سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

• Thread starter Thread starter Donger
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Donger

کاربر سایت
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:
یک سوال جانبی، من میخواستم پیچ دسته س.ییچ را باز کنم که یکی از پیچ ها هرز شد، جایی را میشناسین (تو تهران) که پیچ هرز شده به این ریزی را بتونه باز کنه؟
چکارش کنم؟

یک سوال جانبی، من میخواستم پیچ دسته س.ییچ را باز کنم که یکی از پیچ ها هرز شد، جایی را میشناسین (تو تهران) که پیچ هرز شده به این ریزی را بتونه باز کنه؟
چکارش کنم؟

اموزش زیر بخون خصوصا قسمت روش سوم و ویدیوها و اموزشهای زیادی در این مورد در نت هست کافیه سرچ کنی.

13 روش برای باز کردن پیچ هرز شده - آپدیت 2021

سلام
دوستان اگه کل دیتای یک بازی رو به رم میکرو اس دی انتقال بدم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ (تو سوییچ اریج خور)

نه، تو خود سوییچ هست قابلیتش. بری تو بخش دیتا منیجمنت میذاره این کار رو کنی (دستی انجامش نده)

• Like
Reactions: Cait Sith
سلام دوستان وقتتون بخیر
من ب مشکلی برخوردم اکه ممکنه راهنماییم کنید
من بازی هارو با فرمت nsz گرفتم و میخواستم مستقیم ازطریق usb نصبشون کنم ولی گلدلیف نصب نمیکنه و تینفویل هم وصل نمیشه و وقتی میرم قسمت usbf چیزی نمیاره و صفحه خالیه میخواستم بدونم راه دیگه ای هست ک اینارو بریزم روی کنسول و آیا کانورتر سالمی وجود داره برا تبدیلش؟درضمن فرمت sd رو fat32 گذاشتم و با nsp مشکلی ندارم و مستقیم از روی کامپیوتر میریزم ولی ی سری بازیا ب این فرمت (nsz) فقط پیدا میشن
باتشکر

سلام دوستان وقتتون بخیر
من ب مشکلی برخوردم اکه ممکنه راهنماییم کنید
من بازی هارو با فرمت nsz گرفتم و میخواستم مستقیم ازطریق usb نصبشون کنم ولی گلدلیف نصب نمیکنه و تینفویل هم وصل نمیشه و وقتی میرم قسمت usbf چیزی نمیاره و صفحه خالیه میخواستم بدونم راه دیگه ای هست ک اینارو بریزم روی کنسول و آیا کانورتر سالمی وجود داره برا تبدیلش؟درضمن فرمت sd رو fat32 گذاشتم و با nsp مشکلی ندارم و مستقیم از روی کامپیوتر میریزم ولی ی سری بازیا ب این فرمت (nsz) فقط پیدا میشن
باتشکر

سلام
در مورد tinfiol بهتره اول هم nut ورژن اخر و خود tinfiol اخرین ورژن اول تست کنی و درایور تک فایل هم نصب کن بجای zadig و فایل ریجستری هم اجرا کن در ویندوز.

nut v3.3 لینک دانلود

لینک دانلود درایور سوییچ

لینک دانلود فایل ریجستری

اخرین ورژن tinfiol نسخه کامل با ایکونها که در پوشه switch باید بریزی

اخرین ورژن tinfiol نسخه بدون ایکون و نصبی nsp

برنامه های زیادی هم هستن فایل nsz نصب میکنن مثل Tinwoo که بهترینشه و اپدیت تر از بقیس و از روی مموری جانبی و هارد هم میتونی بریزی و نصب کنی اموزش تو تابیک برنامه های کاربردی هست و هم از طریق کامپیوتر هم میشه بازی نصب کرد که به برنامه Ns Usbloader احتیاج داری و این برنامه نیاز به نصب راه انداز جاوا داره روی ویندوز برنامه Tinleaf و Awoo-Installer هم مشابه همین برنامه هستن و نکته اخر اینکه همه این برنامه ها که گفتم تو فایل پک اتمسفر که خودم در اموزش daybreak میزارم هست داخل پک و همه هم اخرین ورژن هستن و خود گلدلیف هم یه ورژن قدیمی داشت nsz نصب میکرد ولی مشکلاتی داشت توصیه نمیشه.

نصب بازیهای سوییچ با استفاده از فلش یا هارد اکسترنال

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.2.4

• Like
Reactions: XENOS
سلام بر دوستان عزیز بخصوص @alitriple بزرگوار . دوستان نرم افزاری رو معرفی کنید که بشه روی کامپیوتر فایل های nsp رو ارشیو و مرتب سازی کرد و اطلاعاتشون رو دید. بعنوان مثال بنده فایل آپدیتی برای بازی دارم که نمیدونم چه ورژنی هست. میخوام بدون نصب بازی روی سوییچ این رو متوجه بشم

سلام بر دوستان عزیز بخصوص @alitriple بزرگوار . دوستان نرم افزاری رو معرفی کنید که بشه روی کامپیوتر فایل های nsp رو ارشیو و مرتب سازی کرد و اطلاعاتشون رو دید. بعنوان مثال بنده فایل آپدیتی برای بازی دارم که نمیدونم چه ورژنی هست. میخوام بدون نصب بازی روی سوییچ این رو متوجه بشم

سلام داداش
برنامه چندتا هست برای اینکار ولی بهتر از همه XCI Explorer هست و این برنامه برای کارکرد درست هم نیاز به کلیدهای سوییچ داره با اینکه خودش کلیدهای اولیه رو دانلود میکنه ولی توصیه میشه کلیدهای سوییچ خودتون در بیارید و به اسم keys.txt تغییر نام بدید تا فایل متنی بشه و جایگزین در پوشه برنامه کنید و اگه کلیدهای جدید جایگزین نشه بعضی فایلهای بازی موقع باز کردن ارور میده.

لینک دانلود برنامه XCI Explorer

لینک دانلود راه انداز برنامه در ویندوز NET Desktop Runtime 6.0.0(اگه این از قبل نصب دارید لازم به نصب نیست و برنامه اجرا نشد باید همین نصب کنید)

اموزش دراوردن کلیدهای سوییچ هم از اموزش زیر بخون و فقط قسمت مربوط به دراوردن کلید بخون ولی پیلود اون اموزش از لینک زیر دانلود کن که جدیدتر هست.

دانلود پیلود Lockpick_RCM

اموزش تبدیل کردن بازیهای فریمورهای 7 به بالا برای فریمورهای پایینتر

عکس برنامه(کلیک کنید)

آخرین ویرایش:
سلام داداش
برنامه چندتا هست برای اینکار ولی بهتر از همه XCI Explorer هست و این برنامه برای کارکرد درست هم نیاز به کلیدهای سوییچ داره با اینکه خودش کلیدهای اولیه رو دانلود میکنه ولی توصیه میشه کلیدهای سوییچ خودتون در بیارید و به اسم keys.txt تغییر نام بدید تا فایل متنی بشه و جایگزین در پوشه برنامه کنید و اگه کلیدهای جدید جایگزین نشه بعضی فایلهای بازی موقع باز کردن ارور میده.

لینک دانلود برنامه XCI Explorer

لینک دانلود راه انداز برنامه در ویندوز NET Desktop Runtime 6.0.0(اگه این از قبل نصب دارید لازم به نصب نیست و برنامه اجرا نشد باید همین نصب کنید)

اموزش دراوردن کلیدهای سوییچ هم از اموزش زیر بخون و فقط قسمت مربوط به دراوردن کلید بخون ولی پیلود اون اموزش از لینک زیر دانلود کن که جدیدتر هست.

دانلود پیلود Lockpick_RCM

اموزش تبدیل کردن بازیهای فریمورهای 7 به بالا برای فریمورهای پایینتر

عکس برنامه(کلیک کنید)
خیلی لطف کردین. ممنونم

سلام.دوستان من به تازگی میخواستم سوییچ تهیه کنم.ونظرم روی مدل اولد هستش به خاطر کیفیت صفحه نمایش.
سوال اینکه ایا میشه سوییچ اولد با دانگل های rcm loader و sx xecuter کپیخور کرد چون به دوستم گفتم تو انگلیس بگرده واسم پیدا کنه.ایا راهی هست واسه کپیخور کردنش یا باید بیخیال شمو همون مدل های قدیمی یدونه ترتمیزشو پیدا کنم

سلام.دوستان من به تازگی میخواستم سوییچ تهیه کنم.ونظرم روی مدل اولد هستش به خاطر کیفیت صفحه نمایش.
سوال اینکه ایا میشه سوییچ اولد با دانگل های rcm loader و sx xecuter کپیخور کرد چون به دوستم گفتم تو انگلیس بگرده واسم پیدا کنه.ایا راهی هست واسه کپیخور کردنش یا باید بیخیال شمو همون مدل های قدیمی یدونه ترتمیزشو پیدا کنم

سلام
مدل oled هم با چیپ کپیخور میشه و دنبال چیپ کپی hwfly باشید همینجا هم احتمالا گیر بیارید تعمیرکارها احتمالا دارن و باید خودتون پیگیر باشید.

سلام
مدل oled هم با چیپ کپیخور میشه و دنبال چیپ کپی hwfly باشید همینجا هم احتمالا گیر بیارید تعمیرکارها احتمالا دارن و باید خودتون پیگیر باشید.
ممنون بابت راهنماییتون.شما جایی سراغ دارین واسه تهیه این چیپ چون کل اینترنت و توپخونرو گشتم پیدا نکردم

ممنون بابت راهنماییتون.شما جایی سراغ دارین واسه تهیه این چیپ چون کل اینترنت و توپخونرو گشتم پیدا نکردم

منم سراغ ندارم میتونی پستهای صحفه هی قبل همین تابیک بگردی از دوستانی که اطلاع دارن بپرسی و این پستم ببین.

آخرین ویرایش:
دوستان بنظرتون خرید سوییچ OLED ( نسل جدید ) بهتره یا خرید سوییچ هک شده نسل قبل . کدوم انتخاب عاقلانه تری هست ؟
و تفاوت کیفیت صفحه نمایش اشون چقدر هست ؟

سوال بعدیم اینکه اگر دوستم اکانت سوییچ داشته باشه و روش چند تا بازی داشته باشه میتونم اکانت اون روی کنسول خودم بزنم و منم از بازی هاش استفاده کنم ؟ کلا شرایط استفاده از امانت دیگه چجوریه ؟

ممنون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or