فیل اسپنسر از نحوه و رویکرد سونی برای عرضه‌ی دیرهنگام بازی‌های خود روی PC انتقاد کرد

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
فیل اسپنسر طی گفتگوی خبری اخیر خود ، چند روز قبل از برگزاری رویداد E3، بطور غیر مستقیم از نحوه و رویکرد سونی برای عرضه‌ی دیرهنگام بازی‌های خود روی PC انتقاد کرد ، وی در این باره گفت :

1623339387952.png

در حال حاضر ما تنها پلتفرمی هستیم که بازی‌‌ها ویدیویی را بطور همزمان روی کنسول، سرویس ایکس کلود و رایانه‌های شخصی عرضه می‌کنیم. دیگران [اشاره به شرکت سونی] سال ها بعد بازی‌های کنسول خود را برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌کنند. آن‌ها نه تنها مردم را اول وادار به خرید سخت افزار خود می‌کنند، بلکه برای بار دوم آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه برای بازی روی رایانه‌های شخصی می‌کنند.

منبع : https://www.theverge.com/2021/6/10/22527461/xbox-xcloud-game-streaming-try-before-download-feature

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
“So right now we’re the only platform shipping games on console, PC, and cloud simultaneously,” says Spencer. “Others bring console games to PC years later, not only making people buy their hardware up front, but then charging them a second time to play on PC.”

فیل داره در مورد سیاست مشخص ماکرو در قبال منتشر کردن بازیاش رو PC و بقیه پلتفرم ها میگه حرفی از محدود کردن دسترسی ملت نزده داره میگه ما سیاستمون از اول مشخصه ولی سونی نه . اومدی تو اکوسیستم ما یـ بار پول میدی محصولی که از ما خریدی تو رنج مختلفی از دیوایس قابل بازی ـه از اون طرف سونی اینجوری نیست . سر راست نمیاد بگه بازی X Y Z در اینده ممکنه رو بقیه پلتفرم ها (اینجا PC) منتشر بشه به فرض هم که منتشر شد باید دوباره پولش رو بدی . اینجا داره عملا اکوسیستم Xbox رو به رخ میکشه اینو که دیگه نمیشه منکر شد ؟ میشه ؟ اگه ماکرو تو یـ چیز نسبت به سونی برتری داشته باشه همین اکوسیستمش ـه
اسپنسر داره مستقیما به این مورد اشاره می‌کنه که سونی داره حق انتخاب مردم رو - با مجبور کردنشون به خرید سخت افزار به خصوص محدود می‌کنه. اتفاقا من با حرفاش موافقم. سونی اخیرا راجب خیلی چیزا صادق نبوده. منتهی تویی که ۷.۵ میلیارد خرج کردی و صد و خورده‌ای میلیون پلیر بیس رقیبت رو هدف قرار دادی تا جذب پلتفرمت که گیم پسه (که سخت افزار نیست ولی تو بطن قضیه فرقی ایجاد نمی‌کنه) کنی، لازم نکرده بیای با کلمات و جملات مهندسی شده نقش رابین هود رو بازی کنی. هم سونی با سیاس بودنش به دنبال پوله، هم شما. اونا راجب تاریخ عرضه‌ی بازیاشون رو PC صادق نیستن چون براشون سود داره، شما هم راجب یه چیزی مثل عرضه بازی‌های بتزدا روی کنسول رقیب صادق نیستید و گفتید "پرونده به پرونده جداگونه براشون تصمیم گیری می‌شه"، چون اینجوری براتون سود بیشتری داره. تنها فرقتون اینه که: ۱. پلتفرم اصلی‌تون سخت افزار نیست. ۲: قدرت بازار دستتون نیست و مجبورید بیشتر با مشتری راه بیاید.

از اکوسیستمت تعریف کن، به نقاط ضعف رقیبت هم اشاره کن. اینا بخشی از تجارته. اما خواهشا این نقش آدمِ خوب صنعت گیم رو یا بیخیال شو، یا یکم قشنگ‌تر بازیش کن که آدم کهیر نزنه حداقل!‌

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
فکر نمیکنم هیچکدوم از حرف هایی که زده دروغ باشه.

چیزایی که گفته درباره برتری خودشونه:

- عرضه روی بیش از یک پلتفرم بصورت همزمان
- یک بار خریدن بازی و مالکیت اون بازی روی PC و کنسول (نه هر کدوم 60 دلار جداگانه)
- سرویس گیم پس که برای تجربه اون نیاز به یک سخت افزار پیش نیاز نیست و به قول خودت رو موبایل و یخچال و ... هم قابل دسترسه.

فیل اسپنسر پیامبر نیست، ولی حداقل در موضع انحصارطلبی سیاست بهتری نسبت به سونی داره. همون Ori برای سونی بود هزار سال رو سوییچ نمیداد.
اینجا دو تا بحث داریم. :D یکی سیستم یکپارچه مایکروسافت برای انتشار بازی‌ها روی پی‌سی و ایکس‌باکس که کاملاً قبول دارم چیز بهتری نسبت به سونی هست و شکی توی این قضیه نیست.
ولی بحث من این ژست‌های طلبکارانه فیل اسپنسر هست که خیلی وقته شاهدش هستیم و هر چند وقت یه بار هم تکرار میشه! بر حسب اتفاق همین دیروز اینجا گفتم به زودی دوباره میاد مظلوم‌نمایی می‌کنه و چیزی از پستم نگذشته بود که باز شروع کرد! :D کسی که میره یه ناشر غول‌پیکر رو می‌خره و انتشار بازی‌هاش روی پلی استیشن رو متوقف می‌کنه، حق نداره در مورد انحصارطلبی بیانیه بده.
هدف مایکروسافت خیلی مشخصه و می‌خواد در کنار افزایش کیفیت گیم‌پس، تا جای ممکن ارزش پلی استیشن رو هم پایین بیاره. از نظر مالی هم محدودیتی ندارن و احتمالاً اگه استودیوها و ناشرهای مختلف حاضر به فروش بودن، توی همین چند ماه کل پرونده صنعت بازی رو بسته بود و هرچی استودیو و ناشر معروف بود رو خریده بود و خلاص! :D
اگه قضیه فقط گیم‌پس بود، می‌تونستن یه قرارداد ۲۰ ساله با بتزدا ببندن و کل بازی‌هاشون رو روز اول برای گیم‌پس منتشر کنن. ولی وقتی مخاطب‌های یه پلتفرم محبوب (که رقیب مستقیم مایکروسافت هم هست، برخلاف نینتندو که توی یه فاز دیگه‌ای هست و برای همین Ori هم بدون مشکل براش منتشر میشه و شاید در آینده بازی‌های دیگه هم بیان) رو از تجربه بازی‌های مختلف محروم می‌کنی، دیگه ژست گرفتن نداره! الآن مایکروسافت بازی‌های بتزدا رو برای پلی استیشن 5 منتشر کنه، کلی هم سود می‌کنه و شاید حتی بیشتر از انتشار روی پی‌سی به پول برسه، ولی نمی‌کنه، چون باید پلی استیشن رو از این بازی‌ها محروم کنه و ملت رو مجبور کنه سراغ پلتفرم‌های دیگه برن.
این کار چیز شیطانی و عجیبی هم نیست و یه بخشی از ساز و کار صنعته و کسی توی صنایع مختلف برای رضای خدا کار نمی‌کنه! :D ولی دیگه بیانیه دادن و قیافه حق به جانب گرفتن نداره! جناب اسپنسر امکان تجربه بازی‌هایی مثل Starfield رو که تا چند ماه قبل برای پلی استیشن در دست تولید بودن، از مخاطب‌های این برند گرفته و داره مجبورشون می‌کنه سراغ پلتفرم‌هایی برن که مایکروسافت می‌خواد. حالا یه پلتفرم باشه یا ۶۰ تا، نکته اینه که مجبور میشن پلتفرم محبوب‌شون رو برای تجربه اون بازی‌ها رها کنن و یا ایکس‌باکس و پی‌سی قدرتمند بخرن یا حق اشتراک گیم‌پس.
خیلی هم سیاست هوشمندانه‌ای هست و وقتی پول بینهایت دم دستت باشه، می‌تونی راحت از این کارها بکنی. نگران هم نباشی که گیم‌پس بعد از این همه وقت هنوز به سوددهی نرسیده، چون به حد کافی پول داری و می‌دونی در آینده با این همه خرید استودیو و IPهای خفن به سود می‌رسی. ولی دیگه انقدر ناله کردن و بیانیه دادن نداره! بازی‌ها رو از حلقوم مخاطب‌های پلی استیشن کشیدی بیرون، نوش جونت! دیگه چرا قیافه مبارزان راه آزادی رو می‌گیری؟! :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
بازی‌هایی که قرار بوده برای پلی استیشن منتشر بشن رو از این پلتفرم گرفته و ادعای آزاد کردن جامعه گیمرها از ظلم و استبداد رو هم داره! :D

مثل ؟
خداییش این جوری نیست آریا
عملا همه بازی های استدیوهایی که "رسما" پلتفرم پلی استیشن براشون خورده بود رو گذاشت عرضه شه
همشون را
داره عملا از استدیوهاش انحصاری واسه PS5 میده چون از قبل مشخص شده...:D دقت کن صاحاب کامل خودشون و IP هاشه. بعیده چیزی مانعش شه اگه بخواد دخل همه اون پروژه ها رو بیاره

تا جایی که من میدونم (اگه اشتباه میگم عکسی چیزی بیارید بگید) این بازی هایی که انگار محروم شدن از حق پلی استیشن، بازی هایی اند که سازنده اش هیچ وقت پلتفرم هاش رو معلوم نکردن

اگه هر چی، این تیکه که میگه، پلیرها رو شما مجبور می کنید دو بار واسه یه بازی پول بدید هیچ رقمه پارادوکس نداره
من که تو اکوسیستم سونی نیستم. ولی تو همین اکوسیستم نینتندو الان اعصابم خورد میشه که یه بار باید رو سوییچ واسه MHRise پول بدم. یه بار هم رو PC تازه یه سال بعد. آپشن دیگه ای وجود نداره. اینا یه استور دارن Cross Buy داره... اگه هر چی... اگه هر چی... تنها کسی که واقعا میتونه تو این موضوع از بقیه انتقاد کنه اتفاقا خود مایکروسافته
پوستشون کنده شده ولی اینا واقعا شرایط مظلوم نمایی دارن :D

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
مثل ؟
خداییش این جوری نیست آریا
عملا همه بازی های استدیوهایی که "رسما" پلتفرم پلی استیشن براشون خورده بود رو گذاشت عرضه شه
همشون را
داره عملا از استدیوهاش انحصاری واسه PS5 میده چون از قبل مشخص شده...:D دقت کن صاحاب کامل خودشون و IP هاشه. بعیده چیزی مانعش شه اگه بخواد دخل همه اون پروژه ها رو بیاره

تا جایی که من میدونم (اگه اشتباه میگم عکسی چیزی بیارید بگید) این بازی هایی که انگار محروم شدن از حق پلی استیشن، بازی هایی اند که سازنده اش هیچ وقت پلتفرم هاش رو معلوم نکردن

اگه هر چی، این تیکه که میگه، پلیرها رو شما مجبور می کنید دو بار واسه یه بازی پول بدید هیچ رقمه پارادوکس نداره
من که تو اکوسیستم سونی نیستم. ولی تو همین اکوسیستم نینتندو الان اعصابم خورد میشه که یه بار باید رو سوییچ واسه MHRise پول بدم. یه بار هم رو PC تازه یه سال بعد. آپشن دیگه ای وجود نداره. اینا یه استور دارن Cross Buy داره... اگه هر چی... اگه هر چی... تنها کسی که واقعا میتونه تو این موضوع از بقیه انتقاد کنه اتفاقا خود مایکروسافته
اون بازی‌ها که البته ربطی به اجازه اسپنسر ندارن و قانون نمی‌ذاره وقتی قرارداد انتشار بسته شده، زیرش بزنن و خلاص! :D وگرنه اگه به همین راحتی بود که اونا هم برای پلی استیشن نمی‌اومدن. مثل Psychonauts 2 که نسخه PS4ـش میاد ولی PS5 نه، چون مجبور هستن نسخه PS4 رو منتشر کنن ولی اجباری در مورد نسخه PS5 ندارن.
در مورد بازی‌هایی که قرار بوده برای پلی استیشن بیان هم مشخصه انصافاً. منظورم استودیوهایی مثل inXile نیستن (که همون هم اکثر بازی‌های اخیرش برای پلی استیشن 4 هم اومده بود)، ولی استودیویی مثل بتزدا خیلی واضحه که بازی‌هاش قرار بوده برای پلی استیشن 5 بیاد ولی حالا نمیاد. وقتی پلی استیشن در این حد محبوبه، مدیرهای بتزدا که نمیان بگن ولش کنیم و بازی براش نسازیم و فقط پی‌سی و ایکس باکس! :D خیلی مشخصه که امثال Starfield و The Elder Scrolls VI برای پلی استیشن 5 هم می‌اومدن، اگه توسط مایکروسافت خریداری نمی‌شدن.
الآن هم باز میگم، عملکرد مایکروسافت در مورد اکوسیستمش خیلی عالیه و در مورد خریدن استودیو هم همچین چیزی در عالم تجارت مشکلی نداره و اصلاً خنده‌داره که مایکروسافت استودیوها رو بخره و بعدش برای پلی استیشن هم بازی بسازه. مشکل من فقط با تصویر مقدسی هست که اسپنسر از خودش ساخته و توی همین تاپیک هم می‌بینیم که دوستان میگن اسپنسر داره در حق ملت لطف می‌کنه و به گیمرها آزادی داده! :D

آخرین ویرایش:

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
مشکل من فقط با تصویر مقدسی هست که اسپنسر از خودش ساخته و توی همین تاپیک هم می‌بینیم که دوستان میگن اسپنسر داره در حق ملت لطف می‌کنه و به گیمرها آزادی داده! :D

جدا اگه خارج از اکوسیستم انحصاری پلی استیشن باشی، آدم نمیتونه بهت بابت داشتن همچین حسی نسبت به اسپنسر گیر بده :D داره همین قدری که میگی به مابقی جامعه گیمینگ لطف می کنه :x
حالا یکی میتونه بگه از موضع ضعف بوده و اینا. ما میدونیم
این موقع ها من همیشه از داداش بزرگترم که یه جورایی گیمر کژواله مثال میزنم
داداش من از کل اخبار گیمینگ صرفا اسم کنسول ها و چندتا بازی رو میدونه، براش به وضوح این کاری که مایکروسافت تو ترویج کراس پلی و سرویس های اشتراکی و کراس بای و بکوارد کامپتیبیلیتی و کمک به رشد کمپانی تو حوزه PC Gaming کرده براش مقدس تره تا هر کار و دستاوردی که سونی و نینتندو با دستگاه هاشون تو چندسال اخیر داشتن. اصن فیل اسپنسر هم نمیشناسه. در اون حدیه که به زور بدونه میاموتو ماریو رو ساخته و هیچ کنفرانس گیمینگی رو هم ندیده تو عمرش. ولی به عنوان مشتری معمول این حوزه حس می کنه که آزادتره تو این اکوسیستم
حرفش هم اینه که تکلیف اش معلوم تره و راحتتره توش. من نمیتونم چیزی بهش بگم وقتی اینو میگه

اون داداشمه
من که فن نینتندوئم... عمرا هم XSX ـی چیزی بخرم. لپ تاپم هم زورش به هیچ بازی AAA ـی نمیرسه. ولی من اینو میبینم، برای منم فیل اسپنسر و حرکت هاش تصویر مقدس برام میسازه :D
وای به حال اونی که تو بطن اون اکوسیستم باشه.

جدا چیز عجیب برای من تصویریه که شما از فیل اسپنسر ساختید تا هر چیز دیگه

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
جمله فیل در جواب مصاححبه هفته قبل جیم رایان هست

2021-06-11_11-17-46.jpg

اینم فیل

2021-06-11_11-23-30.jpg

کمیته حقیقت یاب و پارادوککس یاب نمیخواد. رایان گفته ما برا pc گیمرها ارزش قائلیم ولی برا عرضه روز اول باید پلی استیشن بخریم.
فیل گفته ما احترلاام قائلیم روز اول میدیم نیازم نیست سخت افزار ما رو بخرید و نیازمم نیست دو بار بازی رو بخرید، که اگه نسخه کنسولی داشته باشید میتونید نسخه pc ویندوز استور رو بگیرید.
اینجا یکی یه چیزی گفته،طرف مقابلش در همون مورد جوابشو داده، جفتنشم در مورد نحوه بازی کرردن pc گیمرهاست.این یه تبلیغه، نه مظلوم نمایی.
و اینکه هر قراردادی تو این سطح بند فسخ داره، مطمئن باشید.

آخرین ویرایش:

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
اومدی تو اکوسیستم ما یـ بار پول میدی محصولی که از ما خریدی تو رنج مختلفی از دیوایس قابل بازی ـه از اون طرف سونی اینجوری نیست . سر راست نمیاد بگه بازی X Y Z در اینده ممکنه رو بقیه پلتفرم ها (اینجا PC) منتشر بشه به فرض هم که منتشر شد باید دوباره پولش رو بدی

- یک بار خریدن بازی و مالکیت اون بازی روی PC و کنسول (نه هر کدوم 60 دلار جداگانه)
مثلا من RE8 نسخه اکس باکس بخرم میتونم روی pc هم بازی کنم؟

RE8 مثال هست میتونم چندهزارتا بازی نام ببرم که وقتی روی کنسول بخری فقط نسخه کنسول رو خریدی، بری روی کنسول رقیب یا پی سی باید دوباره نسخه اونو بخری
چیزی که اسپنسر میگه فقط در مورد گیم پس هست وعملا داره سرویس اشتراکی گیم پس رو که بازی انحصاری تاپی هم برای این نسل نداره با بازی های تاپ سونی که سیستم سلر هستن مقایسه میکنه که از پایه و اساس چنین مقایسه ای اشتباهه، سونی هم سرویس ps now برای کنسول و پی سی داره در نتیجه اعتراض کنه چرا بازی های رقیب روی سرویس من نیست!

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
1623392629724.png
جمله فیل در جواب مصاححبه هفته قبل جیم رایان هست

View attachment 210809

اینم فیل

View attachment 210810

کمیته حقیقت یاب و پارادوککس یاب نمیخواد. رایان گفته ما برا pc گیمرها ارزش قائلیم ولی برا عرضه روز اول باید پلی استیشن بخریم.
فیل گفته ما احترلاام قائلیم روز اول میدیم نیازم نیست سخت افزار ما رو بخرید و نیازمم نیست دو بار بازی رو بخرید.
اینجا یکی یه چیزی گفته،طرف مقابلش در همون مورد جوابشو داده، جفتنشم در مورد نحوه بازی کرردن pc گیمرهاست.
اون جمله جیم رایان چه ارتباطی به xbox و فیل اسپنسر داره ؟ :-??
جیم رایان استراتژی خودش تشریح می کنه و حتی کوچک ترین اشاره ای به رقیب نکرده
اگه جیم رایان می گفت
ما برای pc گیمرها ارزش قائلیم و بر خلاف رقیب بازی های شاهکار/ باکیفیت می سازیم که ارزش صبر چند ساله pc گیمر ها رو داره
بله منطقی بود که اسپنسر جواب بده
حالا که حتی کوچک ترین اشاره ای نکرده و فیل اسپنسر مستقیم داره به سونی حمله می کنه , اینجا یکی یه چیزی گفته،طرف مقابلش در همون مورد جوابشو داده:))

واقعا جایی این خبر هست تایید شده؟؟؟؟
انتشار که هیچ , اگه مایکرو چند ماه دیرتر اقدام می کرد Starfield هم الان انحصاری زمانی بود
1623395727915.png

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
مثل این میمونه صاحب یه ابرشرکت فروشگاه های زنجیره ای بیاد به یه سوپرمارکت کوچیک و منزوی که توی عالم خودش داره سیر میکنه، توصیه کنه! فایده ای نداره عمو اسپنسر. بزار بعضیا تو انزوای خودشون بمونن. :D

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,042
نام
علی
مثلا من RE8 نسخه اکس باکس بخرم میتونم روی pc هم بازی کنم؟

RE8 مثال هست میتونم چندهزارتا بازی نام ببرم که وقتی روی کنسول بخری فقط نسخه کنسول رو خریدی، بری روی کنسول رقیب یا پی سی باید دوباره نسخه اونو بخری
چیزی که اسپنسر میگه فقط در مورد گیم پس هست وعملا داره سرویس اشتراکی گیم پس رو که بازی انحصاری تاپی هم برای این نسل نداره با بازی های تاپ سونی که سیستم سلر هستن مقایسه میکنه که از پایه و اساس چنین مقایسه ای اشتباهه، سونی هم سرویس ps now برای کنسول و پی سی داره در نتیجه اعتراض کنه چرا بازی های رقیب روی سرویس من نیست!
درود
برادر داره در مورد بازیهای خودش صحبت میکنه! RE8 مگه مال مایکروئه که بیاد نسخه پیسی رو هم بده! از اون طرفم منظورش بازیهای خود سونیه! مثل همین دیز گان! خیلیا رو استور سونی خریدن ولی الان بخوان رو پیسی بازی کنن باید دوباره بخرن!

Unch@rted

کاربر سایت
May 29, 2021
39
درود
برادر داره در مورد بازیهای خودش صحبت میکنه! RE8 مگه مال مایکروئه که بیاد نسخه پیسی رو هم بده! از اون طرفم منظورش بازیهای خود سونیه! مثل همین دیز گان! خیلیا رو استور سونی خریدن ولی الان بخوان رو پیسی بازی کنن باید دوباره بخرن!
آقا اگر کسی روی پلی استیشن فلان بازی سونی رو بعنوان انحصاری خریده و سپس اون بازی روی PC منتشر شده, همینجا اعلام میکنم از طرف من مجوز دارید روی PC با خرسندی پایرتش کنید:D

• Smile
Reactions: Alien87

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
همون اول که هورایزن برای پی سی قرار شد منتشر بشه سیاست سونی در قبال پلتفرم PC مشخص شد
عده ای فکر کردن سونی میخواد راه مایکرو را بره که اشتباه فکر میکردند
هفته پیش هم هالست دوباره تاکید کرد هدف بزرگتر کردن جامعه پلی استیشن هست
اسپنسر هم دقیقا منظورش همینه منتها اومده با این لحن گفته شاید فکرشو نمیکردن سونی از این طریق وارد حیات خلوت اونا بشه.
سود اصلی سونی در بازی و خدمات هست و شاید بعدها سخت افزار هم بهش سود بده اما اینکار بهترین حرکت ممکن برای اینکه به مشتریان ثابتت اضافه تر کنی.

راکستار این روش رو سالها داره استفاده میکنه و جواب هم گرفته ، ریلیز اول برای کنسولها سپس برای پی سی . نسخه بعدی بازی که میرسه اونی که با بازی روی پی سی آشنا شده دیگه یکسال صبر نمیکنه و بازیو همون اول روی کنسول میخره .

برای سونی هم ابتدا بازی برای پلتفرم هدف و اصلی منتشر میشه تا خوب به فروش مورد نظر برسه بعد از چندسال هر موقع احساس شد که اون بازی فروشش رو کرده و به نوعی همه اعضای اون پلتفرم بازیو تجربه کردن بازیو میبرن روی پلتفرم دیگه یعنی پی سی که هم یه درآمدی داره و هم افرادی رو جلب میکنه که بازیهای جدید سونی رو اینبار رو پلتفرم اصلی (بقول هالست) تجربه کنن و این چرخه ادامه پیدا میکنه

Bax

کاربر سایت
Aug 16, 2009
1,235
نام
حمید
فیل اسپنسر با هزینه نامشخص سـونی دور زد و mlb اورد روی گیم پس، بعد اجازه بده فرست پارتی خودش انحصاری ps5 بشه :lol: نه یکماه و دو ماه، یک سال :lol:
انصافا من جای تو بودم در مورد mlb حرف نمی زدم دیگه.
مگه نگفتی با این کار دیگه فروش بازی صفر میشه و استدیو برشکسته می شه و این فرنچایز کلا با خاک یکسان میشه؟
مگه نمی گفتی حرکت کثیف ؟!!!
الان مگه فروش بازی بیشتر نشده (نه تنها رو پلی استیشن که روی اکس باکس هم از نظر فیزیکی پر فروش بوده)
خیلی جالبه هر جا اسم اسپنسر می بینی هول میکنی می پری وسط.

کاش روی تو رو من داشتم خدایی ... دمت گرم =D> =D> =D>

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,575
نام
Mehrdad
حقیقتا مایکرو با خرید بتزدا یک شمشیر 3 متری رو در قلب من فرو کرد. هنوزم وقتی یادم میاد که به احتمال 99.99% دیگه بازی های BGS رو نمیتونم رو پلی استیشن (که پلتفرم اصلیمه در هر صورت) بازی کنم حالم گرفته میشه.. البته خیلی وقته تا حد زیادی کنار اومدم، شاید چون از قبل این معامله هم قصد کامل برای خرید SX داشتم.

با این حال یکی از دلایل اصلیم که کنار اومدنم، اینه که بعد از شوک اولیه، بهم یاداوری شد که سونی هم اگه بتونه از این کارا میکنه، کما اینکه همین الان در حد توانش این کار رو انجام میده (در اختیار گرفتن سازنده ها و استودیو ها و بازی ها)
خوشبختانه استودیو های داخلی پلی استیشن تو 10-15 سال اخیر به حدی بزرگ شدن که به نظرم نباید خیلی نگران اشتیاق مایکروسافت برای بلعیدن باقی صنعت باشیم. همه چی رو که نمیشه با سرمایه به دست اورد. کامیونیتی +100 میلیونی پلی استیشن به حدی بزرگ و زنده پیش میره که بعید میدونم مایکرو 2 تا ناشر دیگه هم بخره بتونه تکون اساسی به پلی استیشن بده.. به نظرم همین استودیو های پلی استیشن توانایی حفظ توازن قوا در ادامه رو دارند. واقعا کسی طرفدار بازی های ناتی داگ یا سانتا باشه، صد سال دیگه هم بیخیال پلی استیشن میشه؟

میمونه بحث PC که خب به نظرم انتقاد های اسپنسر قابل قبوله. الگویی رو مطرح میکنه که بعید میدونم کسی بتونه بهش ایراد بگیره. با احترام به دوستان به نظرم بحث عجیبی هم نکرده واقعا یا من برداشت نمیکنم. اگرم ژست خاصی گرفته که خب.. حق کسی رو که نخورده :D اتفاقا به نظرم از نظر بازاریابی خوب داره به سونی گیر میده.

با اینحال با توجه به شرایط سونی و پلی استیشن. امیدوارم (ای کاش مطمئن بودم) که سونی و مدیرانش تحت تاثیر این فشار های اسپنسر و مایکرو قرار نگیرند، و عرضه بازی های پلی استیشن روی پی سی همیشه یک فاصله حداقلی (2-3 سال) رو حفظ کنه.(تا قدرت کنسول و برند حفط بشه)
تا نسل های بعدی ببینیم چی پیش میاد.. که احتمالا روزی میرسه که فاصله زمانی عملا بی معنی میشه. به نظرم روزی میرسه که پلتفرم های کنسولی ماهیتشون تغییر میکنه و همه ی پلیر ها با یک دیوایس بخصوص(TV یا PC یا هرچی) قابلیت دسترسی به همه پلتفرم هارو دارند.. و میشه شبیه به وضعیت فعلی پلتفرم های مختلف دیجیتال رو پی سی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر