سرورهای بازی ریسینگ درایو کلاب به زودی خاموش خواهند شد

MR Spidy

کاربر سایت
Apr 14, 2018
122
کمپانی سونی در بیانیه ای رسمی اعلام کرد سرورهای بازی ریسینگ Driveclub, Driveclub VR و Driveclub Bikes در دوازدهم فروردین ماه به طور کامل بسته خواهند شد و دارندگان این اثر دیگر نمیتوانند از ویژگی های انلاین بازی استفاده کنند.

همچنین واجب است بدانید در نهم شهریور ماه اثر مذکور به همراه تمامی بسته های الحاقی از فروشگاه PSN حذف خواهند شد و دیگر قابل خرید نیستند.

بازی ریسینگ درایوکلاب در سال 2014 منتشر شد و نتوانست در کسب نمرات موفق عمل کند. در پی عدم موفقیت بازی در سال 2016 کمپانی سونی استدیو سازنده بازی یعنی Evolution را به طور کامل تعطیل کرد.

Last edited by a moderator:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
تازه با اینهمه آپدیت شده 283؟
فورتزا خبر داری 700 تا ماشین داره؟
از کی تا حالا تعدا ماشین بیشتر برابری میکنه با بازی بهتر؟
اگر COD یا BF تو یک نسخه اسلحه بیشتری نسبت به اون یکی داشته باشه میشه بازی بهتر؟!

من در حال حاضر هیچکدوم از GT/Forza بازی نمیکنم اما GTS با اختلاف از فورزا تو زمینه فیزیک/مسابقات/جرایم رانندگی حین مسابقه و... جلوتر هست.
اگر فکر میکنید غیر اینه فقط کافیه ببینین نسخه بعدی فورزا چجوری تمام این موارد رو لحاظ میکنه که عقب نمونه.
از آمار 30-40 هزار نفری که روزانه از بخش اسپورت بازی استفاده میکنن تا فروش بالای 7 میلیونی بازی همه و همه گواه این هست که بازی کاملا موفق بوده.
=====================
بازی های ریسینگ همیشه نمراتشون توسط یک مشت منقد غیرتخصصی داده میشه، مخصوصا اگر تمام آنلاین باشه که دیگه بماند.

در ضمن GTSport تو Esport نیست درسته، ولی خودش با FIA بصورت رسمی سری مسابقات آنلاین یا لن داره که فقط کافیه یکی از ایونت ها رو ببینین (از لحاظ کیفیت برگذاری و پولی که خرج میشه) تا هرچی Esport هست فراموش کنید.

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
در ضمن GTSport تو Esport نیست درسته، ولی خودش با FIA بصورت رسمی سری مسابقات آنلاین یا لن داره که فقط کافیه یکی از ایونت ها رو ببینین (از لحاظ کیفیت برگذاری و پولی که خرج میشه) تا هرچی Esport هست فراموش کنید.
این باید به کسی بگید که تاپیک زد قشنگ یک ساله داره نبود gts تو Esport ترول میکنه حالا خوبه gt یه زمانی یه tv show هم داشت که اخرش یکی واقعا توش راننده شد

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,343
چیزی که توی زومجی خوندم این بود که لایسنس ها تو انلاین کار نمیکنه ولی توی افلاین کلا قابل بازیه
حالا نمیدونم از کار افتادن انلاین چقدر روی بازی تاثیر میذاره ؟!
چون اگه ی تخفیف خوب بخوره اگه بشه با ده دلار بازی + سیزن پس رو گرفت میخواستم بگیرمش :|~X(

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
بازی ای که تنظیمات درجه سختیشو میشه عوض کرد بازی ای که تو انلاینش همه میخوان بهت بزنن و با سرعت 200 تا بهت میزنن و تو میری قاطی باقالیها ولی اونی زده اصلا انگار نه انگار، 700 تا ماشین که هیچ اصلا یه میلیون ماشین هم داشته باشه بدرد نمیخوره
ماکان که ته ریس هارو در آورد نظرشو داد در مورد این بازی دو بازی دیگه حرفی نمیمونه اون آقا هم خوشحال باشه یه مو ازps4بیشتر کم شده

NightKing

کاربر سایت
May 22, 2016
338
تنها بازی در نسل کنونی که همه ی DLC ها رو خریدم. ساپورتی هم که از این بازی توسط اولوشن شد ندیدم واقعا توسط کمپانی دیگه ای!
جزو بهترین بازی های این نسل هم برام بود.

• Like
Reactions: SHAYAN1999

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
بازی ای که تنظیمات درجه سختیشو میشه عوض کرد بازی ای که تو انلاینش همه میخوان بهت بزنن و با سرعت 200 تا بهت میزنن و تو میری قاطی باقالیها ولی اونی زده اصلا انگار نه انگار، 700 تا ماشین که هیچ اصلا یه میلیون ماشین هم داشته باشه بدرد نمیخوره
ماکان که ته ریس هارو در آورد نظرشو داد در مورد این بازی دو بازی دیگه حرفی نمیمونه اون آقا هم خوشحال باشه یه مو ازps4بیشتر کم شده

ماکان ته دیگ غذای دیشبشون رو هم در نیاورده چه برسه به ته ریس‌ها :D تنظیم درجات سختی الان شده یک چیز بد؟ :D

اینکه آنلاینش چی میشه و چی نمیشه هم شما داری به ما میگی که تا یک ماه پیش اصلا نمیدونستی بازی چه آپشن‌هایی داره؟ ولمون کن برادر :D برو همون ته دیگت رو دربیار که این بحث‌ها نون و آب نمیشه برات :D

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
اول اینکه تعداد ماشین 700 نسبت به 283 یا یک عدد باز هم کمتر تو DriveClub خیلی ملاک نیست از نظر من! شاید نصف بیشتر این ماشین (ماشین های اسپورت هم نباشند) مثلا همین FH4 روی Car Pass که داشت هر سری (در کل 6 سری براش ماشین اومد هر سری 7 تا) شاید سر جمع 10 تاش ماشین هایی باشند که واقعا شما باهاشون بازی کنین، بقیه آخرش ماشین های به طور مثال کلاسیکی هستند که فقط شاید مدلش رو چک کرده باشین، ولی این قضیه تو پک های ماشین هایی که همین الان برای GTS میاد خیلی کمتر هست.

دوم اینکه واقعا آنلاین سری فروزا بیشترسبک بقا هست تا ریسینگ، (تجربه شخصی من از FH3 و FH4 و خوب پیگیری youtuber ها از FM7 و FM6) البته برای خودش خیلی هم فان هست و لذت هم داره، ولی خیلی قضیه pro racing و این حرفا نیست. ولی خوب GTS واقعا حالت competitive تری داره، (البته تو همون فرزا ها هم اگر زنده بتونی از گروه خارج بشی بین نفرات اول رقابت اکثرا تمیزی وجود داره)

سوم اینکه من الان از این حرفی که میزنم، منظورم نیست Forza community ضعیفی داره (شایدم تا حدود زیادی بی ربط باشه به بحث تاپیک حتی)، ولی خدایی تو همین فروم، تاپیک های مربوط به فرزا از FH3 و FM7 و FH4 (هم PC هم Xbox) شما نگاه کنی فقط اندازه یک DriveClub سر جمع توشون صحبت نشده (literally)، این در حالی هست که FM7 و به خصوص FH4 هنوز بازی هایی هستند که داره براشون محتوا میاد ولی همین دو بازی هم رسما تاپیک هاشون اینجا فعالیت خاصی ندارند الان، من خودم سعی میکنم تو بخش FH4 مربوط PC فعال باشم جز 2-3 نفر کلا کسی تحویل نمیگره اونجا (بازم میگم این بازی هنوز خیلی هم زنده هست). خیلی از Xbox فنای اینجا همین بازی های هارو که انقدر سنگشون رو به سینه میزنن والا شک دارم اونقدرا بازی کرده باشند. لا اقل هر دو بازی رو انجام داده باشید بعد بزنید تو سر یکیش بگین بد بوده، DriveClub واقعا بعد از ساپورتی که شد بازی تمیز و خوش ساختی هست، البته به هیچ وجه به FH killer بودن نزدیک نمیشه، ولی هرکسی باز کرده باشه میدونم از حداقل خوشحال نمیشه از این خبر. در کل کسی که با این مدل از بازی های racing حال کنه سر وقتش با هر کدوم اینا حال کرده، الان هم از شنیدن این خبر کاملا ناراحت شده.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
ماکان ته دیگ غذای دیشبشون رو هم در نیاورده چه برسه به ته ریس‌ها تنظیم درجات سختی الان شده یک چیز بد؟

اینکه آنلاینش چی میشه و چی نمیشه هم شما داری به ما میگی که تا یک ماه پیش اصلا نمیدونستی بازی چه آپشن‌هایی داره؟ ولمون کن برادر برو همون ته دیگت رو دربیار که این بحث‌ها نون و آب نمیشه برات
منظورم تنظيمات تو انلاين هست
ماكان با اواتار ناروتو منظورمه والا فك نكنم حداقل اينجا كسي اطلاعات و تجربه اش تو racing simulator از ماكان بيشتر باشه

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
درمورد فورزا كيلر اصلا كاربردش توي playstation اشتباهه بخاطر اينكه بهتر از فورزا توي ps هست و اون gt هست اصلا نيازي بكاربردن اين كلمه نيست از لحاظ شبيه سازي كه gt فورزارو ميبلعه اين مبحث جايي بكار ميره كه مثلا تو فلان سبك بازي خاصي انحصاري فلان كنسول نباشه مثلا به كيلزون لقب هيلو كيلر ميدادن كه خب مشخص بود فاصله زياده ولي وقتي gt رو داري فورزا كيلر بكار بردن غلطه

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
اول اینکه تعداد ماشین 700 نسبت به 283 یا یک عدد باز هم کمتر تو DriveClub خیلی ملاک نیست از نظر من! شاید نصف بیشتر این ماشین (ماشین های اسپورت هم نباشند) مثلا همین FH4 روی Car Pass که داشت هر سری (در کل 6 سری براش ماشین اومد هر سری 7 تا) شاید سر جمع 10 تاش ماشین هایی باشند که واقعا شما باهاشون بازی کنین، بقیه آخرش ماشین های به طور مثال کلاسیکی هستند که فقط شاید مدلش رو چک کرده باشین، ولی این قضیه تو پک های ماشین هایی که همین الان برای GTS میاد خیلی کمتر هست.

دوم اینکه واقعا آنلاین سری فروزا بیشترسبک بقا هست تا ریسینگ، (تجربه شخصی من از FH3 و FH4 و خوب پیگیری youtuber ها از FM7 و FM6) البته برای خودش خیلی هم فان هست و لذت هم داره، ولی خیلی قضیه pro racing و این حرفا نیست. ولی خوب GTS واقعا حالت competitive تری داره، (البته تو همون فرزا ها هم اگر زنده بتونی از گروه خارج بشی بین نفرات اول رقابت اکثرا تمیزی وجود داره)

سوم اینکه من الان از این حرفی که میزنم، منظورم نیست Forza community ضعیفی داره (شایدم تا حدود زیادی بی ربط باشه به بحث تاپیک حتی)، ولی خدایی تو همین فروم، تاپیک های مربوط به فرزا از FH3 و FM7 و FH4 (هم PC هم Xbox) شما نگاه کنی فقط اندازه یک DriveClub سر جمع توشون صحبت نشده (literally)، این در حالی هست که FM7 و به خصوص FH4 هنوز بازی هایی هستند که داره براشون محتوا میاد ولی همین دو بازی هم رسما تاپیک هاشون اینجا فعالیت خاصی ندارند الان، من خودم سعی میکنم تو بخش FH4 مربوط PC فعال باشم جز 2-3 نفر کلا کسی تحویل نمیگره اونجا (بازم میگم این بازی هنوز خیلی هم زنده هست). خیلی از Xbox فنای اینجا همین بازی های هارو که انقدر سنگشون رو به سینه میزنن والا شک دارم اونقدرا بازی کرده باشند. لا اقل هر دو بازی رو انجام داده باشید بعد بزنید تو سر یکیش بگین بد بوده، DriveClub واقعا بعد از ساپورتی که شد بازی تمیز و خوش ساختی هست، البته به هیچ وجه به FH killer بودن نزدیک نمیشه، ولی هرکسی باز کرده باشه میدونم از حداقل خوشحال نمیشه از این خبر. در کل کسی که با این مدل از بازی های racing حال کنه سر وقتش با هر کدوم اینا حال کرده، الان هم از شنیدن این خبر کاملا ناراحت شده.
البته این دیگه از بدی های بازی نیست ... خود بازیکنا بیشتر قصد زد و خورد تو آنلاینشو دارند ... والا منم ناراحت شدم چون قطعا یک تجربه فوق العاده ریسینگ بود برام درایو کلاب ( حداقل بهتر از GT)
درمورد فورزا كيلر اصلا كاربردش توي playstation اشتباهه بخاطر اينكه بهتر از فورزا توي ps هست و اون gt هست اصلا نيازي بكاربردن اين كلمه نيست از لحاظ شبيه سازي كه gt فورزارو ميبلعه اين مبحث جايي بكار ميره كه مثلا تو فلان سبك بازي خاصي انحصاري فلان كنسول نباشه مثلا به كيلزون لقب هيلو كيلر ميدادن كه خب مشخص بود فاصله زياده ولي وقتي gt رو داري فورزا كيلر بكار بردن غلطه
کسی نگفت فورزا یا جی تی همدیگرو هیت میکنند ، موضوع اینه که پلی فونی حتی به خودش زحمت نمیده یه دستی به بازیش بکشه ... خدا وکیلی وقتی GTs بازی می کنید فرقی هم با GT 6 حس می کنید؟ کسی قصد نداره ارزش همچین مجموعه ای رو پایین بیاره اما بازی چند شماره هست که همون بازی قبلی رو با بهبود های بصری و به قول دوستا فیزیک میدن دست گیمر جماعت ... اتفاقا یکی از ناراحتی های من بابت بلایی که سونی سر DC آورد بخاطر همینه که میتونست با تبدیل شدن به مجموعه ، پلی فونی رو به خودش بیاره ...

• Like
Reactions: ArefTheGreat

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

تهه شوتر بازهای فروم کیه که بیاد تعیین تکلیف کنه کدوم شوتر از همه بهتره و بعدش هم در فروم رو تعطیل کنیم ؟

همین بس داری به کامنتی استناد میکنی که امار هفت میلیون پلیر رو به فروش تبدیل کرده

پ ن: مورد داشتیم ته ریسینگ بازهای فروم سری ریبوت NFS هم بهتر از FH میدونند! اینکه GTS از FM بهتر بدونند که خیلی راحت تره

پ ن2: درباره کامنت دوستمون که میگه تاپیک های اکس باکس فعال نیستند، عزیز من یک گروه صد نفره تلگرام اکس باکس هستم که فعالیت مفید یک روز ش از یک هفته کل تاپیک های بخش پلی استیشن 4 اینجا بیشتر و بهتره! (از سوال و جواب گرفته تا بحث و گفتگو و بررسی و ...)
اینکه فروم کم مخاطب شده و بدتر از اون یک جناحه (مثل قضایای تیتر همین تاپیک از ابتدا) ربطی به استقبال و عدم استقبال اکس باکس گیمرها از این بازیها نداره

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,510
نام
محمد
از کی تا حالا تعدا ماشین بیشتر برابری میکنه با بازی بهتر؟
اگر COD یا BF تو یک نسخه اسلحه بیشتری نسبت به اون یکی داشته باشه میشه بازی بهتر؟!

من در حال حاضر هیچکدوم از GT/Forza بازی نمیکنم اما GTS با اختلاف از فورزا تو زمینه فیزیک/مسابقات/جرایم رانندگی حین مسابقه و... جلوتر هست.
اگر فکر میکنید غیر اینه فقط کافیه ببینین نسخه بعدی فورزا چجوری تمام این موارد رو لحاظ میکنه که عقب نمونه.
از آمار 30-40 هزار نفری که روزانه از بخش اسپورت بازی استفاده میکنن تا فروش بالای 7 میلیونی بازی همه و همه گواه این هست که بازی کاملا موفق بوده.
=====================
بازی های ریسینگ همیشه نمراتشون توسط یک مشت منقد غیرتخصصی داده میشه، مخصوصا اگر تمام آنلاین باشه که دیگه بماند.

شما می تونید نقد منتقدهای تخصصی رو هم در مورد سری Forza Motorsport ببینید. ضمن اینکه خودتون می دونید اگه به صرف شبیه ساز بودن بخوایم حساب کنیم که نه GT و نه FM، هیچ کدوم شبیه ساز کاملی نیستن، ولی به عنوان «بازی ریسینگ»، کاملا مشخصه که تو سال های اخیر سری FM به وضوح بهتر از GT کار کرده. اون 7 میلیون مربوط به GTS هم تعداد پلیرها هست نه تعداد فروش. این سری با وجود اینکه به شدت محبوب بوده و پرفروش ترین بازی سونی به حساب می اومد ولی نسخه به نسخه داره از تعداد طرفدارهاش کمتر میشه. البته این مشکل داره برای FM هم پیش میاد و به نظر خودم عرضه 2 ساله بازی دیگه ایده خوبی نیست و باید چند سال بهش فرصت بدن، امسال هم به احتمال خیلی زیاد نسخه جدیدی از بازی رو شاهد نخواهیم بود. البته از اون طرف سری FH که خب ربطی به این دو تا نداره داره طرفدارهاش بیشتر میشه :D

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,862
نام
Sajjad
منم یه رفیقی دارم که ته ریسینگ هارو در اورده و میگه فورتزا بهتره لول
محتوا دوتا بازی ریسینگ رو از روی تعداد ماشین ها، پیست ها و مسابقات باید سنجید دیگه، مثل مقایسه تعداد اسلحه بازی های شوتر میمونه؟ لول:D
بازی ای که تمرکزش روی مسابقات آنلاین هست باید هم قوانین مسابقات رو داشته باشه

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
البته این دیگه از بدی های بازی نیست ... خود بازیکنا بیشتر قصد زد و خورد تو آنلاینشو دارند ... والا منم ناراحت شدم چون قطعا یک تجربه فوق العاده ریسینگ بود برام درایو کلاب ( حداقل بهتر از GT)

کسی نگفت فورزا یا جی تی همدیگرو هیت میکنند ، موضوع اینه که پلی فونی حتی به خودش زحمت نمیده یه دستی به بازیش بکشه ... خدا وکیلی وقتی GTs بازی می کنید فرقی هم با GT 6 حس می کنید؟ کسی قصد نداره ارزش همچین مجموعه ای رو پایین بیاره اما بازی چند شماره هست که همون بازی قبلی رو با بهبود های بصری و به قول دوستا فیزیک میدن دست گیمر جماعت ... اتفاقا یکی از ناراحتی های من بابت بلایی که سونی سر DC آورد بخاطر همینه که میتونست با تبدیل شدن به مجموعه ، پلی فونی رو به خودش بیاره ...
حالا نمیدونم gt نسل بعد گیم پلیش فرقی داره یا نه ولی تا اونجایی که مشخصه یامائوچی داره از خر شیطون میاد پایین تازگیا تایید کرده که gt نسل بعد سینگل بهتری داره نسبت به gts حتی گفته gts محتوای افلاین بیشتری هم میگیره گفته بخاطر تجربه کسب کردن پلیرها ولی مشخصه که فهمیده gt تمام انلاین جواب نبوده:D تا الان یسری فوتیج هم امده از بازیش گیم پلی نداره ولی گرافیکی که مثل همیشه عالی بود
بازی ای که تمرکزش روی مسابقات آنلاین هست باید هم قوانین مسابقات رو داشته باشه
مشخصه اصلا از وضع gts خبر نداری و حتی نمیدونی که محتویات افلاینم داره:))

• Like
Reactions: Tolkien

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
حالا نمیدونم gt نسل بعد گیم پلیش فرقی داره یا نه ولی تا اونجایی که مشخصه یامائوچی داره از خر شیطون میاد پایین تازگیا تایید کرده که gt نسل بعد سینگل بهتری داره نسبت به gts حتی گفته gts محتوای افلاین بیشتری هم میگیره گفته بخاطر تجربه کسب کردن پلیرها ولی مشخصه که فهمیده gt تمام انلاین جواب نبوده:D تا الان یسری فوتیج هم امده از بازیش گیم پلی نداره ولی گرافیکی که مثل همیشه عالی بود

مشخصه اصلا از وضع gts خبر نداری و حتی نمیدونی که محتویات افلاینم داره:))
مگه اینکه بازی رو از اول بکوبن بسازن

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر