 3050 داره هم همینطور. هر کدوم این دوتا رو بگیری فرق خیلی خاصی نداره. صفحه نمایششون هم خوبه. با قیمت حدودا ۲۷ تومن میشه پیدا کرد. مدل لنوو پردازنده یهتری داره و مدل ایسوس گرافیک بهتر.

• Like

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,513
نه متاسفانه هارد رو نمیشه ارتقا داد مک کلا اینجوریه که باید ارزون ترین آپشنش بگیری بعد از هارد اکسترنال استفاده کنی، چون اگه بخوای از اول ظرفیت بالا بگیری نمیصرفه.
آخه لپتاپای 16 اینچی که تو این رنج قیمت باشن همه 1080 هستن که دیگه بنظرم تراکم پیکسلی یه مقدار کم هست (جدا از اینکه شاید کیفیت ساخت خوبی هم نداشته باشن).

جایگزین ویندوزی که بذهنم میاد مدل های Oled ایسوس هست که همون 13 14 اینچ هستن. برند های معتبر ویندوزی خوب تو ایران وارد نمیشن مث ریزر و دل و اچ پی.
آقا در کل لپتاپ خریدن تو ایران واقعا زجره هم بخاطر ارزش پول هم محدودیت مدل های موجود؛ خودم همین سه ماه پیش گرفتم.

اره واقعا. من هرچی مدل ایسوز سرچ میکنم توی گوگل فقط سایت های ایرانی رو میاره! اپل هم مشکلم سایزش هست متاسفانه وگرنه نقدهاش بسیار مثبت هست. اما زیر ۳۰ تومن مدل هارد ۲۵۶ باید بگیرم که خب خیلی کمه.

حقیقتا منم با نظر دوست بالایی موافقم. مک بوک رو جدا در نظر داشته باشه. ولی بهرحال اگه ویندوزی میخوای msi modern با پردازنده 5500u رو در نظر داشته باش. تا حدود ۲۱ تومن میشه پیدا کرد. صفحه نمایش خیلی خوبی داره. پردازنده هم خوبه. از لحاظ کیفیت ساخت و وزن هم از همه این لپتاپ های گیمینگ بهتره.

بجز این lenovo legion 5 با پردازنده 5600h و گرافیک ۱۶۵۰ هم گزینه خوبیه‌. اون گزینه tuf که 3050 داره هم همینطور. هر کدوم این دوتا رو بگیری فرق خیلی خاصی نداره. صفحه نمایششون هم خوبه. با قیمت حدودا ۲۷ تومن میشه پیدا کرد. مدل لنوو پردازنده یهتری داره و مدل ایسوس گرافیک بهتر.
ویندوزی و ایناش مهم نیست برام چون نه کارم طوریه نرم افزار خاصی بخوام نه لپتاپ رو برای گیمینگ استفاده میکنم. صرفا میخوام طولانی مدت ۵-۴ سال نرم افزار های عادی رو راحت اجرا کنه. الان لپتاپم hp4540s هست و توی کارهای روتین هم کم میاره.

• Like
Reactions: U n i t e d

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
ویندوزی و ایناش مهم نیست برام چون نه کارم طوریه نرم افزار خاصی بخوام نه لپتاپ رو برای گیمینگ استفاده میکنم. صرفا میخوام طولانی مدت ۵-۴ سال نرم افزار های عادی رو راحت اجرا کنه. الان لپتاپم hp4540s هست و توی کارهای روتین هم کم میاره.
اگه با اندازه صفحه مک بوک مشکل نداری(واقعا فرقی نداره بنظرم) همه چیزایی که میخوای رو مک داره.

• Like

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,513
اگه با اندازه صفحه مک بوک مشکل نداری(واقعا فرقی نداره بنظرم) همه چیزایی که میخوای رو مک داره.
از نزدیک دیدم و بنظرم خیلی کوچیکه:( ولی واقعا نقدهای خوبی داره. خودمم چندساله گوشیم ایفون هست و کلا اپل توی دراز مدت هم جوابه.
ایسر nitro هم این قیمت هست، اونا چطورن از لحاظ کیفیت؟

پردازنده های رایزن چطور از کار دراومدن؟ پیشنهاد میشه؟

آخرین ویرایش:
  • Like

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
از نزدیک دیدم و بنظرم خیلی کوچیکه:( ولی واقعا نقدهای خوبی داره. خودمم چندساله گوشیم ایفون هست و کلا اپل توی دراز مدت هم جوابه.
ایسر nitro هم این قیمت هست، اونا چطورن از لحاظ کیفیت؟
نیترو فقط پرفورمنس محور هست کیفیت ساخت خوبی نداره.
میخوای حتما 15 اینچ به بالا باشه فک کنم تنها گزینه لیجن فایو/ پرو هست.
من قبلا یکی از مدل های لیجن 5 پرو ریویوش دیده بودم میگفت کیفیت صفحش فوق العاده هست.
اما اینایی که تو ایران حدود 30 تومن هست بعید میدونم همون پنل باشه ( اون پنل 1440p داشت)

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,513
نیترو فقط پرفورمنس محور هست کیفیت ساخت خوبی نداره.
میخوای حتما 15 اینچ به بالا باشه فک کنم تنها گزینه لیجن فایو/ پرو هست.
من قبلا یکی از مدل های لیجن 5 پرو ریویوش دیده بودم میگفت کیفیت صفحش فوق العاده هست.
اما اینایی که تو ایران حدود 30 تومن هست بعید میدونم همون پنل باشه ( اون پنل 4K داشت)
مرسی. باز برم مک بوک رو از نزدیک ببینم سایزش رو مقایسه کنم:D نهایتا از همون ایسوز ها یکی رو میگیرم.

• Like

mojtaba007

کاربر سایت
Dec 9, 2007
490
دوستان یه مشاوره میخواستم

لب تاپ من msi ge 60 است

بخواب حداقل خدای جنگ و بتونم بازی کنم چه کار کنم

لب تاب و بفروشم یا سخت افزارشو ارتقا بدم

چند از من برمیدارن این لب تاپ رو
فکر کنم فقط گرافیکم پایینه

Attachments

• IMG_۲۰۲۲۰۲۰۴_۰۹۲۳۵۶.jpg
    IMG_۲۰۲۲۰۲۰۴_۰۹۲۳۵۶.jpg
    370.8 KB · مشاهده: 15

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,080
نام
Mohsen
دوستان الان لپ تاپ قوی چی پیشنهاد میدید ؟ فعلا نمیخوام (نمیتونم) بخرم میخوام ببینم برای بعد چه بودجه ای لازم دارم ؟ برای گیمینگ و کارای طراحی.
یک رده متوسط معرفی کنید با یه بهترین.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
دوستان الان لپ تاپ قوی چی پیشنهاد میدید ؟ فعلا نمیخوام (نمیتونم) بخرم میخوام ببینم برای بعد چه بودجه ای لازم دارم ؟ برای گیمینگ و کارای طراحی.
یک رده متوسط معرفی کنید با یه بهترین.
بودجه برای متوسط 35-45
بودجه برای قوی 50-الی ماشاالله
مدلش رو دیگه هروقت خواستی بخری پیدا کن

• Like
Reactions: XMohsen

Hamid36985

کاربر سایت
May 4, 2016
132
سلام، من میخواستم یه لپتاپ گیمینگ بگیرم و با توجه به اینکه لپتاپ قبلیم asus بوده و ازش کاملا راضی بودم و بودجه ای که دارم (نهایتا ۴۰ تومان) بین این دوتا گزینه موندم:

خرید، قیمت و مشخصات کامل لپ تاپ ایسوس Ci7 16GB 512GB SSD 6GB | FX516PM

و

فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا

لپتاپ tuf dash گارت گرافیک قویتری داره ولی پردازندش ۴ هسته ایه و طبق چیزی نقدایی که دیدم و خوندم این قدرت کارت گرافیکو محدود میکنه، از طرفی لپتاپ دومی کارت گرافیکش ضعیفتره ولی پردازندش ۸ هسته ایه.
میشه لطفا کسی راهنمایی کنه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر