عرضه Horizon: Zero Dawn در سال ۲۰۲۰ بر روی PC (گزارش کوتاکو)

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
آقای جیسون شرایر سردبیر وبسایت پرمخاطب کوتاکو که یکی از منابع مهم خبری صنعت ویدیو گیم محسوب میشود و سابقه طولانی در لو دادن اطلاعات درست صنعت ذکر شده دارد، شایعه عرضه نسخه پی سی بازی Horizo: Zero Dawn رای پی سی را رد نکرد.

photo_۲۰۱۸-۰۳-۲۸_۲۱-۱۹-۰۸.jpg
تقریبا دو الی سه هفته پیش بود که یک بلاگر مشهور روسی خبر از عرضه بازی انحصاری پلی استیشن 4 یعنی Horizo: Zero Dawn برای پی سی در ماه فبریه 2020 را داده بود. وی همچنین پیش تر خبر عرضه بازی دث استردنیگ برای پی سی را یکسال زودتر لو داده بود. اما به هر جهت بسیاری این شایعه را نادیده گرفتند تا پای اقای جیسون شرایر به وسط قضیه باز شد.

در توییتر یک کاربر از جیسون شرایر پرسیده است که آیا میتوانیم خبر شایعه عرضه Horizon: Zero Dawn برای پی سی را به فراموشی بسپاریم که وی پاسخ میدهد من نمیتوانم این شایعه را رد کنم. احتمالش وجود دارد.

اپدیت: شایعه به واقعیت پیوست

بازی Horizon: Zero Dawn از ابتدای سال 2020 تا 17 فروردین ماه به سرویس PS NOW که بر روی PC نیز دردسترس است، اضافه خواهد شد.

اپدیت 2: اقای جیسون شرایر باتوجه به منابع داخلی خود عرضه نیتیو این بازی را در سال 2020 برای پی سی تایید کرد

اپدیت 3: جیسون شرایر احتمال عرضه انحصاری های بیشتری از سمت پلی استیشن را برای PC تایید کرد.
دلست او اس 2 ؟

اپدیت 4: نسخه PC بازی دو روز قبل از سالگرد دو سالگی در سایت آمازون لیست شد

اپدیت 5: بازی توسط سونی رسما برای PC برای عرضه در تابستان 2020 تایید شد (استیم)

photo_۲۰۱۹-۱۲-۱۷_۲۰-۲۰-۲۷.jpg

در یک سال اخیر کمپانی سونی بشدت از عرضه بازیهای خود به صورت انحصاری فاصله گرفته و عناوین بزرگ نسل هشتمی آنها همانند دیترویت، دث استرندینگ برای پی سی عرضه و تایید شده اند. و همچنین نسخه MLB The Show 21 کمپانی مذکور به تایید رسمی مولتی پلتفرم خواهد شد. همچنین هفته گذشته سونی تاریخ عرضه بازی نسبتا کوچک Predator: Hunting Grounds را برای پی سی و پلی استیشن 4 تعیین کرد.

منبع:

آخرین ویرایش:

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,229
نام
سروش
این دیگه از کجا امد . :|
This is on the back of the company revealing its best year ever in terms of profit.
Sony 2018-19 Financial Year Results - Most Profitable Year Ever Powered by PlayStation

خدایش قبل از اینکه نظر بدین یکم راجب صحبت یکم تحقیق هم میکنین یا اینکه فقط میگین یک چیزی بگیم کی به کی هستش .
یک وقتی هستش دو نفر اختلاف نظر دارن نظر میدن یک وقتی هستش داریم راجب واقعیت ها صحبت میکنیم .

پس اینجوری باشه ماکروسافت و گوگل هم خیلی وضعیت مالیشون خرابه که رفتن دنبال اینده گیمینگ و سرویس استریم راه انداختن . :| خدایش با گفتن این خط احساس حماقت کردم . :-"

طرف تا الان بازار دستش بوده حالا الان یک رقیب داره به اسم استدیا از اون طرف ماکروسافت هم داره میاد نه وضعیت مالیش خراب برای همین برای PS NOW داره راضی میشه ساپورت کنه خداییش چند چندی .

خیلی از بخشهاش ضرر ده هست (اکسپریا) چندتاشم تا الان تعطیل کرده مثل نوت بوک
همین گیمینگه که سود خوبی نسیبش کرده برای همینم مجبور اونو گسترش بده و رو pc بیاره که با پست من منافاتی نداره

• Smile
Reactions: vaan 2

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
خیلی از بخشهاش ضرر ده هست (اکسپریا) چندتاشم تا الان تعطیل کرده مثل نوت بوک
همین گیمینگه که سود خوبی نسیبش کرده برای همینم مجبور اونو گسترش بده و رو pc بیاره که با پست من منافاتی نداره
حاجی تاریخچه تعرفی مکنی الان سال 2019 هستیم این چیزای که میگی برای سال 2005-2014 بود .
اینکه یک بخش ضرر بده یعنی وضعیت مالی شرکت خراب :|:
سونی وضع مالیش خرابه اگه میتونست اصلا به همین psnow هم راضی نمیشد
این حرفا از کجاتون در میارین خدایش سونی بازار PC سال 2014 فروخت یک سری تغییرات داد الان چندین سال داره سود میکنه اینکه بخش پلی استیشن داره سود خوبی بهش میرسونه دلیل بر این نیست که سونی وضعیت مالیش خراب این حرف ها از کجاتون در میارین خدایش نمیدونم ماکروسافت بازار اولش ویندوز پس وضعیت ماکروسافت خراب که داره جور سود شرکت میکشه این حرف ها از کجاتون در میارین خدایش نمیدونم هر شرکتی یک وسیله اولیه داره که سود اصلی شرکت بر اساس اون سونی هم دیده سودش در بخش پلی استیشن بیشتر نیروش گزاشته روی این بخش.

کلا با پست شما منافات داره به خاطر اینکه سونی یک سری بخش های که فکر میکرد سود نداره و در برنامه اینده شرکت سود چنانی نمیتونه از بازر ببره فروخت به جاش روی بخش های که فکر میکرد اینده داره سرمایه گزاری کرد مثل خرید و ایجاد PS NOW بعد بیان این همه هزینه کنن برای PS NOW که چی از سال 2014 به وجودش اوردن که اینده بخش گیم ببرن روش وقتی کنسول دیگه نخواستن تولید کنن که نشانه وضعیت خراب مالی سونی . =)):|

خدایش این حرف ها رو از کجاتون در میارین خدا میدونه .

• Like
Reactions: moxA.J

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,501
لوول، اگه درست باشه من که PS5 نمیخرم، چرا پول بدم برای یک جعبه وقتی میتونم بازی های مایکروسافت و سونی و ... رو با بهترین کیفیت داشته باشم؟ سونی احتمالا میخواد فروش بازی هاش رو بیشتر هم بکنه برای همین روی PC میده از این به بعد.
افراد معمولی هم که حوصله ساختن PC و ... ندارن به خریدن Xbox و PlayStation ادامه میدن.

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
خب انگار اینجا قراره خون به پا شه :D
جیسون شرایر گفته که بازی امسال، روی پی سی و از طریق استیم و اپیک به طور درست حسابی عرضه می‌شه.
من مدت ها پیش گفتم تا اول نسل بعد تمام بازیای سونی رو PC میاد دوستان حسابی به من حمله کردن الان فقط منتظر واکنششون هستم :D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
ولی این حرکت سونی شدیدا خوب بود درست قبل عرضه نسل بعد تکلیف ملت رو روشن کرد و به نظرم کارش ارزشمند که صبر نکرد دو سال از شروع نسل بگذره برنامشو مشخص کنه وقتی کلی ملت کنسول خریدن
دیگه الان کسی که به خاطر انحصاری کنسول میخرید با خیال راحت میره سمت PC

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,703
نام
Ebrahim

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,618
خب مقاله‌ی جیسن شرایر رو خوندم.
اگه این قضیه فقط برای یک بازی فرست پارتی نباشه و سونی واسه عرضه ی بازیهای دیگش برنامه داشته باشه. با اینکه سود وحشتناکی در انتظارش هست، ولی به نظر من بازیهای PS5 رو حالا حالاها واسه PC منتشر نمیکنه. دلایل این حرفم که مشخصه، 1) تو همین CES 2020 از بازیهای انحصاری حرف زدن (هر چند که منظورشون میتونه انحصاری کنسولی باشه). 2) بازیهای انحصاری System Seller هستن و درصدی از خریدارانشون رو بخاطر "انحصاری مطلق" نداشتن از دست میدن. 3) استراتژی "انحصاری کنسولی زمانی" همیشه میتونه موفق باشه، مخصوصا اگه نسخه های PC با تاخیر یک یا دو ساله نسبت به عرضه روی کنسول منتشر بشن.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,332
با اینکه روی ps4 تقریبا تا نصفه رفتم ولی باید بگم روی PCیه کیف دیگه داره
من که از اومدن بازی های هر دو کنسول استقبال میکنم. بالاخره هنوزم خیلیا هستن حوصله بازی پشت مانیتور ندارن یا با دسته بازی راحتترن. اونا کنسول میخرن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر