شاتل تقدیم میکند: ارائه سرویس 6 و 8 مگابیت برای اولین بار در ایران به کاربران خانگی!!

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
خیلی راحتم می شه...اینجا که سیرالئون نیست! یه کشور ثروتمند با فرهنگ غنیه که زیرساخت های لازمه رو هم داره...خبر خوب کجا بود؟ خواب دیدید خیره. تو دگردیسی افتادیم که تمومی نداره و هیچ وقت به چیزی که شایسته مونه نمی رسیم مگه با فاصله زیاد از دنیا.
اینترنت با محدودیت به درد من یکی نخورده. اینترنت مخابرات 128 الانمم به درد عمه مخابرات می خوره با اون سرعت دانلودش، درست و حسابیش همین قیمته. در مورد 256 با قیمت 12.5 هم فقط می تونم لبخند بزنم! بچه همسایه مون گرفته بود سرعت دانلودش با من فرق زیادی نداشت. اگه با 2 هزار و 500 تومن بیشتر دادن نسبت به 128 می شد معجزه شه که دنیا چپه می شد!
واقعیت=جو منفی؟:D
ببینید دوست من همونطور که هزار بار گفتم برای هزار و یکمین بار می گم علت پینگ بالا ، کندی سرعت ، محدود شدن پورت ها ، و هزار کوفت و مشکل دیگه انحصار پهنای باند زیر نظر زیرساخت دزد هست و تا زمانی که این وضع ادامه پیدا کند محدودیت حجم تغییر نخواهد کرد چون زیر ساخت هر ورودی STM اینترنت رو حدود 4000 دلار یعنی 12 میلیون خریداری می کند ولی با قیمت 20-30 میلون تومان به ISP ها می فروشد !!! این یعنی دزدی علنی ولی وقتی خود ISP های بتونن اینترنت و پهنای باندشون رو بخرن قیمت ها یک جهارم میشه و محدودیت حجمی به مرور برداشته می شود.(که طبق اخبار چنین چیزی امکانش بالاست که به زودی فروشندگی زیرساخت تمام بشه).

بنده هم معتقد هستم کشور وضعیت خیلی خوبی در این زمینه داره ولی شرکت های دزدی مثل زیرساخت مانع هستند. باورتون نمیشه ولی الان من با شاتل پینگ به کل بهم ریخته از امروز و با ایران 100-300 پینگ می کنم =)) ولی داشتن سرعت 8 مگابیت رو به شخصه حتی با محدودیت به 256 یا 512 نامحدود ترجیح میدم.
واقعیت اینطوری هم که شما می فرمایید نیست. شاید شما دنبال سرویس نامحدود هستید ناراضی هستید و اینطور فکر می کنید به هر حال منم نمی خوام خیال بافی کنم و وعده ی دروغ بدم فقط بایدصبر کنیم ببینیم با اومدن وزیر جدید چه اتفاقی می افتد.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
این سرعت های 6 و 8 مگابیت با محدودیت حجمی بی فایده هستش و پول تون هدر ندین برای این سرعت ها!! ببینید زمانی که شما 8 مگابیت سرعت داشته باشید، سقف سرعت دانلود شما 1 مگابایت خواهد بود و در یک ساعت می تونید حدودا 3.5 گیگابایت دانلود کنید. یعنی برای مثال اگر ماهی 15هزار تومن برای این سرویس بدید، با دانلود یک فایل 3 گیگابایتی سرویس شما expire میشه.همون شرکتی که دوستمون بالا لینک داده برای 50 گیگابایت حجم مبلغ 130 هزار تومن دریافت می کنه. با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می شید که 50 گیگابایت( که می تونیم مثلا 5 تا بازی با حجم 10 گیگابایت در نظر بگیریم.) با سرعت دانلود 1 مگابایت بر ثانیه حدودا در 15 ساعت دانلودش تموم میشه.
حالا به نظر شما ارزش داره 130 هزار تومن بعلاوه 15 ساعت وقت برای 5 تا بازی ناقابل؟؟! قطعا نه!
نتیجه اینکه این سرعت های 6 و 8 مگابیت فقط اگر بصورت نامحدود عرضه بشه ارزش خرید داره. وگرنه این سرعت های 6 و 8 مگابیت با محدودیت حجمی بیشتر جنبه تبلیغاتی داره.

KingGameBaz

کاربر سایت
Jun 19, 2013
21
نام
علی مقیمی
این سرعت های 6 و 8 مگابیت با محدودیت حجمی بی فایده هستش و پول تون هدر ندین برای این سرعت ها!! ببینید زمانی که شما 8 مگابیت سرعت داشته باشید، سقف سرعت دانلود شما 1 مگابایت خواهد بود و در یک ساعت می تونید حدودا 3.5 گیگابایت دانلود کنید. یعنی برای مثال اگر ماهی 15هزار تومن برای این سرویس بدید، با دانلود یک فایل 3 گیگابایتی سرویس شما expire میشه.همون شرکتی که دوستمون بالا لینک داده برای 50 گیگابایت حجم مبلغ 130 هزار تومن دریافت می کنه. با یک ضرب و تقسیم ساده متوجه می شید که 50 گیگابایت( که می تونیم مثلا 5 تا بازی با حجم 10 گیگابایت در نظر بگیریم.) با سرعت دانلود 1 مگابایت بر ثانیه حدودا در 15 ساعت دانلودش تموم میشه.
حالا به نظر شما ارزش داره 130 هزار تومن بعلاوه 15 ساعت وقت برای 5 تا بازی ناقابل؟؟! قطعا نه!
نتیجه اینکه این سرعت های 6 و 8 مگابیت فقط اگر بصورت نامحدود عرضه بشه ارزش خرید داره. وگرنه این سرعت های 6 و 8 مگابیت با محدودیت حجمی بیشتر جنبه تبلیغاتی داره.

راست میگه

™MASOUD2

کاربر سایت
Apr 24, 2013
91
نام
مسعود
تعرفه های سرویس 8 مگابیت های وب یا همون نوین نت به پست اول اضافه شد. همونطور که گفته بودم تعرفه ها برای سرویس 8 مگ با 2 مگ فرق زیادی نداره! یا بهتر بگم فرقی نداره!
....

- - -ویرایش - - -

اون تیکه اخر شوخی بود یا جدی؟

جدی.....

- - -ویرایش - - -

چرا توی چند تا شهر اراعه نمی دن ؟ دولت باید به دلیل ایجاد اختلافات قومی پروانه این شرکت را باطل و مدیر عاملش را اعدام کند

امکانات زیر ساختی در برخی مراکز مشتری داره یا در برخی شهر ها که مشترک کم دارن!

- - -ویرایش - - -

سرعت بالا بده دسه ملت وقتی نتونی باهاش دانلود کنی چه فایده!؟
شازتل همه سرویسهاش محدودیت دانلودی داره

دوست گلم تازه بسم الله اول راه ارائه سرویس اینترنت پرسرعت هست! زیاد عجله نکن. کم کم شرکت های دیگه هم میذارن و رقابت بیشتر میشه مقدار حجم بالاتر میره سرعت بیشتر میشه سرویس نامحدود میدن و...

- - -ویرایش - - -

شاتل تقدیم نمی کنه فرو می کنه

پینگ بالا، فروش سرویس محدود به عنوان نامحدود، محدود کردن سرعت دانلود شبانه و .... اسمش تقدیم کردن نیست

از سرویس شاتل ناراضی هستین؟ از های وب بگیرین!

Al!reza

کاربر سایت
Jul 27, 2011
7,549
نام
Alireza
کسایی که اینقدر قر میزنن و اینقدر میگن چرا ما مثل کره نت نداریم :D
کم کم ... مطمئن باشید ما هم روزی مثل آدم زندگی میکنیم ولی یکم باید صبر کرد

™MASOUD2

کاربر سایت
Apr 24, 2013
91
نام
مسعود

یه ضرب المثل هست که میگه: کاه از خودت نیست کاه دون که از خودته!
این دلیل نمیشه چون سرعت شما از 100 کیلوبایت شده 1000 کیلوبایت بشینی کل اینترنت رو بریزی توی هاردت!
خودت باید مدیریت داشته باشی روی پهنای باندت و با توجه به کاربری خودت سرویس منتناسب رو انتخاب کنی! مثلا من چون دانلودم بالاست الان سرویس 2 مگ نامحدود دارم با ماهی تقریبا 80 تومن!
هم سرعتم مناسب هست 170 180 کیلوبایت و هم نامحدود هست و دغدغه ندارم! اما یکی دیگه شاید اندازه من دانولد نکنه میتونه سرویس 8 مگابیت بخره با ماهی 45 تومن!

™MASOUD2

کاربر سایت
Apr 24, 2013
91
نام
مسعود
الان رسانه 10 مگ 1 گیگ ترافیک میده 20هزار تومن چیز جدیدی نیست...ولی هر گیگ ترافیک اضافه 20 هزار تومن آب میخوره براش:d

چیز جدیدی هست! پارسال هم من خودم میتونستم 6 یا 7 مگ بگیرم اما مهم اینه این سرعت ها سراسری بشه و همه ایرانی ها بتونن بگیرن نه فقط یک استان یا یک شهر یا یک محله خاص! بعدشم الان قضیه کلا فرق داره. در شرف یک تحول اساسی برای اینترنت کشور هستیم.

یکی بد ترااز اون یکی
میان مصرف منصفانه برای شبش هم یمزارن بیشتراز 10 مگ گرفتی سرعتت میشه 10 کیلو

خب از سرویس 8 مگ های وب استفاده کن دوست من.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
یعنی واقعا ممکنه در اینترنت بی سرعت که قفل بود با کلید باز بشه؟؟؟:-o
یعنی ممکنه من برا دانلود یک بازی شبانش 2-3 شب طول نکشه؟؟

خداییش هنوزم مثل یک رویا میمونه برام:D
حالا یک سوال! نمیدونم کسی پرسیده یا نه!
مسئود جان ترافیک رو چی؟؟ ترافیک رو ارزون تر نمیکنن؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
این دولت کی به فکر مردم بوده که حالا باشه!
8 مگ ماهیانه 3 گیگ 15 تومن.رایگان هم یادشون رفته
هر جور حساب کنی ضرره
من که دارم میرم دوستان بزار فیض ببرن
8 سال نازتونو میخرن 8 سال مختون رو. مملکت ......

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
این دولت کی به فکر مردم بوده که حالا باشه!
8 مگ ماهیانه 3 گیگ 15 تومن.رایگان هم یادشون رفته
هر جور حساب کنی ضرره
من که دارم میرم دوستان بزار فیض ببرن
8 سال نازتونو میخرن 8 سال مختون رو. مملکت ......
به سلامت :D

CriRo7

کاربر سایت
Sep 10, 2010
10,582
نام
حسین
البته اگه پینگ درست حسابی داشته باشه برا کسی که گیم بازی میکنه 30 gigش کاملا می ارزه برا دانلود ها هم شبانه هر چی میخوایdl میکنی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر