سونی: دادن دوربین اجباری حرکتی بر ضد مصرف کننده است

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
9,004
نام
فرهاد
icon_xl.jpg

درود.

آقای Fergal Gara رییس PlayStation UK دز مصاحبه خود عنوان کرد که تصمیم به نداشتن PS4 بدون دوربین کاملا مبتنی بر انتخاب مصرف کننده است وی در ادامه نیز تیر پیکان خود را سوی ماکروسافت گرفت و گفت "دادن دوربین زوری در یک باندل به مشتریان یه حرکت ضد مصرف کننده به شمار می‌آید." وی که رقیب خود یعنی X1 را هدف گرفته بود در ادامه سخنانش افزود:

"وقتی انتخابی صورت می‌گیرد و من می‌دانم که درست است به آن منظور است که دادن یک باندل حاوی دوربین در خلاف انتخاب مصرف کننده می‌باشد. این حرکت به گیمرها حق انتخاب نمی‌دهد، لذا معقول‎ترین چیزی که می‌توان به عنوان برند gamer friendly انجام داد این است که به آن‌ها حق انتخاب بدهیم. از همین رو بسیار خرسندم که توانستیم این کار را انجام دهیم."

GAF

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
نینتندو سابقش سابقه ی نوآوری توی صنعت گیمه,از ساختن پدر دسته های امروزی گرفته تا جهش های بیتی ولی آخرین نوآوریش : Wii
نوآوری مایکروسافت شبکه Live بود که بازیها رو از حالت آفلاین به آنلاین تبدیل کرد .
اما سونی هم نوآوری های مخصوص خودش مثل CD در زمان PS1 و DVD در زمان PS2 و BD در زمان Ps3 رو داشته اما این نسل؟!

خب ممنون فهمیدم که شما از nintendo اطلاعات داری ولی من که هیچ حرفی در مورد Nintendo نزده بودم راستش. شما هم کمی اطلاعاتت نم برمیداره، سونی اولین کسی نبود که از CD تو کنسول استفاده کرد.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,431
نام
ماکان
براي من يك سوال پيش اومده كه واقعا فكرم رو به خودش مشغول كرده؟

يك شركتي كه داره تلاش ميكنه به طرق مختلف يك راه روش جديد و ايده ي نويي رو به دنياي گيمينگ وارد كنه بيشتر به فكر گيمر گيمرجماعت هستش يا يك شركتي كه كارش فقط جمع كردن يك سري قطعات سخت افزاري كنار هم تحت عنوان كنسول هستش؟

به جون خودم سوني هيچ كار به خصوصي نسبت به مايكرو انجام نداده.اين ديگه جدا خيلي واضحه.سوني همون كنسول قبلي رو به لحاظ سخت افزاري ارتقا داده.درواقع اين تلاش مايكرو هست كه جاي تقدير داره.

من فكر نكنم ساختن يك كنسول ساده بدون كينكت با قيمت پايين تر براي مايكرو سخت تر از ساخت كنسول فعلي باشه.يعني ما داريم دقيقا شركتي رو اينجا مورد انتقاد قرار ميديم كه داره يك چيز جديد تري رو ارائه ميده(حداقل داره تلاش ميكنه)

چيزي كه سوني هيچ وقت توي اين صنعت نداشته شجاعت براي انجام يك كار جديد بوده.از زمان PS1 اين سگا و نينتندو و مايكرو بودن كه تلاش كردن نوآوري هايي وارد اين صنعت بكنن.چيزي كه سوني توش خوب بوده ساخت يك مجموعه سخت افزاري قدرتمند و با دوام بوده.جدا يك لحظه فكر كنيد ببيند PS4 چه فرقي نسبت به PS1 داشته به جز اينكه سخت افزارش قدرتمند تر شده.

يعني به نظر بهتره دست از اينهمه قر زدن برداريم و بذاريم حداقل دو شركت ديگه يك سري نوآوري هايي رو وارد اين صنعت بكنن و سوني هم همون كنسول قبلي خودش رو ارتقا سخت افزاري بده.

G4L8X13H

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,806
نام
مراد حلیمی
چرا شلوغش مي كنيد؟؟؟؟
به نظر مايكروسافت كينكت اونقدري تفاوت تو تجربه شما از قابليتهاي كنسول(هر جنبش)ايجاد مي كنه كه در حد يك وسيله اصلي اونو بصورت پيش فرض تو حعبه قرار داده.....(همونطوري كه اين نسل در مورد پولي بودن لايو اين نظرو داشت)
حالا اينكه درست فكر مي كنه يا نه در اينده مشخص خواهد شد و اگر منتقداي اين تاپيك ديدن فايده اي نداشت x1 نخرن....به هميين سادگي:d

.

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,130

يك شركتي كه داره تلاش ميكنه به طرق مختلف يك راه روش جديد و ايده ي نويي رو به دنياي گيمينگ وارد كنه بيشتر به فكر گيمر گيمرجماعت هستش يا يك شركتي كه كارش فقط جمع كردن يك سري قطعات سخت افزاري كنار هم تحت عنوان كنسول هستش؟

به جون خودم سوني هيچ كار به خصوصي نسبت به مايكرو انجام نداده.اين ديگه جدا خيلي واضحه.سوني همون كنسول قبلي رو به لحاظ سخت افزاري ارتقا داده.درواقع اين تلاش مايكرو هست كه جاي تقدير داره.

من فكر نكنم ساختن يك كنسول ساده بدون كينكت با قيمت پايين تر براي مايكرو سخت تر از ساخت كنسول فعلي باشه.يعني ما داريم دقيقا شركتي رو اينجا مورد انتقاد قرار ميديم كه داره يك چيز جديد تري رو ارائه ميده(حداقل داره تلاش ميكنه)

چيزي كه سوني هيچ وقت توي اين صنعت نداشته شجاعت براي انجام يك كار جديد بوده.از زمان PS1 اين سگا و نينتندو و مايكرو بودن كه تلاش كردن نوآوري هايي وارد اين صنعت بكنن.چيزي كه سوني توش خوب بوده ساخت يك مجموعه سخت افزاري قدرتمند و با دوام بوده.جدا يك لحظه فكر كنيد ببيند PS4 چه فرقي نسبت به PS1 داشته به جز اينكه سخت افزارش قدرتمند تر شده.

يعني به نظر بهتره دست از اينهمه قر زدن برداريم و بذاريم حداقل دو شركت ديگه يك سري نوآوري هايي رو وارد اين صنعت بكنن و سوني هم همون كنسول قبلي خودش رو ارتقا سخت افزاري بده.

WOW!

اول از همه باید دقت کنیم که داریم از یک وسیله برای بازی کردن صحبت میکنیم و باید چهارچوب این صنعت رو در نظر بگیریم.

کوچیک ترین نواوری ای که سونی توی صنعت گیم کرده رو براتون مثال بزنم؟ اگه شرکتی به اسم سونی نبود الان باید بازی های XB One روی 5 - 6 تا دی وی دی عرضه میشدن. پس ساخت بلوری رو میشه اولین کمک سونی به صنعت گیم دونست.
ایده ی استفاده از دوربین ( هرچند خیلی ساده تر از حال حاظر ) توسط PS Eye شکل گرفت.

بعد سونی فقط یک سری سخت افزار رو کناره هم میچینه میده دست مردم؟ مایکروسافت به غیر از کینکت چه چیزی به صنعت گیم اضافه کرده؟ کینکتی که حتی یک بازی خوب براش ساخته نشد. حرفی هم که افتاده دهن بعضیا اینه که چون کینکت این نسل رو همه ندارن بازی سازها براش بازی نمیسازن! در حالی که تا اونجا که من میدونم بیشتر از 20 میلیون کینکت فروخته شده! بازی نساختن برای این 20 میلیون نفر یعنی نوآوری و جلو بردن صنعت گیم؟ با این حساب الان 5 میلیون نفر PSVita دارن، پس سونی نباید دیگه براش بازی بسازه چون تعداد دارندگانش کم هستن؟

سونی توی بازی های هاردکور و انحصاری ( از PS1 تا امروز ) و نینتندو توی نوآوری تو این چند دهه ای که توی صنعت گیم فعالیت دارن حرف اول رو میزنن، ولی مایکروسافت تنها چیزی که نداره پیشرو بودن توی زمینه ی خاصیه!

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,532
نام
میلاد
یه بحث وقتی ارزش داره که طرف مقابلت به حرفایی که میزنه اعتقاد داشته باشه و اونارو باور داشته باشه!
فردا روز اگر ماکروسافت بیاد وان بی کینکت معرفی کنه همه اینایی که پلاکارد گرفتن دستشون دارن حرصش رو میخورن دقیقا حرفاشون کاملا برعکس میشه:d
داستان DRM و اتصال به اینترنت و بازی دست دوم رو که همه یادشون هست...پس اصلا ارزش نداره وقت بزارین بحث کنین چون سرکاریه:d
البته خُب این نکته هم هست که اگه منم جای سونی بودم PS Eye رو تو جعبه کنسول نمیگذاشتم:D
یه جورایی مثل Live و PSN نسل قبله. سونی نمیتونست با لایو رقابت کنه، مجانیش کرد که یه مزیت باشه. الان هم نمیتونه با کینکت رقابت کنه، پس تو جعبه نگذاشته که هم قیمت بیاد پایینتر، هم از این صحبت ها بکنه که من خیلی فرشته ام و اینا:D
ای بابا اینا که داری میگی همش برای اینه که خودت رو قانع کنی تا 100 دلار اضافهه کم رنگ شه دیگه اینارو که به ما نگو:d
سونی اونوقتی که بلوری پلیر تو PS3 گذاشت و کنسولش رو گرون تر فروخت نه فقط تو بلکه همه 360 فنا گفتن ای بابا بلوری رو چپونده تو کنسولش که مثلا نظرهارو جلب کنه و اصلا احتیاجی بهش نیست و قربون ماکرو میریم که برامون DVD گذاشته و فلان... و در کل آدم بده سونی شد بعد الان که ماکرو کینکت گذاشته و قیمت کنسولش گرون تر شده بازم آدم بده سونیه چون داره ملت رو با 100 دلار ارزون تر بودنش خر میکنه:)):d
در هر دو صورت سونیه جهان خوار شیطانیه که ادای فرشته ها رو در میاره و ماکروسافت فرشته نجات قشر معصوم گیمر از دست این دیو پلیده:bighug:

پ.ن:میگم با اینا بحث نکنین برای این چیزاس:d

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
فقط جمع كردن يك سري قطعات سخت افزاري كنار هم تحت عنوان كنسول هستش؟
کلا رو هوا خوب بلدی حرف بزنی,CPU و GPU هر دو custom شده هستند.اگر هم اینطوری بود که برن یک سری قطعات رو جمع کنن تحت کنسول که الان سایزش شده بود اندازه کیس,یکم به سایز دستگاه نگاه کنی بد نیست.
سوني همون كنسول قبلي رو به لحاظ سخت افزاري ارتقا داده
عجب,پس این همه امکانات جدید رو براش عمش طراحی کرده؟:-j
جدا يك لحظه فكر كنيد ببيند PS4 چه فرقي نسبت به PS1 داشته به جز اينكه سخت افزارش قدرتمند تر شده.
بچه گیر اوردی واقعا:|
شما تو همون نواوری هایی که مایکروسافت تو خواب انجام داد باش و از رویا بیرون نیا:bighug:

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
کاربر سایت
Mar 12, 2011
950
نام
کیوان
WOW!

اول از همه باید دقت کنیم که داریم از یک وسیله برای بازی کردن صحبت میکنیم و باید چهارچوب این صنعت رو در نظر بگیریم.

کوچیک ترین نواوری ای که سونی توی صنعت گیم کرده رو براتون مثال بزنم؟ اگه شرکتی به اسم سونی نبود الان باید بازی های XB One روی 5 - 6 تا دی وی دی عرضه میشدن. پس ساخت بلوری رو میشه اولین کمک سونی به صنعت گیم دونست.
ایده ی استفاده از دوربین ( هرچند خیلی ساده تر از حال حاظر ) توسط PS Eye شکل گرفت.

بعد سونی فقط یک سری سخت افزار رو کناره هم میچینه میده دست مردم؟ مایکروسافت به غیر از کینکت چه چیزی به صنعت گیم اضافه کرده؟ کینکتی که حتی یک بازی خوب براش ساخته نشد. حرفی هم که افتاده دهن بعضیا اینه که چون کینکت این نسل رو همه ندارن بازی سازها براش بازی نمیسازن! در حالی که تا اونجا که من میدونم بیشتر از 20 میلیون کینکت فروخته شده! بازی نساختن برای این 20 میلیون نفر یعنی نوآوری و جلو بردن صنعت گیم؟ با این حساب الان 5 میلیون نفر PSVita دارن، پس سونی نباید دیگه براش بازی بسازه چون تعداد دارندگانش کم هستن؟

سونی توی بازی های هاردکور و انحصاری ( از PS1 تا امروز ) و نینتندو توی نوآوری تو این چند دهه ای که توی صنعت گیم فعالیت دارن حرف اول رو میزنن، ولی مایکروسافت تنها چیزی که نداره پیشرو بودن توی زمینه ی خاصیه!
آخه اگه سونی برا ps vita بازی نسازه پس کی بسازه؟ وظیفش هست که چیزی که تو بازار داده رو ساپورت کنه چرا حرفو به بیراه میکشی؟ شرکتای دیگه برا کینکت بازی نسازن با اینکه خود صاحب شرکت برا دستگاهش بازی نسازه خیلی فرق میکنه!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
ایندی ایندی ایندی و قطعات PC و Warframe و اینا رو میشه همین الان تجربه کرد:d(حق انتخاب به این میگن نه چیز دیگه;)))

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922

hyperbole much؟

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
کاربر سایت
Mar 12, 2011
950
نام
کیوان
ماکرو کینکت گذاشته و قیمت کنسولش گرون تر شده بازم آدم بده سونیه چون داره ملت رو با 100 دلار ارزون تر بودنش خر میکنه
فکر نمیکنم لازم به گفتن باشه که سونی گفت سونی 4 همراه با آی عرضه میشه بعد یهو اومد تو e3 گفت گور بابا آی ورش میداریم قیمتو پایین میاریم! فکرم نمیکنم نیازی به بحث داشته باشه این حادثه! چون دلیل تصمیم سونی در e3 کملا واضحه

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
ایندی ایندی ایندی و قطعات PC و Warframe و اینا رو میشه همین الان تجربه کرد:d(حق انتخاب به این میگن نه چیز دیگه;)))

برادر الان چرا کم آوردی رفتی باقالیا؟ اون قضیه نوآوری که سه شد حالا گیر دادی به ایندی اینا؟ من توصیه می کنم بری یه مقدار مطالعه داشته باشی بعد بیای تو بحث که اینجوری نشه تهش.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اي لعنت به اين سوني كه نميذاره تكنولوژي و علم پيشرفت كنه
كينكت يه وسيله خيلي پيشرفته هست چرا سوني مياد اين حرفهارو ميزنه اخه
چرا نميذاره من از ببر بازي و بازيهاي كپيم لذت ببرم
من drm دوست دارم من دوست دارم بازيهاي دست دومو بلاك كنه
اي لعنت به اين سوني كي ورشكست ميشي تا من از بازيهاي كپيم بتونم لذت ببرم
كنسول به اين قدرتمندي و كينكت و كلود نميتوني بسازي پس ساكت باش بذار از بازيهاي كپي م لذت ببرم

aiat_gamer

کاربر سایت
Mar 7, 2008
4,321
نام
ayat
سونی نبود بلوری رو شرکت دیگه ای میساخت اینطور نبوده که سرنوشت در این بوده که سونی بلو ری رو اختراع کنه

آره خب، هیچ مخترعی نمیتونه بابت اختراعش احساس خوبی داشته باشه چون اون نبود یکی دیگه، چیزی که زیاد هست مخترع و نوآور! همین جا میتونیم انواع و اقسام مخترعین خفته رو ببینیم! سونی هم Bluray نمی آورد خود شما حتما این کار رو میکردی، بر منکرش لعنت.

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,218
نام
محمد امین

شرکتی که نسل قبل شکست خورده و کلی ضرر کردن نمیاد نوآوری انجام بده..

کل شرکت سونی چه در قسمت موبایل چه در قسمت TV یا کنسول چند سالی هست که دارن ضرر میدن و مجبور شدن ساختمون هاشون رو بفروشن به خاطر همین هم ریسک خیلی بزرگی هست براشون که بیان روی یک نو آوری تازه کار کنن و کلی هزینه انجام بدن فعلا سونی هدفش فقط این هست ضررها رو کمتر کنه
ولی از اون ور شرکت بزرگی مثل ماکروسافت طی یک ماه گذشته با باز خرید سهامش 12 میلیارد دلار سود کرده و خیلی راحت شرکت نوکیا رو می خره و قطعا روی قسمتهای مثل سیستم ابری و کینکت سرمایه گذاری میکنه تا تجربه بهتری رو به مشتری ها ارئه بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر