فیل اسپنسر: بازی های بتزدا در انحصار پلتفرم های مایکروسافت خواهند بود

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
فیل اسپنسر در طی مصاحبه ای با کوتاکو، علنا انحصاری بودن بازی های بتزدا برای پلتفرم های مایکروسافت را تایید کرد.
در پی سوال خبرنگار کوتاکو پیرامون آینده بازی ای بتزدا، اسپنسر تاکید کرد که هدف از این خرید، دور کردن بازی های این کمپانی از گیمر ها نبوده است. وی هدف از این خرید را این موضوع عنوان کرد که گیمر های بیشتری به بازی های بتزدا دسترسی داشته باشند و این امر با توجه به راحتی دسترسی به پلتفرم های مایکروسافت، محقق خواهد شد.
وی با اشاره به گستردگی دامنه پلتفرم های مایکروسافت، اشاره کرد که با وجود کنسول های اکس باکس، کامپیوتر های خانگی، گیم‌پس و سرویس ابری اکس کلاود، آنها نیازی برای انتشار بازی برای سایر پلتفرم هایی که به طور مستقیم تحت ساپورت مایکروسافت قرار ندارند، نمیبینند.
با این صحبت ها و برخلاف گمانه زنی های برخی مراجع صنعت گیم، باید فرنچایز هایی نظیر Fallout, Doom, The elder scrolls, Dishonored, Prey, Wolfenstein, The Evil Within و همینطور فرنچایز جدید Starfield را جزو مجموعه های "انحصاری" مایکروسافت به حساب آورد

منبع خبر:

آخرین ویرایش:

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
دیگه با چه ادبیاتی واضح تر از این مصاحبه میتونه بگه فیل؟
لینکو گزاشتم. متن انگلیسیش رو بخون یه دور. انتهای مصاحبه.

هیچ جوره نمیشه برداشت و تحلیل دیگه ای کرد از حرفاش.
خیلی مشخص و واضح و مستقیم حرفشو زده.
حالا اینجا اسم الدر رو اورده و فیل هم با قاطعیت گفته نمیاد. نمیدونم بتسدا تا قبل از خریداری شدن چقدر بازی در دست ساخت داشته و چه قرار دادهایی سر اون بازیها بستن.بنظرت این احتمال وجود نداره این قرار دادها سر بعضی بازیها دست مایکرو رو برای انحصاری کردن ببنده؟

• Like
Reactions: X.S.X.B

Khashayarthegrea

کاربر سایت
Jan 11, 2020
686
نام
كيارش
من که قسم برادری نخوردم با اسپنسر :D ولی به لحاظ منطقی دلیلی نداره الان بخواد دروغی بگه :D 7.5 میلیارد پول دادن و یه ناشری رو خریدن :D فکر هم میکنن که میتونن پولش رو بدون اینکه بازیاشون رو روی پلتفرم دیگه بدن در بیارن که خب همین آدم مایکروسافت رو متقاعد کرد ماینکرفت رو 2.5 میلیارد دلار بخرن سال 2014 و پولش رو هم درآورد :D

وقتی فیل و دوستان از سال 2016 یه پلن داشت که تو BC بهش میگن Age of Ecosystem و من و یسری دیگه همون دوران گفتیم داستان اکوسیستم چی هست و یه عده نفهمیدن یا نخواستن بفهمن داشتیم راجب همچین روزهایی حرف میزدیم :D

مایکروسافت واقعا نیازی به پلتفرم سونی نداره که پول در بیاره همین ب بسم الله :D مایکروسافت یوزر و کاربر نیاز داره :D مایکروسافت انگیجمنت با سیستم و سرویسهای خودش رو نیاز داره و اینها رو هم بهش میرسه :D برای انجام این کار هم دستش حسابی باز هست فقط یه ماینکرفت که الان 400 میلیون پلیر داره و 200 میلیون نسخه فروخته و هر ماه 131 میلیون کاربر داره خودش یه گاو شیر ده هست برای ایکس باکس :D

یه گیم پس که تو 5 ماه 50 درصد رشد داشته و حتمالا تا سال دیگه همین موقع به 30 میلیون کاربر هم رسیده (شایدم زودتر) باز خودش جریان مالی ایجاد میکنه :D مایکروسافت نیازی به چند 10 میلیون کنسول سونی نداره برای پول درآوردن وقتی خودش یه پلتفرم داره که خیلی خوب قیمت گذاری شده و میشه خریدش و در کنارش به PC هم دسترسی داره :D چرا باید بازیش رو برای پلی استیشن بده وقتی یه گزینه ارزون دم دستی به عنوان گیم پس ماشین (ایکس باکس سری S) رو خیلی از پلی استیشن فنها میتونن بخرن و بازی کنن؟ :D

تمام این تکه های پازل رو چیندن برای چنین روزی و مطمعنن جوابش رو هم میگیرن :D
يه نكته رو هم من اضافه كنم كه سوني يه بيس ١١٠ ميليوني ثابت نداره
كه ميشه با امار فروش گفت سقفش همين ١١٠ ميليونه
و براحتي خود ماكرو مثل نسل ٧ تو زمينه كنسول ميتونه بيس بيشتر يا برابر با سوني رو داشته باشه كه اين يه قسمت از هدف ماكروئه گسترش بيس كنسولي
از اونور هم همون طور كه گفتي يه بيس خيلي خيلي عظيم تر رو روي اسمارت فونها و پي سي دارن وقتي صحبت از ٣ ميليارد گيمر ميكردن و خيليها مسخره ميكردن با اين پلتفورمها بهش ميشه رسيد نه صرفا كنسول.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
حالا اینجا اسم الدر رو اورده و فیل هم با قاطعیت گفته نمیاد. نمیدونم بتسدا تا قبل از خریداری شدن چقدر بازی در دست ساخت داشته و چه قرار دادهایی سر اون بازیها بستن.بنظرت این احتمال وجود نداره این قرار دادها سر بعضی بازیها دست مایکرو رو برای انحصاری کردن ببنده؟
مایکرو اگه میخوایت همین توکیو گوست وایر و دث لوپم یه پولی به عنوان خسارت مینداخت جلو سونی و انحصاری میکرد ولی خب چون رسما مارکتینگ‌ شده بودن لطف کرد و اینکارو نکرد.
نه دستش برا هیچ کاری بسته نیست قطعا. مالک ای پی ها و حقوق همین شماره های در دست ساختشونه و میتونه برا هر پلتفرمی میخواد عرضه کنه.
تصمیمشون به نظر میرسه انحصاری کردن بازی هاست. منطق هم از اول همینو میگفت.

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
يه نكته رو هم من اضافه كنم كه سوني يه بيس ١١٠ ميليوني ثابت نداره
كه ميشه با امار فروش گفت سقفش همين ١١٠ ميليونه
و براحتي خود ماكرو مثل نسل ٧ تو زمينه كنسول ميتونه بيس بيشتر يا برابر با سوني رو داشته باشه كه اين يه قسمت از هدف ماكروئه گسترش بيس كنسولي
از اونور هم همون طور كه گفتي يه بيس خيلي خيلي عظيم تر رو روي اسمارت فونها و پي سي دارن وقتي صحبت از ٣ ميليارد گيمر ميكردن و خيليها مسخره ميكردن با اين پلتفورمها بهش ميشه رسيد نه صرفا كنسول.

من مقاله رو کامل نخونده بودم :D ولی الان این تیکه رو توش دیدم:

Spencer said that the Series S could be an effective lure for lapsed Xbox 360 fans who may have skipped the Xbox One or even switched to PlayStation. Even if they go buy a PS5, he thinks the Series S might offer some appeal. “Maybe buying two $500 consoles is going to be a difficult thing, so we said, ‘Hey, let’s make sure we’ve got something to catch a second-[console] owner.’”

عملا گفته که سری S رو برای کسایی ساختن که یه نسل ایکس باکس رو گذاشته بودن کنار و قصد دارن PS5 بخرن و شاید نتونن 2 تا کنسول 500 دلاری بگیرن :D البته سونی هم زحمت کشیده یه کنسول 400 دلاری داده کسی بخواد میتونه اون و سری X رو بخره همراه گیم پس :D هدفشون هم گرفتن مخاطبایی هست که هر 2 تا کنسول رو میخرن

Khashayarthegrea

کاربر سایت
Jan 11, 2020
686
نام
كيارش
من مقاله رو کامل نخونده بودم :D ولی الان این تیکه رو توش دیدم:

Spencer said that the Series S could be an effective lure for lapsed Xbox 360 fans who may have skipped the Xbox One or even switched to PlayStation. Even if they go buy a PS5, he thinks the Series S might offer some appeal. “Maybe buying two $500 consoles is going to be a difficult thing, so we said, ‘Hey, let’s make sure we’ve got something to catch a second-[console] owner.’”

عملا گفته که سری S رو برای کسایی ساختن که یه نسل ایکس باکس رو گذاشته بودن کنار و قصد دارن PS5 بخرن و شاید نتونن 2 تا کنسول 500 دلاری بگیرن :D البته سونی هم زحمت کشیده یه کنسول 400 دلاری داده کسی بخواد میتونه اون و سری X رو بخره همراه گیم پس :D هدفشون هم گرفتن مخاطبایی هست که هر 2 تا کنسول رو میخرن
ماكرو يه سرمايه گذاري عجيبي كرده و فقط از توان مالي بالاش برمياد
توسعه همزمان گيم پس روي پي سي
توسعه اكس كلاود
خريد و توسعه استوديوها
توليد كنسولهاي نسل نهم تو دو مدل براي قسمتهاي مختلف بازار
يعني اينا هم بستر رو دارن توسعه ميدن و هم محتوا رو اونم وسط اين بحران جهاني اقتصادي
تازه قرارداد با گيم استاپ هم هست :D

در مورد سري اس هم دقيقا همينه هم كسايي كه تعلق به پلي فايو دارن رو هدف قرار ميده
و هم كسايي كه واقعا نمي تونن رقم بالايي براي كنسول و گيم بپردازن يعني با ٣٠٠ دلار تا دو سال يك دلار هم نميخواد هزينه كني
ماركتينگشون واقعا وحشتناك و بزرگ بوده
بهرحال تاپ برند بودن با خودش اين پيامدها رو هم داره:D

همين چند ماه پيش گفت رقيب ما اپل گوگل و امازون هستن اينم يه نمونه اش
تو معرفي كينكت مدير ماركتينگ ماكرو گفت ما وسيله اي ساختيم كه حسادت رقبا رو در پي داشته
الان هم دقيقا ميتونن در مورد گيم پس هنينو بگن :D

argon

کاربر سایت
Jun 4, 2008
339
چنتا مورد هست اینجا.اولا کسانی که چند سال پیش اکوسیستم اکوسیستم میکردن داشتن درست میگفتن در حالی که بقیه داشنن مسخرشون میکردن در واقع باید بهشون ایمان اورد :D مورد دوم اینکه درسته 7.5 میلیارد داده ولی قرار نیست یکساله پولش رو در بیاره در واقع اومده سرمایه گزاری کرده مثلا الان دیزنی که اومد فاکس رو بالای 60 میلیارد خرید بیاد فیلماشو روی نتفلیکس بده؟این بخشی از دارایی های شرکته که هر وقت میتونه بفروشه و سرمایش رو به کش تبدیل کنه

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
دید بدی نسبت به مایکرو کلا هس تو صنعت گیم الان مثلا نینتندو بتسدا رو میخرید هیچ کس نمیگفت برا جبران پولت باید برا پلتفرمهایی رقیب هم بدی بازی تو و همه انحصاری بودن اون بازیها رو قبول میکردن

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
الدر اسکرول انحصاری مگه داریم؟:D حالا بقیه آی پی های این شرکت شاید قواره شون به انحصاری بودن بخوره اما الدر اسکرول جغرافیا رو در مینورده انحصاری شدن این عنوان برای من خیلی عجیبه به شخصه :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
بنظر من این حرکت قطعا برای اونهایی که پلی استیشن دارن و طرفدار بتسدا، خیلی ناراحت کنندست.
ولی روی دیگه سکه اینه که دیگه سونی نمیتونه روی آی پی های این شرکت برای پر کردن این ژانر روی کنسول خودش حساب کنه.
این میتونه سونی ببره به این سمت که یکسری استودیو مسئول کنه روی آی پی های جایگزین شروع به کار کنن.

این یه رقابته، سونی هم نشون داده که هیچوقت از رقابت نمیترسه و درجا نمیزنه.
خیلی خوب میشه پلی استیشن بخواد حرکت مشابهی کنه و یکی2تا تیم جدید مسئول ساخت ژانر RPG داشته باشه.

بنظر من نیومدن آی پی های بتسدا روی کنسول سونی اگر منجر به ساخت آی پی های جدید از سمت اونها بشود، در آخر به نفع صنعت گیم و همه تموم میشه.

==============
اما عجب حرکت خفنی، هنوز هضمش برام سخته و باور نمیکنم.
اصلا Halo سر پیاز، ته پیاز؟
همین الان کلا 343 درش تخته کنن، هیچکی آخ نمیگه.
به شکل خیلی بدی چندماه قبل فروش کنسول ها ورق به سمت Xbox برگشت.
شاید چند نفری اینجا میدونن که اصلا کنسول خاصی برای من جذابیت نداره و واژه طرفدار کنسول یا PC برای خودم مثل فحش و دری وری میدونم، ولی با @REZA TAEL موافقم.
حالا استارفیلد که میگیم هیچی ولی با تمام احترام به طرفدارهای PS، بنظر من یک نسخه از TES میارزه به 10تا Tlou و امثالهم.
این باگ فِستی که بتسدا میسازه قابل قیاس با هیچ گیم دیگه ای نیست.

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
بنظر من این حرکت قطعا برای اونهایی که پلی استیشن دارن و طرفدار بتسدا، خیلی ناراحت کنندست.
ولی روی دیگه سکه اینه که دیگه سونی نمیتونه روی آی پی های این شرکت برای پر کردن این ژانر روی کنسول خودش حساب کنه.
این میتونه سونی ببره به این سمت که یکسری استودیو مسئول کنه روی آی پی های جایگزین شروع به کار کنن.

این یه رقابته، سونی هم نشون داده که هیچوقت از رقابت نمیترسه و درجا نمیزنه.
خیلی خوب میشه پلی استیشن بخواد حرکت مشابهی کنه و یکی2تا تیم جدید مسئول ساخت ژانر RPG داشته باشه.

بنظر من نیومدن آی پی های بتسدا روی کنسول سونی اگر منجر به ساخت آی پی های جدید از سمت اونها بشود، در آخر به نفع صنعت گیم و همه تموم میشه.

==============
اما عجب حرکت خفنی، هنوز هضمش برام سخته و باور نمیکنم.
اصلا Halo سر پیاز، ته پیاز؟
همین الان کلا 343 درش تخته کنن، هیچکی آخ نمیگه.
به شکل خیلی بدی چندماه قبل فروش کنسول ها ورق به سمت Xbox برگشت.
شاید چند نفری اینجا میدونن که اصلا کنسول خاصی برای من جذابیت نداره و واژه طرفدار کنسول یا PC برای خودم مثل فحش و دری وری میدونم، ولی با @REZA TAEL موافقم.
حالا استارفیلد که میگیم هیچی ولی با تمام احترام به طرفدارهای PS، بنظر من یک نسخه از TES میارزه به 10تا Tlou و امثالهم.
این باگ فِستی که بتسدا میسازه قابل قیاس با هیچ گیم دیگه ای نیست.

البته من نمیگم الدر اسکرول میارزه به 10 تا تلو (اون جایگاهش باید طور دیگه بررسی شه)
اما این بازی وسعتش برا انحصاری شدن خیلی زیاده
نمیدونم به شخصه برا من قابل هضم نیست :D

• Like
Reactions: mikammi and Z-fan

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
الدر اسکرول انحصاری مگه داریم؟:D حالا بقیه آی پی های این شرکت شاید قواره شون به انحصاری بودن بخوره اما الدر اسکرول جغرافیا رو در مینورده انحصاری شدن این عنوان برای من خیلی عجیبه به شخصه :D
الدر اسکرولز 3 انحصاری کامل مایکروسافت و 4 هم انحصاری زمانیش بود. پس بله، داریم :D
-------------
رایان مکفری از IGN:

174058

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
الدر اسکرولز 3 انحصاری کامل مایکروسافت و 4 هم انحصاری زمانیش بود. پس بله، داریم :D

آخه این صحبتی که تو میکنی منطقی نیست نمیشه که ویچر 4 انحصاری ایکسباکس شه بیای بگی ویچر 2 هم انحصاری بود:D بازی خیلی بزرگتر از اون زمانی که بوده شده :D نداریم پس :D

• Like
Reactions: ma_fa198 and g4mer

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,102
آخه این صحبتی که تو میکنی منطقی نیست نمیشه که ویچر 4 انحصاری ایکسباکس شه بیای بگی ویچر 2 هم انحصاری بود:D بازی خیلی بزرگتر از اون زمانی که بوده شده :D نداریم پس :D
اگه CD Project رو بخره، ویچر 4 هم انحصاری میشه خب :D
خبرنگار کوتاکو دقیقا همین الدر اسکرولز 6 رو پرسیده و اسپنسر هم جواب صریح داده. دیگه چک و چونه نداره. 7.5 میلیارد دلار پول دادن پاش :D

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
اگه CD Project رو بخره، ویچر 4 هم انحصاری میشه خب :D
خبرنگار کوتاکو دقیقا همین الدر اسکرولز 6 رو پرسیده و اسپنسر هم جواب صریح داده. دیگه چک و چونه نداره. 7.5 میلیارد دلار پول دادن پاش :D

میدونم میگم انحصاری شدنش برام عجیبه ، میدونم انحصاری شده :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر