سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
سلام دوستان من یک هارد کپی 120 گیگ خریده بودم که هر وقت به کنسول وصل میکردم بیشتر مواقع کنسول بالا نمیومد رو هر تلویزوینی البته با در اوردن هارد و گذاشتن سر جاش هارد درست میشه من هفتهی پیش زد به سرم هارد رو باز کردم از قابش دراوردم این مشکلی که داشتم حل شد میخوام بپرس اگه تو قاب نباشه واسه هارد مشکلی پیش نمیاد که؟؟؟؟
گرد و خاک گرفتن و اینا ممکنه مشکلی پیش بیاره. اگه حینِ استفاده تکون بخوره، بازم ممکنه مشکل پیش بیاد.
---
یه سوال هم خودم داشتم: اینکه میگن بوردِ DVD درایو ممکنه ضعیف بشه، حرفِ درستیه؟ اصلاً همچین بحثی وجود داره؟!
ما برا آپدیت به LT+ 1.1 رفتیم DVDKey رو از طرف گرفتیم. موقعِ آپدیت JF پیغام داد که با توجه به بارکدِ درایو، این DVDKey مالِ این درایو نیست. ما هم گفتیم شاید ارور مربوط به KeyDB هست (دیتابیس آنلاین) و زدم درایو رو Reflash کردم با LT+ 1.1. بعدش که امتحان کردم دیدم هر بازی میذارم "Play DVD" میزنه که به احتمالِ زیاد به خاطرِ غلط بودنِ DVDKey هست.
حالا امروز بردیم پیشش اول که گفت سوخته!!! :)) بعد گفتم DVDKey رو اشتباه دادی، دید یه کم واردم، کنسول رو برداشت رفت مغازه ای که تعمیرات انجام میدن. وقتی برگشت بازم همون ارور رو داد، این دفعه گفت چون چند بار درایو رو فلش کردی، قاطی کرده و بوردت ضعیف شده و باید تعویض بشه!!! :)) بازم پیله کردم که همچین چیزی نیست و اینا، گفت برو فردا بیا تا برات درست کنم. حالا دوباره زنگ زده میگه تو که باور نداری بوردت مشکل داره، فردا بیا خودت درایو رو Flash کن و هر کاری خواستی بکن تا مطمئن بشی.
حالا میخواستم بدونم واقعاً چیزی به نامِ "ضعیف شدنِ بوردِ درایو" وجود داره یا طرف میخواد ما رو تیغ بزنه؟! گفت بوردِ درایو رو 25 تومن میده.

آخرین ویرایش:

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
گرد و خاک گرفتن و اینا ممکنه مشکلی پیش بیاره. اگه حینِ استفاده تکون بخوره، بازم ممکنه مشکل پیش بیاد.
---
یه سوال هم خودم داشتم: اینکه میگن بوردِ DVD درایو ممکنه ضعیف بشه، حرفِ درستیه؟ اصلاً همچین بحثی وجود داره؟!
ما برا آپدیت به LT+ 1.1 رفتیم DVDKey رو از طرف گرفتیم. موقعِ آپدیت JF پیغام داد که با توجه به بارکدِ درایو، این DVDKey مالِ این درایو نیست. ما هم گفتیم شاید ارور مربوط به KeyDB هست (دیتابیس آنلاین) و زدم درایو رو Reflash کردم با LT+ 1.1. بعدش که امتحان کردم دیدم هر بازی میذارم "Play DVD" میزنه که به احتمالِ زیاد به خاطرِ غلط بودنِ DVDKey هست.
حالا امروز بردیم پیشش اول که گفت سوخته!!! :)) بعد گفتم DVDKey رو اشتباه دادی، دید یه کم واردم، کنسول رو برداشت رفت مغازه ای که تعمیرات انجام میدن. وقتی برگشت بازم همون ارور رو داد، این دفعه گفت چون چند بار درایو رو فلش کردی، قاطی کرده و بوردت ضعیف شده و باید تعویض بشه!!! :)) بازم پیله کردم که همچین چیزی نیست و اینا، گفت برو فردا بیا تا برات درست کنم. حالا دوباره زنگ زده میگه تو که باور نداری بوردت مشکل داره، فردا بیا خودت درایو رو Flash کن و هر کاری خواستی بکن تا مطمئن بشی.
حالا میخواستم بدونم واقعاً چیزی به نامِ "ضعیف شدنِ بوردِ درایو" وجود داره یا طرف میخواد ما رو تیغ بزنه؟! گفت بوردِ درایو رو 25 تومن میده.
ما اصلا چیزی به نام برد درایو ضعیف شدن نداریم.
برد درایو یا سالمه.یا نیم سوزه یا کلا سوخته.
سالم باشه که هیچی.
نیم سوز باشه میتونه بهت کی درایو رو بده و فلش هم میشه و میتونی روش فرمور هم بزنی.بعضی موارد بازی رو هم میشناسه واز بازی میپره بیرون و گاهی هم اصلا بازی رو نمیشناسه .
اگر هم تمام سوخته باشه که هیچ کاری باهاش نمیشه کرد.

اگر کسی بهت گفت بردت ضعیف شده حتما منظورش نیم سوز بوده و یا اینکه منظورشو بد رسونده.
ولی اگر منظورش به واقع ضعیف شدن برد هست فقط باید بهش شک کرد که آیا چیزی بلد هست یا نه.
فقط اینو بگم که اگر کیدرایو رو نداشته باشی اون کنسول میشه یه ویدیو پلیر خوشکل.پس هر جوری شده کی درایو رو ازش بگیر.
البته اگر داشته باشه.

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
ما اصلا چیزی به نام برد درایو ضعیف شدن نداریم.
برد درایو یا سالمه.یا نیم سوزه یا کلا سوخته.
سالم باشه که هیچی.
نیم سوز باشه میتونه بهت کی درایو رو بده و فلش هم میشه و میتونی روش فرمور هم بزنی.بعضی موارد بازی رو هم میشناسه واز بازی میپره بیرون و گاهی هم اصلا بازی رو نمیشناسه .
اگر هم تمام سوخته باشه که هیچ کاری باهاش نمیشه کرد.

اگر کسی بهت گفت بردت ضعیف شده حتما منظورش نیم سوز بوده و یا اینکه منظورشو بد رسونده.
ولی اگر منظورش به واقع ضعیف شدن برد هست فقط باید بهش شک کرد که آیا چیزی بلد هست یا نه.
فقط اینو بگم که اگر کیدرایو رو نداشته باشی اون کنسول میشه یه ویدیو پلیر خوشکل.پس هر جوری شده کی درایو رو ازش بگیر.
البته اگر داشته باشه.
یک دنیا ممنون بابتِ جواب آقا میثم! :x
DVDKey رو مطمئنم داره. چون وقتی کنسول رو خریدم، جلو خودم به LTPlus آپدیت کرد.
امروز گفت که چون زیاد Erase و آپدیت شده، حافظه قاطی کرده و باید بورد عوض بشه. جالبه فقط سه بار درایو Erase و آپدیت شده. بارِ اول از Original به LT و بارِ دوم به LT+. بارِ سوم رو هم خودم کردم که به LT+ 1.1 بود. حالا دو حالت داره به نظرم. یا با این حرفا میخواد هر جوری شده یه چیزی از ما بِکَنه، یا اینکه واقعاً درایو مشکل پیدا کرده. نظرِ خودم رو اولی هست، چون تا جایی که میدونم اگه DVDKey اشتباه باشه، هر بازی روی درایو بذاری مینویسه "Play DVD". خودمم چند تا بازی گذاشتم که Play DVD زد. ای کاش فیلم هم امتحان میکردم که بهتر میشد نظر داد! :(
من متعجبم، یعنی یه درایوِ 20 تومنی (مال PC) دوامش برای Erase و Write روی حافظه اش از یه درایوِ 100 تومنی بیشتره؟! من درایوهای PCـم رو چندین بار فلش کردم، همه خیلی خوب کار میکنن. حالا درایوِ 360 با سه بار Erase و Write مشکل پیدا کرده؟!
راستی موقعِ آپدیت JF گفت که Key مالِ این درایو نیست! نمیشه از اینجا فهمید که Key رو اشتباهی داده؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
خلیل جان یک سوال داشتم ازت
وجود افت فریمهای بعضا شدید توی کسلوینیا طبیعی هست؟
و از وقتی که اپدیت کینکت کردم توی قسمت رزولوشن گزینه اپتیمالو نمی تونم انتخاب کنم و میگه 50 هرتزو ساپورت نمیکنه کسی می دونه چرا؟و چند وقت هست بازیها روی کنسول افت فریم داره اگر کنسول دوباره کپی خور بشه مشکلش حل میشه؟مرسی

اینکه بگیم کاهش فریم ریت وجود داره، بعضاً در بعضی از بازی های بسیار خاص و عظیم از لحاظ جزئیات در محیط هست، مثلاً بازی GTA4 به طور کلی خود این بازی دارای مشکل در لود کردن جزئیات است. اگر بازی از روی هارد اجرا شود، میزان این اختلاف کمی کمتر میشه و شاهد کاهش زمان لودینگ ها هم هستیم.

ولی به طور کلی اونطوری که فکر میکنید مثلا در PC میتونم شاهد افت فریم ریت باشیم...تو کنسول چنین چیزهایی به اون شکل وجود نداره و من ندیدم.

درباره ی داشبورد کنیکت هم هنوز از نزدیک ندیدم که بتونم نظری بدم. در مورد فریمور کپی خور هم، فقط وظیفه ی خواندن و اجرای بازی کپی رو داره و به اون چیزی که گفتید ارتباطی نداره.

راستی موقعِ آپدیت JF گفت که Key مالِ این درایو نیست! نمیشه از اینجا فهمید که Key رو اشتباهی داده؟

درایو کنسول هم اینقدر سوسول نیست که به دو سه بار کپی خور بخواد خراب بشه.

در مورد بررسی فایل حاوی DVDKey، از روش زیر استفاده کنید.

فایل Firmware ای که از طرف گرفتید رو تو آخرین ورژن برنامه ی JungleFlasher قسمت Source توسط کلید Open Source Firmware باز کنید (پیغام ای که ظاهر میشه رو NO بزنید) بعد گزینه ی Advanced View که وسط بین دو قسمت Source و Target هست رو فعال کنید (تیک بزنید)

در بخش Source به TAB Drive Serial رفته و روی اون کدها یکبار دبل کلیک کنید تا پنجره ی جدیدی باز بشه.
حالا تو این پنجره جدید، 5 تا کد وجود داره. که راحترین اون بارکد Cover هستش که دقیقاً روی برچسب قاب بالای درایو قرار داره. این کدی که توی برنامه نشون داده میشه با اون کدی که روی قاب درایو شما هستش، باید یکی باشه. اگر یکی بود، که میشه گفت فایل مال درایو شما بوده. ولی اگر اینطور نبود و شماره سریال یسکان نبود. فایل متعلق به درایو کنسول دیگه ای هستش.

P.S
البته اگر طرف فایل ها رو دستکاری نکرده باشه و فایل های فابریک باشند.
P.SS
میتونید روی عکس اون بارکدها کلیک کنید تا تصویر واقعی اون توی مروگر باز بشه تا با محل قرار گیری اون کدها هم اشنا بشید و در صورت نیاز اونها رو هم چک کنید.

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
من اصلا از 360 سر در نميارم...اين رفيقم تازه 360 گرفته2 تا سوال داشت...اگه جواب بدين ممنون مبشم..
1.هارد الايت وقتي كنسول رو روشن ميكنيم زياد سر وصدا ميكنه ...اين عاديه يا ممكنه ايراد داشته باشه؟..
2.چجوري بازي هارو رو هارد كپي كنه؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام دوستان من یک هارد کپی 120 گیگ خریده بودم که هر وقت به کنسول وصل میکردم بیشتر مواقع کنسول بالا نمیومد رو هر تلویزوینی البته با در اوردن هارد و گذاشتن سر جاش هارد درست میشه من هفتهی پیش زد به سرم هارد رو باز کردم از قابش دراوردم این مشکلی که داشتم حل شد میخوام بپرس اگه تو قاب نباشه واسه هارد مشکلی پیش نمیاد که؟؟؟؟

باید خودتون ببنید که مشکلی نداره یا نــه، مثلا اگر هارد وضعیت ثابت و قابل اعتمادی داره که در تراز هست. مشکلی از نظر من نیست که در وضعیت باز بودن باشه.

من اصلا از 360 سر در نميارم...اين رفيقم تازه 360 گرفته2 تا سوال داشت...اگه جواب بدين ممنون مبشم..
1.هارد الايت وقتي كنسول رو روشن ميكنيم زياد سر وصدا ميكنه ...اين عاديه يا ممكنه ايراد داشته باشه؟..
2.چجوري بازي هارو رو هارد كپي كنه؟

سوال اول رو نمیدونم، چون کنسول خودم به دلیل انجام چندتا روش کولینگ انچنان صدایی داره که دیگه نمیشه صدای هارد و حتی درایو رو تشخیص داد.

سوال دوم
برای این کار بازی خود را درون درایو کنسول قرار دهید، بعد از چند ثانیه که لوگوی بازی در بخش My Xbox ظاهر شد، برروی دکمه ی Y زده تا منوی جدیدی برای شما باز شود. در این بخش گزینه ای به نام "install to hard Drive" وجود دارد که با انتخاب آن. کل دیسک بازی در هارد کنسول کپی میشود. زمان کپی بسته به کیفیت دیسک متغیر است ولی تقریباً 20 دقیقه زمان میبرد. درنهایت برای اجرای بازی هایی که در هارد کپی شده. می توان از دکمه ی A در منوی اصلی My Xbox استفاده کرد. (همان روش معمول)

• Like
Reactions: DoppelGang3rX1

Nima_MO360

کاربر سایت
May 6, 2010
109
نام
Nima
سلام دوستان.................................
من یه مشکل دارم که مربوط به فرمون Logitech DriveFX Axial Forcefeedback میشه...........
(خواهشا اگه کسی میدونه جواب بده)
همه جا خوندم این فرمون تو بازی تکون میخوره و بالا و پایین میشه و اگه بری باهاش تو گل تکون میخوره و...................................
ولی مال من حتی وقتی میپیچی عکس العمل هم در مقابل من نشون نمیده.............
مشکلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

mehrdad_kata

کاربر سایت
Feb 1, 2011
2
دوستان یک مشکل غیر منطقی واسه من پیش اومده که هیچی به ذهنم نمیرسه در مورد این مشکل

من یه مانیتور LED LG دارم که ایکس باکسمو بالا نمیاره.

ایکس باکس و PS3 دوستم رو بالا میاره ولی ایکس باکس خودمو بالا نمیاره یعنی تصویر نمیاره.

حالا شاید بگید که مشکل از ایکس باکسه ولی ایکس باکس من روی LCD دوستم تصویر میاره.

نتیجه اینکه فقط ایکس باکس من و LED من با هم تطابق ندارند.

امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم.

اگه میشه یک راه حلی جلوی پام بذارید

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
سلام دوستان.من این مشکلو تویه تاپیک دیگه هم نوشتم.گفتم بهتره اینجا هم بگم شاید به جواب رسیدم.
مشکل از این قراره که قراره یه xbox پریمیوم 60 گیگ دسته دو بخرم که چند مشکل داره.اول اینکه اداپتورش صدای تراکتور میده.2 درایورش بعضی وقتها گیر میکنه و بیرون نمیاد"اگه توش دیسک باشه بیرون میاد به راحتی".3.درایورش باید کمی گرم شه تا یه دیسک رو اجرا کنه البته بعد گرم شدن که حدودا یه ربعی طول میکشه مثل یه درایور صفر کا میکنه. در ضمن فالکون هست ولی 2 ساله که از صبح تا شب ازش کار کشیدن ولی سه چراغ نشده"این برای من یه امتیازه بزرگه به نظر خودم".با این اوضاع این دستگاه ارزش خریدن داره یا نه؟ این مشکلات اساسی هستن یا نه؟ در ضمن خود فروشنده که مورد اعتماد میگه اکثر درایور هایی ایکس باکس همین مشکلو با dvd های کپی دارن .قیمتش هم تقریبا میافته 150 تومن.آخرین سوال اگه یه بازی رو تو هارد کپی کنم باید هر دفعه که میخوام اونو بازی کنم دیسکشو بزارم تو درایور؟

Nima_MO360

کاربر سایت
May 6, 2010
109
نام
Nima
سلام دوستان.من این مشکلو تویه تاپیک دیگه هم نوشتم.گفتم بهتره اینجا هم بگم شاید به جواب رسیدم.
مشکل از این قراره که قراره یه xbox پریمیوم 60 گیگ دسته دو بخرم که چند مشکل داره.اول اینکه اداپتورش صدای تراکتور میده.2 درایورش بعضی وقتها گیر میکنه و بیرون نمیاد"اگه توش دیسک باشه بیرون میاد به راحتی".3.درایورش باید کمی گرم شه تا یه دیسک رو اجرا کنه البته بعد گرم شدن که حدودا یه ربعی طول میکشه مثل یه درایور صفر کا میکنه. در ضمن فالکون هست ولی 2 ساله که از صبح تا شب ازش کار کشیدن ولی سه چراغ نشده"این برای من یه امتیازه بزرگه به نظر خودم".با این اوضاع این دستگاه ارزش خریدن داره یا نه؟ این مشکلات اساسی هستن یا نه؟ در ضمن خود فروشنده که مورد اعتماد میگه اکثر درایور هایی ایکس باکس همین مشکلو با dvd های کپی دارن .قیمتش هم تقریبا میافته 150 تومن.آخرین سوال اگه یه بازی رو تو هارد کپی کنم باید هر دفعه که میخوام اونو بازی کنم دیسکشو بزارم تو درایور؟
سلام عزیز........
من خرید یه همچین 360 غر و فری رو ÷یشنهاد نمیکنم.......
به نظر من شما میتونی 360 دسته دو تمیز تر و بهتر و هم (شاید) با قیمت ایینتر بگیری و این کنسول ارزش این همه دردسر رو نداره............بله اکثرا مشکلات اساسی هستن و یه نکته هم بهت بگم که: شما الان میخوای بخری ذوق زده ای و خوشحالی و این اشکال ها به نظرت خیلی چیز خاصی نیستن ولی یه مدت بعد از خریدت بخاطر این مشکلات ازش متنفر میشی.......(این رو خیلی مهم در نظر بگیر)
من تا به حالا به شخصه نشنیده ام که 360 با بازی ک÷ی همچین مشکلی داشته باشه......
راجع به سوال باید بگم بله با اینکه رو هارد ریختی باید سی دی رو داخل دستگاه بزاری و هارد فقط برای اینه که درایوت کمتر کار کنه و کنسولت داغ نکنه...........................

موفقیت!:d

*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,427
سلام
دوستم درایوش رو اپدیت میخواست اپ کنه نمیدونم چی کارش کرد که سوخته فکر کنم کابل برق درایو رو اشتباهی زده الان DVDKey نداره راه حلی چیزی نیست که بتونه DVDKey رو گیر بیاره تا یه درایو دیگه بخره؟
ممنون

vb.mohsen2

کاربر سایت
Sep 30, 2010
153
سلام عزیز........
من خرید یه همچین 360 غر و فری رو ÷یشنهاد نمیکنم.......
به نظر من شما میتونی 360 دسته دو تمیز تر و بهتر و هم (شاید) با قیمت ایینتر بگیری و این کنسول ارزش این همه دردسر رو نداره............بله اکثرا مشکلات اساسی هستن و یه نکته هم بهت بگم که: شما الان میخوای بخری ذوق زده ای و خوشحالی و این اشکال ها به نظرت خیلی چیز خاصی نیستن ولی یه مدت بعد از خریدت بخاطر این مشکلات ازش متنفر میشی.......(این رو خیلی مهم در نظر بگیر)
من تا به حالا به شخصه نشنیده ام که 360 با بازی ک÷ی همچین مشکلی داشته باشه......
راجع به سوال باید بگم بله با اینکه رو هارد ریختی باید سی دی رو داخل دستگاه بزاری و هارد فقط برای اینه که درایوت کمتر کار کنه و کنسولت داغ نکنه...........................

موفقیت!:d
خیلی ممنون.واقعا به نکته واقعا مهمی اشره کردین.واقعا خیلی ممنون.در ضمن من شهرستانیم.اینجا هم زیاد xbox پیدا نمیشه.مغازه دارا هم واقعا ادمهای شیادی هستن اینجا.یه psp 3000 2 ماه کار کرده میخرن 140 با رم اصل 4 گیگ.واقعا قیمتش همینه.؟به زور به این قیمت رسوندم.راستی اگه یه دسته دو جاسپر پیدا کنم چند میارزه؟اینی که تو پست قبل گفتم چند میارزه؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام
دوستم درایوش رو اپدیت میخواست اپ کنه نمیدونم چی کارش کرد که سوخته فکر کنم کابل برق درایو رو اشتباهی زده الان DVDKey نداره راه حلی چیزی نیست که بتونه DVDKey رو گیر بیاره تا یه درایو دیگه بخره؟
ممنون

این جور کارها کمی سخت هستش و بهتره که به یک شخص وارد درایو رو بدید که بتونه بهتر تست ـش کنه. پیشنهاد میکنم که مشورتی با میثم کنید.

• Like
Reactions: *CATALAN*

Nima_MO360

کاربر سایت
May 6, 2010
109
نام
Nima
خیلی ممنون.واقعا به نکته واقعا مهمی اشره کردین.واقعا خیلی ممنون.در ضمن من شهرستانیم.اینجا هم زیاد xbox پیدا نمیشه.مغازه دارا هم واقعا ادمهای شیادی هستن اینجا.یه psp 3000 2 ماه کار کرده میخرن 140 با رم اصل 4 گیگ.واقعا قیمتش همینه.؟به زور به این قیمت رسوندم.راستی اگه یه دسته دو جاسپر پیدا کنم چند میارزه؟اینی که تو پست قبل گفتم چند میارزه؟

خواهش میکنم دوست من.
اینجا تو شیراز هم دست کمی از این که شما میگی فروشنده هاش ندارن متاسفانه.........
به نظر من این دستگاهی که شما میگی والا 110 هم براش خیلی خیلی زیاده........................
بقیه رو براتون p.m کردم.............................

hoom

کاربر سایت
Jan 10, 2008
2,278
سلام
ممنون

آره بدید به میثم، تا جایی که من یادمه یکی دوتا مقاومت میسوزه که میشه عوضشون کرد و درایو دوباره به کار میفته.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر