سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

• Thread starter Thread starter Donger
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Donger

کاربر سایت
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:
دوستان بنظرتون خرید سوییچ OLED ( نسل جدید ) بهتره یا خرید سوییچ هک شده نسل قبل . کدوم انتخاب عاقلانه تری هست ؟
و تفاوت کیفیت صفحه نمایش اشون چقدر هست ؟

سوال بعدیم اینکه اگر دوستم اکانت سوییچ داشته باشه و روش چند تا بازی داشته باشه میتونم اکانت اون روی کنسول خودم بزنم و منم از بازی هاش استفاده کنم ؟ کلا شرایط استفاده از امانت دیگه چجوریه ؟

ممنون

سلام
اگه بتونی سری oled بگیری و چیپ هک هم گیر بیاری و بدی برات داخلش کار بزارن بنظر من خیلی بهتره و این سری باتری بهتر و داغی کمتر و البته مهمترین حسنش oled بودنش هست و البته 7.5 تا 8 تومن هم سری قدیم میتونی بخری که هکش خیلی ساده هست و در مورد اکانت هم اشتراکی میشه خرید و دوستتون به کسی نداده باشه قبل شما میتونی شما هم استفاده کنی و اینجا دوستانی هستن که اورجینال بازی میکنن و همینکار میکنن.

یه pc با مشخصات خوب هم داشته باشی و فقط قصدت بازی کردن انحصاریهای سوییچ باشه با امولاتور yuzu کارت راه میفته و حتی بهتر از خود سوییچ هم در صورت داشتن pc قدرتنمد میتونی تجربه کنی.

• Like
Reactions: dooste.man83
سلام
اگه بتونی سری oled بگیری و چیپ هک هم گیر بیاری و بدی برات داخلش کار بزارن بنظر من خیلی بهتره و این سری باتری بهتر و داغی کمتر و البته مهمترین حسنش oled بودنش هست و البته 7.5 تا 8 تومن هم سری قدیم میتونی بخری که هکش خیلی ساده هست و در مورد اکانت هم اشتراکی میشه خرید و دوستتون به کسی نداده باشه قبل شما میتونی شما هم استفاده کنی و اینجا دوستانی هستن که اورجینال بازی میکنن و همینکار میکنن.

یه pc با مشخصات خوب هم داشته باشی و فقط قصدت بازی کردن انحصاریهای سوییچ باشه با امولاتور yuzu کارت راه میفته و حتی بهتر از خود سوییچ هم در صورت داشتن pc قدرتنمد میتونی تجربه کنی.
ممنون از شما
اکانت فقط دست خود دوستم بوده . یک اکانت رو کلا چند نفر میتونن استفاده کنن ؟ و اینکه فرقی در استفاده ازش هست ؟ ( مثلا ظرفیتی باشه یا ... )

و اینکه چیپستی که می فرمایید در تهران پیدا میشه ؟ و هزینه اش با نصبش چثدر در میاد ؟
و با این روش هک میتونم همچنان آنلاین بشم و از اکانت دوستم استفاده کنم یا دیگه برای همیشه باید آفلاین بمونم ؟
سپاس ( ببخشید اطلاعاتم محدوده چون تاحالا سوییچ نداشتم )

ممنون از شما
اکانت فقط دست خود دوستم بوده . یک اکانت رو کلا چند نفر میتونن استفاده کنن ؟ و اینکه فرقی در استفاده ازش هست ؟ ( مثلا ظرفیتی باشه یا ... )

و اینکه چیپستی که می فرمایید در تهران پیدا میشه ؟ و هزینه اش با نصبش چثدر در میاد ؟
و با این روش هک میتونم همچنان آنلاین بشم و از اکانت دوستم استفاده کنم یا دیگه برای همیشه باید آفلاین بمونم ؟
سپاس ( ببخشید اطلاعاتم محدوده چون تاحالا سوییچ نداشتم )

خواهش.در مورد ظرفیت اکانت و اینکه تا چند نفر میشه استفاده کرد دوستانی که انلاین میزنن باید نظر بدن و من فقط از بحثهایی که دوستان میکنن فهمیدم که میشه شرر کرد.

چیپ گیراوردنش سخته و باید یه تعمیرکار پیدا کنی که داشته باشه یا بدی اونور برات بیارن و نصبش هم کار هر کسی نیست باید بدی تعمیرکار برات نصب کنه و این پست و پستهای بالا و پایینش بخونی بد نیست و قیمت هم من دستم نیست ولی بین 2500 تا 3500 خرج داره شایدم بیشتر که البته ارزشش داره.

• Like
Reactions: dooste.man83
خواهش.در مورد ظرفیت اکانت و اینکه تا چند نفر میشه استفاده کرد دوستانی که انلاین میزنن باید نظر بدن و من فقط از بحثهایی که دوستان میکنن فهمیدم که میشه شرر کرد.

چیپ گیراوردنش سخته و باید یه تعمیرکار پیدا کنی که داشته باشه یا بدی اونور برات بیارن و نصبش هم کار هر کسی نیست باید بدی تعمیرکار برات نصب کنه و این پست و پستهای بالا و پایینش بخونی بد نیست و قیمت هم من دستم نیست ولی بین 2500 تا 3500 خرج داره شایدم بیشتر که البته ارزشش داره.
سوییچ لایت هم‌ میشه کپی خور کرد؟

دوستان نیازمند راهنماییتون هستم
من ps5 و سری ایکس دارم و تنها تفریحم هم فقط گیم هست . سنم هم زیاده متاسفانه ;))
تا حالا سوییچ نداشتم و باهاش بازی هم نکردم خیلی 2 دل هستم اگر این کنسول رو تهیه کنم بخاطر گرافیک پایین ترش و مدل متفاوت بازی هاش از خریدش پشیمون بشم و نتونم با گیم هاش ارتباط برقرار کنم

ممنون میشم نظرتون رو بگید واینکه ارزش خرید برای من داره یا اگر بخرم فقط قراره خاک بخوره ؟ ( چون از نظر هزینه هم اگر قرار به کپی خور باشه قیمتش بالا در میاد )

من خیلی دوس دارم نینتندو رو بخرم اما سئوالم این هست که سوپرماریو میکر 2 رو میشه روش راحت بازی کرد؟ (از لحاظ سرور و اینترنت مشکلی نداره؟)
و اینکه مثل پلی استیشن باید چیزی بخرم واسه اسفتاده از انلاین؟

کلا میصرفه یا نه

دوستان نیازمند راهنماییتون هستم
من ps5 و سری ایکس دارم و تنها تفریحم هم فقط گیم هست . سنم هم زیاده متاسفانه ;))
تا حالا سوییچ نداشتم و باهاش بازی هم نکردم خیلی 2 دل هستم اگر این کنسول رو تهیه کنم بخاطر گرافیک پایین ترش و مدل متفاوت بازی هاش از خریدش پشیمون بشم و نتونم با گیم هاش ارتباط برقرار کنم

ممنون میشم نظرتون رو بگید واینکه ارزش خرید برای من داره یا اگر بخرم فقط قراره خاک بخوره ؟ ( چون از نظر هزینه هم اگر قرار به کپی خور باشه قیمتش بالا در میاد )

سلام
از نظر گرافیک بازیهای مولتی پلتفرم که قطعا پایین هستن ولی بازیهای انحصاری خودش خوب هستن و بازیهای مولتی پلتفرم هم بعضیها خوب پورت شده اونقدرا تو ذوق نمیزنه و بعضیها چنگی به دل نمیزنه و این کنسول بیشتر تو حالت دستی میتونه جذاب باشه و بخوای کنسول ثابت استفاده کنی روی تی وی همون کنسولهای دیگه بهتره و یه pc خوب هم داشته باشی میتونی با امولاتور yuzu بازیهای سوییچ راحت اجرا کنی حتی بهتر از خود سوییچ.

من خیلی دوس دارم نینتندو رو بخرم اما سئوالم این هست که سوپرماریو میکر 2 رو میشه روش راحت بازی کرد؟ (از لحاظ سرور و اینترنت مشکلی نداره؟)
و اینکه مثل پلی استیشن باید چیزی بخرم واسه اسفتاده از انلاین؟

کلا میصرفه یا نه

سلام
اگه بصورت اورجینال و غیر هکی میخوای بازی کنی خود نینتندو بازیهای nes و snes و n64 و سگا و غیره براش پورت کرده بشه بازی کرد و حتی بصورت انلاین هم میشه بازی کرد با دیگران و سوپر ماریو قدیمی هم هست در بازی nes online و البته بازیهاش کامل نیست و همه بازیهای nes نداره ولی کنسول بصورت هکی بخری میتونی با امولاتور ریتروارچ و امولاتورهای مستقل دیگه به همه اینها و حتی ds و 3ds و ps1 و سگادریمکست و wii و گیمکیوب و غیره دسترسی داری.

در مورد انلاین بازی کردن من زیاد خبر ندارم بهتره دوستان نظر بدن.

سلام وقت همگی بخیر من به تازگی نینتندو سوییچ کپی خور خریدم اما مشکلی که هست سیستمم نمیخونه نینتندو رو hardware رو هم نصب کردماما باز هم وقتی یو اس بی رو وصل میکنم دستگاه میگه به PC وصل نیست
لطفا اگه مطلب آموزشی درخصوص ریختن بازی روی نینتندو سوییچ کپی خور اینجا موجوده برام ریپلی کنید یا درصورت داشتن اطلاع از مشکل بنده راهنمایی بفرمایید
با تشکر .

سلام دوستان
من هیچ اطلاعی از وضعیت هک و پچ سوویچ ندارم.
اگر بخوام سوویچ بگیرم برای بازی های انحصاریش و برای بازی خرج نکنم چه راهکاری دارم؟ کنسول قدیمی هک شده یا قابل هک شدن بگیرم؟ به چیز خاصی باید دقت کنم؟ مشکل خاصی ندارن؟
دستگاههای جدید چطورن؟ چیپ هک یه راحتی پیدا میشه؟
اصلا جیگ چی هست؟
یه توضیح کلی میدین در مورد سوویچ کپی خور. 🙏🙏🙏

سلام دوستان
من هیچ اطلاعی از وضعیت هک و پچ سوویچ ندارم.
اگر بخوام سوویچ بگیرم برای بازی های انحصاریش و برای بازی خرج نکنم چه راهکاری دارم؟ کنسول قدیمی هک شده یا قابل هک شدن بگیرم؟ به چیز خاصی باید دقت کنم؟ مشکل خاصی ندارن؟
دستگاههای جدید چطورن؟ چیپ هک یه راحتی پیدا میشه؟
اصلا جیگ چی هست؟
یه توضیح کلی میدین در مورد سوویچ کپی خور. 🙏🙏🙏

سلام
مدل کپی خور قدیم میتونی بگیری که با جیگ راحت هک میشه و معمولا طرفی که میفروشه میگه کپیخوره ولی از طریق چک کردن سریال زیر کنسول در دو سایت زیر میشه فهمید که قابل کپیخور با جیگ هست یا نه و جیگ هم به یه سیم میگن که تو دوتا پایه کنسول باهم ارتباط میده خودت هم میتونی با یه گیره کاغذ درستش کنی یا حتی سیم معمولی و امادش هم هست میفروشن.

Checker - Switch Serial Number Checker (SSNC)
Home - Is My Switch Patched?

مدلهای بالاتر که با جیگ هک نمیشن همه از دم با چیپ کپی خور میشن و یه چیپ کپی اومده اسمش hwfly اون رو میتونی گیر بیاری و حالا کنسول بدی یه تعمیر کار که این چیپ داره یا چیپش از سایتهای خارجی سفارش بدی از طریق سایتهای واسطه تا برات بیارن و نصبش هم باید بدی ادم وارد کار هر کسی نیست و هزینش هم با نصبش بین 3 تا 4 میلیون بیفته.

یه pc خوب هم داشته باشی هدفت فقط تجربه انحصاریهای سوییچ باشه با شبیه ساز yuzu میتونی خیلی خوب بازیها رو اجرا کنی حتی بهتر.

در مورد خرید کنسول نسخه قدیمی که قابل هک با جیگه اولین مورد به ظاهر کنسول و صحفه نمایش که مشکلی نداشته باشه مثل پیکسل سوخته و غیره و جوی کانهای سوییچ بعد یه مدت خصوصا انالوگ جوی کان سمت چپ دریفت میگیره که تبدیل به یه امر عادی هم شده از بس این مشکل شایع هست و میتونی اونم چک کنی و البته با اسپره کانتکت کلیر و جدیدا یه روشی که یه تیکه کاغذ میزارن زیرش درست میگن میشه و در کل اونقدرا مشکل بزرگی نیست و اینکه بقیه وسایل هم باید استفاده کنی ببینی مشکلی ندارن مثل داک و غیره.

• Like
Reactions: XENOS and aha2012
سلام دوستان با مشکل جدی روبرو شدم... من کنسول رو به تلویزیون نمیزدم اما از همین چند روز ‌پیش که زدم متوجه شدم که فنش صدای بلندی میده.. قبلا فنش صدا میداد ولی خیلی کم و راحت شنیده نمیشد... ولی الان کنسول صدای بلندی میده ژوری که میترسم ازش استفاده کنم.. نمیدونم گرافیک فول اچ ادی تلویزیون اذیتش کرد یا چی... در هر صورت وقتی وارد بازی میشم کم کم صدای فنش بلند میشه.. البته گاهی هم اینطور نیس نمیدونم جریان چیه شاید وقتی تکونش میدم که مثلا پوزیشن نشستنم رو عوض کنم این قضیه رو تحریک میکنه.. درهر صورت الان در حالت هندهلد هم این صدا رو میده

سلام دوستان با مشکل جدی روبرو شدم... من کنسول رو به تلویزیون نمیزدم اما از همین چند روز ‌پیش که زدم متوجه شدم که فنش صدای بلندی میده.. قبلا فنش صدا میداد ولی خیلی کم و راحت شنیده نمیشد... ولی الان کنسول صدای بلندی میده ژوری که میترسم ازش استفاده کنم.. نمیدونم گرافیک فول اچ ادی تلویزیون اذیتش کرد یا چی... در هر صورت وقتی وارد بازی میشم کم کم صدای فنش بلند میشه.. البته گاهی هم اینطور نیس نمیدونم جریان چیه شاید وقتی تکونش میدم که مثلا پوزیشن نشستنم رو عوض کنم این قضیه رو تحریک میکنه.. درهر صورت الان در حالت هندهلد هم این صدا رو میده

سلام
باید ببینی همه بازیها اینجوریه یا نه و بازی که سبک باشه و گرافیک نخواد مثل بازیهای دو بعدی هم تست کن و روی یه بازی که هم پردازش و هم گرافیک بالا بخواد معلومه فن بکار میفته ولی نه اونقدر که صدای زیاد بده که علنن نزاره بازی کنی و در حالت داک این قضیه بیشتره چون توان کنسول میره بالاتر و cpu و gpu پردازش بیشتری استفاده میکنه و حالا شاید خمیر سلیکون بین cpu و فن قابلیت انتقال حرارت خودش از دست داده باشه و باید تعویض بشه و کثیفی داخلی مثل کرد و خاک تاثیر داره ولی باید ببینی زیاد در معرض گرد و خاک کنسول بوده بسته به منطقه شما مثل جنوب کشور یا نه.

در ضمن کنسولت اگه هکیه اورکلاک ببین نکرده باشی در حالت اورکلاک دائم دستگاه باشه اینجوری ممکنه بشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: The poet

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or