خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,401
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,130
اون قسمتی که گفتی "در دنیای بیزنس هیچ انتقام و کینه و احساساتی وجود نداره" کاملا درست و منطقی هست ولی اینو در نظر بگیر که اگه به هر نحوی این معامله کنسل بشه سهام اکتی با کله می خوره زمین ! که دلیل اصلی وارد شدن همچین ضرری به اکتی قطعا لابی و کارشکنی سونی بوده! حالا بحث اینه که ضرر به این هنگفتی بی جواب میمونه چون تو دنیای بیزنس هستیم؟ واقعا فکر میکنی سود قرارداد تبلیغات cod روی PS اون ضرر هنگفت رو جبران میکنه؟ حتی اون 3 میلیارد دلار هم که مایکرو پرداخت میکنه جلوی اون ضرر شوخیه! به شخصه فک می کنم این بی جواب نمیمونه
میزان فروش بازی کال آو دیوتی روی کنسول های سونی تقریبا با تعداد فروش خود کنسول اکس باکس تو رقابته، بعد بیان اگرسیو شن و کار سونی رو بی جواب نذارن؟ : ))

اینجا همه از قراردادهای سونی انتقاد میکنن سر کال آو دیوتی، چرا هیچکس در مورد اینکه اکتیویژن این قراردادهارو امضا کرده صحبت نمیکنه؟ دلیلش واضح نیست؟ یکی از دلایل رشد این آی پی وجود پلی استیشن و همین قراردادهاست! شما به تعداد فروش بازی ها رو کنسول ها یه نگاه بندازید... همه 80 به 20 یا نهایت 70 به 30ـه! کدوم ناشری حاضره با سونی لج کنه؟ فقط کسی که دلش میخواد کمپانی خودشو از بین ببره!

ماکروسافت واقعا دلش میخواد هرجا که فعالیت میکنه مثل ویندوز باشه! خودش باشه و خودش وگرنه تو بحث رقابت اگه یک یا چنتا گردن کلفت باشن هرگز نمیتونه جلوشون وایسه! گوشی، موبایل گیمینگ، کنسول گیمینگ، تبلت... تو هرچی خودش پا میذاره شکست میخوره! چون بازار گیمینگ داره رشد میکنه سال به سال، دلش میخواد یه امپراتوری راه بندازه و سالی چند صد میلیارد دلار ازش در بیاره که تا الان فقط دست و پا زده...

اول رشد اورگانیک رو انتخاب کرد، داشت کم کم پیشرفت میکرد واقعا که راضیشون نکرد و تغییر دادن مسیرشونو
بعد شروع کرد رسانه هارو خریدن که گوش ملتو پر کنن که بهترین کنسول رو دارن که جواب نداد
بعد رو آوردن به گیم پس که باز مخاطب جذب نشد
گفتن گیم پس رو باید بهش پرو بال بدیم، کلی استودیو خریدن افاقه نکرد
گفتن چیکار کنیم که سونی از دور خارج بشه که رقابتمون از بین بره راحت تر به چیزی که میخوایم برسیم؟ الان نوبته خرید ناشر هاست...
بعدشم میخوان اون لیستی که ده ها استودیو و ناشر رو شامل میشه رو بخرن در راستای هدف قبلیشون!

بازار گیم اینجوری کار نکرده و نمیکنه! بازی خوب بساز و پشتیبانیش کن، مشتری جذب میشه! فرمول از این ساده تر؟ من اصلا آینده خوبی رو نمیتونم متصور بشم برای اکس باکس حالا ممکنه باهام مخالفت کنید به هر دلیلی، ولی این چیزیه که من میتونم درک کنم.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,813
رفیق این شخصی که توییت گذاشته خبرنگار هست؟چون واقعا آشنایی ندارم می پرسم.
چیزی که از بابی کوتیک در مورد سونی منتشر شده فعلا این ایمیل هست.
Activision CEO Bobby Kotick says Sony’s ‘disappointing behaviour’ won’t damage their long-term relationship | VGC

در مورد Sega نکته ای که وجود دارد قرارداد همکاری هست که رسما هم بهش اشاره شده است.برای همین عناوینی مثل Yakuza و بازی های Atlus که پیش از این بر روی Xbox به ندرت عرضه می شدند،حالا به صورت Day 1 و البته Game Pass Day 1 عرضه می شوند.یا اینکه استودیوهای داخلی Sega برای مایکروسافت بازی انحصاری در سبک استراتژی می سازند.همین رویه رو می توانند با ناشرهای دیگر هم دنبال کنند.
Sony's Jim Ryan: Kotick asked to negotiate Call of Duty to 'cover himself' if merger fails

لینک خبر هست

Screenshot (1719).png

عجیب هم نیست اگر خرید صورت نگیره با سونی مجدد برای ادامه قرارداد فعلی یا قرارداد جدید مذاکره کنه.

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
تباه ترین شخص کل این دادگاه به نظرم شخص خود کوتیک بود. من جای مایکروسافت باشم اگر خرید انجام بشه اینو با لگد می ندازم بیرون.
اصلا جون حرف زدن نداشت توی دادگاه. توی دادگاه CMA هم برداشته بود یکی دو تا وکیل فرستاده بود یکی دو سال از نوح جوون تر بودن.
من نمی دونم با این اتهاماتی که به این وارد شد چجوری از ABK تا الان با لگد پرتش نکردن بیرون. کلا این راست راست راه می ره هیچ کسی هم دست بهش نمی تونه بزنه به همه هم دستور می ده!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,881
همین الان که ما داریم تحلیل تایید شدن یا نشدن معامله رو می کنیم، مایکروسافت و اکتی و سونی آلردی برنامه هاشون رو برای هر دو سناریو آماده کردن ما اینجا فقط داریم نظرات شخصی مون رو ارائه میکنیم که هیچ ایرادی هم بهش وارد نیست.
بله. در بیزنس هم اگرسیو شدن داریم. حتی در سطوح بسیار بالا. نه چیز جدیدی هستش و نه قراره برای اولین بار این اتفاق بیوفته.
در تاریخ شرکت های بزرگ حتی اگر بخایم فقط در همین صنعت گیم هم بررسی کنیم، موارد واضحی از اگرسیو شدن شرکت ها و بعضن احساسی برخورد کردن مدیران رده بالای شرکت هایی مثل نینتندو و سگا رو میشه پیدا کرد.

در مورد برنامه های مایکروسافت در صورت تایید نشدن معامله ، حدسم اینه که فیل میره سمت ژاپن و احتمالن سگا رو میزنه تو گوشش)
این میتونه قدم اول باشه.
به شخصه عناوین سگا رو به اکتی ترجیح میدم))

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,397
یکسال پیش گفتم ( هفته پیش هم تکرار کردم )
1688211913299.png
اون قسمتی که گفتی "در دنیای بیزنس هیچ انتقام و کینه و احساساتی وجود نداره" کاملا درست و منطقی هست ولی اینو در نظر بگیر که اگه به هر نحوی این معامله کنسل بشه سهام اکتی با کله می خوره زمین ! که دلیل اصلی وارد شدن همچین ضرری به اکتی قطعا لابی و کارشکنی سونی بوده! حالا بحث اینه که ضرر به این هنگفتی بی جواب میمونه چون تو دنیای بیزنس هستیم؟ واقعا فکر میکنی سود قرارداد تبلیغات cod روی PS اون ضرر هنگفت رو جبران میکنه؟ حتی اون 3 میلیارد دلار هم که مایکرو پرداخت میکنه جلوی اون ضرر شوخیه! به شخصه فک می کنم این بی جواب نمیمونه

امروز ارزش سهام اکتی 66.27 میلیارد دلار + 12.51 میلیارد دلار هم پول نقد داره
1688202575784.png

به فرض اینکه مایکروسافت کنار بکشه ( در یه واکنش طبیعی ) سهام اکتی 55 تا حداکثر 50 میلیارد دلار سقوط می کنه
چند هفته بعد با انتشار گزارش مالی + 3 میلیارد دلار مایکروسافت , دوباره برمیگرده بالای 60 میلیارد دلار

تباه ترین شخص کل این دادگاه به نظرم شخص خود کوتیک بود. من جای مایکروسافت باشم اگر خرید انجام بشه اینو با لگد می ندازم بیرون.
اصلا جون حرف زدن نداشت توی دادگاه. توی دادگاه CMA هم برداشته بود یکی دو تا وکیل فرستاده بود یکی دو سال از نوح جوون تر بودن.
من نمی دونم با این اتهاماتی که به این وارد شد چجوری از ABK تا الان با لگد پرتش نکردن بیرون. کلا این راست راست راه می ره هیچ کسی هم دست بهش نمی تونه بزنه به همه هم دستور می ده!
تباه ترین :))
کوتیک موفق ترین مدیر تاریخ گیم

In December 1990, Kotick and his partner Brian Kelly bought a 25% stake in the almost-bankrupt Activision, then known as Mediagenic. He changed the name back to Activision, performed a full restructuring of the company, and refocused the company on video games. Kotick became CEO of Activision in February 1991 From 1997 to 2003, Activision acquired nine development studios and released its first hit game in 1995
من نمی دونم با این اتهاماتی که به این وارد شد چجوری از ABK تا الان با لگد پرتش نکردن بیرون :))
کسی که اکتی در مرز ورشکستگی به بزرگترین و موفق ترین ناشر صنعت گیم تبدیل کرد :))

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,046
نام
محمد حسین
چون به عنوان شاکی وارد نشدن، شاکی فقط ماکرو بود و اکتی به عنوان همراه اومده بود، همون کاری که planiff میخواست برا ftc انجام بده و وکلای کارکشته و قدیمی هم آورده بود
بیش از 0.5 درصد سهام اکتی مال اینه، بزرگترین سهامدار انفرادی اکتیه، مگه کم آدمیه تو هر شرکتی هم یه سمت داره، همین الانم بگه قرارداد بعدی 10 درصد، میان همه امضا میکنن باهاش
پرونده 2009 کوتیکو بخون توش تهدید به قتلم کرده بود و همون موقع هم دنبال اخراجش بودن

FzxyEZYWcAE5cYt.jpg FzxyMGMWcAAs0RJ.jpg FzxyT5vWcAI_Ys9.jpg FzxyXoIXwAEF6iZ.jpg

اونجا اعلام نشد ولی فیفا تو مطالعات بزرگترین عنوانه

آخرین ویرایش:

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
تباه ترین :))
کوتیک موفق ترین مدیر تاریخ گیم

In December 1990, Kotick and his partner Brian Kelly bought a 25% stake in the almost-bankrupt Activision, then known as Mediagenic. He changed the name back to Activision, performed a full restructuring of the company, and refocused the company on video games. Kotick became CEO of Activision in February 1991 From 1997 to 2003, Activision acquired nine development studios and released its first hit game in 1995
من نمی دونم با این اتهاماتی که به این وارد شد چجوری از ABK تا الان با لگد پرتش نکردن بیرون :))
کسی که اکتی در مرز ورشکستگی به بزرگترین و موفق ترین ناشر صنعت گیم تبدیل کرد :))
من حال نوشتن جواب به پست های تورو ندارم چون هرچی بنویسم با منطق من درآوردی یک سری متن می چسبونی به هم جواب می دی اما در تباه بودن ایشون شکی نیست. به همین دو لینک بسنده می کنم:
Activision CEO Bobby Kotick Knew for Years About Sexual-Misconduct Allegations at Videogame Giant
Activision Blizzard CEO denies culture of harassment and blames unions for company problems

دیگه کیس آزار جنسی توی ABK رو هر کسی یکمی توی صنعت گیم باشه شنیده. بیش از یک دهه هست که گند و گوه کاری توی ABK ادامه داره و کماکان هم ازش خبر میاد بیرون.
بنیان گذار فرهنگ آزار و اذیت جنسی تو استادیو های گیمینگ همین Activision و شخص کوتیک هست.
یک نکته ای که من اینجا نمی دونم گفتم یا نه اما یکی از عجایب این خریده اینه که مایکروسافت سر گزارش هایی که از Moon Studios اومد همکاری با این استادیو رو قطع کرد بعد می خواد بره ABK رو با این وضع و اوضاع بخره!

آخرین ویرایش:

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,130
من حال نوشتن جواب به پست های تورو ندارم چون هرچی بنویسم با منطق من درآوردی یک سری متن می چسبونی به هم جواب می دی اما در تباه بودن ایشون شکی نیست. به همین دو لینک بسنده می کنم:
Activision CEO Bobby Kotick Knew for Years About Sexual-Misconduct Allegations at Videogame Giant
Activision Blizzard CEO denies culture of harassment and blames unions for company problems

دیگه کیس آزار جنسی توی ABK رو هر کسی یکمی توی صنعت گیم باشه شنیده. بیش از یک دهه هست که گند و گوه کاری توی ABK ادامه داره و کماکان هم ازش خبر میاد بیرون.
بنیان گذار فرهنگ آزار و اذیت جنسی تو استادیو های گیمینگ همین Activision و شخص کوتیک هست.
یک نکته ای که من اینجا نمی دونم گفتم یا نه اما یکی از عجایب این خریده اینه که مایکروسافت سر گزارش هایی که از Moon Studios اومد همکاری با این استادیو رو قطع کرد بعد می خواد بره ABK رو با این وضع و اوضاع بخره!
اشتباه میکنی، Moon چون هیچ سودی براش نداشته باهاش کار نمیکنه و برای این قطع رابطه چی بهتر از این که ازش یه چهره خوب هم بجا بمونه! ولی اون چهره خوب اینجا صادق نیست چون اکتی بلیز بسیار منافع داره!

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
من به شخصه اگرسيوتر رو متوجه نميشم
منتهي ميدونم تو پان ماكروسافت قطعا يه پلن بي هم وجود داره كه در صورت خريد ناموفق به دنبال گزينه هاي ديگه ميره
ممكنه يك خريد بزرگ باشه مثله تيك تو
ممكنه چندتا خريد باشه مثله EA و سگا يا كپكام

بالاخره ٧٠ ميلبارد مبلغ پولي هست كه حداقل الان ماكرو ميخواد براي خريد ناشر هزينه كنه

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,324
نام
یونس
منتهي ميدونم تو پان ماكروسافت قطعا يه پلن بي هم وجود داره كه در صورت خريد ناموفق به دنبال گزينه هاي ديگه ميره

بالاخره ٧٠ ميلبارد مبلغ پولي هست كه حداقل الان ماكرو ميخواد براي خريد ناشر هزينه كنه
تیک تو رو که کلا از ذهنت بیرون کن نه مایکرو نه هیچ ابرکمپانی دیگه نمیتونه بخرش، بحث پولش نیست با شرایط فعلی که داره بعیده تمایلی به فروش داشته باشن

پلن بی مایکروسافت به نظر من میتونه قرارداد محتوای انحصاری بیشتر و قرارداد تبلیغات بیشتر باشه مثلا با همون اکتی پیشنهاد خیلی چرب تری از سونی بهشون بده یا همون gta ارلی اکسس و محتوای اختصاصی و...
یادت نره هدف مایکرو از خرید اکتی رقابت کنسولی نبوده اگر هم ناشر دیگه ایی بخواد بخره اونی رو میخره که تمرکزش رو موبایل گیمینگ باشه

خلاصه این قرارداد تکمیل بشه یا نشه مایکرو قصد ترک بازی رو نداره

Wolff

کاربر سایت
May 24, 2023
634
تیک تو رو که کلا از ذهنت بیرون کن نه مایکرو نه هیچ ابرکمپانی دیگه نمیتونه بخرش، بحث پولش نیست با شرایط فعلی که داره بعیده تمایلی به فروش داشته باشن

پلن بی مایکروسافت به نظر من میتونه قرارداد محتوای انحصاری بیشتر و قرارداد تبلیغات بیشتر باشه مثلا با همون اکتی پیشنهاد خیلی چرب تری از سونی بهشون بده یا همون gta ارلی اکسس و محتوای اختصاصی و...
یادت نره هدف مایکرو از خرید اکتی رقابت کنسولی نبوده اگر هم ناشر دیگه ایی بخواد بخره اونی رو میخره که تمرکزش رو موبایل گیمینگ باشه

خلاصه این قرارداد تکمیل بشه یا نشه مایکرو قصد ترک بازی رو نداره

تيك تو خيلي وضعش با اكتي فرقي نداره تازه درامد ساليانه اكتي خيلي بيشتره

هيچ نبايدي رو من واقعا نميبينم

ممكنه ماركتينگ مثلا كاد رو بگيره يا چندتا بازي ديگه

اما خيلي وقته كه سياست ماكرو بزرگ تر از ٤ تا انحصار زماني يا ماركتينگ و اين حرفهاست

براي رشد اكس باكس تو پي سي و كنسول و موبايل و كلاود داره قدمهاي بزرگي بر ميداره
و خوب تقريبا با چك سفيد داره اينكارو ميكنه

hamdi113540

کاربر سایت
Jan 25, 2010
2,483

نه اینطور نیست که اگر اکتی نشد بره اون ۷۰ تارو جای دیگه خرج کنه(چندتا ناشر بخره). صددرصد بازم خرید داره ولی تنها شرکتی که میارزید ۷۰ تا پاش بدی اکتی هست. احتمالا دیگه خرید بزرگ‌ نداره و فقط در حد چندتا استودیو هست.

Need-More-Speed

Gold User
Jul 1, 2007
4,324
نام
یونس
تيك تو خيلي وضعش با اكتي فرقي نداره تازه درامد ساليانه اكتي خيلي بيشتره

هيچ نبايدي رو من واقعا نميبينم

ممكنه ماركتينگ مثلا كاد رو بگيره يا چندتا بازي ديگه

اما خيلي وقته كه سياست ماكرو بزرگ تر از ٤ تا انحصار زماني يا ماركتينگ و اين حرفهاست

براي رشد اكس باكس تو پي سي و كنسول و موبايل و كلاود داره قدمهاي بزرگي بر ميداره
و خوب تقريبا با چك سفيد داره اينكارو ميكنه
میگم دیگه در مورد تیک تو بحث پول و ارزش روز و درآمدش نیست تیک تو gta گوشه رینگ منتظر معرفی داره :D حالا شما بیا و هیت مدیره و سهامدارارو راضی کنی :D با توجه به انتظارتی که از موفقیت gta بعدی میره بعیده حتی به ۳ برابر قیمت روز راضی به فروش بشن

کلا شرکتی که توی اوجشه اونم در ابعاد تیک تو خریدنش خیلی سخته

اکتی هم چون تو شرایط خوبی نبود مایکرو تونست راضیشون کنه

مایکرو اگر اکتی رو نخره قطعا سراغ چندتا استودیو و ناشر کوچیکتر میره و قراردادهای انحصاری بیشتری هم خواهیم دید

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
اشتباه میکنی، Moon چون هیچ سودی براش نداشته باهاش کار نمیکنه و برای این قطع رابطه چی بهتر از این که ازش یه چهره خوب هم بجا بمونه! ولی اون چهره خوب اینجا صادق نیست چون اکتی بلیز بسیار منافع داره!
Moon Studios دقیقا کجاش سودی برای مایکروسافت نداشت؟
Ori با این استادیو خلق شد و دو نسخه شاهکار و موفق ازش اومد بیرون.
الانم شایعات هست که نسخه سوم رو می خوان بدن یک استادیو دیگه بسازه.

نتیجه گیری از اینی که یه استادیو عنوانی رو خلق کرده و دو نسخه موفق ازش داده بیرون و مایکروسافت هم تمایل به ادامش داره این می شه که اون استادیو سودی برای مایکروسافت نداشته؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر