فیل اسپنسر: بازی های بتزدا در انحصار پلتفرم های مایکروسافت خواهند بود

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
فیل اسپنسر در طی مصاحبه ای با کوتاکو، علنا انحصاری بودن بازی های بتزدا برای پلتفرم های مایکروسافت را تایید کرد.
در پی سوال خبرنگار کوتاکو پیرامون آینده بازی ای بتزدا، اسپنسر تاکید کرد که هدف از این خرید، دور کردن بازی های این کمپانی از گیمر ها نبوده است. وی هدف از این خرید را این موضوع عنوان کرد که گیمر های بیشتری به بازی های بتزدا دسترسی داشته باشند و این امر با توجه به راحتی دسترسی به پلتفرم های مایکروسافت، محقق خواهد شد.
وی با اشاره به گستردگی دامنه پلتفرم های مایکروسافت، اشاره کرد که با وجود کنسول های اکس باکس، کامپیوتر های خانگی، گیم‌پس و سرویس ابری اکس کلاود، آنها نیازی برای انتشار بازی برای سایر پلتفرم هایی که به طور مستقیم تحت ساپورت مایکروسافت قرار ندارند، نمیبینند.
با این صحبت ها و برخلاف گمانه زنی های برخی مراجع صنعت گیم، باید فرنچایز هایی نظیر Fallout, Doom, The elder scrolls, Dishonored, Prey, Wolfenstein, The Evil Within و همینطور فرنچایز جدید Starfield را جزو مجموعه های "انحصاری" مایکروسافت به حساب آورد

منبع خبر:

آخرین ویرایش:

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,329
نام
امیر

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
بعضی‌ها تاپیک vs بس نیست اینجا هم در جواب هرچی به اثبات اینکه این چه خرید بزرگیه می‌پردازن.
اون قسمت اول شخص‌سازها که همش با یکدونه Killzone پدر مادر دار در حد نسل هفت می‌ره تو حاشیه. دلیلشم معلومه انحصاری‌های سونی از لحاظ تکنولوژیک همیشه جلوترن. اونم نباشه بازار عجیب غریبی و گیم چنجری ندارن شوترای اول شخص سینگل.
آخرین بازی‌ای هم که از BGS اومده بیرون یه درجا بوده تازه اگه اون فاجعه 76 رو حساب نکنیم. پس تا بازی‌شون یه گیم‌پلی نداره هنوز خیلی در حد TESIV و FO3 روش مانور ندین. Tango هم که اینور SH هست.
به فرض که BGS در حد نسل هفت ظاهر بشه و دوتا RPG بده که بنچ مارک باشن(که محاله) صرفا با همین دوتا نمی‌شه جهان گیم رو زیرو رو کرد چنان که دوستان قصد دارن بنمایانان متاسفانه.
(که محاله)....

بتسدا به فالوت خراب کرد تازه اونم با آپدیت ها خیلی بهتر شد اونوقت میگین محاله؟
فالوت سر اصرار بتسدا برای ساخت یه فالوت آنلاین به این روز افتاد.
اینها از همون اول هم دنبال همچنین چیزی بودن میدونستی بعد فالوت۳ یه فالوت آنلاین کنسل شده داشتیم؟
اینا میخواستن به فالوت آنلاین بدن، دادن تموم شد و رفت.
قرار نیست با یه کار اشتباه اون شرکت رو ما تا آخر عمرش بکوبونیم که (در پاسخ به قسمت متای حرفت)
از نظر قسمت عرضه بازی که گفتی بله منم موافقم ولی اینم در نظر بگیریم که ساخت باز پروسش نسبت به قبل خیلی بیشتر و سنگین تر و پرهزینه تر شده.
همین سونی اصلا همین نسل انحصاری های فرست پارتیشن از نسل هفت کمتر بود.
بعلاوه شما فقط بتسدا در نظر میگیری.
بقیه زیرمجموعه هارو هم یه نگاه بندازید میفهمی چرا همه اینقدر ذوق زدن قضیه که سر یه دوتا RPG نیست.

• Like
Reactions: dark souls

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
اون قسمت اول شخص‌سازها که همش با یکدونه Killzone پدر مادر دار در حد نسل هفت می‌ره تو حاشیه.
اگه به پدر مادره که اتفاقا دووم و ولف پدر مادر دار تر و اوریجین ترند بعلاوه شما برو مستند هورایزن زیرو دان تو چنل مینی کلیپ رو ببنید که توش سازنده های گوریلا صحبت میکنند و اتفاقا خلق شدن کیلزون رو یکی از دلایلش رو رقابت با هیلو و همچنین پر کردن خلع یه بازی اول شخص شوتر رو PS نسبت به رقیب عنوان کردند اگه جواب شما اینه که خب اصلا جواب و توجیه خوبی نبود..

ویرایش : ببخشیدچنل مینی کلیپ نبود فکر کنم الان که دوباره فکر کردم به شک افتادم دوستان اگه کسی می‌دونه اسم درست چنل یوتوب رو بگه.

• Like
Reactions: dark souls

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
(که محاله)....

تو زمانه‌ای زندگی می‌کنی که استودیو‌های شوترساز و ریسینگ‌ساز هم زدن تو کار openwordrpg ساختن. دیگه ده سال پیش نیست. پس به دوران جدید، به لولوها که اون ...ها رو خوردن، به محال سلام کن.

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
تو زمانه‌ای زندگی می‌کنی که استودیو‌های شوترساز و ریسینگ‌ساز هم زدن تو کار openwordrpg ساختن. دیگه ده سال پیش نیست. پس به دوران جدید، به لولوها که اون ...ها رو خوردن، به محال سلام کن.
داداش جواب منه بده...
چرا داری پای ریسینگ میکشی وسط؟
بعدشم من کی گفتم محاله شما گفتی محاله. اونجا هم حرف خودت مشخص کردم برا خودت

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
به فرض که BGS در حد نسل هفت ظاهر بشه و دوتا RPG بده که بنچ مارک باشن(که محاله) صرفا با همین دوتا نمی‌شه جهان گیم رو زیرو رو کرد چنان که دوستان قصد دارن بنمایانان متاسفانه.

سوالی که واسه من این وسط ایجاد شد اینه...
دقیقا چه بازی ای تکی میتونه جهان گیم رو زیر و رو کنه؟ :-?:-?
مایکروسافت رو نمیگم ها
کلا!
چه بازی ای الان همچین اثری داره، داشته و میتونه داشته باشه.
میخوام بدونم معیار این وسط دقیقا چیه

عمرا مستقیم بیاد جواب بده :D الان یه جوری با مغلطه بیاد وسط که اصلا میبینی بحث رفته جای دیگه :D

مهم نیست...
هر جور دلش میخواد بیاد جواب بده :D
ادعایی که کرده اون قدر کلفت هست که باید بیاد پشتش وایسه و توضیحش بده
داریم در مورد TES صحبت می کنیم مثلا

آخرین ویرایش:

Hollow Hunter

کاربر سایت
Jul 29, 2020
230
Prey (2006 video game) - Wikipedia

ReleaseWindows, Xbox 360
  • NA: July 11, 2006
  • EU: July 14, 2006
Mac OS X
  • NA: January 15, 2007
Linux
  • NA: December 7, 2008

شما اسمی از سونی و پلی استیشن می بینی این‌جا؟ :-?
حقیقتش من prey 2006 رو بازی نکردم ولی یکم گیم پلی که دیدم به نظر میومد بیشتر شبیه doom شوتر باشه به نظرم هم بحث اینجا بیشتر درباره prey 2016 باشه که علیرغم نمراتی که گرفت اتمسفر خیلی درگیر کننده و ازادی عمل خیلی زیادی داشت(بعضی مواقع حتی بیشتر از dishonored)و مراحل فرعی جذاش
واقعا بازی با کیفیتی بود امیدوارم ip بیشتر به اون سمت بره تا اینکه بخواد فقط شوتر باشه doom بسه به نظرم تو اون سبک و اینکه بازیای ارکین همیشه واسه پلی استیشن اومدن

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
مایکروسافت رو نمیگم ها
کلا!
عمرا مستقیم بیاد جواب بده :D الان یه جوری با مغلطه بیاد وسط که اصلا میبینی بحث رفته جای دیگه :D

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
مایکروسافت رو نمیگم ها
کلا!

فن بیس و فروش.
تو فصل مشترک بازار مایکرو و سونی در نظر بگیریم فقط جی‌تی‌ای زیر و رو کن حساب می‌شه.
امثال ماینکرفت و فورتنایت روی هشتصدتا پلتفرمه دیگه‌م هستن و بازار کنسول خونگیشون بزرگترین بازارشون نیست.

ولی در کل دوستان هستن که اصرار دارن با همین BGS قراره جهان گیم(یا همون فصل مشترک بازار مایکرو و سونی) زیر و رو بشه ایده مال اوناست احتمالا اونا بهتر معنی‌شو بدونن.

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
داریم در مورد TES صحبت می کنیم مثلا

شوخی نکن باهامون. از بازی ۹۰+ قبلیشون ده سال می‌گذره و تو این مدت با ارفاق یه درجا داشتن یه فاجعه. بازارم الان بزرگتر شده. همین روزا بازی‌‌ای مثل سایبرپانک داره ریلیز می‌شه اگه خبر نداری.

• Like
Reactions: Tolkien

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,712
Fable
Fallout
Avowed
Inxile's New AAA RPG
Starfield
The Elder Scrolls
.............
EA's RPGs on Game Pass (EA and Microsoft partnership)
و

the only major western RPG developer that Microsoft doesn't have an official partnership with is CD Projekt Red. But if we're willing to put on our tinfoil hats and theorize for a moment, there does seem to be some sort of connection between the two that maybe could become an official partnership
تنها wRPG ساز بزرگی که هنوز رسما با مایکروسافت شراکت نداره cdpr هست که اونم با توجه به سابقه همکاریشون، (از نظر صاحب نظران صنعت) احتمال اینکه به زودی خبر شراکتشونو منتشر کنن وجود داره.

I could see Xbox being regarded as the console to choose if you're a fan of RPGs
If your favorite thing to do in a video game is create a character and then live their life, it's looking like Xbox is where a lot of the biggest names in the business are going to be.

شاید با دوتا بازی نشه جهان گیم رو زیرو رو کرد ولی با تبدیل شدن به خانه یکی از پرطرفدارترین ژانرهای بازیهای ویدیویی، شاید بشه یه کارایی کرد. ;)

پ.ن: Xbox Is Primed To Reclaim Its Identity As A Console For RPGs
مقاله جالبیه . اگر کسی حوصله ترجمه کردنشو داشته باشه، ممنون میشم.

آخرین ویرایش:

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
خب سنگر بعدی پس از فرو ریختن سنگر "مولتی پلتفرم باقی موندن" بازی های بتزدا اینه که کلا اثر زیادی هم نمیتونه بزاره این خرید.

چرا این خرید تاثیرش بزرگتر از هر حرکتیه که سونی توان انجامش رو داشته باشه.
اتفاقا اگه ۵ تا بازی بتونن صنعت گیم رو تکون بدن یکیش الدر بعدیه.
و اینکه انگار متوجه نشدید فقط بحث BGS نیست و مایکروسافت تمام بتزدا با همه استودیو های زیرمجموعه اش رو خریده.

نهایتا اگه به نظرتون اثر زیادی نداره این خرید اینقدر خودتون رو تو این تاپیک اذیت نکنید. چون اینجوری فقط خلاف عقیده ای سعی دارید به بقیه حالی کنید به نظر میرسه.

والا کارایی الدر در حال حاضر روی کاغذ نه کاملا ولی تقریبا در حد و اندازه‌های پسر شاه فقیده.
چون از شماره قبلیش ۱۰ سال می‌گذره استودیوش هم طبق خروجیش به راحتی رو به قهقرا حساب می‌شه تا وقتی از بازی جدیدش گیم‌پلی نشون نداده(حالا نمی‌گیم چیزی ریلیز کنه).
بازارم اون بازار ده سال پیش نیست. مخاطبا الان توی AC و GOD هم با المانای آر‌‌پی‌جی سر و کله می‌زنن. بازی‌های اوپن ورد صدبرابر شدن. بقیه استودیو‌هام پیشرفت کردن و دست زیاد شده.
حالا اگه انتظار داری تاد هاوارد بیاد الان یه چیزی بده بیرون که همون تاثیر اسکایریم رو تو زمان خودش داشته باشه، عرض کردم، محاله.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
والا کارایی الدر در حال حاضر روی کاغذ نه کاملا ولی تقریبا در حد و اندازه‌های پسر شاه فقیده.
چون از شماره قبلیش ۱۰ سال می‌گذره استودیوش هم طبق خروجیش به راحتی رو به قهقرا حساب می‌شه تا وقتی از بازی جدیدش گیم‌پلی نشون نداده(حالا نمی‌گیم چیزی ریلیز کنه).
بازارم اون بازار ده سال پیش نیست. مخاطبا الان توی AC و GOD هم با المانای آر‌‌پی‌جی سر و کله می‌زنن. بازی‌های اوپن ورد صدبرابر شدن. بقیه استودیو‌هام پیشرفت کردن و دست زیاد شده.
حالا اگه انتظار داری تاد هاوارد بیاد الان یه چیزی بده بیرون که همون تاثیر اسکایریم رو تو زمان خودش داشته باشه، عرض کردم، محاله.
خب پس خیلی خودتون رو تو این تاپیک اذیت نکنید.

اگه محاله اثر گذاری زیادی داشته باشه خب پس خیلی نباید اذیت بشید از اینکه رو پلی‌استیشن قرار نیست تجربه اش کنید. :-bd

میتونید تو حباب خودتون بمونید و تنها عناوین اثرگذار رو فرست پارتی های سونی تصور کنید.
بزارید ببینیم انحصاری شدن این عناوین تاریخ مصرف گذشته چه بلایی سر رقبا میاره. :D

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
بقیه حرفات رو دوستان جواب میدن
ولی
بازار ؟
از نظر فن بیس و کامیونیتی بیس TES تو کل RPG ها بزرگترین هست ... و کافیه فقط یه تیزر از بازی جدید بدن که ملت دیوونه بشن ... همون ها هم انقدر زیادن که واسه بازی کافی هستن

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
فن بیس و فروش.
تو فصل مشترک بازار مایکرو و سونی در نظر بگیریم فقط جی‌تی‌ای زیر و رو کن حساب می‌شه.
امثال ماینکرفت و فورتنایت روی هشتصدتا پلتفرمه دیگه‌م هستن و بازار کنسول خونگیشون بزرگترین بازارشون نیست.

که یعنی کلا فقط یدونه بازی داریم!
من حتی ماینکرفت هم در نظر میگیرم به خاطر کل جریان گیمرهایی که پشتشن
فورتنایت F2P ـه و کلا بحثشون یه چیز دیگس

منتها جفتشون از قاعده "این قدر بزرگن که نمیشه یه جا بندشون کرد" تبعیت می کنن
هر کدوم انحصاری شه حتی برای مدت کوتاه یه جامعه ای به هم می ریزن. (در مورد ماینکرفت این جامعه هیچ حضوری تو این انجمن ندارن، نگردید دنبالشون :D)
RDR2 که تازه اندازه GTA الان گنده نیست، دیرتر اومد برای PC دهنشو قبل و موقع و بعد عرضه و حتی موقع عرضه نچندان محشرش رو PC سرویس کردن. سرویس ها!

حرفی که هست اینه که جدا تو اون ابعاد هیچی وجود نداره. حتی از همین دو تا بازی، یکیش رسما دست مایکروسافته و باز رو هر چی بتونه میدتش طبق همون قاعده.

ولی در کل دوستان هستن که اصرار دارن با همین BGS قراره جهان گیم(یا همون فصل مشترک بازار مایکرو و سونی) زیر و رو بشه ایده مال اوناست احتمالا اونا بهتر معنی‌شو بدونن.

با TES قرار نیست یهو جریان عوض شه. کلا بعیده همون جور که گفتم بازار رو با یه بازی بگیره دستش.
ولی کل هیکل Zenimax دامنه پلیری که دارن واسه خودش رسما یه بخشی از بازار ویدیو گیمه. اینا همینایی اند که Run & Gun های تاریخی Doom و Wolfenstein رو احیا کردن. این خودش الان پلیر بیسه. ترکیب inxile و آبسیدین و BGS دوباره خودش به پلیر بیس ـه. ترکیب Turn 10 و PG یه پلیر بیس ـه. تیم شفر به کل یه پلیر بیس ـه (هر چند Niche). اگه دست بذارن رو بازار Simulator ها به صورت جدی، اونم باز یه پلیر بیس ـه.

این جریان روی همه که بزرگه.
یه تیم EPD که زلدا رو میزنه یا ناتی داگ نیستند که جریان رو عوض می کنن. مجموعه تیم هایی که EPD نینتندو رو تشکیل میدن و ترکیب ناتی داگ با مابقی استدیوهای سونیه که جریان سازن.

چیزی که خرید BGS رو این قدر خفن می کنه، تاثیر عظمیش رو این جریان ـه. اینو نمیشه نفی کرد. مگه این که خروجی شون بد باشه.

شوخی نکن باهامون. از بازی ۹۰+ قبلیشون ده سال می‌گذره و تو این مدت با ارفاق یه درجا داشتن یه فاجعه. بازارم الان بزرگتر شده. همین روزا بازی‌‌ای مثل سایبرپانک داره ریلیز می‌شه اگه خبر نداری.

این ربطی به چیزی که گفتم نداره
تو اون ده سال اینا هیچ TES ـی بیرون ندادن... (به غیر از TES Onilne که کار یه استدیوی دیگس)
TES قبلی هنوزم TES V: Skyrim ـه و هیچ کسی این جا نمیتونه میراث شو زیر سوال ببره.

خوب شد گفتی ولی
شما یادتون نمیاد، ولی گیم اسپات سال 2013 بود یا 2012، یه نظرسنجی گنده چند مرحله ای گذاشت برای بهترین فرنچایز تاریخ ویدیو گیم (تو فاز X vs Y خودمون. خیلی هم تلاقی داشتن یادمه :D)
خیلی بزرگ شد نظرسنجی اش. کلی رای خورد و اینا
فینالیست هاش GTA و The Elder Scrolls بودن و من باورم نمی شد وقتی The Elder Scrolls برد.
این اون بحث فن بیس ـه که اون بالا خودت گفتی

مبنای فن بیس رو نمیدونم چی در نظر میگیری، ولی فن بیس TES واقعا گنده است. واقعا ذوق شو دارن و کلا به موقعش خیلی بروز میدن خودشون رو
بازیسنتر که هیچی
حتی محیط عمومی اینترنت هم اکثر اوقات تصویر درستی از عظمت فن بیس بعضی فرنچایزها رو نشون نمیده (بهار امسال اگه سر قضیه لانچ ACNH بهتون این قضیه ثابت نشد، دیگه مثال بهتر ندارم. قبل اون بازی آخرین محصول فرنچایز انیمال کراسینگ، یه بازی پارتی با متای 40 و خورده ای بود و تا 4 سال هیچ کسی صدایی از این فن بیس نمی شنید که بخوان حدس بزنن چقدر بزرگه)

من به شخصه حتی اگه BGS رو بتونم داون پلی کنم که آره اینا خراب شدن و دیگه عمرا بتونن بازی متای +90 بزنن و...
نمیتونم عظمت یه فرنچایز و پلیر بیس مثل چیزی که TES هست و داره رو برحسب آشناییم باهاشون زیر سوال ببرم.
من خودم جزوشون نیستم و این قدر با TES دلبستگی ندارم. ولی کسایی که دلبستگی دارن رو خوب میشناسم. خوب میدونم تو چه دنیایین و اسکایریم واسشون چقدر ارزش داره و بعیده حتی اصن اسم F76 به گوششون خورده باشه و هنوزم TES VI بمب خبریه براشون. عجیب به نظر میرسه. ولی خب گفتم اینترنته که همچین تصویری از گیمرها بهتون میده که از همه چی خبر دارن و همه چی روشون تاثیر میذاره.

اگه BGS واقعا بتونه یه TES در حد چیزی که فرنچایز تا الان بوده، درست، گیم چنجر نیست، ولی خیلی عدد بزرگی تو این معادله است

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر