عناوین PC درآمد بیشتری نسبت به عناوین کنسولی دارند، این پلتفرم در حال حاضر مخاطب بیشت

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
PC-gaming-672x372.jpg

David Cole مالک DFC Intelligence در مصاحبه ای که با وبسایت PCR انجام داده توضیح می دهد که چگونه بازی های PC سودآور تر از عناوین کنسولی هستند .

بر طبق گفته های آقای David Cole با وبسایت PCR :

در حیطه جهانی، بازی های PC درآمدی فراتر از عناوینی کنسولی به همراه دارند ، اما عرضه کنسول های نسل جدید می تواند به معنای افزایش درآمد عناوین کنسولی در این ضمینه باشد.
در میان گیمر های حرفه ای یک همپوشانی عمیق وجود دارد و آن این است که بسیاری از کنسول گیمرها علاوه بر بازی با کنسول خود از یک PC نیز برای بازی استفاده می کنند .
تفاوت بزرگی که در این میان وجود دارد این است که کنسول ها در حال حاضر جزء ابزار لوکس به حساب می آیند در حالی که PC یک ابزار ضروری محسوب می شود ، این در حالی است که تنها چند سال قبل بر عکس این ادعا صدق می کرد و این بدان معناست که پلتفرم PC دارای مخاطب بیشتری است.

به عبارت دیگر، PC پلتفرم سودآورتری است، چیزی که در عناوین مستقل عرضه شده اخیر مشهود است . و همچنین عرضه عناوین مختلف تعداد زیادی کمپانی نظیر Konami, Tecmo و Namco برای این پلتفرم نیز اثباتی بر این گفته است .

همانطور که انتظار دارید ، سود آورترین سبک ها در این پلتفرم، سبک های MOBA , MMO , بازی های استراتژی , شوتر اول شخص و عناوین Free-To-Play هستند .

بازی های MOBA مانند League of Legends و Dota 2 بر تمامی سبک های دیگر از لحاظ زمان مورد استفاده قرار گرفتن به نسبت دیگر محصولات غلبه کرده اند. در سه ماه اول سال 2014 با معرفی عناوین جدید ما شاهد نشانه هایی مبنی بر تغییر در این سبک بودیم و زمان تجربه عناوینی خارج از این سبک افزایش یافته بود .
اما سبک MOBA همچنان بر سبک های دیگر غلبه کرده، سبکی که ترکیبی عالی از MMO، استراتژی و اول شخص شوتر است .

dsogaming

آخرین ویرایش:

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
کنسول بازها بهتره از حالا زیاد به خودشون فشار نیارن چون در آینده با گسترش و پیشرفت بازی های PC کم کم شاهد انقراض تدریجی نسل کنسول ها خواهیم بود >:)

آخرین ویرایش:

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
سود اوری از بازی ها کنسول کجا خود بازی و فوقه فوقش یه یکی دوتا dlc(که اکثرا هم فری هستن)، سود اوری از فروش هر ایتم و سکه و پتک و چکش و لباس تو بازی کجا یه عده کیفم میکنن اینطوری بهشون مچپونن:))یکی بود میگفت همه بازی ها باید F2Pببخشید P2Wبشن بدبخت حق داشت

یک مثالی بیار که LoL,Dota2,HoN در واقع P2W هستن :)

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,041
نام
محمد امین
واقعا حرفهای یک عده از دوستان خنده داره آدم نمی دونه چه جواب باید به اینها بده
الان اکثر بازی سازها یا بازی خودشون رو روی PC عرضه نمی کنن یا با تاخیر چند ماهه عرضه میکنن آیا شما که این همه دریایی علم تشریف دارین می دونید چرا این کارو میکنن..؟
اینها فقط به خاطر این هست یا روی PC فروشی ندارن یا از ترس اینکه خیلی ها نسخه دزدی PC رو بگیرن و به فروش کنسولی صدمه بزنن این کارو میکنن..
آمارهای فروش هم همه این رو تایید میکنه که معمولا تو عنواین بزرگ و AAA شاید 10 درصد هم سهم PC نباشه
حالا شاید یک سری بازی ها که ذاتشون روی PC هست این وسط یک فروش خوبی بکنن ولی اینها استثناء هستن و به اندازه اعداد یک دست هم نمی رسن.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,491
نام
امین
تنها مشکل بنظرم کمبود بازی تو سیک JRPG هست روی PC !

من شخصا خیلی از RPG هارو روی PC بازی کردم ولی واقعا JRPG کم داره و همچنین دلیلش هم رو نمیدونم !

این بازی

250px-Agarest_senki_zero_front.jpg

که برای PC اومد این ماه عالی بود یک JRPG عالی ولی هر 2 سال یدونه توی این سبک میاد 8-|
من تازه این بازیو تموم کردم عالی و خارق العادس هر چند این سبک خیلی طرفدار نداره تو ایران.
در کل اگه اومده دوستام pc گیمر به هیچ عنوان از دستش ندید.
در مورد فروش و این داستانها بنظرم اینده خوبی روی pc شاهد باشیم.
به نسبت ناشرهایی که بازیشونو روی pc هم عرضه میکنن به نسبت قبل بیشتر شده.

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
توی خارج بر خلاف ایران اکثر pc گیمر های بازی هایی مثل lol یا dota 2 یا minecraft بازی میکنن. فروش بازی هایی مثل assassin creed یا batman رو pc واقعا ناچیز هست.

پس دل درد دارن رو pc بازی رو میدن دیگه؟

الان اکثر بازی سازها یا بازی خودشون رو روی PC عرضه نمی کنن یا با تاخیر چند ماهه عرضه میکنن آیا شما که این همه دریایی علم تشریف دارین می دونید چرا این کارو میکنن..؟

مثال بزن ببینم اکثرا رو از کجا اوردی.

آمارهای فروش هم همه این رو تایید میکنه که معمولا تو عنواین بزرگ و AAA شاید 10 درصد هم سهم PC نباشه

آمار رو بیار می هم ببینیم لطفا، هزار باز هم میگم رو هوا حرف زدن رو همه بلدن. این 10% رو با آمار نشون ندی مدیونی.

h.esi

کاربر سایت
Jun 20, 2013
142
بخدا پی سی اینقد بازی تو سبکای مختلف داره که حتی کسی که سیستم low End ام داره حسرت بازیِ خوب به دلش نمونه ...
سوای عناوین جدید یکی از جذابترین نکات pc اینه که حتی یه بازی احد بوق رو هم میتونی با کیفیت قابل قبول روش بازی کنی و کلی حال کنی با خاطراتش

آخرین ویرایش:

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
خيلي باحاله فقط يه Geow رو رو 360 اريج بخري بعد بري به Pc gamer ها گير بدي كه بازيا رو كپي و كرك ميخرن ، حاضرم شرط ببندم همون dota 2 پلير هاي اين سايت كه مثلا بازي فري بازي ميكنن از ٩٠ درصد كنسول گيمر هاي اين سايت بيشتر پول تو استوره بازي خرج كردن.
تورو خدا بكنين از pc و pc gamer...

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
طبق گزارش متاکریتیک, PC بهترین پلتفرم از نظر کیفیت و کمیت بازیهای انحصاریه, قدرت گرافیکیه PC هم که آشکاره نیاز به توضیح نداره.اگه از نظر سودآوری هم بهتر باشه کنسولا باید برن جلو بوق بزنن:d

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
من یه پست گذاشته بودم که بازی های System Seller رو توش گذاشته بودم.
ظاهرا به ناظم فشار اومده چون خلاف قوانین نبود.
یه سوال هم برام پیش اومده.
شما PC فنا که نمیتونین اینترنت پرسرعت داشته باشین و از دایال آپ استفاده میکنین، چجوری از استیم و اوریجین بازی اریجینال خریداری میکنین ؟
درک این مسئله از فیزیک کوانتوم هم برا من سخت تره.

Kael

کاربر سایت
Oct 31, 2012
425
نام
مجید
شما PC فنا که نمیتونین اینترنت پرسرعت داشته باشین و از دایال آپ استفاده میکنین، چجوری از استیم و اوریجین بازی اریجینال خریداری میکنین ؟
دیگه زدی به خاکی .
همین پستت نشون میده ذره ای اطلاعات نداری و فقط تا اسم PC رو میبینی میپری تو تاپیک دُر و گهر میپاشونی .

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,290
نام
Afshin

دیگه هیچ کس اینترنت دایال آپ استفاده نمی‌کنه و اکثر گیمرها دست کم یه اینترنت 1/2MBpsـی دارن. واسه این که خودتون مجبور نباشید مستقیم از استیم دونلود کنید هم راه‌های ساده‌ای وجود داره.
در کل شما که این قدر با PC Gaming مشکل داری، خب طرفش نرو، چه اصراری داری که بقیه هم با شما هم نظر بشن؟!
من خودم کسی هستم که همیشه کنسول رو هم خریدم، همین الان PS4 رو هم خریدم، توی 2 ماه نزدیک به 5 تا بازی اوریج هم خریدم، ولی به خاطر آزادی عملی که روی PC دارم، بازی با PC رو به بازی با کنسول ترجیح می‌دم. حالا شما تا سه سال دیگه بیا واسه من TLOU,Uncharted بکن، نظر من عوض نمی‌شه.

آخرین ویرایش:

Optimus Prime

کاربر سایت
Sep 18, 2011
1,245
نام
ALEX
دیگه هیچ کس اینترنت دایال آپ استفاده نمی‌کنه و اکثر گیمرها دست کم یه اینترنت 1/2MBpsـی دارن. واسه این که خودتون مجبور نباشید مستقیم از استیم دونلود کنید هم راه‌های ساده‌ای وجود داره.

یعنی با این اینترنتی که شما میگین ، باز کردن یه صفحه 2-3 مگی اونقده سخته ؟

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya

استاد! با این سطح اطلاعات شما همون بهتر که پست هاتون توسط ناظمین پاک میشه!

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,290
نام
Afshin

آقا بی‌خیال، شما درست می‌گی. شما تو یه دنیای دیگه سیر می‌کنی، ما تو یه دنیای دیگه، چه کاریه بی‌خود وقتمونو تلف کنیم که همدیگه رو قانع کنیم؟!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر