طراحی بخشی از Uncharted 3 و یک بازی مسابقه ای با موتورCryEngine 3 چه نتیجه ای می دهد

T1SHTΛЯ

کاربر سایت
Dec 10, 2007
1,296
61193256799087994696.jpg

شما هم در مورد قدرت CryEngine 3 شنیده اید، موتور پایه ای قدرتمند و جالب. این موتور نیرومند می تواند تصاویری بسیار تماشایی را برای ما خلق کند اما هنوز هم توسعه دهندگان از مزایای آن بی بهره اند.
شرکت Crytek حساب ویژه ای برای دادن مجوز استفاده از CryEngine 3 باز کرده است، در غیر اینصورت چه دلیلی برای استفاده نکردن از آن باید پیدا کرد. از طرفی هم طبق وعده های شرکت Crytek می توان بازیهایی که با این موتور پایه طراحی شده اند را بر روی کنسول PlayStation 4 مشاهده کرد.

یک طراح حرفه ای که علاقه به بازی آنچارتد استودیو Naughty Dogs دارد تصاویری خیره کننده از یک نقشه مربوط به مرحله صحرای بازی Uncharted 3 که با این موتور گرافیکی طراحی شده، منتشر کرده است.

طراح دیگری نیز تصاویری زیبا از یک بازی مسابقه ای که بوسیله موتور CryEngine 3 طراحی شده، به نمایش گذاشته است.

تصویری زیبا که توسط طراح دیگری به نمایش گذاشته شده است.

دیدگاه شما چیست؟

1

پ.ن: بیشتر کامنت ها را که می خواندم کاملاً دودستگی مشاهده میشد.عده ای معتقد بودند تصاویر خلق شده بسیار زیبا هستند، عده ای نیز گفته بودند نسخه اصلی آنچارتد3 هم در همین حد بوده و طراحی GT5 از تصاویر این ماشینها خیلی بهتر است!

mgs2013

کاربر سایت
May 12, 2013
839
همین پیشرفت سخت افزار فقط مختص کنسولها نیست که بگین دیگه ناتی داگ معرکه میشه و کرایتک درجا میزنه,مسلما اونا هم پیشرفتهای زیادی میکنن!!!
بحثی که میمونه اینه که آیا این نسل هم مثل نسل قبل همچنان کرایتک با بازیهاش در زمینه گرافیک پیشتازی میکنه یا باقی استدیوها مثل همین ناتی داگ یا دایس میتونن بهش برسن,باید صبر کرد و دید!!

والا پیشرفت سخت افزار تو PC که چند ساله بیداد میکنه و نمونش BF4 . مهم درک هنره که ناتی با اون سخت افزار و موتور قدرتمندش نشون داد که همه چی PC و سخت افزار قویش نیست . من رو اون سخت افزار بهش ایمان داشتم حالا روی PS4 اما و اگر بیارم ؟؟

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
اول که بحث در مورد شبيهه بودن به صحرا نبود در مورد حجم کار بود که کدوم به لحاظ گرافيکی قويتره
دوم در مورد بيک شدن هم اتفاقاا خيلی هم ربط داره
تعجب ميکنم !
خيلی ساده بگم روی چنل 1 خود بافت قرار ميگيره
رويه چنل دوم هم سايه و نور های بک شده ... !
خيلی سادست ؟!

البته وقتی قرار هست سويچ بشه

اين يکی از تکنيک هايی هستش که توی چند تا از پروژه ها بچه های تيم مهرافريد انجام دادند

در مورد کثيفی های رویاسلحه هم ميشه از چنل 3 استفاده کرد;)

البته اصلاح ميکنم
که روی چنل آخر نور و سايه assign ميشه
البته بستگی به primary هم داره

تاريخ ثبت نام و تعداد پست های شما قابل توجه هستش
شما کلا برام اسمپ اومديد اينجاا بهتره جواب اين جور پست ها را ندم
وگرنه تا صبح هم از اين جور پست ها ميزاريد کسی هم جلو دارتون نيست

دوست عزیز نیت من از این سوال کل کل نیست. فقط برای روشن شدن موضوع میپرسم.
میشه uv و uv channel رو برای من تعریف کنی؟

در مورد شبیه نبودن به صحرا هم اگر میخواستین تعداد پلیگان هارو بشمرین بهنر بود صحنه ای از uncharted را انتخاب میکردین که آبجکت های بیشتری داشته باشه.
بازم میگم از روی این عکس نمیشه گفت تکنیکی از انچارتد قوی تر هست یا نه. لطفا با دلیل صحبت کنید.

آخرین ویرایش:

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
والا پیشرفت سخت افزار تو PC که چند ساله بیداد میکنه و نمونش BF4 . مهم درک هنره که ناتی با اون سخت افزار و موتور قدرتمندش نشون داد که همه چی PC و سخت افزار قویش نیست . من رو اون سخت افزار بهش ایمان داشتم حالا روی PS4 اما و اگر بیارم ؟؟

بنده از دین و ایمان شما صحبت نکردم که چی هست و چی نیست!:d
همین پیشرفت سخت افزار که میگین تو PC الان داره بیداد میکنه درجا که نمونده,پیشرفتش هنوز ادامه داره!
روی صحبت من فقط به اون قسمت از حرفاتون بود که گفتین ناتی داگ باعث میشه مسئولین کرایتک حیرت زده بمونن که حرف غلطیه چون مسلما کرایتک هم دست روی دست قرار نیست بزاره و از این سخت افزار قوی استفاده نکنه,شروع کارش هم با Ryse هست!!
بهتره با تعصب برخورد نکنیم!!(روی حرفم به شما نیست,منظورم به همه هست!)

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
دوست عزیز نیت من از این سوال کل کل نیست. فقط برای روشن شدن موضوع میپرسم.
میشه uv و uv channel رو برای من تعریف کنی؟
uv mapping پروسه اي از کار گفته ميشه که بافت 2 بعدی را بر روی مدل سه بعدی شده معرفی ميکنه
در واقع تعرفه اي از دو بعد در سه بعد
منظور از u و v محور x و y در محور z هستش
وقتی صحبت از چند چنل ميشه در واقع بافت ها به صورت چند لايه و بافت های رويی اکثرا به
صورت alpha channel ميباشد

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
uv mapping پروسه اي از کار گفته ميشه که بافت 2 بعدی را بر روی مدل سه بعدی شده معرفی ميکنه
در واقع تعرفه اي از دو بعد در سه بعد
وقتی صحبت از چند چنل ميشه در واقع بافت ها به صورت چند لايه و بافت های رويی اکثرا به
صورت alpha channel ميباشد

خوب آفرین. پس میدونی که uv رابطه بین نقاط روی مدل یا نقاط روی texture هست. در واقع uv map اون رابطه هست نه تکسچر. uv channel هم برای اینه که این رابطه رو به شکل های مخطلف روی یه ابجکت داشته باشی.
مثلا اگه رزولوشن نرمالت پایین تره و میخوای نرمال چنتا آبجکتو تو یه فایل داشته باشه برای نرمالت یه channel جدید میسازی و رابطه متفاوتی تعریف میکنی.
هیچ اطلاعات تصویری توی uv وجود نداره! نور پردازی روی تکسجر بیک میشه نه uv. و نیازی هم به uv chanel نداره مگه انکه فایل تکسچر متفاوت باشه. اگرم بخوان تغیر بدن که نور بیک شده دیگه روش نباشه تکسچرو تغییر میدن نه uv.

اینم غلط هست. u , v معادل x و y در فضای دو بعدی هستن نه روی z. معادل z در اون فضا w هست. درواقع uvw map هست که به uv map مخفف میشه

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
خوب آفرین. پس میدونی که uv رابطه بین نقاط روی مدل یا نقاط روی texture هست. در واقع uv map اون رابطه هست نه تکسچر. uv channel هم برای اینه که این رابطه رو به شکل های مخطلف روی یه ابجکت داشته باشی.
مثلا اگه رزولوشن نرمالت پایین تره و میخوای نرمال چنتا آبجکتو تو یه فایل داشته باشه برای نرمالت یه channel جدید میسازی و رابطه متفاوتی تعریف میکنی.
هیچ اطلاعات تصویری توی uv وجود نداره! نور پردازی روی تکسجر بیک میشه نه uv. و نیازی هم به uv chanel نداره مگه انکه فایل تکسچر متفاوت باشه. اگرم بخوان تغیر بدن که نور بیک شده دیگه روش نباشه تکسچرو تغییر میدن نه uv.

اینم غلط هست. u , v معادل x و y در فضای دو بعدی هستن نه روی z. معادل z در اون فضا w هست. درواقع uvw map هست که به uv map مخفف میشه
دقيقا و اين چيزی که گفتيد تفاوتی با اونی که من گفتم نداشت در اصل يکی هستش
يک نکته هم بايد بگم uvw map بيشتر برای تايل هستش برای بازی ها از unwarp استفاده ميشه
نه uvw map

ما 2 عمليت داريم unwrap و uvwmap
هر کدوم برای مجموعه خاصی در نظر گرفته ميشه

در واقع شما همون قصد کل کل کردند را داشتيد .....

آخرین ویرایش:

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
دقيقا و اين چيزی که گفتيد تفاوتی با اونی که من گفتم نداشت در اصل يکی هستش
يک نکته هم بايد بگم uvw map بيشتر برای تايل هستش برای بازی ها از unwarp استفاده ميشه
نه uvw map

در واقع شما همون قصد کل کل کردند را داشتيد .....
دوست من unwrap اسم مادیفایر هست توی مکس. اسم اون چیزی که برات میسازه همون uv map هست. شما داری اسم مادیفایر هارو با اصل عمل اشتباه میکنی.
درضمن یادت نره چجوری بحث به اینجا رسید. چیزی که منو شما گفتیم یکی نبود.
شما گفتی برای تغییر از نور بیک شده به داینامیک uv channel رو تغییر میدن که کاملا بی ربط بود.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
دوست من unwrap اسم مادیفایر هست توی مکس. اسم اون چیزی که برات میسازه همون uv map هست.
درضمن یادت نره چجوری بحث به اینجا رسید. چیزی که منو شما گفتیم یکی نبود.
شما گفتی برای تغییر از نور بیک شده به داینامیک uv channel رو تغییر میدن که کاملا بی ربط بود.
خوب اشتباه اينه که شما فقط به اصطلاحات مکس توجه کرديد
در واقع چيزی بيشتر از موديفاير هستش
وقتی ميخواهيد بافت ها و uv ها overlap نباشه ميريد سراغ unwrap و وقتی فرقی نداشته باشه
که uv ها روی هم باشند ميريم سراغ uvwmap
شما داريد اصطلاحات مکس را ميگيد درر صوتی که من مايا کار ميکنم و بقيه ی تيم با مکس
آنريل و يونيتی کار ميکنند و اينا هر کدوم با هم فرق داره
در ضمن شما بايد اين قضيه را سرچ کنيد چون ما داخل پروژه هامون از uv channel برای light map ها
استفاده کرديم و واقعا هم حجم را پايين آورد
وگرنه اشتباه از من نيست شما را نميدونم

yeke

کاربر سایت
Jun 30, 2013
502
من موندم سر چی بحث میکنید یک بندخدایی 4 تا عکس درست کرده با این چند تا عکس نه قدرت موتور میاد پایین نه میره بالا سر کرایسیس هم قدرتش ثابت شد

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
خوب اشتباه اينه که شما فقط به اصطلاحات مکس توجه کرديد
در واقع چيزی بيشتر از موديفاير هستش
وقتی ميخواهيد بافت ها و uv ها overlap نباشه ميريد سراغ unwrap و وقتی فرقی نداشته باشه
شما داريد اصطلاحات مکس را ميگيد درر صوتی که من مايا کار ميکنم و بقيه ی تيم با مکس
آنريل و يونيتی کار ميکنند و اينا هر کدوم با هم فرق داره
در ضمن شما بايد اين قضيه را سرچ کنيد چون ما داخل پروژه هامون از uv channel برای light map ها

شما داری اسم مادیفار های مکسو میگی...

این دقیقا فقط تو مکس اینجوریه! چون مادیفایرها اینجوری نامگذاری شدن.

ابزار unwrap توی مابا اسمش uvw texture edıtor هست.
ابزاری به نام uvwmap هم نداره! یه سری uv آماده مثل planar mappıng و cylindrical mapping داره که کار همون uvwmap توی مکس را انجام میدن.

تو zbrush این کار یا uv master انجام میشه. دلیل نمیشه اسم چیزی که تحویل میده uv master باشه که. شما uv mapping رو با هرچی انجام بدی أخرش uv map تحویل میگیری.
uvwmap و uvw unwrap هم دقیقا یک کار انجام میدن فقط unwrap قابلیت های خیلی بیشتری داره.

- - -ویرایش - - -

اصلا uv channel مپ توش قرار نمیگیره! شما داری تغریف uv channel رو زیر سوال میبری.
من نمیدونم تیم شما دقیقا چیکار کرده ولی این چیزی که شما میگی کاملا بی معنی هست.

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
شما داری اسم مادیفار های مکسو میگی...

این دقیقا فقط تو مکس اینجوریه! چون مادیفایرها اینجوری نامگذاری شدن.

ابزار unwrap توی مابا اسمش uvw texture edıtor هست.
ابزاری به نام uvwmap هم نداره! یه سری uv آماده مثل planar mappıng و cylindrical mapping داره که کار همون uvwmap توی مکس را انجام میدن.

تو zbrush این کار یا uv master انجام میشه. دلیل نمیشه اسم چیزی که تحویل میده uv master باشه که. شما uv mapping رو با هرچی انجام بدی أخرش uv map تحویل میگیری.
uvwmap و uvw unwrap هم دقیقا یک کار انجام میدن فقط unwrap قابلیت های خیلی بیشتری داره.

- - -ویرایش - - -

اصلا uv channel مپ توش قرار نمیگیره! شما داری تغریف uv channel رو زیر سوال میبری.
من نمیدونم تیم شما دقیقا چیکار کرده ولی این چیزی که شما میگی کاملا بی معنی هست.
uv texture editor يک ابزار هستش
بازم ميگم unwrap و uvw map با هم تفاوت دارند
دليلش هم گفتم
معادل عمليات uvw map و unwrap ربطی به پنجره ی uv texture editor نداره
در ضمن چيزی به نام uvw texture editor توی مايا نداريم
منظروتون فکر کنم uv texture editor هستش

AghaReza

کاربر سایت
Nov 14, 2007
1,261
نام
آقا رضا
uv texture editor يک ابزار هستش
بازم ميگم unwrap و uvw map با هم تفاوت دارند
دليلش هم گفتم
معادل عمليات uvw map و unwrap ربطی به پنجره ی uv texture editor نداره
در ضمن چيزی به نام uvw texture editor توی مايا نداريم
منظروتون فکر کنم uv texture editor هستش
بی خیال حاجی ما با هم به نتیجه نمیرسیم. :|
موفق باشی/

Legioner

کاربر سایت
May 10, 2012
527
نام
سام
فارغ از اين كه در تصاوير بالا از چه نوع تكنيك هايي استفاده شده اما مهم خروجيه اين دو تصوير هست كه خب مشخصا تصوير بالايي كه مربوط ميشه به خود بازيه u3 بهتر وچشم نواز تر به نظر مي رسه از شن هاي بيابانش بگيرين تا خود اسلحه .
توتصوير پايين كه شنها رو به مانند گل از كار در اومدن و اصلا جالب نيست و همچنين اسلحه به شدت پلاستيكي به نظر ميرسه كلا اختلاف دو عكس خيلي زياد .

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
بحثو به بیراهه نکشید .

دوستانی که کات سینهای UC دیدن یادشون هست . اونها از پیش رندر شده ان . اگه ناتی میخواست میتونست شیدر مدلو هنری به قول دوستان در بیاره یا رئالسم ! . ولی PC ای که CRYSIS رو اجرا میکنه نگاه کنید و مقایسه کنید با PS3. و یه لحظه فکر کنید ناتی گاد اگه این موتور رو روی PS4 اجرا کنه چه نتیجه ای خواهد داد ؟

تا چند نسل دیگه عوامل کرایتک این شلکی میشن :o
سیستمی که کرایسیس 2 رو از کنسول خیلی بهتر اجرا میکنه:
http://forum.bazicenter.com/thread5278/page285/#post2742591
5-6 سال پیش خریدیمش 900 تومن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر