مبین نت ... WIMAX

mr.mohammad

کاربر سایت
Apr 7, 2008
221
نام
محمد رضا
عزیز وقتی مشکل پیش میاد که تمام پهنای باند رو همون کانکشن چیزت بگیره و طرف مقابل دیگه نتونه دست رسی داشته باشی

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
عزیز وقتی مشکل پیش میاد که تمام پهنای باند رو همون کانکشن چیزت بگیره و طرف مقابل دیگه نتونه دست رسی داشته باشی

تست می کنم این قضیه رو هم، ولی فکر نمی کنم مشکل خاصی وجود داشته باشه، چون چیــــز میـــز ان وصل بود که من از اون ور سایت ها رو راحت با اون یکی کامپیوتر باز می کردم...

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
اینترنت شخصی با ضریب اشتراک یک به چهار

IMAGE634560050786003750.jpg

وایمکس نیوز-شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان تنها ارائه دهنده خدمات ارتباطی بی سیم با فناوری وایمکس در کلیه استان های کشور، آخرین فناوری روز دنیا را برای اولین بار در ایران عرضه نموده است.
اینترنت شخصی با مودم جیبی، خدمتی جدید از مبین نت است که کاربران می توانند با تهیه یک مودم قابل حمل ،در اکثر نقاط شهر به شبکه وایمکس مبین نت متصل شوند. مودم جیبی وایمکس مبین نت دارای باطری مناسب برای سه ساعت اتصال دائم می باشد که علاوه بر امکان تغذیه توسط آداپتور، قابلیت شارژ با USB را نیز داراست.
مبین نت درسایت رسمی خودآورده است:با روشن نمودن مودم جیبی ابتدا مودم به جستجوی شبکه وایمکس می پردازد و پس از روشن شدن و ثابت ماندن چراغ WiMAX می توان اطمینان حاصل نمود که پوشش در آن نقطه مناسب بوده است. پس از برقراری ارتباط با شبکه وایمکس مبین نت، مودم جیبی، اینترنت پرسرعت را بصورت WiFi در اختیار قرار می دهد که می توان با استفاده از رایانه، نوت بوک، تلفن همراه، تبلت و یا هر وسیله دیگر که امکان ارتباط با اینترنت بصورت بی سیم WiFi را داشته باشد، از خدمات پرسرعت مبین نت در مکان های مختلف از جمله در سفر به شهرهای تحت پوشش مبین نت که بزودی به بیش از یک صد شهر خواهد رسید از آن استفاده نمود.
اینترنت شخصی با مودم جیبی با یک طرح پیش فرض ارائه شده است که مشخصات آن در جدول زیر آمده است.
روابط عمومی مبین نت تاکید کرده است ، این مودمها مشابه تلفن های همراه که در برخی نقاط امکان آنتن دهی ندارند، مودم جیبی نیز درحال حاضر در برخی مناطق شهر امکان برقراری ارتباط با شبکه وایمکس مبین نت را ندارند و لذا در صورت عدم آنتن دهی در یک خیابان و یا یک ناحیه، امکان برگشت مودم وجود ندارد.
مگابایت اضافه
هزینه با احتساب 4 درصد
محدودیت حجم
پهنای باند
نام طرح
مدت اعتبار
60ریال
2.990.000 ریال
30GB
128kbps
Mj41
دوساله
80 ریال
1.990.000 ریال
15GB
128Kbps
MJ42
یکساله

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
ببخشید دوستان من یه مبین نت خریدم با Indoor CPE از این مدل وای فای دار ! سرعتم رو که تست میکنم با سرور تهران (!) اینو میده
1872975363.png

با سرور باکو
1872979466.png

در ضمن اکانتم هم 512 هستش .
این سرعت و پینگ طبیعیه ؟؟ آخه خیلی با 512 کیلو بایت بر ثانیه فاصله داره .....................
برای ماه بعد اگه یک مگ بگیرم سرعتم دو برابر میشه ؟؟پینگم چی ؟؟ بهتر میشه ؟؟
آنتن خارجی واسه مودمم بخرم ( وصل میشه پشتش ) تاثیر هم داره ؟؟
ممنون میشم اگه کسی راجع به هرکدوم از سوالام اطلاع داره جواب بده .

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
ببخشید دوستان من یه مبین نت خریدم با Indoor CPE از این مدل وای فای دار ! سرعتم رو که تست میکنم با سرور تهران (!) اینو میده
1872975363.png

با سرور باکو
1872979466.png

در ضمن اکانتم هم 512 هستش .
این سرعت و پینگ طبیعیه ؟؟ آخه خیلی با 512 کیلو بایت بر ثانیه فاصله داره .....................
برای ماه بعد اگه یک مگ بگیرم سرعتم دو برابر میشه ؟؟پینگم چی ؟؟ بهتر میشه ؟؟
آنتن خارجی واسه مودمم بخرم ( وصل میشه پشتش ) تاثیر هم داره ؟؟
ممنون میشم اگه کسی راجع به هرکدوم از سوالام اطلاع داره جواب بده .

سرعت شما از 512kbs بالاتره. دقت کنید که سرعتی که سایت speedtest میده واحدش Mb/s هستش و باید عددش برای شما 0.51 در بیاد که برای من هم که 512 دارم همیشه تقریبا همین 0.51 در میاد.

اگر یه مگ بگیرید سرعت تون توی این تست به طور منطقی حدود 1.02 باید در بیاد.

آنتن خارجی رو اطلاعی ندارم و نشنیدم، ولی بعید می دونم تاثیری داشته باشه، چون سرعت پایین اینترنت در ایران مشکلش تکنولوژی پایین مودم ها نیست و مشکل از جای دیگه ای است که خودت می دونی قطعا...

این هم نتیجه تست همین الان من. من هم مبین نت دارم 512 توی یزد:

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
سرعت شما از 512kbs بالاتره. دقت کنید که سرعتی که سایت speedtest میده واحدش Mb/s هستش و باید عددش برای شما 0.51 در بیاد که برای من هم که 512 دارم همیشه تقریبا همین 0.51 در میاد.

اگر یه مگ بگیرید سرعت تون توی این تست به طور منطقی حدود 1.02 باید در بیاد.

آنتن خارجی رو اطلاعی ندارم و نشنیدم، ولی بعید می دونم تاثیری داشته باشه، چون سرعت پایین اینترنت در ایران مشکلش تکنولوژی پایین مودم ها نیست و مشکل از جای دیگه ای است که خودت می دونی قطعا...

این هم نتیجه تست همین الان من. من هم مبین نت دارم 512 توی یزد:

خب پس یعنی سرعتم در مقایسه با بقیه که 512 دارن خوبه ؟

AMIR MGS

کاربر سایت
Feb 3, 2010
35
نام
امیرحسین
ارزش داره یا مبین نت وایمکس بگیرم؟
در مورد جیبیش هم اگر کسی استفاده کرده لا اقل بیاد بگه سرعت دانلود ایناش چجوریه؟خوب هست؟

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,987
نام
محمود
خب پس یعنی سرعتم در مقایسه با بقیه که 512 دارن خوبه ؟
بله سرعت تون خوبه. یعنی حداقل همون طور که می بینی از من بهتره... :D
در مورد جیبیش هم اگر کسی استفاده کرده لا اقل بیاد بگه سرعت دانلود ایناش چجوریه؟خوب هست؟
وایمکس به دلیل این که از خط تلفن استفاده نمی کنه حداقل برای چند حالت بهتر از ADSL هستش:

1. اگر امکان ADSL گرفتن ندارید.
2. اگر زیاد به شهرهای بزرگ (خصوصا مرکز استان ها) سفر می کنید.
3. اگر احتمال جابجایی خونه دارید.
4. اگر حال و حوصله طرف حساب شدن با مخابرات رو ندارید.

مودم جیبی هم که هر کی داره راهنمایی خواهد کرد (بعضی ها راضی بودند ازش، بعضی ها نه)! :D

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
من میخوام یدونه هم اینترنت همراه داشته باشم یه موقع اینو و اونور میریم شمالی جایی مصرف کنم
مودم جیبی چطوریاس جواب میده یا باید حتما مودم داخلی هم بخرم
اصلا مبین نت بهتره یا ایرانسل فقط تو پوشش و قطعی و اینا مشکلی نداشته باشه یعنی بهتر ساپورت کنه؟ منظورم وایمکسه ایرانسله ها
خوب من برای دفتر کار پدم میخوام ولی حالا که هزینه میکنه میخوام قابل حملم باشه چون ما دو تا سرویس ای دی اس ال داریم که هر جفتش راضی هستیم ولی قابل حمل نیستن

Jim_raynor

کاربر سایت
Nov 29, 2011
824
نام
مرتضی
من میخوام یدونه هم اینترنت همراه داشته باشم یه موقع اینو و اونور میریم شمالی جایی مصرف کنم
مودم جیبی چطوریاس جواب میده یا باید حتما مودم داخلی هم بخرم
اصلا مبین نت بهتره یا ایرانسل فقط تو پوشش و قطعی و اینا مشکلی نداشته باشه یعنی بهتر ساپورت کنه؟ منظورم وایمکسه ایرانسله ها
خوب من برای دفتر کار پدم میخوام ولی حالا که هزینه میکنه میخوام قابل حملم باشه چون ما دو تا سرویس ای دی اس ال داریم که هر جفتش راضی هستیم ولی قابل حمل نیستن

استاد مدم جیبی سرعت بالای 128 فعلا نداره . از لحاظ آنتن دهی هم که فرقی نمیکنه ! هر کجا اینا انتن بدن اونم میده هرجی اینا ندن اونم نمیده.
مبین نت بهتره.
خب فرق امده مدل جیبی با عادی اینه که . جیبی شارژی عادی حتما باید به برق وصل شه . وسلام!

---------- نوشته در 06:57 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 06:55 PM ارسال شده بود ----------

بهتره مدل های عادیشو بگیری . جیبی فقط تا 128 جواب میشده . فقط هم امواج وای فای داره .

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
اقا میشه هم مدم معمولی داشت هم جیبی برای بردن اینور اونور
اگر قیمت جیبی رو هم بگین ممنون میشم
البته گفتیم تا 128 خوب ما هم زدیم 128 تو ثبت نام ولی مثل اینکه جیبی رو اتومات میره رو 1024 و زنگم زدم گفتن روی این مقدار سرعت میدم جیبی رو
عجبززززز

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
وایمکس برای گیم اصلا و ابدا پینگش اقتضاحه ولی وایمکس مبین نت عالیه پینگش زیر 100 نشون میده تو گارنا برای ایرانسل رو گفتم افتضاحه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر