سریال Stranger Things [اسپویل تا آخرین اپیزود آزاد می باشد]

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,502
نام
سپهر
دمت گرم.
چقدر دنبال همچین لیستی بودم...
ای کاش در مورد چگونگی الهام از این اثار نیز صحبت میشد.
مثلا برای خودم الان سواله کجای داستان از cod black ops الهام گرفته شده و یا چرا اسمی از جن گیر نیست؟!

لیست کاملی هست به نظرم... برای توضیح تمام رفرنس ها در یه مقاله 3000 کلمه ای جا میشه.

• Smile
Reactions: TheGodfather

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
خیلی خوب بود این فصل! من بدجوری نگران تکراری شدن سریال بودم و به اندازه قبل حال و حوصله دنبال کردنش رو نداشتم، ولی کافی بود یکی دو قسمت اول رو ببینم که دیگه نتونم ولش کنم.
به نظرم در کنار فصل اول، بهترین فصل Stranger Things بود (شاید حتی از جهاتی بهتر از اولی بود، ولی به هر حال اون تازگی داشت و جایگاهش خاص‌تره). شخصیت‌پردازی‌ها فوق‌العاده هست و تک‌تک شخصیت‌های اصلی و فرعی، جای خاص خودشون رو توی قلب بنده باز کردن. از قبلی‌ها که مثل همیشه درجه یک بودن، تا جدیدها که واقعاً عالی هستن، از بازیگرهاشون تا شخصیت‌پردازی‌هاشون. موجود خبیث ماجرا هم چیز خیلی باحالیه و انتظار دیدن همچین چیزی رو نداشتم! :D
در مورد حال و هوای نوستالژیک و دهه ۱۹۸۰ هم که بچه‌ها صحبت کردن و با اینکه ماها نمی‌تونیم اون حس و حال بچه‌ها و نوجوون‌های اون دورانِ آمریکا رو داشته باشیم، ولی باز یه ارادت ویژه‌ای به فضای اون دوران داریم و کلی لذت می‌بریم از این چیزها.
در کنار داستان جالب و بخش‌های تأثیرگذار، یه سری صحنه هم بود که خیلی باهاشون حال کردم، مثل اونجایی که دوست دختر داستین داره از IP و اینترنت و اینا صحبت می‌کنه و جماعت مثل بوقلمون سر تکون می‌دن و هیچی نمی‌فهمن! :D یا شخصیت ادی که توی فضای خاص خودش هست و همه چیز رو از زاویه فانتزی یا حس و حال متال و این جور چیزها می‌بینه و آزی آزبورن رو مثال می‌زنه، در حالی که استیو اصلاً نمی‌دونه آزبورن کی هست! :D
کلاً این فضا و اتمسفر خاص Stranger Things واقعاً چیز درجه یکی هست و دم سازنده‌هاش گرم! یعنی ماها که شرایط فرهنگی و تفریحات‌مون زمین تا آسمون با آمریکایی‌های اون زمان متفاوت بوده هم کلی ذوق می‌کنیم از حال و هوای این سریال، چه برسه به خود فرنگی‌ها. :D
جا داره به طور جداگانه هم یادی کنم از قسمت چهارم این فصل که غوغا بود و شاید یکی از بهترین قسمت‌ها بین تمام سریال‌هایی که تا الآن دیدم، از داستان تا ریتم و کارگردانی و حس تعلیق و... فوق‌العاده بود!
امیدوارم بخش‌های باقی‌مونده این فصل رو هم به همین خوبی آماده کرده باشن و از اون‌ها هم کلی لذت ببریم.

آخرین ویرایش:

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
486
نام
Sera
من عاشق فیلم و سریالی بوده ام که درشون بازگشت وجود داره،بازگشت رویایی الون در سکانس پایانی اپیزود 7 چیزی بود که از شروع اپیزود اول منتظرش بودم،به غایتی عجیب و غیر قابل تصور چون تابلویی به دیوار میخوب شدم.
بازگشت مختص کتاب ها و فیلم هاست،برای زندگی یه خلا پر نشدنیه،بخاطر همینه در لابه لای فیلم و کتاب ها در جستجویش بوده ام.

RED_BEARD39

Ghost of Sparta
کاربر سایت
May 16, 2009
6,360
نام
Ǝـــحـــســـان
به نظرتون اپیزودهایی که اومده رو ببینیم یا صبر کنیم اون دو قسمت هم بیاد؟ اگر نصف و کاره و با کلیف هنگر تموم میشه، ترجیح میدم منتظر بمونم تا همشو یکباره ببینم :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,001
نام
آریا
به نظرتون اپیزودهایی که اومده رو ببینیم یا صبر کنیم اون دو قسمت هم بیاد؟ اگر نصف و کاره و با کلیف هنگر تموم میشه، ترجیح میدم منتظر بمونم تا همشو یکباره ببینم :D
آدم رو به خفن‌ترین شکل ممکن توی کما می‌بره و نصفه‌نیمه تموم می‌شه و اصل ماجرا می‌مونه برای بعد! :D
ولی به نظرم ببین. هفت قسمت هست که اکثراً هم طولانی هستن و مثلاً قسمت آخر، خودش در حد فیلم سینماییه. البته انقدر ریتم‌شون خوبه که انگار داری قسمت‌های ۴۰ دقیقه‌ای می‌بینی، نه یک ساعت و ۴۰ دقیقه‌ای! روزی یا دو روزی یه قسمت ببینی، بعدش دیگه چیز زیادی تا اومدن دو قسمت بعدی نمی‌مونه و کمتر از یک ماه دیگه از راه می‌رسن.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
منم این 7 قسمت جدید رو دیدم :-"

و دقیقا مثل عاقای @دایناسور برای منم بعد از فصل 1 بهترین فصل سریال بود.
فصل قبلی برای من خیلی معمولی بود و حتی الانم بیشترش یادم نیست که چه اتفاقاتی افتاد، ولی این فصل تا اینجا خیلی بهتر بوده، حتی با اینکه از این دشمن جدید و داستان گزشتش زیاد خوشم نیومد :-" ولی در کل از نظر اینکه شخصیت های داستان به گروه های مختلف تقسیم شدن و هر کدومشون مشکلات خودشون رو دارن به شدت استقبال میشه...

LORD SKY

کاربر سایت
May 6, 2014
451
نام
حسین
خب خوبیای این فصل رو دوستان گفتن و تکرار نمی کنم. اما نقاط ضعف این فصل:
اول از همه وکنا که کلاً باهاش حال نکردم. درسته که شخصیت پردازیش با قسمت آخر به اوج خودش میرسه اما بازم به نظر من اون صلابت باید و شاید رو نداشت. صداگذاریش می تونست بهتر باشه. رابطه داستین و استیو توی فصول گذشته به شدت بار طنز سریال رو بالا برده بود. این فصل نه عمیق بود و نه فان. کلاً بار طنز داستین کم شده
خط داستانی مربوط به روسیه زیادی کش دار شد. به نظرم هر چند دو قسمت پایانی طولانین اما خب به هر حال عقیده من اینه که بیشتر از دو قسمت لیاقت جمع شدن کامل این گروه هست
جز مکس و داستین بقیه بازیگرای نوجوان نتونستن از عهده درست و حسابی نقش بر بیان. حتی خود بازیگر که ال اسمش الان یادم نیست. با وجود اینکه سابقشم زیاده اما جز یه سری بغض که سوراخ دماغشو دو برابر کنه چیزی از نظر من نداره.
در کل فصل خوبی بود و انتظاراتو برآورده کرده تا قسمت 7

Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
دو تا شخصیت واقعا رو مخ بودن یکی اون یارو مو بلنده هم لوس و بی نمک بود هم شر و ور زیاد میگفت هر زمان می دیدمش میزدم جلو ریختش رو نبینم. یکی دیگه اون دختره رابین هم زیاد حرف میزد سر درد گرفتم. نمیشد صحنه هاش رو جلو زد همشون جاهای مهم سریال بودن.
اریکا خواهر لوکاس هم از همون اول ازش خوشم نمی آمد. من نمی دونم چه اصراری هست حتما یک شخصیت بی نمک و حراف و اعصاب خورد کن میچپونن تو سریال هاشون یعنی عملا هیچکدوم از این شخصیت ها نبودن هم تایم سریال کاهش پیدا میکرد هم سوهان روح نمیشد هیچ بار کمدی و جذابیتی هم ندارن.
در کل این فصل تا اینجای کار خیلی خوب بود من فصل سوم رو ندیدم ولی تا دو قسمت آخر نیاد نمیشه به طور کلی قضاوت کرد.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,502
نام
سپهر
من فصل سوم رو ندیدم

Surprised Cat GIF

masoud101

کاربر سایت
Sep 26, 2014
534
نام
مسعود
دو تا شخصیت واقعا رو مخ بودن یکی اون یارو مو بلنده هم لوس و بی نمک بود هم شر و ور زیاد میگفت هر زمان می دیدمش میزدم جلو ریختش رو نبینم. یکی دیگه اون دختره رابین هم زیاد حرف میزد سر درد گرفتم. نمیشد صحنه هاش رو جلو زد همشون جاهای مهم سریال بودن.
اریکا خواهر لوکاس هم از همون اول ازش خوشم نمی آمد. من نمی دونم چه اصراری هست حتما یک شخصیت بی نمک و حراف و اعصاب خورد کن میچپونن تو سریال هاشون یعنی عملا هیچکدوم از این شخصیت ها نبودن هم تایم سریال کاهش پیدا میکرد هم سوهان روح نمیشد هیچ بار کمدی و جذابیتی هم ندارن.
در کل این فصل تا اینجای کار خیلی خوب بود من فصل سوم رو ندیدم ولی تا دو قسمت آخر نیاد نمیشه به طور کلی قضاوت کرد.
یعنی سر این 3 تا شخصیت حرف دل من رو زدی و به شدت باهات موافقم.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
سریال شخصیت های اضافی و روی مخ داره که گفته شده در دو قسمت آخر احتمالا یه تعدادشون کشته خواهند شد و مشخصه که دو قسمت آخر قراره درگیری های زیادی رو ببینیم. هر چند برای تماشاگرانی که از سال 2016 داستان و بزرگ شدن بازیگران رو تماشا کردن، مرگ اون ها سخته اما خب شخصیت های جدید فصل چهارم هم تو مخی های خاص خودشون رو داشتن مخصوصا همین آرجیل که یکسره هم آهنگ Pass The Dutchie رو گوش میداد یا خواهر لوکاس که از فصل قبل هم روی مخ بود و اینجا هم بهتر نشد. در عوض موری این فصل عالی بود و به یک نرد به تمام معنا تبدیل شده بود.

من فقط منتظر اون صحنه ای هستم که یک غافلگیری باشه و هر سه گروه به هم برسن و خون و خون ریزی ببینیم :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر