خبر رسمی مایکروسافت شرکت اکتیویژن را به مبلغ ۶۸ میلیارد دلار خرید | آپدیت : اکتیویژن بیلیزارد به صورت رسمی به خانواده Xbox ملحق شد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,410
نام
سید محمد حسین
1642512253475.png
به گزارش منابع داخلی وال استریت ژورنال، گویا مایکروسافت توانسته به عقد قرارداد برای خرید اکتیویژن نزدیک شود.
اطلاعات بیشتری فعلا در دسترس نیست و علی رغم منبع معتبر، هنوز نمی توان صحت کامل این قرارداد را تایید کرد

به گفته Dina Bass خبرنگار وبگاه بلومبرگ، ارزش این قرارداد قریب به هفتاد میلیارد دلار تخمین زده شده

ادیت: رسمی شد. مایکروسافت، شرکت اکتیویژن بیلزارد +کینگ رو به زیر مجموعه های خودش اضافه کرد

1642512789894.png

اطلاعات تکمیلی

طبق گفته فیل اسپنسر، از زمان عقد رسمی قرارداد، مدیران اکتیویژن مستقیم گزارشات شون رو به فیل اسپنسر باید ارائه بدن
و این جور که مشخصه حداقل تا زمان عقد رسمی قرارداد، بابی کاتیک کماکان رییس اکتیویژن بلیزارد باقی خواهد ماند

به گفته بابی کاتیک، تاریخ عقد رسمی این قرارداد تو سال مالی 2023 (از جولای 2022 تا ژوئن 2023) تخمین زده میشه
تا اون زمان، اکتیویژن کماکان به فعالیت مستقل خودش زیر نظر بابی کاتیک ادامه میده

آپدیت [20 بهمن]: طبق بیانیه مایکروسافت، کمپانی نه تنها به قراردادهای قبلی پیرامون عرضه فرنچایز Call of Duty روی کنسول های پلی استیشن وفادار میمونه، بلکه بعد از اتمام این قراردادها به عرضه عناوین COD و دیگر بازی های محبوب اکتیویژن روی پلی استیشن ادامه داده و علاقمنده که این رویه رو برای کنسول های نینتندو هم پیش بگیره

بالاخره نبردهای حقوقی مایکروسافت با آمریکا و FTC به انتهای خود رسید

بعد از یک سال و هفت ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس، با مجموعه اکتیویژن بلیزارد و گرفتن تاییدیه های متعدد از کشورهای مختلف و علی رغم مخالفت بریتانیا
نهایتا بعد از یک نبرد حقوقی طولانی با کمیسیون تجارت آمریکا (FTC) بر سر قانونی بودن و عادلانه بودن این ادغام، در تاریخ 11 جولای 2023، با رای مثبت قاضی دادگاه به نفع مایکروسافت، بالاخره این قرارداد یک قدم دیگر به عملی شدن نزدیک تر شد.
حال تنها مانع بین مایکروسافت و این قرارداد، مخالفت CMA و بریتانیا است که گویا قرار است دوباره به مرحله مذاکره کشیده شود.

در نهایت در تاریخ اکتبر 2023 اکتیویژن بلیزارد به ایکس باکس ملحق شد

بعد از یک سال و ده ماه از اعلان خبر ادغام بخش گیمینگ مایکروسافت، ایکس باکس با مجموعه اکتیویژن بلیزارد تنها مانعی که بر سر راه هر دو کمپانی بود، تاییدیه CMA بریتانیا بود.
این امر نیز بعد از تعهد مایکروسافت در زمینه بخش کلاود و انعقاد قرارداد و دادن حق امتیاز به یوبیسافت برای انتشار بازی های کلاود در اروپا، در نهایت مایکروسافت موفق شد تاییدیه بریتانیا را نیز از آن خود کند
و بالاخره با دادن تریلری از طرفی مایکروسافت خبر ملحق شدن اکتیویژن به مایکروسافت به صورت رسمی تایید شد.

آخرین ویرایش:

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
991
نام
Ahmad
خب بریم که سریز ایکس رو بدیم بره و برگردیم به همون PS5 :|

دوستان دستگاه سالمه 7 ماه هستش گرفتم یه دسته اضافه pulse red هم داره به همراه پایه شارژ
کل مجموعه ای که گفتم رو با یه دوال سنس مشکی عوض میکنم سر هم میدم :-??

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید

دوستان دستگاه سالمه 7 ماه هستش گرفتم یه دسته اضافه pulse red هم داره به همراه پایه شارژ

جدی من خریدارم ها...
پیام خصوصی بده !

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,702
نام
milad
واقعا اگه قرار باشه day 1 بودن یه بازی روی گیم پس مایکروسافت چنین بلایی سرش بیاره از لحاظ کیفی بنظرم کنسلش کنن بهتره حیف برند xbox که افتاده دست چنین تیم مدیریتی نالایقی
حیف دوران xbox 360 که الان به اینجا رسوندنش یه زمانی کسی نمیتونست تصور کنه xbox 720 قراره به کجا ها برسه و چه بازی هایی داشته باشه ...اما اومدن بجاش شاهکار xbox one رو تولید کردن
من به عنوان pc گیمر با این شرایط اگه قرار باشه پلتفرم دوم انتخاب کنم تو اکثر موارد ps5 سر تره البته بجز کنترلر که ماله سریز اکس رو ترجیح میدم
امیدوارم هر چه سریعتر تیم مدیریتی عوض بشه و اون ۷۰ میلیارد دلار جاهای خوب خرج بشه

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
302
واقعا اگه قرار باشه day 1 بودن یه بازی روی گیم پس مایکروسافت چنین بلایی سرش بیاره از لحاظ کیفی بنظرم کنسلش کنن بهتره حیف برند xbox که افتاده دست چنین تیم مدیریتی نالایقی
حیف دوران xbox 360 که الان به اینجا رسوندنش یه زمانی کسی نمیتونست تصور کنه xbox 720 قراره به کجا ها برسه و چه بازی هایی داشته باشه ...اما اومدن بجاش شاهکار xbox one رو تولید کردن
من به عنوان pc گیمر با این شرایط اگه قرار باشه پلتفرم دوم انتخاب کنم تو اکثر موارد ps5 سر تره البته بجز کنترلر که ماله سریز اکس رو ترجیح میدم
امیدوارم هر چه سریعتر تیم مدیریتی عوض بشه و اون ۷۰ میلیارد دلار جاهای خوب خرج بشه
به عنوان pc گیمر خرید xbox هیچ توجیحی نداره حتی یک دلیل
به عنوان پلتفرم دوم در تمام زمینه ها ps5 بهتره
همون دسته هم که شما گفتین در بعضی بازیها با استفاده درست از haptic feedback کاملا برتری دوال سنس مشخصه

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,591
نام
امین

اون "بجز" هم اگه از دوال سنس تو بازی خوب کار گرفته بشه وجود نداره.😁

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,028
نام
روزبه
شما دوال سنس تو‌ بازی هایی که ازش بهره گیری کامل کردن استفاده کنه تا بفهمی دسته سریژ هیچ. حرفی مقابلش نداره

لامصب یه دنیا دیگس این‌ دوال سنس

VITAMIN2X

کاربر سایت
Jul 8, 2021
344

اون دوستمون اگر نخواست بیا من تعویض دارم پول سر نمی خواهم.

sphac

کاربر سایت
Apr 24, 2021
307
از گذاشتن کامنت هایی که باعث میشه فن های ایکس باکس احساس ناامیدی کنند خودداری کنید.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,702
نام
milad
از گذاشتن کامنت هایی که باعث میشه فن های ایکس باکس احساس ناامیدی کنند خودداری کنید.
داداش اولا خدارو شکر فن بوی نیستم و فقط از پلتفرم و بازی هایی که دوست دارم لذت میبرم ۸ ۹ ساله هم نیستم که با چنین مباحثی وقت خودمو تلف کنم عقده ای هم نیستم که بخاطر برتری چند قطعه بی ارزش ب بقیه فخر فروشی کنم و ادای سهام دارارو در بیارم
اتفاقا به طرفدار های هر پلتفرمی هم احترام میزارم انتقاد هم وقتش و جای خودش
پلتفرم xbox هم گرچه دچار افت شده هم اکنون اما مطمعنم تو سال های پیش رو بهتر و بهتر میشه فقط یه the elder scrolls 6 کافیه .....
الان هم درسته xbox کمی افت کرده اما اینطور هم نیست که کسی چشم بسته بره ps5 رو انتخاب کنه
این کنسول باز ویژگی های خاص خودش رو داره یه نمونش کنترلر که بالا عرض کردم من ترجیح میدمش به دوال سنس سرویس گیم پس به مراتب بهتره حتی بدون اکتیویژن بلیزارد ( با اینکه خودم بهش انتقاد هایی دارم )
شما هم بجای اینکه در قالب فن بوی به هم توهین کنین مثل یه کاربر منطقی نظرتون رو بنویسید و انتقاد کنید گرچه میدونم براتون مقدور نیست

OceanSky

Kindred Blades
کاربر سایت
Aug 8, 2018
676
این فرصت خوبی برای اکس باکس بود که به race برگرده. من بعید میدونم با وضع کنکونی اکس باکس بتونه با سونی رقابت کنه. سونی الان momentum ی داره که اکس باکس با خرید های کوچیک نمیتونه بهش برسه. من راستش زیاد توی اکس باکس نمیبینم بخواد برای نسل بعد رقابت کنه! فقط امیدوارم گیم پس کنسل نشه چون واقعا دیل خوبیه.
من این پست رو میخواستم چند روز پیش ریپلای بزنم ولی عجله داشتم و بوکمارکش کردم. بذار خیالت رو راحت کنم، قصد ترول رو هم ندارم و کاملا جدی میگم.

گیمپس و این سیستم مایکرو تا آخر نسل تغیر میکنه یا بقول خودت کنسل میشه. این موضوع که صنعت بازی با سینما و سریال و Netflix یکی نیست رو قبلا زیاد بحث کردیم، صرفا برای اینکه حرف الکی هم نزده باشم (تاپیک کلاود، صفحه 3 پست 39 ) یه بنده خدایی بود اون هم فکر میکرد گیمپس قراره بشه Netflix صنعت بازی، من هی توضیح میدادم چطور ایشون قبول نمیکرد، اخرش زبونم مو در آورد دیگه این بحث رو ول کردم.
اینکه اسپنسر آدم دروغگویی هست و فقط فیلم بازی میکنه رو خیلی گفتیم ولی Irony اینجا بود مایکرو فنا به عنوان "ناجی صنعت گیم" یاد میکردن. خود مایکرو تو نسل 7 بیشترین تعداد انحصاری Third-party رو داشت. ( یعنی رابطش خوب بود) ولی کم کم از شروع نسل 8 ،سال 2014 به اینور اون قرارداد ها با Third party ها کمتر شدن. تو این سالها مایکرو Remedy رو از دست داد، Same Lake خالق الن ویک بعد ها به طرفدار هایی که مشتاق قسمت دوم بودن گفتش که مایکرو فکر میکنه Alan Wake 2 خیلی شبیه به قسمت اول هستش و چراغ سبز نمیده، الانم قسمت دوم با حمایت مالی Epic Games داره ساخته میشه. یا مثلا ماکروفن ها این همه از انحصاری بودن Spider man ناراضی بودن و همش سونی رو مقصر میدونستن، بعد ها خبر اومد بخش ویدیو گیم Marvel اول سراغ ماکروسافت رفته که، مایکرو رد کرده.

این دو مورد رو چرا مثال زدم!؟ میخوام بگم صنعت بازی یه صنعت شدیدا پرخرجی هستش و هر کمپانی محصول با کیفیت در اختیار مشتری بذاره اون برندست.مثلا نسل 7 که تقریبا میشه 15 سال پیش همه به اینترنت دسترسی نداشتن، هرکسی میرفت مثلا Gamestop هر بازی که نسبتا جدید و تعریف رو شنیده بود رو میخرید ولی الان گیمر ها خیلی آگاه ترن و نمیشه سرشون کلاه گذاشت. بازی در هر سبکی بد باشه قطعا شکشست میخوره، به غیر از یه سری عناوین خاص. مایکرو هم قبلا مسیر سونی رو میرفت همه یادشونه ولی بعدا بخاطر "ضعف مدیریتی" نتونست مثل سونی انحصاری های باکیفیت بسازه بخاطر همین وقتی اسپنسر اومد رو کار چاره اش "سرویس محور" کردن بخش بازی گیمپس بود و هستش. حقیقتا گیمپس اگه به خودی خود موفق بود اینا نمیرفتن سراغ ATVI. مایکروسافت با این پشتوانه مالی باید خیلی بیشتر از سونی برای عناوین First-Party خودش پول خرج کنه، ولی در مقابل میبینیم که بیشتر با خرید های بزرگ سعی داره توجه مدیا و گیمر هارو جلب کنه سمت گیمپس، چرا!؟ چون "ناجی" صنعت گیم قول داده که بخش گیم مایکروسافت رو سرویس محور و مثل Netflix پول ساز میکنه. برای همین آخر این نسل با گیمپس و فیل اسپنسر باید خداحافظی کنین. من شک ندارم،فیل اسپنسر خودش یا مایکروسافت، اون رو با یکی دیگه خیلی بی حاشیه جایگزین میکنه.

برای اولین بار میبینم یه سریا بالاخره دارن از مایکرو و اسپنسر گلایه میکنن، اعتراضی باید خیلی وقت پیش میکردن نه الان، مثلا همون 2019 که ما میگفتیم ولی اونا قبول نمیکردن. :D

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
فضای تاپیک خیلی جالب شده :D

یه سری که اصلا تو این تاپیک تا اعلام رای cma حضور نداشتن یا حداقل فقط کامنت هارو میخوندن یهو میان و شروع میکنن به تومار نوشتن :D

دوستانی که قطع و وصل میشد فعالیتشون مثل کوروش یادمون هست و بازم در آینده اتفاق میفته ولی یوزر های جدید تومار نویس زیاد دارم میبینم :D

حالا نظرات خودتونو بنویسید که خبر های بعدی اومد با نقل قول صحبت هارو ادامه میدیم :D

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,071
نام
سهند
اولا که کل سونی به IPی بند نیست وگرنه همون نسل 7 که از زمین و زمان بد میاورد باید پرونده پلی‌استیشن بسته میشد (برخلاف مایکروسافت که اگه 3تا IP مشهورشو ازش میگرفتی عملا همون یه ذره فروش نسل 8شم از دست میداد)! اتفاقا این وسط مایکروسافت وابستگی به داشتن اکتیویژن داره چون 70 80 میلیارد خرج کرده که بتونه با سونی رقابت کنه (طبق آمار و ارقام وکلای خود مایکروسافت که اظهار داشتن اکثریت بازار دست رقیبه). سونی اگه مانعی ایجاد کرد چون اکتیویژن صاحب پرفروش‌ترین IP شوتر تاریخه که سود زیادی برای طرفین داره (سودش برای سونی بیشتر بود چون نسل 8 شوتری نساخت و طبق آمار و شواهد قراره نسل 9 با ساخت چندین شوتر مختلف این ضعف رو جبران کنه).
بعدشم کسی با کسی پدر کشتگی نداره! مگه مایکروسافت این همه استودیو خرید کسی چیزی گفت؟ نوش جونش استودیو بیشترم بخره! مشکل خریدن ناشره چون تاریخ ثابت کرده مایکروسافت عرضه و توان ساخت IP جدید و موفق نداره (از نسل 8 به بعد چندتا IP جدید شما نام ببر که در مقایسه با IPهای جدید سونی حرفی برای گفتن داشته باشه). چرا؟ چون در حفظ کیفیت IPهای فعلیش (جدای سری فورزا و هورایزن) ناموفق عمل کرده! هیلو متا 87 گرفته ولی الان 1000تام پلیر داره؟ همون متا 87ش قابل مقایسه با ساخته‌های بانجی هم نه، قابل مقایسه با هیلو 4 هست؟ گیرز 4 و 5 قابل مقایسه با سه‌گانه نخست هستن؟ مایکروسافتی که 70 80 میلیارد خرج میکنه، نمیتونه 1 هزارمش رو خرج کنه و گیرز و هیلو که نماد برند Xbox بودن رو به شرایط ایده‌آل برگردونه؟ یا میاد خرج میکنه که بازارو به سلطه خودش دربیاره و به اجبار پلیرارو بکشونه سمت خودش؟ بتزدارو خرید و در کمال پررویی 2تا بازی که طبق شواهد مولتی پلتفرم بودن، انحصار کنسول خودش کرد! بتزدا کم نبود برای رقابت؟ عین آب خوردن صاحب چندتا IP حاضر و آماده شد که توان خلق یکیشونم خودش نداشته؟
یکساله تموم دلخوشیتون شده خرید اکتیویژن! بنا به گفته‌های خودتون که مایکروسافت کل بازار RPG و ریسینگ و شوتر و ... رو صاحب کرده، بسش نبود این همه IP برای کسب رضایت طرفداراش؟ این وسط اگه کمپانیی بخواد ارزششو از دست بده واضحه کیه که با سیاست‌هاش گند زده به رقابت و صنعت.
بازم میگم. ممنون میشم چندتا IP جدید و AAA شما نام ببری که مایکروسافت از نسل 8 به بعد ساخت و موفق ظاهر شد! همین موضوع خودش گویای این مسئله هست که کدوم کمپانی بی ارزشه و چرا باید خریدش بلاک میشد!
___
خواهشا هم دم از رو نزنید! یکساله تو همین تاپیک هرگونه توهین و ترول و تحقیر از جانب هم‌سنگری‌های شما صورت گرفته! همین هم‌سنگری‌های شما به حدی بابت خرید مطمین بودن که هفته پیش بسته‌های شبانه رو از قبل آماده کرده بودن که آخرهفته دانلوداشونو شروع کنن! دم از رو نزنید که خودتون به حد کافی سابقه دارید!
بذار کالاف بیاد روی گیم پس ...
شتر در خواب بیند پنبه دانه :D .
حالا جدا از شوخی واقعا این دنیا نشون داد هنوز بدرد میخوره و همه چیز اونقدر خرکی نیست .
دلیلش اینه مخاطب بیشتر میتونه منجر به فروش بیشتر از خریدهای درون برنامه ای بشه

نمونش بازیی مثل فورت نایت که مجانیه، ولی خوب پول پارو میکنند باهاش

حالا اگر چندتا بازی پول چاپ کن خفن داشته باشی، میتونی از پولی که توی اون بازی ها خرج میشه، برای سرمایه گذاری رو ساخت بازی های AAA هم استفاده کنی!

سونی مطلقا چنین چیزی رو نداره(جز الان دستنی... و البته GT ) برای همین دنبال ساخت GAAS هست

از اونطرف مایکرو چندتا IP داشت که اگر میگرفتن/بگیرن میتونه شدید کمکش کنه و هدف هم همینه (هیلو ، گیرز ، فورزا )
و برای همینم دنبال ناشری مثل اکتی هست، چون هم COD رو داره به عنوان دستگاه پول چاپ کنی، و هم بقیه بازی های بلیزارد
و هم با چنین خریدی میتونه خیلیا رو جذب گیم پس کنه

خلاصه ش، تو خودت فیفا و PES زدی، میدونی ملت چقدر خرج خرید سکه و پک میکنند، شاید خیلییییی بیشتر از اون 60$ قیمت بازی
تو از GOW چنین در آمدی نداری، ولی اگر توانش رو داشته باشی یک بازی مثل فیفا رو در اختیار افراد بیشتری قرار بدی(مثلا از اون 60$ صرف نظر کنی) ممکنه بتونی هم هزینه مجانی بودن فیفا رو در بیاری، و هم هزینه احتمالی یک بازی مثل GOW ...

ولی ...تعداد کاربر بالا ... این از همه چی مهم تره:D

مایکرو که میگه ما همین الانشم تونستیم به این قضیه برسیم...ولی حقیقتا من همچنان چشمم آب نمیخوره بازی های فعلیشون هزینه 20تا استودیو رو در بیارن:-" (و جدا از این همه هزینه قرار داد day 1 game pass )
البته هنوزم خیلیا حاضر نیسن حتی یک سنت هم برای خریدهای درون برنامه ای پول بدن حتی اگه مشکلی با هزینه کردنش نداشته باشن .
شما وقتی یه بار پول یه بازیو بدی ، ناشر دیگه به خودش اجازه نمیده مثل بازیهای F2P دیگه دست تو جیبت ببره

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Deathbringer

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,710
فضای تاپیک خیلی جالب شده :D

یه سری که اصلا تو این تاپیک تا اعلام رای cma حضور نداشتن یا حداقل فقط کامنت هارو میخوندن یهو میان و شروع میکنن به تومار نوشتن :D

دوستانی که قطع و وصل میشد فعالیتشون مثل کوروش یادمون هست و بازم در آینده اتفاق میفته ولی یوزر های جدید تومار نویس زیاد دارم میبینم :D

حالا نظرات خودتونو بنویسید که خبر های بعدی اومد با نقل قول صحبت هارو ادامه میدیم :D
با حضور شما جالبتر هم می شه :D
روحیتو تحسین می کنم، فقط اجازه بده مراسم هفتمو چهلم بگذره بعد خبر کوشتار آینده رو بده :D
این گنده گویی ها و در آخر عقب کشیدن ها فکر می کردم فقط تخصص مایکروئه برای اینکه از قافله فرسنگ ها عقب نمونه، ولی گویا فن هاشم تحت تاثیر قرار گرفتن :D
Screenshot (102).png

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر