عرضه Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ بر روی PC (گزارش کوتاکو)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آقای جیسون شرایر سردبیر وبسایت پرمخاطب کوتاکو که یکی از منابع مهم خبری صنعت ویدیو گیم محسوب میشود و سابقه طولانی در لو دادن اطلاعات درست صنعت ذکر شده دارد، شایعه عرضه نسخه پی سی بازی Horizo: Zero Dawn رای پی سی را رد نکرد.

photo_۲۰۱۸-۰۳-۲۸_۲۱-۱۹-۰۸.jpg
تقریبا دو الی سه هفته پیش بود که یک بلاگر مشهور روسی خبر از عرضه بازی انحصاری پلی استیشن 4 یعنی Horizo: Zero Dawn برای پی سی در ماه فبریه 2020 را داده بود. وی همچنین پیش تر خبر عرضه بازی دث استردنیگ برای پی سی را یکسال زودتر لو داده بود. اما به هر جهت بسیاری این شایعه را نادیده گرفتند تا پای اقای جیسون شرایر به وسط قضیه باز شد.

در توییتر یک کاربر از جیسون شرایر پرسیده است که آیا میتوانیم خبر شایعه عرضه Horizon: Zero Dawn برای پی سی را به فراموشی بسپاریم که وی پاسخ میدهد من نمیتوانم این شایعه را رد کنم. احتمالش وجود دارد.

اپدیت: شایعه به واقعیت پیوست

بازی Horizon: Zero Dawn از ابتدای سال 2020 تا 17 فروردین ماه به سرویس PS NOW که بر روی PC نیز دردسترس است، اضافه خواهد شد.

اپدیت 2: اقای جیسون شرایر باتوجه به منابع داخلی خود عرضه نیتیو این بازی را در سال 2020 برای پی سی تایید کرد

اپدیت 3: جیسون شرایر احتمال عرضه انحصاری های بیشتری از سمت پلی استیشن را برای PC تایید کرد.
دلست او اس 2 ؟

اپدیت 4: نسخه PC بازی دو روز قبل از سالگرد دو سالگی در سایت آمازون لیست شد

اپدیت 5: بازی توسط سونی رسما برای PC برای عرضه در تابستان 2020 تایید شد (استیم)

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۷_۲۰-۲۰-۲۷.jpg

در یک سال اخیر کمپانی سونی بشدت از عرضه بازیهای خود به صورت انحصاری فاصله گرفته و عناوین بزرگ نسل هشتمی آنها همانند دیترویت، دث استرندینگ برای پی سی عرضه و تایید شده اند. و همچنین نسخه MLB The Show 21 کمپانی مذکور به تایید رسمی مولتی پلتفرم خواهد شد. همچنین هفته گذشته سونی تاریخ عرضه بازی نسبتا کوچک Predator: Hunting Grounds را برای پی سی و پلی استیشن 4 تعیین کرد.

منبع:

آخرین ویرایش:

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
باشه همه حرفات درست فقط میشه بگی از سال 2016 که سونی این سرویس رو اورد به PC شما دقیقا کجا بودی ؟ آها یادم نبود به درد کل کلت با سونی فن ها نمیخورد به هر حال میگم ایشلا شرایط پیش بیاد حداقل بتونید یـ تتستی بزنید سونی رو روسفید کنید ....

دقیقا در لحظه ای که این خبر تایید شد ما حضور داشتیم ولی خب میگم احمد جان شما هنوز سونی فن نشده بودی (کلا دیر به وادی پلی استیشن ها پیوستی)

تمام بازی های PS4 حالا روی Also on PC) PS Now)

و خیلی پست های دیگه رو میتونی تو اون تاپیک مشاهده کنی
که بعضا درست و غلط پیش بینی کرده بودند. مثلا من خودم فکر نمیکردم بازیهای بزرگ سونی مثل GoW در فاصله کمتر از یکسال به این سرویس اضافه بشن و یا قیمت 20 دلاری رو یکسری دوستان زیاد میدونستند که خب الان با کاهش قیمت ده دلار شده و کیفیت ش ارتقا پیدا کرده برای کشورهای پیشرفته و ...

در کل من یکبار دیگه هم بگم این دست کامنت های شما که حمله به فرد هست و مسخره بازی و ... رنگ روش رفته. خیلی راحت میشه منطقی صحبت کرد درباره این مسائل

• Like
Reactions: Arsalan_xe

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
با اجازت الان PSNOW دقیقا با گیم پست قابل مقایسه هست بازی رو اشتارکی نمیگری که میگیری استریم نمیکنی که میکنی فقط لایبرریش ضعیفه و دسترسی افلاینش هم فقط مختص پلتفرم خودش هست که سونی داره گاه و بیگاه یـ کارهایی صورت میده .....
حاجی دوتا سرویس جدا هستش اینکه شما گیم پس ماکروسافت میخواد به Xcloud اضافه کنه اون وقت میشه چی Xcloud نه Game pass . :|

Game pass یک سرویس اشتراک بازی بوده خوب اما نه امکانات استریم داشته نه داره اما وقتی شما Xcloud استفاده داری میکنی ترکیب دوتا اشتراک میشه باید ببینی Xcloud چقدر قراره قیمت بخوره و چطور قراره اشتراک Game pass روش اجرا بشه .

یعنی میخوای بگی ماکروسافت Xcloud از بین برده و فقط Game pass وجود داره که با قیمت Game pass شما میتونی Xclould و... هم استفاده کنی .

پس اینجوری باشه ماکروسافت داره برای رضای خدا Xcloud و کلی بازی و ... سرویس به قیمت 1 دلار میفروشه به سلامتی .

xCloud will essentially be an upgraded version of this pass, and will work on more platforms, so it will likely cost more than $10.

سونی هیچ سرویسی در مقابل Game pass نداره اما در مقابل Xcloud که قراره بیاد خیلی سال قبل یعنی 2014 سرویس PS NOW راه انداخته.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
حاجی دوتا سرویس جدا هستش اینکه شما گیم پس ماکروسافت میخواد به Xcloud اضافه کنه اون وقت میشه چی Xcloud نه Game pass . :|

Game pass یک سرویس اشتراک بازی بوده خوب اما نه امکانات استریم داشته نه داره اما وقتی شما Xcloud استفاده داری میکنی ترکیب دوتا اشتراک میشه باید ببینی Xcloud چقدر قراره قیمت بخوره و چطور قراره اشتراک Game pass روش اجرا بشه .

یعنی میخوای بگی ماکروسافت Xcloud از بین برده و فقط Game pass وجود داره که با قیمت Game pass شما میتونی Xclould و... هم استفاده کنی .

پس اینجوری باشه ماکروسافت داره برای رضای خدا Xcloud و کلی بازی و ... سرویس به قیمت 1 دلار میفروشه به سلامتی .

xCloud will essentially be an upgraded version of this pass, and will work on more platforms, so it will likely cost more than $10.
PS Now الان دقیقا از نظر کارکرد با Game Pass ماکرو یکی هست منتهی با امکانات کمتر سونی اول اومد به عنوان سرویس استریم معرفیش کرد بعدم قابلیت افلاین رو PS4 رو براش محیا کرد الانم که از نظر قیمت گذاری با گیم پس یکی هست سرویس Xcloud ماکرو هم رو این سرویس اضافه میشه و فرقی با PSNOW نداره از نظر قیمت گذاری هم ماکرو یـ افر ویژه داره که گلد+گیم پس 15 دلار میده ماهانه ولی سونی باید جدا جدا هرکدوم رو 10 دلار بدی که میشه 20 دلار در ماه الان دقیقا خودت اشاره کردی ماکرو داره آتیش میزنه با مالش تا ملت رو بکشونه سمت سرویسش اون آفر یک دلاری هم فقط برا دفعه اول هست بعدش باید پول کامل بدی .....

دقیقا در لحظه ای که این خبر تایید شد ما حضور داشتیم ولی خب میگم احمد جان شما هنوز سونی فن نشده بودی (کلا دیر به وادی پلی استیشن ها پیوستی)

تمام بازی های PS4 حالا روی Also on PC) PS Now)

و خیلی پست های دیگه رو میتونی تو اون تاپیک مشاهده کنی
که بعضا درست و غلط پیش بینی کرده بودند. مثلا من خودم فکر نمیکردم بازیهای بزرگ سونی مثل GoW در فاصله کمتر از یکسال به این سرویس اضافه بشن و یا قیمت 20 دلاری رو یکسری دوستان زیاد میدونستند که خب الان با کاهش قیمت ده دلار شده و کیفیت ش ارتقا پیدا کرده برای کشورهای پیشرفته و ...

در کل من یکبار دیگه هم بگم این دست کامنت های شما که حمله به فرد هست و مسخره بازی و ... رنگ روش رفته. خیلی راحت میشه منطقی صحبت کرد درباره این مسائل
شما و طرز تفکر 0و1 ـت رو نمیخواد به رخ من بکشی بحث کردنت پیش کش به هر حال خود کرده رو تدبیر نیست شما فعلا بگرد دنبال پرتغال فروش ...

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
تمام این صحبت ها نه برای اینکه بگم Game Pass بده یا اینکه...فقط اینکه سرویس استریم نیست سرویس استریم ماکروسافت Xcloud که داره میاد وگرنه ماکروسافت دیوانه بود Xcloud معرفی کنه خوب Game pass که بود.
PS Now الان دقیقا از نظر کارکرد با Game Pass ماکرو یکی هست منتهی با امکانات کمتر سونی اول اومد به عنوان سرویس استریم معرفیش کرد بعدم قابلیت افلاین رو PS4 رو براش محیا کرد الانم که از نظر قیمت گذاری با گیم پس یکی هست فقط ماکرو یـ افر ویژه داره که گلد+گیم پس 15 دلار میده ماهانه ولی سونی باید جدا جدا هرکدوم رو 10 دلار بدی که میشه 20 دلار در ماه الان دقیقا خودت اشاره کردی ماکرو داره آتیش میزنه با مالش تا ملت رو بکشونه سمت سرویسش این آفز هم فقط برا دفعه اول هست بعدش باید پول کامل بدی .....
اول از همه داری مقایسه اشتباه میکنی Xcloud ارتقاع یافته با Game Pass قابل مقایسه هستش با PS NOW اینکه شما بتونی یک چیزی دانلود کنی دلیل بر این نیست که دیگه سرویس استریم نیست نتفلیکس هم اجازه دانلود میده یعنی دیگه سرویس استریم و اشتراک فلیم نیست . :|

PS NOW یک سرویس استریم و اشتراک بازی هستش از روز اول هم بوده روز اول برای استفاده باید برای تمام بازی ها 60 دلار سالیانه بود و 20 دلار ماهیانه از روز اول معرفی همین بود الان شده 10 دلار در ماه بدون نیاز به Plus و .... .
You won't need a PlayStation Plus subscription to play PlayStation Now downloads online

برای سال 2015:
PlayStation Now Subscription Program: All The Details
Sony announced that its video game subscription service will cost $9.99 per month in the US, down from $19.99 per month. A quarterly plan, meanwhile, will set back you $24.99, rather than $44.99, and the 12-month option will be $59.99

Game Pass یک سرویس اشتراک بازی افلاین بود که با قیمت کم خودش ملت بهشون حال داره که خودم هم دارم حالش میبرم سرویس استریم نبوده و نیست حالا مارکروسافت امده Xcloud معرفی کرده و باهاش داره ترکیب میکنه اینکه کدوم سرویس در اینده بهتر باشن اینده میشخص میکنه همین جوری که از نقد ها میاد ماکروسافت با Xcloud عالی کار کرده که سرویس استریم هستش که قابلیت اشتراک بازی هام بهش اضافه کرده که داشته وقتی شما Game pass داشته باشی باید پول بدی که آپگریدش کنی به چی ؟ استریم ..

xCloud will essentially be an upgraded version of this pass.

یعنی چی یعنی شما با داشتن Xcloud به Game Pass دسترسی داری و با داشتن Game Pass نیاز داری که اپگریدش کنی به استریم تازه بشه چی قابل مقایسه با PS NOW .

• Like
Reactions: Alien87

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
دوستان یه سوال
الان شخصا که بخواد از PS NOW روی PC استفاده کنه باید حتما یه PS4 هم کنارش داشته باشه یا نه؟
یعنی الان اگر بخواد مثلا گاد رو بازی کنه و اشتراک هم خریده باشه اینجا باید خوده کنسول فیزیکی PS4 هم داشته باشه؟
اگر نیازه به PS4 که هیچی دیگه باید هزینه خرید کنسول هم بده

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
دوستان یه سوال
الان شخصا که بخواد از PS NOW روی PC استفاده کنه باید حتما یه PS4 هم کنارش داشته باشه یا نه؟
یعنی الان اگر بخواد مثلا گاد رو بازی کنه و اشتراک هم خریده باشه اینجا باید خوده کنسول فیزیکی PS4 هم داشته باشه؟
اگر نیازه به PS4 که هیچی دیگه باید هزینه خرید کنسول هم بده
خیر واسه استریم به هیچ دستگاهی نیاز ندارید کلا مزیت استریم اینه که دیگه نمیخواد دستگاه تهیه کنید ...

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
حالا خوبه تو همین عکسی که زحمت کشیدی مشخصه دوستت حتی نتونسته با موس و کیبورد بازی کنه:D.
این حرف که بازی برای pc عرضه شده همونقدر خنده داره که بگیم الان با اومدن xcloud بازیهای ایکس باکس برای اسمارت فونها پورت شدن

درود
شرمنده من دیر دیدم کامنت شمارو، درباره پشتیبانی کنترلر/ موس کیبورد سرویس PS Now اطلاع زیادی ندارم
ولی از اونجایی که رقبا (ایکس کلاد و استادیا) از کنترلرهای مختلفی پشتیبانی میکنند بعید نیست سونی هم از اصرار بر دوال شاکرز برای Ps now کوتاه بیاد.
در کل این سرویس و طرح ها در نیمه های اول راه هستند و اینجور مسائل با بازخورد مخاطبین تغییر میکنه. چون بعید میدونم در آینده بخوایم درباره کنترلر انحصاری یک سرویس استریم/اشتراکی بحث کنیم

الان با این حرفا ali Venom رو ناراحت میکنی...

من فکر کردم شوخیه حرف شما! ولی pa now در مقایسه با چی عالی هست؟ در مقایسه با گیم پس؟ قطعا نه
در مقایسه با خوده Ps now یکسال پیش؟ اره
در ادامه هم بستگی داره سونی چه سیاستی رو در پیش بگیره؟ چون هر چقدر این سرویس رو جدی تر بگیره توقع کاربرها هم بیشتر میشه در حدی که مثل گیم پس توقع عرضه انحصاری های بزرگ درروز اول انتشار رو دارند.

====

دوستمون vivanerd
مایکروسافت در x019 تایید کرد سرویس گیم پس و ایکس کلاد باهم ترکیب میشن. در آینده حتی بازی ای که الان شما به صورت عادی روی استور خریدی رو هم میتونی با ایکس کلاد جدا از هر نوع اشتراکی اجرا کنی
به صورت خلاصه وارد ایکس کلاد میشی و گیم پس میخری بازی میکنی یا اینکه یک بازی رو تنها میخری
خبری از هزینه اضافه برای استریم نخواهد بود.

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اینو شما براش منبعی دارید ؟
شوخی میکنی دیگه قبلا تیکه ای از منبع گزاشتم از روی هوا که حرف نیمزنم یک ساعت الکی تمام تیکه های که داری میبنی به انگلیسی بود از منبع گزاشتم. :|
Microsoft xCloud: Release Date, Price, Public Beta, and Stadia Comparison

Microsoft has not revealed a price for Project xCloud yet, but we expect the service will be subscription based much like PlayStation Now.
Project xCloud: everything we know about Microsoft's cloud streaming service

درسته انگلیسیم خوبه اما دیگه برای توجیه صحبتم از خودم مطلب نمینویسم . :D:-"

Love Console

کاربر سایت
Nov 5, 2019
1,312
خیر واسه استریم به هیچ دستگاهی نیاز ندارید کلا مزیت استریم اینه که دیگه نمیخواد دستگاه تهیه کنید ...
خب پس خیلی خوبه که
یعنی طرف بدون این که 300 دلار پوله PS4 بده میشینه با اشتراک همون گاد رو بازی میکنه اونم روی PC !!!!!
من فکر میکردم PS4 نیازه براش ولی اگر نیاز نیس که طرف بدون کنسوله سونی داره انحصاری سونی رو تجربه میکنه فقط با اشتراک

Alien87

Gold User
Dec 11, 2007
2,041
نام
علی
یعنی چی یعنی شما با داشتن Xcloud به Game Pass دسترسی داری و با داشتن Game Pass نیاز داری که اپگریدش کنی به استریم تازه بشه چی قابل مقایسه با PS NOW .
درود
با گیم پس التیمیت هم نمیشه به xcloud دسترسی داشت؟
در مورد PSNOW هم حق با شماست ولی بنده با توجه به اجرای افلاین اون رو کنسول، چنین مقایسه ای کردم! در کل امیدوارم رقابت بیشتر بشه تا سودش به ما مصرف کننده برسه!

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
شوخی میکنی دیگه قبلا تیکه ای از منبع گزاشتم از روی هوا که حرف نیمزنم یک ساعت الکی تمام تیکه های که داری میبنی به انگلیسی بود از منبع گزاشتم. :|
Microsoft xCloud: Release Date, Price, Public Beta, and Stadia Comparison

Microsoft has not revealed a price for Project xCloud yet, but we expect the service will be subscription based much like PlayStation Now.
Project xCloud: everything we know about Microsoft's cloud streaming service

درسته انگلیسیم خوبه اما دیگه برای توجیه صحبتم از خودم مطلب نمینویسم . :D:-"
هیچکدوم از اینا تایید شده نیستن و همه حدس و گمان هستن بعدم شما فکرش رو بکن ماکرو با این همه تبلیغ و آفر میاد دست به همچین کاری بزنه ؟ سرویس گیم پس دقیقا با اضافه کردن سرویس استریم میاد واسه مقابله با سونی در غیر این صورت سونی دست بالا رو پیدا میکنه که اصلا با سیاست های ماکرو جور در نمیاد در نهایت اگه سونی داره هر دو رو اونم بدونه پلاس با هم میده قطعا ماکرو در بدترین حالتش یـ افر اندازه سونی میده خلاصه کمتر میده که بیشتر نده ....

• Like
Reactions: Arima Kishou

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
درود
با گیم پس التیمیت هم نمیشه به xcloud دسترسی داشت؟
در مورد PSNOW هم حق با شماست ولی بنده با توجه به اجرای افلاین اون رو کنسول، چنین مقایسه ای کردم! در کل امیدوارم رقابت بیشتر بشه تا سودش به ما مصرف کننده برسه!
مشخص نیست هنوز .
Game-Pass-Plan_JPG.jpg

هیچکدوم از اینا تایید شده نیستن و همه حدس و گمان هستن بعدم شما فکرش رو بکن ماکرو با این همه تبلیغ و آفر میاد دست به همچین کاری بزنه ؟ سرویس گیم پس دقیقا با اضافه کردن سرویس استریم میاد واسه مقابله با سونی در غیر این صورت سونی دست بالا رو پیدا میکنه که اصلا با سیاست های ماکرو جور در نمیاد در نهایت اگه سونی داره هر دو رو اونم بدونه پلاس با هم میده قطعا ماکرو در بدترین حالتش یـ افر اندازه سونی میده خلاصه کمتر میده که بیشتر نده ....
به نظرت ماکروسافت خر یا دیوانست که 3 تا سرویس راه بندازه که با پول گیم پس شما ازش استفاده کنی یعنی با هیچی ؟ واقعا چی فرض کردین ؟ برای رضای خدا این همه تبلیغات و ... میکنه برای سرویسی که چقدر اشتراک داره ؟ 5 میلیون ؟ 10 میلیون 100 میلیون ؟ اینها همه تا زمانی هستش که سرویسش بگیره سونی پیش دستی کرد قیمت سرویس اورد پایین که بازار به ماکروسافت با توجه به Xcloud عالی که خبر هاش داره میاد ماکروسافت ساخته نده بازاری که نصف بیشترش الان دست سونی منظور استریم گیم هستش .

خوب دقیقا هم نظر من همینه در بدترین حالت میخواد ماهی 10 دلار ملت شارژ کنه که بگیم اصلا 5 دلار اون وقت فقط بازی ها مهم میشه با کیفیت سرویس که الان داره ماکروسافت ازش خبرش میاد مشخصا بازار میگیره یک مقدار زیادیش اما بازم این Game pass نیست Xcloud هستش.
عکس بالا چیزیه که خود ماکروسافت داره میگه شما با Game pass بهش دسترسی داری یعنی میخوای بگی دروغ میگه ؟

آخرین ویرایش:

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
859
نام
محسن
حقیقت بعد از این همه مدت رو خود اکس باکس هم بیاد اهمیت خاصی برام نداره
ولی خدایی یکم فکر کن ساز و کار بازی کردن رو ببین، تو داری عملا یه کنسول PS4 رو به صورت اینترنتی اجاره میکنی و تمام حقوق سونی هم پرداخت میکنی بابتش. این دیگه چه عرضه ای هست برای پی سی؟
مثلا من با ریموت دسکتاپ گوشی وصل شم به کامپیوترم اون وقت ویندوز 10 روی گوشی عرضه شده؟ :D
جوک کردی خودتو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر