فیل اسپنسر: بازی های بتزدا در انحصار پلتفرم های مایکروسافت خواهند بود

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
فیل اسپنسر در طی مصاحبه ای با کوتاکو، علنا انحصاری بودن بازی های بتزدا برای پلتفرم های مایکروسافت را تایید کرد.
در پی سوال خبرنگار کوتاکو پیرامون آینده بازی ای بتزدا، اسپنسر تاکید کرد که هدف از این خرید، دور کردن بازی های این کمپانی از گیمر ها نبوده است. وی هدف از این خرید را این موضوع عنوان کرد که گیمر های بیشتری به بازی های بتزدا دسترسی داشته باشند و این امر با توجه به راحتی دسترسی به پلتفرم های مایکروسافت، محقق خواهد شد.
وی با اشاره به گستردگی دامنه پلتفرم های مایکروسافت، اشاره کرد که با وجود کنسول های اکس باکس، کامپیوتر های خانگی، گیم‌پس و سرویس ابری اکس کلاود، آنها نیازی برای انتشار بازی برای سایر پلتفرم هایی که به طور مستقیم تحت ساپورت مایکروسافت قرار ندارند، نمیبینند.
با این صحبت ها و برخلاف گمانه زنی های برخی مراجع صنعت گیم، باید فرنچایز هایی نظیر Fallout, Doom, The elder scrolls, Dishonored, Prey, Wolfenstein, The Evil Within و همینطور فرنچایز جدید Starfield را جزو مجموعه های "انحصاری" مایکروسافت به حساب آورد

منبع خبر:

آخرین ویرایش:

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,101
به نظر من همون خبری که بازی ها case-by-case basis برسی خواهند برای من یکی موثق تر هستش. نمیشه مبنی رو روی یک صحبت وسط کنفرانس گذاشت .
به قول همون منبع شما :

" For now, Spencer has said that platforms for future ZeniMax games will be determined on a case-by-case basis "

Screenshot
این منظورش قراردادهاییه که بسته شده و گفته کنسل نمیکنیم. مثل انحصاری زمانی Deathloop و Ghostwire Tokyo. یا ساپورت Elder Scrolls Online که رو PS4 عرضه شده و کلی پلیر داره، پس باید ساپورت بشه. در مورد بازیهای آینده خیلی واضح حرفشو زد دیگه :D

---------------

GGK

کاربر سایت
Sep 21, 2020
467
نام
وحید
من نه سونی فنم نه مایکرو فن فقط میگم چجوری میخواد اون سودو تضمین کنه
نمیدونم چرا اینقدر گارد میگیرید
با خرید گیم پس و کنسول و بازیش و فروش ماینکرافت اون پول برمیگرده

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
اسکرین شات رو چک کنی متوجه میشی! بعد همین تحلیل رو kotaku در آخر مقالش داشته گرامی . این مطلب شما میشه تیتر زرد ، بولد کردن چیزی که در مقاله بولد نیست و تنها اشاره ای بهش شده .
زرد حرف زدن میشه کامنت های بدون مبنای جناب عالی.
من دقیقا حرف های اسپنسر رو ترجمه کردم.
173967
مختاری رویاپردازیتو داشته باشه.

متن صحبت های اسپسنر که یه پاراگراف راجبش حرف زده میشه بدون اساس.
بعد یه جمله تحلیل شخصی نویسنده میشه اساس اصلی‌ :))
کیس با کیس رو همون روز اول خرید گفت. که الان خیلی واضح و مشخص اینده رو مشخص کرد.
میتونید بپذیرید یا سرتونو تو برف کنید.

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
991
نام
Hanzo Hasashi
این منظورش قراردادهاییه که بسته شده و گفته کنسل نمیکنیم. مثل انحصاری زمانی Deathloop و Ghostwire Tokyo. یا ساپورت Elder Scrolls Online که رو PS4 عرضه شده و کلی پلیر داره، پس باید ساپورت بشه. در مورد بازیهای آینده خیلی واضح حرفشو زد دیگه :D

---------------

سلام بابک جان) خیلی واضح اینه به نظرت ؟ اوکی. من تبریک میگم و امیدوارم برای لانچ تایتل مایکروسافت fallout جدید بدن همه سوپرایز شن ))

omid0

کاربر سایت
Jun 14, 2020
1,157
مایکروسافت بیشتر به فکر پول انتشار این بازی ها خواهد بود. شما فکر کردی کمپانی که تا الان هیچ گونه سیاستی در زمینه انحصاری نداشته ، برعکس بازی مثل هیلو رو که ناموس و پرچم دار کنسولش هست رو برای پی سی و ویندوزش منتشر میکنه ، از خیر انتشار روی پلتفرم بزرگی مثل سونی میگذره واقعا ؟ براتون عجیبه این اتفاق ؟ نمونه داخلی سپاه رو داریم که تمام شرکت ها رو میخره .
من نمیگم امکان پذیر نیست . ولی منظورم اینه که خیلی زوده برای این داستان نتیجه گیری کردن
سونی چرا برای پلتفرم های دیگه بازی هاشو نداده تا حالا
این چیزی که شما می گی نمیشه همین الان در حال انجامه!

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,765
اسکرین شات رو چک کنی متوجه میشی! بعد همین تحلیل رو kotaku در آخر مقالش داشته گرامی . این مطلب شما میشه تیتر زرد ، بولد کردن چیزی که در مقاله بولد نیست و تنها اشاره ای بهش شده .
زرد دقیقن حرفهای شماست. کیس بای کیس حرفیه که اسپنسر در ابتدای خرید زنیمکس گفته بود. که الان با توجه به این مصاحبه مشخص شد اون صحبت مربوط به همون چند عنوان انحصاریه زمانی بوده. حالا اینجا kotaku هم یه رسانه است که در انتهای مقاله نظر "صرفن شخصی" خودش رو اضافه کرده.
متن سوال، و پاسخی که اسپنسر داده بسیار واضحه و هیچ اما و اگری نمیشه از توش درآورد.
.....
حالا الان یکی میاد میگه شماره معکوس برای بی اعتبار شدن kotaku :))

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
به نظر من همون خبری که بازی ها case-by-case basis برسی خواهند برای من یکی موثق تر هستش. نمیشه مبنی رو روی یک صحبت وسط کنفرانس گذاشت .
به قول همون منبع شما :

" For now, Spencer has said that platforms for future ZeniMax games will be determined on a case-by-case basis "

Screenshot

میشه در بهترین حالت انتظار این رو داشته باشیم که روی پلی استیشن این بازی ها 70 دلار باشه و روی استور مایکروسافت قیمت پایین تر ، یا موجودیت سریع در Game pass

نه پویا برادرم :D به طور قطع بازیها برای کنسولهای دیگه نمیان مگر اینکه مایکرو بتونه یه روزی گیم پس رو روی اون کنسولها عرضه کنه :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
مایکروسافت بیشتر به فکر پول انتشار این بازی ها خواهد بود. شما فکر کردی کمپانی که تا الان هیچ گونه سیاستی در زمینه انحصاری نداشته ، برعکس بازی مثل هیلو رو که ناموس و پرچم دار کنسولش هست رو برای پی سی و ویندوزش منتشر میکنه ، از خیر انتشار روی پلتفرم بزرگی مثل سونی میگذره واقعا ؟ براتون عجیبه این اتفاق ؟ نمونه داخلی سپاه رو داریم که تمام شرکت ها رو میخره .
من نمیگم امکان پذیر نیست . ولی منظورم اینه که خیلی زوده برای این داستان نتیجه گیری کردن

مایکروسافت قطعا به فکر پولسازی هست و این کار رو هم میکنه اما این یه سرمایه گذاری بلند مدت هست :D مایکروسافت بیخودی پلیر بیسش رو روی PC گسترش نداده، بیخودی 2 مدل کنسول 500 و 300 دلاری نداده بیرون و انتظار داره که حتی مدل 300 دلار در بلند مدت بیشتر هم بفروشه :D از اونطرف استریم و xCloud رو راه انداخته :D تمام اینها رو هم با گیم پس داره ساپورت میکنه :D اینطوری با گسترده کردن حصورش در فضای بازیها دیگه نیازی به چند میلیون کنسول سونی نداره و نینتندو که برای خیلی از این بازیها پلتفرم اصلی نیست :D

در نهایت هم مایکروسافت هدفش گسترده‌تر کردن این سرویس هست و وقتی کاربر به سرویس مایکروسافت متصل بشه سودش به مراتب بیشتر از این هست که بخواد بازیهاش رو مولتی پلتفرم کنه (مولتی پلتفرم هست ولی نه برای سونی و کنسولش یا سرویس استریم گوگل یا آمازون و ...) :D اینها رقبای مایکروسافت هستن و مایکروسافت هم برگ برندش یا کانتنت رو در اختیار سایرین نمیذاره :D ممکنه این کار رو بکنه منتهی در چارچوب خودش :D

یه روزی ممکنه این بازیها روی کنسول سونی هم بیان ولی اون روز گیم پس و ایکس باکس لایو رو هم باید ساپورت کنه سونی روی پلتفرم خودش :D

.:Layho:.

کاربر سایت
Jul 14, 2007
991
نام
Hanzo Hasashi
نه پویا برادرم :D به طور قطع بازیها برای کنسولهای دیگه نمیان مگر اینکه مایکرو بتونه یه روزی گیم پس رو روی اون کنسولها عرضه کنه :D
سلام عمو محسن .
من برام سواله که اگر اینقدر این جواب قاطع بوده ،چرا توضیحات بیشتر از فیل نخواستن ؟
این خبر خیلی خبر غولیه ، ولی چرا هیشکی با عنوان "بازی های بعدی بتزدا انحصاری پلتفرم های مایکروسافت خواهد بود " جای دیگه ای این خبر رو کار نکرده ؟ به نظرم این جواب فیل یکم قلقلک کننده بوده اونم فقط با یک "آره" .
توجه شما رو به اینجا جلب میکنم ، سال 2005 آقای Ken Kutaragi ادعا کرد که بازی های ps3 بازی هارو میتونه 120 فریم اجرا کنه ))) این یک دروغ بزرگ بود این کنسول اسکاریم رو درست نمیتونست اجرا کنه . پس بیاید به یک "آره" اعتماد نکنیم .

• Like
Reactions: LiviNG D3AD

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
اسپنسر به وضوح داره میگه "ما پلیر بیشتر میخوایم نمیخوایم از مشتری های بلقومون غافل بشیم واسه همین قضیه هم با Xcloud به این هدفمون که پلیر بیشتر باشه دست پیدا میکنیم" به نطرم حرفش به شدت منطقی میاد طرف کنسول X Y Z داره خیلی راحت یک ماه دو ماه اشتراگ گیم پس آلتیمیت میگیره و بدونه اینکه پول کنسول اضافه ای بخواد بده بازی مورد نظرش رو بازی میکنه اسپنسر هم دقیقا همین رو میخواد الان وقتی میگیم سیستم سلر سیستم اینجا دیگه یـ دیوایس نیست گیم پس هست که هر روز داره رو بستر اینترنت به چیپ ترین و ارزون ترین حالت ممکن ـه قابل دست یابی میشه الانم فعلا PC و Xbox محرک های این سیستم هستن که کم کم جاش بندازن

آخرین ویرایش:

Khashayarthegrea

کاربر سایت
Jan 11, 2020
686
نام
كيارش
حالا ناراحتيتون براي از دست رفتن بتسدا قابل دركه
منتهي براي بحث سود و زيان
اگر سوني همون روز اول تلو ٢ يا گاد رو روي پي سي و اكس باكس منتشر ميكرد بيشتر سود ميكرد يا نه؟
جوابش جواب سوالتونه.

انحصاري مشخصه اگه رو پلتفورم مختلف باشه فروشش بيشتره منتهي هدفش بولد كرد پلتفورم خودشه و هدف ماكرو هم اكس كلاود و گيم پسه و مرتبا هم اينو گفتن از نادلا تا اسپنسر همون اكو سيستم معروف كه مورد تمسخر سوني فنها بود
همين امروز همين دث لوپ و گوست رو هم ميتونه نذاره بيان رقم خسارتش هم واقعا براي ماكرو چيزي نيست اما بخاطر وجهه انساني و رسانه اي خودش رو خراب نميكنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر