فیل اسپنسر از نحوه و رویکرد سونی برای عرضه‌ی دیرهنگام بازی‌های خود روی PC انتقاد کرد

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
فیل اسپنسر طی گفتگوی خبری اخیر خود ، چند روز قبل از برگزاری رویداد E3، بطور غیر مستقیم از نحوه و رویکرد سونی برای عرضه‌ی دیرهنگام بازی‌های خود روی PC انتقاد کرد ، وی در این باره گفت :

1623339387952.png

در حال حاضر ما تنها پلتفرمی هستیم که بازی‌‌ها ویدیویی را بطور همزمان روی کنسول، سرویس ایکس کلود و رایانه‌های شخصی عرضه می‌کنیم. دیگران [اشاره به شرکت سونی] سال ها بعد بازی‌های کنسول خود را برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌کنند. آن‌ها نه تنها مردم را اول وادار به خرید سخت افزار خود می‌کنند، بلکه برای بار دوم آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه برای بازی روی رایانه‌های شخصی می‌کنند.

منبع : https://www.theverge.com/2021/6/10/22527461/xbox-xcloud-game-streaming-try-before-download-feature

آخرین ویرایش:

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,132
نام
حامد
فیل چون دوس داره گیم های سونی رو بزنه و روش نمیشه بره ps بخره، نشسته فکر کرده راه چاره پیدا کنه بلکه موفق بشه.

اون 7.5 م هم که داده گیمارو انحصاری کرده واسه شادی روح اموات رفتگانش خرج کرده تا ثوابی براشون برسه

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
این تیکه از حرفش به نظرم درسته:
بلکه برای بار دوم آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه برای بازی روی رایانه‌های شخصی می‌کنند.
یادمه خیلی از بچه های سونی فن انجمن هم از این قضیه ناراحت بودن که چرا وقتی یه بازی رو که روی PS خریدن، سونی نسخه PC اون بازی رو مجانی بهشون نمیده در حال که به نظر من این انتقاد به جا هست و نباید برای یه بازی از یه شرکت، دو بار بسُلفی.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395

یادمه خیلی از بچه های سونی فن انجمن هم از این قضیه ناراحت بودن که چرا وقتی یه بازی رو که روی PS خریدن، سونی نسخه PC اون بازی رو مجانی بهشون نمیده در حال که به نظر من این انتقاد به جا هست و نباید برای یه بازی از یه شرکت، دو بار بسُلفی.
شما یک بازی رو روی PS2 می خری همونو دوباره باید رو PS3 بخری همونو باید رو PS4 هم بخری همونو باید رو PSVita هم بخری
نمونش رو Jak 3 مثلا

PC پیش کش :D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
انصافا من جای تو بودم در مورد mlb حرف نمی زدم دیگه.
مگه نگفتی با این کار دیگه فروش بازی صفر میشه و استدیو برشکسته می شه و این فرنچایز کلا با خاک یکسان میشه؟
مگه نمی گفتی حرکت کثیف ؟!!!
الان مگه فروش بازی بیشتر نشده (نه تنها رو پلی استیشن که روی اکس باکس هم از نظر فیزیکی پر فروش بوده)
خیلی جالبه هر جا اسم اسپنسر می بینی هول میکنی می پری وسط.

کاش روی تو رو من داشتم خدایی ... دمت گرم =D> =D> =D>
:))
چه ارتباطی به این تاپیک داشت :))
به هرحال من فک می کردم امار گیم پس درست
بعد از outriders مشخص شد فیک :))
outriders در اولین ماه عرضه 3.5 میلیون پلیر عبور کرده
View attachment 206968
83% Of Physical Outriders UK Sales Were On PlayStation Consoles

1 تا 2 میلیون پلیر نسخه استیم
View attachment 206969
بازی روز عرضه رایگان روی گیم پس در دسترس بوده
Xbox Game Pass Hits 23 Million Subscribers

بازی های مایکرو سرویس محور انلاین / سونی داستان محور افلاین (بازی های که روی PC عرضه شده روی PS5 رایگان ) , دلیل خاصی نداره کسی بخواد یه بازی داستان محور روی چند پلتفرم بخره
سونی دنبال فروش بازی هاست / مایکرو دنبال تعداد پلیر

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,160
نام
سبحان
در مورد مجبور کردن به خرید سخت افزار،وقتی یکی فقط پلی استیشن داشته باشه مجبوره بره ایکس باکس یا پی سی بخره و حرفش اینجا درست نیست،کلاود هم هنوز اونقد که باید جا نیوفتاده
در مورد اون بخش حرفش که گفته بازیا رو دو بار میفروشه کاملا درست گفته و سونی توی این کار تبحر خاصی هم داره،به صورتی که یا میاد بازی رو ریمستر میکنه و میفروشه یا میاد یه نسخه مثلا Complete Edition میده که تمام dlc ها هم روشن که صد البته با تنظیمات بهتری هم روی Pc اجرا میشه و خیلی ها دوباره میخرنش
طبق یه آماری که گرفتن ۵۰ درصد اونایی که هورایزون رو روی پی سی خریدن اونایی بودن که قبلا روی پی اس ۴ هم خریده بودنش...

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: diba2000

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
مثل این میمونه صاحب یه ابرشرکت فروشگاه های زنجیره ای بیاد به یه سوپرمارکت کوچیک و منزوی که توی عالم خودش داره سیر میکنه، توصیه کنه! فایده ای نداره عمو اسپنسر. بزار بعضیا تو انزوای خودشون بمونن. :D
این سوپر مارکت کوچیک و منزولی که میگی 115 میلیون فن بیس داره، اصلا نیازی به حضور در جای دیگه و دست و پا زدن برای جذب مخاطب نداره
درود
برادر داره در مورد بازیهای خودش صحبت میکنه! RE8 مگه مال مایکروئه که بیاد نسخه پیسی رو هم بده! از اون طرفم منظورش بازیهای خود سونیه! مثل همین دیز گان! خیلیا رو استور سونی خریدن ولی الان بخوان رو پیسی بازی کنن باید دوباره بخرن!
خب منم همینو گفتم.
اون جملاتی که دوستان نوشتن هرکی بخونه فکر میکنه بازی رو روی کنسول میخره بعد میره روی پی سی بازی میکنه! درصورتی که فقط داره در مورد گیم پس و بازی های خودش حرف میزنه

horizon واسه کنسول رایگان شد بعدش رفت روی پی سی، دیزگان هم روی پلاس رایگانه
یه لیست بلند بالا از انحصاری های سونی هست که یا کامل رایگان هستن یا روی پلاس رایگان شدن، یعنی من اگه کنسول سونی دارم اون بازی رو تجربه کردم دیگه نیاز نیست برم روی پی سی

نباید برای یه بازی از یه شرکت، دو بار بسُلفی.
واقعا عجیبه این جمله مدام داره تکرار میشه! مگه شما بازی های مولتی پلتفرم رو یکبار میخری و بعد روی تمام پلتفرمها بازی میکنی؟!!
اون چیزی که اسپنسر میگه سرویس اشتراکی هست و ربطی به خریدن بازی نداره، روی سرویس اشتراکی (گیم پس یا now یا هرچی دیگه) تا زمانی که اون بازی هست میتونی روی کنسول و پی سی بازی کنی، این اجاره و اشتراک بازی هست اصلا ربطی به خرید بازی و مالکیتش نداره

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,035
نام
سهند
فیل اسپنسر فکر میکنه با اینجوری اظهار فضل کردن و دخالت تو کار سونی میتونه این برند رو متزلزل کنه ولی با این اکتا و این حرفا فقط منفور میشه
این آقا اگه دستش باز بود کل کمپانیهارو میخرید تا همه بازیها فقط رو گیم پس باشن . اگه اکس باکس تایتل سیستم سلر داشت دست به دامن بتزدا نمیشد
اون دوستانی که میگن یه بار پول یه بازی باید بدیم و روی کل پلتفرمها باید Playable باشه سوالی داشتم ازشون ; شما میری سینما فیلم نگاه میکنی ، دیسک دی وی دیشو برات رایگان میکنن ؟ :D
چه ربطی داره .

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
چون بحث ها حول یـ محور میگرده من نقل قول نمیکنم

این جمله مذکور :

“So right now we’re the only platform shipping games on console, PC, and cloud simultaneously,” says Spencer. “Others bring console games to PC years later, not only making people buy their hardware up front, but then charging them a second time to play on PC.”
الان ما تنها پلتفرمی هستیم که به صورت همزمان بازی هامون رو روی کنسول PC و Cloud منتشر میکنه . بقیه نه تنها مشتری ها رو مجبور به خرید سخت افزار میکنن بلکه پلیر ها رو مجبور میکنن دوباره بابت پورت PC پول بدن

فیل یـ نسل داره واسه اکسوسیستم Xbox تلاش میکنه الان داره اکوسیستمش رو به رخ میکشه خیلی سادس این قضیه . فیل میگه ما اکوسیستم یکپارچه داریم بقیه ندارن . نقطه مقابل سونی کلی انحصاری AAA و با کیفیت داره ماکرو تو این قضیه لنگ زده (شروع نسل هشت تا به الان) واسه همین رفته استدیو خریده . سونی چپ و راست میاد میگه ما یـ عالمه انحصاری خفن داریم نقطه قوتمونه ـه ماکرو هم میاد میگه اکو سیستم داریم اینجا اگه در مورد انحصار طلبی حرفی میزد یـ چیزی ولی الان بحث چیز دیگه ای ـه . میگیم تو این قضیه شکی هست یا نه ؟ خوب نیست ماکرو برتری کامل رو داره . شما به بقیه سیاست ها فیل اعتراض داری OK مشکلی نیست ولی تو این قضیه فیل کاملا داره درست میگه و خوب نیازی نیست همه رو به هم ربط بدیم

این رابین هود و آدم خوبه بازی کردن فیل واسه صنعت گیمینگ رو هم والا من نمیدونم از کجا میاد فیل به عنوان مدیر یـ کمپانی داره از سیاست های خودش و کمپانیش تعریف میکنه حق اینم نداره که مثلا بیاد بگه ما بیشتر با مشتری هامون راه میام ؟ بیشتر اپشن میزاریم Customer Friendly تریم ؟ شکی نیست بیزینیس بیزینس ـه و هیشکی هم واسه من مشتری بیهوده تره خورد نمیکنه ولی دیگه بدیهیتات رو که نمیشه منکر شد . من مشتری اگه قرار باشه به هر دوی اینا نگاه کنیم دقیقا به چه دیدی به این دو نگاه میکنم ؟ اگه قرار باشه با این منطق که بگیم چون تو کارت گیره به من PC گیمر هم اهمیت میدی جلو بریم خوب باید در مورد سونی هم بگیم چون کارش به فن بیسش گیر ـه میاد بازی با کیفیت میده !!! پس حق نداره بیاد دم از کیفیت بازیاش بزنه چون واقعا از ته قلب به فکر مشتری هاش نیست و پول براش مهمه !!! سونی خدمات میده انتظار داره مشتریهاش بهش برگردونن ماکرو هم خدمات میده اونم انتظار داره مشتری هاش براش جبران کنن.

چه جیم رایانش چه فیل اسپنرش چه هرمن هالست چه مت بوتی گوش عالم و آدم رو کر کردن که ما اینجا و اونجا قوی هستیم و پلیر ها واسمون اولویت دارن . لحن PR هر دوتا کمپانی از اول اینجوری بوده به PR هرجفت اینا باشه ادعای رابین هود صنعت گیمینگ رو دارن اسمش روشه PR یکی اینور دوتا کلمه قلبه سلمبه میگه یکی اونور . هرجفت اینا اومدن چه از اون بالا دستیش گرفته چه تا پایین دستیش چپ و راست مصاحبه کردن کلی رو دستاورد هاشون مانور دادن جیم رایانش گفته فیل اسپنسر هم گفته . این وسط فیل اسپنسر فقط زیاد مصاحبه کرده اینو من خودم بهش اعتراض دارم . فیل باید کمتر مصاحبه کنه چون هرچی بیشتر مصاحبه میکنه باعث حساسیت بیشتر میشه . مصاحبه زیادی نتیجش میشه اینی که دو سال پیش گفته بودن میخوان هر چهار ماه یـ بازی انحصاری منتشر کنن بعد دو سال دوباره اومدن همون حرف رو تکرار کردن , هنوزم از قولی که دادن خبری نیست .

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,749
مشکل از جایی شروع میشه که بعضی از سونی فن ها دنیا رو حول محور خودشون و شرکت مطبوعشون می بینند.
یعنی این وهم رو دارن که اگر بازی برای کنسول ما عرضه نشه یعنی برای هیچکس عرضه نشده! همین وهم هم باعث شد که آقای طالبیان بیاد این حرفو بزنه که "مایکروسافت مجبوره بازیهای بتسدا رو روی کنسول تثبیت شده سونی هم عرضه کنه!!"
واقعیت اینه که اینستالد بیس سونی نسبت به دیگر پلتفرم ها نه از لحاظ عددی بیشتره و نه از نظر مارکت شیر. ولی متاسفانه بعضی ها به خاطر تعصبی که دارند، قادر به دیدن این اختلافات فاحش نیستند. بازار اسمارت فون ها چیزی بالغ بر 3 بیلیون یوزر داره و اینستالد بیس ps نهایتن به 150 میلیون نفر هم نمیرسه.
اینم در نظر بگیرید که درصد قابل توجهی از دارندگان کنسول های سونی ، پلتفرم های دیگه ای از جمله pc ، smart phone و حتی xbox هم دارند!

حق انتخاب یعنی اینکه شما بتونی با توجه به بودجت یکی از دو کنسول سریز اس یا ایکس رو تهیه کنی
اگر نمیخاید سخت افزار جدید بخرید با pc که دارید وارد اکو سیستم بشید.
اگر pc قدرتمندی برای اجرای بازیهای روز ندارید، با استفاده از xcloud حتی نیازی به ارتقای سخت افزار نیست.
اگر کلن pc ندارید به وسیله اسمارت فون یا تبلت میتونید به بازیهای فرست پارتی مایکروسافت دسترسی داشته باشید.

pc گیمرها (و گیمرهای پلتفرمهایی به جز سونی) باید خدا رو شکر کنن که سونی قدرت خرید کمپانی هایی مثل بتسدا رو نداره وگرنه باید روزانه نت رو شخم میزدیم تا چندتا شایعه و لیک در باره تاریخ عرضه مثلن doom بعدی پیدا کنیم. تازه شاید هیچوقت همچین اتفاقی نمی افتاد و در نهایت مجبور به خرید ps5 میشدیم. اگرهم روزی برای pc منتشر میشد باید دوباره 70 دلار میدادیم! شت! چقدر ترسناک :D

میزان دسترسی به بازیهای فرست پارتی مایکروسافت به لطف xcloud و سیاست های آقای فیل اسپنسر، حتی از ناشرهای ترد پارتی هم بیشتره. به نوعی که در کل تاریخ صنعت این میزان از دسترسی بینظیر بوده.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100
اینجا دو تا بحث داریم. :D یکی سیستم یکپارچه مایکروسافت برای انتشار بازی‌ها روی پی‌سی و ایکس‌باکس که کاملاً قبول دارم چیز بهتری نسبت به سونی هست و شکی توی این قضیه نیست.
ولی بحث من این ژست‌های طلبکارانه فیل اسپنسر هست که خیلی وقته شاهدش هستیم و هر چند وقت یه بار هم تکرار میشه! بر حسب اتفاق همین دیروز اینجا گفتم به زودی دوباره میاد مظلوم‌نمایی می‌کنه و چیزی از پستم نگذشته بود که باز شروع کرد! :D کسی که میره یه ناشر غول‌پیکر رو می‌خره و انتشار بازی‌هاش روی پلی استیشن رو متوقف می‌کنه، حق نداره در مورد انحصارطلبی بیانیه بده.
هدف مایکروسافت خیلی مشخصه و می‌خواد در کنار افزایش کیفیت گیم‌پس، تا جای ممکن ارزش پلی استیشن رو هم پایین بیاره. از نظر مالی هم محدودیتی ندارن و احتمالاً اگه استودیوها و ناشرهای مختلف حاضر به فروش بودن، توی همین چند ماه کل پرونده صنعت بازی رو بسته بود و هرچی استودیو و ناشر معروف بود رو خریده بود و خلاص! :D
اگه قضیه فقط گیم‌پس بود، می‌تونستن یه قرارداد ۲۰ ساله با بتزدا ببندن و کل بازی‌هاشون رو روز اول برای گیم‌پس منتشر کنن. ولی وقتی مخاطب‌های یه پلتفرم محبوب (که رقیب مستقیم مایکروسافت هم هست، برخلاف نینتندو که توی یه فاز دیگه‌ای هست و برای همین Ori هم بدون مشکل براش منتشر میشه و شاید در آینده بازی‌های دیگه هم بیان) رو از تجربه بازی‌های مختلف محروم می‌کنی، دیگه ژست گرفتن نداره! الآن مایکروسافت بازی‌های بتزدا رو برای پلی استیشن 5 منتشر کنه، کلی هم سود می‌کنه و شاید حتی بیشتر از انتشار روی پی‌سی به پول برسه، ولی نمی‌کنه، چون باید پلی استیشن رو از این بازی‌ها محروم کنه و ملت رو مجبور کنه سراغ پلتفرم‌های دیگه برن.
این کار چیز شیطانی و عجیبی هم نیست و یه بخشی از ساز و کار صنعته و کسی توی صنایع مختلف برای رضای خدا کار نمی‌کنه! :D ولی دیگه بیانیه دادن و قیافه حق به جانب گرفتن نداره! جناب اسپنسر امکان تجربه بازی‌هایی مثل Starfield رو که تا چند ماه قبل برای پلی استیشن در دست تولید بودن، از مخاطب‌های این برند گرفته و داره مجبورشون می‌کنه سراغ پلتفرم‌هایی برن که مایکروسافت می‌خواد. حالا یه پلتفرم باشه یا ۶۰ تا، نکته اینه که مجبور میشن پلتفرم محبوب‌شون رو برای تجربه اون بازی‌ها رها کنن و یا ایکس‌باکس و پی‌سی قدرتمند بخرن یا حق اشتراک گیم‌پس.
خیلی هم سیاست هوشمندانه‌ای هست و وقتی پول بینهایت دم دستت باشه، می‌تونی راحت از این کارها بکنی. نگران هم نباشی که گیم‌پس بعد از این همه وقت هنوز به سوددهی نرسیده، چون به حد کافی پول داری و می‌دونی در آینده با این همه خرید استودیو و IPهای خفن به سود می‌رسی. ولی دیگه انقدر ناله کردن و بیانیه دادن نداره! بازی‌ها رو از حلقوم مخاطب‌های پلی استیشن کشیدی بیرون، نوش جونت! دیگه چرا قیافه مبارزان راه آزادی رو می‌گیری؟! :D
من ژست حق طلبانه و آزادی خواهی نمیبینم اینجا، فکر کنم تو ازش سر داستان بتزدا ناراحتی بدبین شدی به هرچی که میگه!:D

چیزایی که اینجا مطرح کرده صرفا درباره برتری های خودشونه تو اون سه موردی که تو پست قبلیم گفتم و هیچکدوم هم technically دروغ نیست:D
چیزی که اسپنسر میگه فقط در مورد گیم پس هست وعملا داره سرویس اشتراکی گیم پس رو که بازی انحصاری تاپی هم برای این نسل نداره با بازی های تاپ سونی که سیستم سلر هستن مقایسه میکنه که از پایه و اساس چنین مقایسه ای اشتباهه، سونی هم سرویس ps now برای کنسول و پی سی داره در نتیجه اعتراض کنه چرا بازی های رقیب روی سرویس من نیست!
نه، فقط درباره گیم پس نیست. شما بازی مایکروسافت رو بخری هم میتونی همون رو روی PC یا Xbox بازی کنی و دوبار نمیخواد پول بدی.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
واقعیت اینه که اینستالد بیس سونی نسبت به دیگر پلتفرم ها نه از لحاظ عددی بیشتره و نه از نظر مارکت شیر. ولی متاسفانه بعضی ها به خاطر تعصبی که دارند، قادر به دیدن این اختلافات فاحش نیستند. بازار اسمارت فون ها چیزی بالغ بر 3 بیلیون یوزر داره و اینستالد بیس ps نهایتن به 150 میلیون نفر هم نمیرسه.
هنوز هیچ "اسمارت فون"ی ساخته نشده که بتونه بازیهای AAA کنسولهارو اجرا کنه (منظورم بازی های روز هست نه ps1) درنتیجه بزرگترین کامیونیتی متعلق به سونی هست

نه، فقط درباره گیم پس نیست. شما بازی مایکروسافت رو بخری هم میتونی همون رو روی PC یا Xbox بازی کنی و دوبار نمیخواد پول بدی.
چه جالب نمیدونستم، میتونی چندتا از "بازیهای AAA که روی گیم پس نیست" ولی میشه "نسخه کنسول اکس باکس رو خرید و رایگان روی PC بازی کرد" رو نام ببری؟

Ali.jangi

کاربر سایت
Apr 12, 2021
1,560
فیل اسپنسر که خودش استاد ادعاهای گنده گنده و الکی هست و اینم یکی دیگه از اون شاخ و شونه کشیدنای بیخودش :D

خودش رفته بتسدا و تمام سازنده های RPG وسترن رو خریده که مشتری جذب کنه و ملت کنسولش بخرن اونوقت میگه سونی ملت مجبور میکنه که کنسولش بخرن, مازا فازا؟ بابا یکم بیشتر رو اون سیاستات کار کن و یچی بگو که خودتم انجامش نداده باشی :))

اما از اون نظر که میگه سونی تکلیف خودش مشخص نمیکنه باهاش موافقم :-"
چرا چون که سونی چند وقتیه که با طرفدارا سر هرچیزی کاملا Dishonest برخورد میکنه و حقیقت بهشون نمیگه مخصوصا سر بازی های کراس جن و pc

حالا کاری ندارم, کمپانی خودشونه و دوست دارن بازی هاشون کراس جن باشه و برا pc پورتشون کنن اما از این بدم میاد که به طرفدارا دروغ میگن :|

اگه یادتون باشه سونی گفت هدف ما از پورت کردن بازی روی pc جذب طرفدار هست در حالی که در گزارش مالیشون نوشتن که فقط برای پول, اصلا این گزارش هم لازم نیست هرکی به این حرف دقت کنه خودش میفهمه که بهانس.

سر بازی های کراس جنم که همه میدونن چی گفت جیم رایان و چیکار کرد.

آقا بگو میخوام از پلتفرم نسل قبل و pc پول دربیاریم این موش و گربه بازیا چیه? :D
موندم فردا که بازیاشون دی وان رو PC اومد چی میخوان بگن؟ :|

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100
چه جالب نمیدونستم، میتونی چندتا از "بازیهای AAA که روی گیم پس نیست" ولی میشه "نسخه کنسول اکس باکس رو خرید و رایگان روی PC بازی کرد" رو نام ببری؟
بازیهایی که روی گیم پس نیست چیه؟:D بازیهای مایکروسافت همه روی گیم پس هستند، ولی اگر شما بخریشون هم میتونی اینکارو بکنی و فرقی نداره.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
کاش درمورد نینتندو هم نظر میداد، میگفت ملت یه بار بازیشونو میخرن، یه بارم رو امولاتور مفتی بازی میکنن:))
بابا مال خود سونیه تو چیکار داری چطور عرضه میکنه. از اونورم نینتندو هست امولاتور تمام کنسولاش عین چی کار میده و botw رسما نسخه pc داشت و بعد یه بازی درجه سه شم پورت نمیکنه چون مال خودشه. این pc کردن کنسولم خود شرکت فخیمه مایکروسافت شروع کرد حالا شاکی شده چرا بقیه دارن از این کار پول درمیارن و عرصه رو به خودش تنگ میبینه برای آینده
بذار به قول pc فنهای سایت همه لذت ببرن... البته با بازیهای 70 دلاری و بزودی 80 دلاری با کلی هزینه های دیگه و کسان دیگه ای که بزودی وارد صنعت میشن و... بگذریم:D

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355
چون بحث ها حول یـ محور میگرده من نقل قول نمیکنم

این جمله مذکور :

“So right now we’re the only platform shipping games on console, PC, and cloud simultaneously,” says Spencer. “Others bring console games to PC years later, not only making people buy their hardware up front, but then charging them a second time to play on PC.”
الان ما تنها پلتفرمی هستیم که به صورت همزمان بازی هامون رو روی کنسول PC و کلاود منتشر میکنه . بقیه نه تنها با تاخیر این کار رو میکنن بلکه پلیر ها رو مجبور میکنن دوباره بابت اون ها پول بدن

فیل یـ نسل داره واسه اکسوسیستم Xbox تلاش میکنه الان داره اکوسیستمش رو به رخ میکشه خیلی سادس این قضیه . فیل میگه ما اکوسیستم یکپارچه داریم بقیه ندارن . نقطه مقابل سونی کلی انحصاری AAA و با کیفیت داره ماکرو تو این قضیه لنگ زده (شروع نسل هشت تا به الان) واسه همین رفته استدیو خریده . سونی چپ و راست میاد میگه ما یـ عالمه انحصاری خفن داریم نقطه قوتمونه ـه ماکرو هم میاد میگه اکو سیستم داریم اینجا اگه در مورد انحصار طلبی حرفی میزد یـ چیزی ولی الان بحث چیز دیگه ای ـه . میگیم تو این قضیه شکی هست یا نه ؟ خوب نیست ماکرو برتری کامل رو داره . شما به بقیه سیاست ها فیل اعتراض داری OK مشکلی نیست ولی تو این قضیه فیل کاملا داره درست میگه و خوب نیازی نیست همه رو به هم ربط بدیم

این رابیون هود و آدم خوبه بازی کردن فیل واسه صنعت گیمینگ رو هم والا من نمیدونم از کجا میاد فیل به عنوان مدیر یـ کمپانی داره از سیاست های خودش و کمپانیش تعریف میکنه حق اینم نداره که مثلا بیاد بگه ما بیشتر با مشتری هامون راه میام ؟ بیشتر اپشن میزاریم Customer Friendly تریم ؟ شکی نیست بیزینیس بیزینس ـه و هیشکی هم واسه من مشتری بیهوده تره خورد نمیکنه ولی دیگه بدیهیتات رو که نمیشه منکر شد . من مشتری اگه قرار باشه به هر دوی اینا نگاه کنیم دقیقا به چه دیدی به این دو نگاه میکنم ؟ اگه قرار باشه با این منطق که بگیم چون تو کارت گیره به من PC گیمر هم اهمیت میدی جلو بریم خوب باید در مورد سونی هم بگیم چون کارش به فن بیسش گیر ـه میاد بازی با کیفیت میده !!! پس حق نداره بیاد دم از کیفیت بازیاش بزنه چون واقعا از ته قلب به فکر مشتری هاش نیست و پول براش مهمه !!! سونی خدمات میده انتظار داره مشتریهاش بهش برگردونن ماکرو هم خدمات میده اونم انتظار داره مشتری هاش براش جبران کنن.

چه جیم رایانش چه فیل اسپنرش چه هرمن هالست چه مت بوتی گوش عالم و آدم رو کردن که ما اینجا و اونجا قوی هستیم و پلیر ها واسمون اولویت دارن . لحن PR هر دوتا کمپانی از اول اینجوری بوده به PR هرجفت اینا باشه ادعا رابین هود صنعت گیمینگ رو دارن اسمش روشه PR یکی اینور دوتا کلمه قلبه سلمبه میگه یکی اونور . هرجفت اینا اومدن چه از اون بالا دستیش گرفته چه تا پایین دستیش چپ و راست مصاحبه کردن کلی رو دستاورد هاشون مانور دادن جیم رایانش گفته فیل اسپنسر هم گفته . این وسط فیلم اسپنسر فقط زیاد مصاحبه کرده اینو من خودم بهش اعتراض دارم . فیل باید کمتر مصاحبه کنه چون هرچی بیشتر مصاحبه میکنه باعث حساسیت بیشتر میشه . مصاحبه زیادی نتیجش میشه اینی که دو سال پیش گفته بودن میخوان هر چهار ماه یـ بازی انحصاری منتشر کنن بعد دو سال دوباره اومده همون حرف رو تکرار کردن , هنوزم از قولی که دادن خبری نیست .
بزرگوار ما چند روز اخبار صنعت گیم دنبال می کنیم ؟ فیل اسپنسر اولین بار به سونی حمله می کنه ؟
هدف فیل اسپنسر مشخص
تلاش برای حمله به سونی / رسانه تیتر بزنن

https://www.eurogamer.net/articles/2021-06-10-xbox-boss-phil-spencer-issues-thinly-veiled-dig-at-sony-over-its-pc-strategy
Head of Xbox Phil Spencer Quietly Criticises PlayStation's PC Port Strategy - IGN
جیم رایان و هرمن کجا در مورد مایکروسافت و XBOX حرف زدن ؟
یک سال قبل از لانچ شاهد اون همه دروغ گویی ها و مصاحبه های عجیب و غریب / تخریب سونی / زیر سوال بردن قدرت PS5 نبودی ؟ ماجرای RDNA 2
جیم رایان کوچک ترین واکنشی نشون نداد
حتی بعد از ماجرای خرید Bethesda که رسانه صبح تا شب دنبال جواب جیم رایان بودن , از organic growth صحبت می کرد و کاری با مایکرو نداشت

مشکل از جایی شروع میشه که بعضی از سونی فن ها دنیا رو حول محور خودشون و شرکت مطبوعشون می بینند.
یعنی این وهم رو دارن که اگر بازی برای کنسول ما عرضه نشه یعنی برای هیچکس عرضه نشده! همین وهم هم باعث شد که آقای طالبیان بیاد این حرفو بزنه که "مایکروسافت مجبوره بازیهای بتسدا رو روی کنسول تثبیت شده سونی هم عرضه کنه!!"
اینم در نظر بگیرید که درصد قابل توجهی از دارندگان کنسول های سونی ، پلتفرم های دیگه ای از جمله pc ، smart phone و حتی xbox هم دارند!

حق انتخاب یعنی اینکه شما بتونی با توجه به بودجت یکی از دو کنسول سریز اس یا ایکس رو تهیه کنی
اگر نمیخاید سخت افزار جدید بخرید با pc که دارید وارد اکو سیستم بشید.
اگر pc قدرتمندی برای اجرای بازیهای روز ندارید، با استفاده از xcloud حتی نیازی به ارتقای سخت افزار نیست.
اگر کلن pc ندارید به وسیله اسمارت فون یا تبلت میتونید به بازیهای فرست پارتی مایکروسافت دسترسی داشته باشید.

pc گیمرها (و گیمرهای پلتفرمهایی به جز سونی) باید خدا رو شکر کنن که سونی قدرت خرید کمپانی هایی مثل بتسدا رو نداره وگرنه باید روزانه نت رو شخم میزدیم تا چندتا شایعه و لیک در باره تاریخ عرضه مثلن doom بعدی پیدا کنیم. تازه شاید هیچوقت همچین اتفاقی نمی افتاد و در نهایت مجبور به خرید ps5 میشدیم. اگرهم روزی برای pc منتشر میشد باید دوباره 70 دلار میدادیم! شت! چقدر ترسناک :D

میزان دسترسی به بازیهای فرست پارتی مایکروسافت به لطف xcloud و سیاست های آقای فیل اسپنسر، حتی از ناشرهای ترد پارتی هم بیشتره. به نوعی که در کل تاریخ صنعت این میزان از دسترسی بینظیر بوده.
باید خدا رو شکر کنن که سونی قدرت خرید کمپانی هایی مثل بتسدا رو نداره :))
Sony to spend $18 billion on investments, more acquisitions possible

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر