سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

• Thread starter Thread starter Donger
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Donger

کاربر سایت
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:
سلام
در مورد باتری منم خیلی بیشتر از شما نمیدونم ولی همون رعایت شارژ کردن تو همون بازه 20 تا 80 تاثیر داره و در مورد بازی کردن در حالت شارژ این کنسول طوری طراحی شده بتونه در حالت داک قویتر عمل کنه و cpu و gpu و رم در این حالت کلاکشون بالاتر میره در حالتی که شارژ هم داره میشه همزمان ولی خوب همین عمل طولانی مدت روی باتری تاثیر منفیش رو میزاره و باتری لیتیوم هم چند سال از عمرش بگذره چه موبایل و چه کنسول و چه هر وسیله دیگه فرقی نداره عملکردش میاد پایین و شارژ کمتری نگه میداره و حتی گاها مشکلاتی بهم میزنه و باتری هم قابل تعویض هست و طولانی مدت هم کنسول میخوای استفاده نکنی خصوصا اگه هکی دستگات هست یه چیزی حدود 70 درصد شارژش کن و کمتر نکن و بعد حالا از طریق hakate خاموش کن یا همون اتمسفر و خاموش هم شد دکمه پاور به هیچ وجه نزن دیگه و کابل هم وصل نباشه چون rcm فعال میشه باتری رو خالی میکنه روزی 4 درصد یا کمی بیشتر و شارژ باتری هم روی حالتی که Auto rcm فعال باشه و شارژ صفر بشه باتری از مدار معمول خارج میشه و شارژ کردنش اون موقع دردسر میشه که باید 24 ساعت بزاری تو شارژ و بعد پیلود بزنی تا درست بشه.
سلام
علی جان جوی کان سمت چپ کنسول هنوز کار نمیکنه یه روز هم کنسول توی شارژ بود حتی با الکل هم تمیزش کردم فایده نداشت !
پیشنهادتون چیه؟ جوی کان خراب شده یا باتریش ؟ یا خود کنسول مشکل داره و جوی کان رو شارژ نمیکنه؟
واقعا موندم چی کار کنم.

سلام
علی جان جوی کان سمت چپ کنسول هنوز کار نمیکنه یه روز هم کنسول توی شارژ بود حتی با الکل هم تمیزش کردم فایده نداشت !
پیشنهادتون چیه؟ جوی کان خراب شده یا باتریش ؟ یا خود کنسول مشکل داره و جوی کان رو شارژ نمیکنه؟
واقعا موندم چی کار کنم.

سلام
نمیشه دقیق گفت و اگه پایه کنسول خراب باشه باید با جوی کان دیگه داشته باشی یا بگیری از کسی تست کنی ببینی بعد چند مدت شارژ میشه یا نه و خود جوی کان خرابت هم میتونی به یه کنسول دیگه اگه دسترسی داری وصل کنی و در کل بهتره به یه تعمیر کار ببری نشون بدی و تنها راه حلی هم که من بنظرم میرسه و قابل امتحان هست اینه کنسول ریست کارخونه ای کنی احتمال کم درست بشه اونم اگه مشکل نرم افزاری باشه که اینطور که شما میگی سخت افزاری هست حالا یا از باتری هست یا پایه جوی کان یا چیزه دیگه..

• Like
Reactions: genaveh
سوییچ لایت به تلویزیون وصل میشه؟
هک شده؟
بازی کراش ۳ گانه اول و کراش ۴ جدیده از نظر گرافیک با بقیه کنسول ها نسل ۸ یکیه؟
سلام.به تی وی وصل نمیشه.
سری لایت و بقیه سریهای جدید فقط با کار گذاشتن مد چیپ داخلی هک میشن مد چیپم در دسترس نیست فعلا چون تیم سازنده از طرف نینتندو ازشون شکایت شد.
گرافیک این بازیها پایینتره روی سوییچ نسبت به کنسولهای نسل 8 مثل ps4 و کاملا هم مشهوده من خودم تست کردم ولی اونطوری هم نیست بزنه تو ذوق خصوصا روی حالت دستی واقعا خوبه و اینجور بازیها بسته به وقتی که برای پورت کردن براشون میزارن دارن مثلا همین کراشها خوب کار شده و قابل قبوله ولی یه بازی مثل مورتال کمبت 11 واقعا بد کار شده گرافیک زیادی پایینه.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis
سلام.به تی وی وصل نمیشه.
سری لایت و بقیه سریهای جدید فقط با کار گذاشتن مد چیپ داخلی هک میشن مد چیپم در دسترس نیست فعلا چون تیم سازنده از طرف نینتندو ازشون شکایت شد.
گرافیک این بازیها پایینتره روی سوییچ نسبت به کنسولهای نسل 8 مثل ps4 و کاملا هم مشهوده من خودم تست کردم ولی اونطوری هم نیست بزنه تو ذوق خصوصا روی حالت دستی واقعا خوبه و اینجور بازیها بسته به وقتی که برای پورت کردن براشون میزارن دارن مثلا همین کراشها خوب کار شده و قابل قبوله ولی یه بازی مثل مورتال کمبت 11 واقعا بد کار شده گرافیک زیادی پایینه.

ممنونم
وصل نشدنش به tv خیلی بد هست
سایزش برا تو دست و حمل و نقل بهتره تا سایز سوییچ ها نرمال
پس باید بیخیال هک شد؟

گرافیکشون پایینترین پس
بازم ممنون

ممنونم
وصل نشدنش به tv خیلی بد هست
سایزش برا تو دست و حمل و نقل بهتره تا سایز سوییچ ها نرمال
پس باید بیخیال هک شد؟

گرافیکشون پایینترین پس
بازم ممنون

خواهش.برای هک شدنش باید دنبال مد چیپ بگردی و اون اولها که اومده بود چندتا از بچه های اینجا موفق شده بودن از سایتهای مرجع اونور اب با دردسر بگیرن و حالا تعمیرکاری اورده باشه و داشته باشه من نمیدونم باید خودت پیگیر باشی و قیمتش هم بالاست قطعا.
گرافیک بازیهای خودش خوبه ولی خوب بازیهای مولتی دیگه توقع کیفیت روی ps4 نباید داشت.
مدل لایت هم توصیه نمیشه انالوگهای سوییچ همه مدلها چه جوی کان دار چه لایت که یکپارچه هست بعد یه مدت دریفت میگیره و تو مدل کامل شما جوی کان جدا میشه نهایت با اسپره یا باز کردنش تعمیر میکنی یا جوی کان جدید میگیری ولی لایت بخوای هاردکور هم بازی کنی باید کل دستگاه هر دفه باز بشه.

• Like
دوستان من یه مشکل واسم پیش اومده سویچم رو انلاین آپدیت کردم 13.1 بعد اون موقع اینجکت دستگاهم اصلا بالا نمیاد و صفحه سیاه میشه بعد اخطار میده afatal error occured when runnig fuse failed to mount sd card بعد انواع پک اتمسفر رو تست کردم فیوز جدید یا قدیم اصلا فرق نداره رم رو فرمت کردم هم فت 32 هم ایکس فت رم عوض کردم همش اینجوریه البته یک دفه با پک اتمسفر خالی اومد بالا الان اونم لود نمیشه اخطار tegra rcm هم اینه
No RCM device detected
RCM Device detected
Preset "PAYLOAD_FILE" set to : C:\Users\LARAROO\Desktop\fusee.bin
Invoking TegraRcmSmash.exe with args : "C:\Users\LARAROO\Desktop\fusee.bin"
TegraRcmSmash (32bit) 1.2.1-3 by rajkosto
Opened USB device path \\?\usb#vid_0955&pid_7321#5&212ac8fc&0&3#{a723b7ac-f872-2ae0-f97b-5709cde5a4c1}
RCM Device with id 408000120000000C06753D6401101062 initialized successfully!
Uploading payload (mezzo size: 92, user size: 108256, total size: 174472, total padded size: 176128)...
Smashing the stack!
Smashed the stack with a 0x001f byte SETUP request!
Payload successfully injected
RCM device disconnected

آخرین ویرایش:
دوستان من یه مشکل واسم پیش اومده سویچم رو انلاین آپدست کردم 13.1 بعد اون موقع اینجکت دستگاهم اصلا بالا نمیاد و صفحه سیاه میشه بعد اخطار میده afatal error occured when runnig fuse failed to mount sd card بعد انواع پک اتمسفر رو تست کردم فیوز جدید یا قدیم اصلا فرق نداره رم رو فرمت کردم هم فت 32 هم ایکس فت رم عوض کردم همش اینجوریه البته یک دفه با پک اتمسفر خالی اومد بالا الان اونم لود نمیشه اخطار tegra rcm هم اینه
No RCM device detected
RCM Device detected
Preset "PAYLOAD_FILE" set to : C:\Users\LARAROO\Desktop\fusee.bin
Invoking TegraRcmSmash.exe with args : "C:\Users\LARAROO\Desktop\fusee.bin"
TegraRcmSmash (32bit) 1.2.1-3 by rajkosto
Opened USB device path \\?\usb#vid_0955&pid_7321#5&212ac8fc&0&3#{a723b7ac-f872-2ae0-f97b-5709cde5a4c1}
RCM Device with id 408000120000000C06753D6401101062 initialized successfully!
Uploading payload (mezzo size: 92, user size: 108256, total size: 174472, total padded size: 176128)...
Smashing the stack!
Smashed the stack with a 0x001f byte SETUP request!
Payload successfully injected
RCM device disconnected

سلام
امیدوارم فیوزها بکل نسوخته باشن و چقدر بگم انلاین اپدیت نکنید کنسول هکی.

ببین همون اول راه اخر میگم بکاب 30 گیگی ناند داری میتونی ریستور کنی و اول مموری فرمت exfat کن و بعد پک اتمسفری که من همیشه میزارم تو اموزش دی بریک همون رو بریز تو مموری و حالا فولدر بکابی که از قبل گرفتی برای این روزها بریز تو مموری و بعد مموری جا بزن و قبل هر کاری هم 12 ثانیه دکمه پاور بگیر تا کنسول خاموش کلا بشه کابل وصل نباشه و باید با پیلود hekate همون ورژنی که من داخل پک گذاشتم بالا بیاری (پیلود Hekate Ctcaer v5.6.5.bin در مسیر Bootloader\payloads تو پک هک یا مموریت هست) و بعد طبق اموزش زیر ریستور کن اگه بلد نیستی.

اموزش بکاب گرفتن کامل از ناند نینتندو سوییچ

حالا به فرض ناند نداری و شاید مشکلی از نظر ناند نباشه بشه راحت بالا اوردش باز قبل هر کاری 12 ثانیه دکمه پاور بگیر و کابل هم وصل نباشه یه بار برنامه TegraRcmGUI از اول نصب کن و درایور برنامه هم نصب کن باز از تب ستینگ برنامه و کابلت هم چک کن مشکلی نداشته باشه و حالا باز پک زیر دان کن و قبلش هر چی تو مموری هست پاک کن و پوشه nintendo هم انتقال بده به کامپیوتر و تا درست نشدن دستگاه هم نمیخواد بریزی روی مموری و حالا مموری باید فرمت کنی و ببین قبل اپدیتو خراب شدن چه فرمتی بوده همون فرمت انجام بده و پک زیر بریز روی مموری و همون پیلود Fusee.bin داخل پک هم استفاده کن ببین دستگاه درست بالا میاد یا نه و اگه نیومد مموری فرمت fat 32 کن و امتحان کن و اگه باز نیومد بالا ببین چه اروری میده عکس بگیر بزار( یه نکته هم بگم کامپیوترت هم یه ریستارت بکن و اون 12 ثاینه دکمه پاور هم انجام بده و مموری هم تر و تمیز کن جا بزن و کلا هر چی گفتم انجام بده امیدوارم درست بشه)

لینک دانلود پک هک اتمسفر v1.2.1

سلام
من یه سوییچ نسل جدید دارم، می خوام هک کنم.
مد چیپ هم یه جا میشناسم داره
سوالم اینه به نظرتون مد چیپ بگیرم یا اینکه کلن برم سوییچ نسل قبل بگیرم ؟
(چون گروهش دیگه ساپورت نمی کنن می پرسم!)

• Like
سلام
من یه سوییچ نسل جدید دارم، می خوام هک کنم.
مد چیپ هم یه جا میشناسم داره
سوالم اینه به نظرتون مد چیپ بگیرم یا اینکه کلن برم سوییچ نسل قبل بگیرم ؟
(چون گروهش دیگه ساپورت نمی کنن می پرسم!)
قطعا قدیمی تر رو بگیر که نرم افزاری هک میشه
گروه چی ساپورت نمیشه ؟
اتموسفر که ر به ر داره اپدیت میده

• Like
  • Like
خب اونم مشکلات زیادی داره(قبلا یه باندل ماریو ادیسی داشتم)

گروه sxos منظورم بود(سازنده مد چیپ)
میتونی چیپ hwfly بگیری که محدودیت نداره راحت روش اتموسفر نصب میشه

سوییچ من rcm bug عه و مشکلی نداره

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or