سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

• Thread starter Thread starter Donger
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Donger

کاربر سایت
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:
سلام دوستان من می خواستم سوییچ بخرم بیشتر برای بازی های دو نفره(حالا تکی هم بازی میکنم)، لایت هم نمیخوام بگیرم، فقط سوال داشتم راجع به بازی ها که میشه مثل ایکس باکس داد بیرون بازی ریخت توش یا نه! و اینکه بازی دیجیتالی خریدن به صرفه هست؟ چجوریه خلاصه منو راهنمایی کنید
شما میخوای سوییچ هک شده بخری یا میخوای انلاین شی یا کلا نمیخوای هک شده باشه؟ در هر صورت برای خرید سوییچ هک شده باید اون سوییچ هایی رو بخری که اون اوایل تولید شدن اگر هم دوس داری نسخه های جدید تر سوییچ مث سوییچ oled رو بخری که امتیازش همون جور که معلومه صفحه oled و باتری بهتر و همچنین به طور کلی کیفیت ساخت کمی بالاتر رو داره میتونید به یک روشی که جدید اومده هکش کنید که البته خیلی هزینه بر تره شما فکرش رو بکن سیزده چارده تومن خود سوییچ oled با هکش میشه بیست تومن حدودا... پس اگر نمیتونید انقد هزینه کنید شما بهتره دنبال همون اولین راه که گفتم باشید و یه سوییچ لانچ پیدا کنید که پچ نشده باشه و قابل کپی خور کردن باشه. بعد بازی هاش رو خودتون از راه های گوناگون میتونید دانلود کنید از تورنت بگیر تا سایت های مختلف. بیرون هم من نمیدونم.
ولی اگر میخوای بازی ها رو بخرید و دوس ندارید کنسول رو دستکاری کنید هزینه بازی ها بالاست
نینتندو هم زیاد دوس نداره تخفیف بذاره برا بازی ها چون رقابتی کار نمیکنند و راه خودشون رو میرن و معمولا فن های نینتندو بازی ها رو در هر صورت میخرند مثلا یه بازی wii زلدا اومده بود روی سوییچ full price

• Like
Reactions: AliMehrad
دوستان باتری داخلی نینتندو سوئیچ قابل تعویض هست ؟ اصلا باتریش میشه پیدا کرد ؟
بله باطری دستگاه قابل تعویض هست
ولی متاسفانه چنجا رو گشتم باطری پیدا نکردم برای فروش و فکر نمی کنم پیدا بشه بازم از تعمیرکارها بپرسی نتیجه بهتری می گیری ممکنه اوراق داشته باشند باطریش سالم باشه بزارن روی دستگاه شما
البته میدونم میشه سفارش داد باطری برات بسازن ولی نمی دونم چقدر مطمعنه هم از نظر ایمنی و هم از نظر کارکرد

• Like
Reactions: comil2021
شما میخوای سوییچ هک شده بخری یا میخوای انلاین شی یا کلا نمیخوای هک شده باشه؟ در هر صورت برای خرید سوییچ هک شده باید اون سوییچ هایی رو بخری که اون اوایل تولید شدن اگر هم دوس داری نسخه های جدید تر سوییچ مث سوییچ oled رو بخری که امتیازش همون جور که معلومه صفحه oled و باتری بهتر و همچنین به طور کلی کیفیت ساخت کمی بالاتر رو داره میتونید به یک روشی که جدید اومده هکش کنید که البته خیلی هزینه بر تره شما فکرش رو بکن سیزده چارده تومن خود سوییچ oled با هکش میشه بیست تومن حدودا... پس اگر نمیتونید انقد هزینه کنید شما بهتره دنبال همون اولین راه که گفتم باشید و یه سوییچ لانچ پیدا کنید که پچ نشده باشه و قابل کپی خور کردن باشه. بعد بازی هاش رو خودتون از راه های گوناگون میتونید دانلود کنید از تورنت بگیر تا سایت های مختلف. بیرون هم من نمیدونم.
ولی اگر میخوای بازی ها رو بخرید و دوس ندارید کنسول رو دستکاری کنید هزینه بازی ها بالاست
نینتندو هم زیاد دوس نداره تخفیف بذاره برا بازی ها چون رقابتی کار نمیکنند و راه خودشون رو میرن و معمولا فن های نینتندو بازی ها رو در هر صورت میخرند مثلا یه بازی wii زلدا اومده بود روی سوییچ full price
واقعا ممنونم از توضیحاتت کامل بود، اره آنلاین برام مهم نیست، بیشتر بازی 2 نفره چیزی باشه خودمون یا مهمون میاد بزاریم جلوش:)))

دوستان کنترلر Nintendo Switch ارزون و کارکن چی تو بازار هست؟
معدنش جز ایمالز و ترب کجاست بشه پیدا کنم؟ (تو اون جاها چیزی پیدا نکردم ارزون باشه!)

دوستان کنترلر Nintendo Switch ارزون و کارکن چی تو بازار هست؟
معدنش جز ایمالز و ترب کجاست بشه پیدا کنم؟ (تو اون جاها چیزی پیدا نکردم ارزون باشه!)
بعید میدونم کنترلر ارزونی واسش باشه من خودم دسته پی اس ۴ امو بهش وصل میکنم جوی کان خودشم که گرونه

• Like
Reactions: Sega_genesis
درود
یک عدد سوییچ کپی خور دارم میگیرم / میشه اگر نکته ای قبل ا خرید هست بگید ک حواسم باشه و چک کنم ؟!
ممنون
واسه اینکع مطمعن باشی کپی عه تو ستینگش چک کن حتما به کاستوم فریمور روش نصب باشه مثل اتموسفر که در اینصورت بعد نسخه فریمور یه ams باید نوشته باشه رو جوی کانشم زیاد سنس نشو همشون دریفت دارن

واسه اینکع مطمعن باشی کپی عه تو ستینگش چک کن حتما به کاستوم فریمور روش نصب باشه مثل اتموسفر که در اینصورت بعد نسخه فریمور یه ams باید نوشته باشه
دمت گرم ، خصوصی شمارتو میدی واتس اپ یچنتا ازت سوال بپرسم؟ من نداشتم تا حالا نینتندو سوییچ ، اونم کپی خور / دمت گرم

دوستان نظرتون درباره نینتندو سوییچ اولد چیه ارزش خرید داره؟

اگه بار اول میخوای سوییچ بخری (به نوعی هدفت ارتقاء سوییچ فعلیت نیست) کامل می ارزه به خاطر کیفیت ساخت و صفحه بهتر

امروز سویچ اولد رو تست کردم بلی خیلی بهتر از نسخه قبلی هست مخصوصا حالا نمیدونم سیستم گفتن تغییر نکرده اما جالبه شما مانستر بوی رو رو سویچ بازی کنید کامل لق داره! رو اولد خیر! چرا ؟ خدا میدونه
رنگا هم خیلی جذابترن

بچه ها کسی میدونه چرا اپدیت پوکمون لجند باعث خراب شدن بازی میشه ؟

سلام.
اینکه واقعا خراب میکنه یا نه مشکل فراگیری نبوده جایی مطرح بشه و اخرین اپدیت هم 1.02 هست من نصب کردم مشکلی نداشت و چند دلیل در زیر میگم شاید از اینها باشه.

1. اپدیت بازی فریمور بالاتری میخواد و ضمن اپدیت کردن اول موارد هک دستگاه مثل اتمسفر و سیگ پچ اگه هکیه و بعد اپدیت فریمور انجام بشه.

2.مموری دستگاه فرمتش exfat هست و این فرمت روی دستگاه هکی طولانی مدت فایلها خراب میشن بخاطر استفاده از برنامه ها و امولاتورها چون درایورش بهینه نیست برای سوییچ و فرمت fat 32 مشکلی نداره و تنها نقطه ضعف این فرمت اینه فایلهای بزرگتر از 4 گیگ نمیشه ریخت روی مموری مثل فایل بازیهای حجم بالا ریختن روی مموری جانبی و نصب کردن که باید با روشهای دیگه نصب کرد.

3.مموری مشکل داره کلا و اگه فرمت fat 32 بود و باز اینجوری شد مموری ایراد پیدا کرده یا حتی ریدر مموری سوییچ ممکنه ایرادی داشته باشه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or