سرورهای بازی ریسینگ درایو کلاب به زودی خاموش خواهند شد

MR Spidy

کاربر سایت
Apr 14, 2018
122
کمپانی سونی در بیانیه ای رسمی اعلام کرد سرورهای بازی ریسینگ Driveclub, Driveclub VR و Driveclub Bikes در دوازدهم فروردین ماه به طور کامل بسته خواهند شد و دارندگان این اثر دیگر نمیتوانند از ویژگی های انلاین بازی استفاده کنند.

همچنین واجب است بدانید در نهم شهریور ماه اثر مذکور به همراه تمامی بسته های الحاقی از فروشگاه PSN حذف خواهند شد و دیگر قابل خرید نیستند.

بازی ریسینگ درایوکلاب در سال 2014 منتشر شد و نتوانست در کسب نمرات موفق عمل کند. در پی عدم موفقیت بازی در سال 2016 کمپانی سونی استدیو سازنده بازی یعنی Evolution را به طور کامل تعطیل کرد.

Last edited by a moderator:

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
مگه اینکه بازی رو از اول بکوبن بسازن
والا اینکه واقعا میکوبن از اول میسازن مشخص نیست حتی درمورد gts درسته گیم پلی همونه ولی پولی فونی EA که نیست هر اشتباهیم که میکنه چندسال وقت میزاره چیزی نمیگن ولی مشخصه از دست رفتن بخشی از فن بیس براشون مهمه فوتیج که دیدیم حالا باید منتظر باشیم ببینیم تغییری میکنه یا نه من که راضیم ولی خوبه که یامائوچی فهمیده بازیکنا برای کسب تجربه اول باید سینگل برن بعد انلاین امیدوار کنندس

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
تهه شوتر بازهای فروم کیه که بیاد تعیین تکلیف کنه کدوم شوتر از همه بهتره و بعدش هم در فروم رو تعطیل کنیم ؟

همین بس داری به کامنتی استناد میکنی که امار هفت میلیون پلیر رو به فروش تبدیل کرده

پ ن: مورد داشتیم ته ریسینگ بازهای فروم سری ریبوت NFS هم بهتر از FH میدونند! اینکه GTS از FM بهتر بدونند که خیلی راحت تره

پ ن2: درباره کامنت دوستمون که میگه تاپیک های اکس باکس فعال نیستند، عزیز من یک گروه صد نفره تلگرام اکس باکس هستم که فعالیت مفید یک روز ش از یک هفته کل تاپیک های بخش پلی استیشن 4 اینجا بیشتر و بهتره! (از سوال و جواب گرفته تا بحث و گفتگو و بررسی و ...)
اینکه فروم کم مخاطب شده و بدتر از اون یک جناحه (مثل قضایای تیتر همین تاپیک از ابتدا) ربطی به استقبال و عدم استقبال اکس باکس گیمرها از این بازیها نداره
این که در فروم یک جناح خیلی بیشتر هستند دلیلش اینه که کلا این نسل اون جناح با اختلاف موفق تر بوده و رقیب چه از نظر فروش و چه بازی های انحصاری در حد مقایسه هم نبوده , خیلی عجیب نیست اکثره سایت ها همینطوره مخصوصا در ایران که میشه گفت بازیسنتر نسبت به بقیه سایت ها بهتره اوضاع و اکثر مدیران و ناظم ها و حتی اعضای تحریریه هم مایکرو فن هستند و تلگرام بازیسنتر هم خیلی بیشتر رو خبرهای اونور مانور میده
منم در یک گروه هزار نفره PS هستم که فعالیت یک روزش از فعالیت های یک ماه اینجا بیشتره ولی ربطی نداره که اینجا بیان کنم و چرا مثلا اینجا تاپیک فورتزا خبری نیست , خدا رو شکر اواخر نسل چند نفری از غار اومدن بیرون وضعیت بهتر شد دیگه دست خودتون هست فعالیت که یک جناحه نباشه
اینجا که اکثرا راجب DC نظر میدادن و میکوبوندن مثل شما ته ریسینگ هستند ؟! والا من خودم در چندین بخش DC رنک های تک رقمی و دو رقمی داشتم اینقدر ادعا ندارم که شماها راحت بازی نکرده بازیو به گورستان می برید !
یه بحثی هم هست که خیلی ها اشاره میکنن در فورتزا موتوراسپورت و منم موافقم که یه ریسینگ شبیه ساز نباید درجه سختی داشته باشه ولی در کل اگر کسی واقعا ریسینگ حرفه ای بلد باشه (منظورم شبیه ساز هست) و مثلا GTS و F7 رو بازی کنه خیلی بعیده که بگه گیم پلی GTS بهتر نیست , کاری به تعداد ماشین و محتوای آفلاین کمی که زمان لانچ در gts بود ندارم ولی از لحاظ حرفه ای بودن , شبیه ساز بودن , فیزیک و در کل گیم پلی در یه سطح و لول دیگه ای هست

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
این که در فروم یک جناح خیلی بیشتر هستند دلیلش اینه که کلا این نسل اون جناح با اختلاف موفق تر بوده و رقیب چه از نظر فروش و چه بازی های انحصاری در حد مقایسه هم نبوده , خیلی عجیب نیست اکثره سایت ها همینطوره مخصوصا در ایران که میشه گفت بازیسنتر نسبت به بقیه سایت ها بهتره اوضاع و اکثر مدیران و ناظم ها و حتی اعضای تحریریه هم مایکرو فن هستند و تلگرام بازیسنتر هم خیلی بیشتر رو خبرهای اونور مانور میده
منم در یک گروه هزار نفره PS هستم که فعالیت یک روزش از فعالیت های یک ماه اینجا بیشتره ولی ربطی نداره که اینجا بیان کنم و چرا مثلا اینجا تاپیک فورتزا خبری نیست , خدا رو شکر اواخر نسل چند نفری از غار اومدن بیرون وضعیت بهتر شد دیگه دست خودتون هست فعالیت که یک جناحه نباشه
اینجا که اکثرا راجب DC نظر میدادن و میکوبوندن مثل شما ته ریسینگ هستند ؟! والا من خودم در چندین بخش DC رنک های تک رقمی و دو رقمی داشتم اینقدر ادعا ندارم که شماها راحت بازی نکرده بازیو به گورستان می برید !
یه بحثی هم هست که خیلی ها اشاره میکنن در فورتزا موتوراسپورت و منم موافقم که یه ریسینگ شبیه ساز نباید درجه سختی داشته باشه ولی در کل اگر کسی واقعا ریسینگ حرفه ای بلد باشه (منظورم شبیه ساز هست) و مثلا GTS و F7 رو بازی کنه خیلی بعیده که بگه گیم پلی GTS بهتر نیست , کاری به تعداد ماشین و محتوای آفلاین کمی که زمان لانچ در gts بود ندارم ولی از لحاظ حرفه ای بودن , شبیه ساز بودن , فیزیک و در کل گیم پلی در یه سطح و لول دیگه ای هست

1. تو این تاپیک هیچ پستی از من نمیبینی که درایوکلاب رو به بازی بد بودند متهم کرده باشم (هرچند بازی بدی هست و بارها درباره اش بحث شده) ولی عنوانی که سرورهاش خاموش میشه، برای خرید دیگه دردسترس نخواهد بود، استدیو سازنده اش چندساله تعطیل شده و هیچ دنباله ای توسط استدیو ثالث براش ساخته نخواهد شد و هیچ تاثیری بر روی ریسینگ های پس از خودش نداشته. 100% به گورستان تاریخ پیوسته

2. یک پلتفرم اکثریت باشه با اینکه عقاید خودشون رو تحمیل کنند خیلی فرق میکنه مثل تاپیک پرسونا 5 که ده نفر دنبال تغییر تیتر خبر بودند در حالی که کاملا بازتاب دهنده واقعیت بود ولی چون برخلاف میلشون بود قضیه رو قبول نمیکردند

3. هرکی ریسینگ باز حرفه ای باشه میگه GTS در یک سطح دیگه است!!!! مورد اخر هم کاملا نظرشخصی شما هست بدون هیچ سند و ادله ای!!

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

Big boss_returns

کاربر سایت
Jan 29, 2019
965
نام
ژوبین
یک پلتفرم اکثریت باشه با اینکه عقاید خودشون رو تحمیل کنند خیلی فرق میکنه مثل تاپیک پرسونا 5 که ده نفر دنبال تغییر تیتر خبر بودند در حالی که کاملا بازتاب دهنده واقعیت بود ولی چون برخلاف میلشون بود قضیه رو قبول نمیکردند
واقعیت هست ولی مدل تیتر نوشتن نباید جوری باشه که انگار یه هیتر نوشته (که نوشته:))) راحت میشد نوشت شایعه پرسونا5 برای سوییچ لیک شد و تمام.......قشنگ مشخصه از قصد این نوشتی بعد انتظار داری کسی چیزی بهت نگه؟! جدی! دست انداختی خودت! تیترت بیخوده پرسونا اصلا انحصاری نیست که حالا در بیاد مهندس

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
1. تو این تاپیک هیچ پستی از من نمیبینی که درایوکلاب رو به بازی بد بودند متهم کرده باشم (هرچند بازی بدی هست و بارها درباره اش بحث شده) ولی عنوانی که سرورهاش خاموش میشه، برای خرید دیگه دردسترس نخواهد بود، استدیو سازنده اش چندساله تعطیل شده و هیچ دنباله ای توسط استدیو ثالث براش ساخته نخواهد شد و هیچ تاثیری بر روی ریسینگ های پس از خودش نداشته. 100% به گورستان تاریخ پیوسته

2. یک پلتفرم اکثریت باشه با اینکه عقاید خودشون رو تحمیل کنند خیلی فرق میکنه مثل تاپیک پرسونا 5 که ده نفر دنبال تغییر تیتر خبر بودند در حالی که کاملا بازتاب دهنده واقعیت بود ولی چون برخلاف میلشون بود قضیه رو قبول نمیکردند

3. هرکی ریسینگ باز حرفه ای باشه میگه GTS در یک سطح دیگه است!!!! مورد اخر هم کاملا نظرشخصی شما هست بدون هیچ سند و ادله ای!!
اول اینکه دلیل خاموش شدن سرورهای بازی و مشکلاتی که گفتی بخاطر لایسنس هست , DC زمان لانچ بازی بد و ناقصی بود و بدتر از اون سرورهاش مدت ها قطع بود و مشکل داشت ولی به مرور شد یه بازی عالی و اینو میشه گفت فکت هست مقاله ای از یوروگیمر هم راجبش گذاشتم . اینکه لانچ فاجعه بازی باعث نمرات بد و در ادامه تعطیلی استدیو و ... شد دلیلی بر این نمیشه که بگم بازی بعد از آپدیت ها و dlc ها بازم بد بود چون نبود حالا شما اگر میتونی بیا به من بگو چرا بعد از تکمیل شدنش بازم بازی بدی بود
نکته دوم راجب P5 و تاپیکش خیلی واضح بود که دنبال چی هستید از اون تیتر وقتی حتی نینتندو فن فروم هم براش مشخص بود که تیتر خبری که البته هنوز جزو شایعه هست مشکل داره , در صورتی که به قول خودتون که قبلا میگفتید مهم اینه که فلان بازی برا PS4 نمیاد اگر هم این اتفاق بیفته چیز خاصی عوض نمیشه و مهم اینه که برا one هیچوقت نمیاد حالا بعد 2 سال برا سوییچ بیاد هم تغییر خاصی برا کسی که فن مایکرو هست و one داره رخ نمیده
نکته سوم هم من راجب گیم پلی حرفه ای و بحث شبیه ساز بودن گفتم نه کلیت بازی ! اگر میتونید بیایید درست دفاع کنید

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,347
نام
مــاکــان
اون 7 میلیون مربوط به GTS هم تعداد پلیرها هست نه تعداد فروش.
آخرین آماری که من یادم میاد نزدیک به 5 میلیون بود که حداقل مال 8-9 ماه پیش بوده، بنابراین این 7 میلیون و بالاتر برام عجیب نیست حالا چه فروش باشه یا پلیر!
مهمتر اینه که 30~20 تا 40 هزار نفر پلیر دارن از بازی اونم بخش آنلاین واسپورت استفاده روزانه میکنن.

Capture.JPG

شما می تونید نقد منتقدهای تخصصی رو هم در مورد سری Forza Motorsport ببینید. ضمن اینکه خودتون می دونید اگه به صرف شبیه ساز بودن بخوایم حساب کنیم که نه GT و نه FM، هیچ کدوم شبیه ساز کاملی نیستن، ولی به عنوان «بازی ریسینگ»، کاملا مشخصه که تو سال های اخیر سری FM به وضوح بهتر از GT کار کرده.

منظورم از منتقد تخصصی کسی هست که سیم ریسر باشه نه کسی که مثلا کل بازیهای ریسینگ خیلی زیاد بازی کرده باشه.
از نگاه یک سیم ریسر یک عنوان ریسینگ خلاصه میشه تو خود مسابقه و شرایطی که بازی شبیه سازی میکنه.
حالا بازی میخواد کلا یک پیست/ماشین داشته باشه یا بیشتر.
ماشینها چجوری تو پیست رفتار میکنن،صداگذاریشون،رفتار ماشین حین ترمزگیری،شتاب و در مراحل بعد جزئیات نمای داخلی/خارجی ماشین ،AI،گرافیک کلی، تغییرات آب و هوا و...
غیر این مسابقه قوانین داشته باشه، Flag rules، جرایم زمانی حین برخورد، کات کردن پیست و... که در آخر نگیم فلان بازی سروراش Wreckfest هست و با موتوراستورم فرقی نداره.

حالا شما میخواید 500 تا 1000 یا 10.000 هزارتا ماشین آب ببند تو بازی که خوب مشخصه نمیتونی رو تک تک ماشینها وقت کافی بزاری و اون نتیجه دلخواه بدست نمیاد.
اما وقتی میرسه به رقابت اون بازی موفق محسوب میشه که نه همه اینها بلکه درصدهای بالائی از همه اینها رو لحاظ کرده باشه.
GT Sport با این نسخه داره سیم ریسر و رانندگان خوبی برای این رشته الکترونیکی تولید میکنه، اونم فقط با استفاده از جرایم رانندگی،مسابقات رسمی روزانه و رتبه بندی راننده ها.
شما چه بخوای چه نخوای به سمتی هدایت میشی بازی برات هدفگذاری کرده، اما شما میتونی 3 سال شبانه روز عناوین دیگه بازی کنی اما شکل رانندگیت با روز اول هیچ فرقی نکنه.(البته راننده حرفه ای تو فورتزا پلیرها هم هستن اما من دارم در مورد خود بازی صحبت میکنم که شما مجبور میشین که حرفه ای بشین وگرنه هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه).

خب منم باهات موافقم که هیچکدوم از این 2 بازی شبیه ساز کامل نیستن(اصلا همچین عنوانی تا حالا ساخته نشده) ولی کسی که بخواد از ریس بعنوان رقابت تنگاتنگ و هیجان انگیز لذت ببره و دسترسی به عناوین PC نداره یا اصلا خوشش نمیاد، در حال حاضر گزینه ای جز GT Sport نداره. (عناوین حرفه ای تر دیگه فاکتور میگیرم چون تو PC قابل دسترسن)

برآیند خزعبلاتی که گفتم اینه که وقتی منتقدی به FM 7 نمره بالاتری از GTS میده، اون منقد از نگاه گیمری خودش (بخش سینگل پلیر،تعداد بالای ماشین و...) نگاه کرده که هیچ ربطی به نگاه تخصصی این رشته نداره.

باز هم میگم برام مثل روز روشنه که نسخه بعدی Forza تمام این نکات رعایت میکنه، چون در حال حاضر تو بخشی از بازار که GT با این نسخه داره بوفور سیم ریسر هاردکور تولید میکنه یا جذب میکنه توانائی رقابت نداره.

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
الان جوری شده طرف که هیچ علاقه و میلی به ریسینگ شبیه ساز نداره و فوقش دوتا نیدفوراسپید بازی کرده تا میبینه حرف از انحصاری به میون میاد مثه سیم بکسُل رگ گردنش باد میکنه بُدو بدو میاد تو تاپیک به هرصورت هست طرفداری میکنه کاش gamer tagگذاشتن اجباری بود تا بعضیا الکی روهوا فکت ندن

درمورد کم تعداد بودن فن‌های وان تو بی سی یا کلا ایران دلیلش اینه که همون اول نسل بالمر و دم متریک با بلاک کردن بازی‌های دست دوم و DRM بیست و چهارساعت آنلاین خیلی از فن‌هارو پروند بعد که عقب نشینی کردن یه سری فن‌ها برگشتن ولی بازم درصد بین 30 به 70 تو ایران بود بعد اکانت هکی که مد شد فن‌های وان هم دیدن سرشون بی کلاه مونده بدو بدو وان هارو فروختن ps4خریدن درسته انحصاری های بیشتر و بهترps4هم شاید دخیل بوده ولی مهمترین دلیلش همین بود چطور نسل قبل با وجود انحصاری های تاپ ترps3ولی 360کنسول پرفروشتر بود؟ چون زودتر کپی خور شده بود و کپی خورشم بهتر بود
همین الان انکوندا وps5باهم بیان کافیه یکیشون هک بشه یا اکانت هکی براش بیاد یا بازی‌اش ارزونتر باشن98% ایرانیا اونو می‌خرن ومیشه قبله دیگه کاری ندارن اون یکی کنسول چه انحصاری های بهتر یا چه امکاناتی داره

Dr. Salvador

کاربر سایت
Mar 22, 2019
238
الان جوری شده طرف که هیچ علاقه و میلی به ریسینگ شبیه ساز نداره و فوقش دوتا نیدفوراسپید بازی کرده تا میبینه حرف از انحصاری به میون میاد مثه سیم بکسُل رگ گردنش باد میکنه بُدو بدو میاد تو تاپیک به هرصورت هست طرفداری میکنه کاش gamer tagگذاشتن اجباری بود تا بعضیا الکی روهوا فکت ندن

درمورد کم تعداد بودن فن‌های وان تو بی سی یا کلا ایران دلیلش اینه که همون اول نسل بالمر و دم متریک با بلاک کردن بازی‌های دست دوم و DRM بیست و چهارساعت آنلاین خیلی از فن‌هارو پروند بعد که عقب نشینی کردن یه سری فن‌ها برگشتن ولی بازم درصد بین 30 به 70 تو ایران بود بعد اکانت هکی که مد شد فن‌های وان هم دیدن سرشون بی کلاه مونده بدو بدو وان هارو فروختن ps4خریدن درسته انحصاری های بیشتر و بهترps4هم شاید دخیل بوده ولی مهمترین دلیلش همین بود چطور نسل قبل با وجود انحصاری های تاپ ترps3ولی 360کنسول پرفروشتر بود؟ چون زودتر کپی خور شده بود و کپی خورشم بهتر بود
همین الان انکوندا وps5باهم بیان کافیه یکیشون هک بشه یا اکانت هکی براش بیاد یا بازی‌اش ارزونتر باشن98% ایرانیا اونو می‌خرن ومیشه قبله دیگه کاری ندارن اون یکی کنسول چه انحصاری های بهتر یا چه امکاناتی داره
میتونم بپرسم کجا زندگی میکنی؟
چون اینجا ۱۰۰ هزار تومن
پول میگیرن و هارد ۲ ترا XBOX ONE رو کامل پر میکنن با هربازی که دلت بخواد !!

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
میتونم بپرسم کجا زندگی میکنی؟
چون اینجا ۱۰۰ هزار تومن
پول میگیرن و هارد ۲ ترا XBOX ONE رو کامل پر میکنن با هربازی که دلت بخواد !!
الان برا وان هم اومده ولي تا يكي دوسال وان نداشت بعد من شنيدم برا وان كنسول رو انلاين كني قفل ميشن ولي برا 4 صد درصد نيست وشانسيه

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
آخرین آماری که من یادم میاد نزدیک به 5 میلیون بود که حداقل مال 8-9 ماه پیش بوده، بنابراین این 7 میلیون و بالاتر برام عجیب نیست حالا چه فروش باشه یا پلیر!
مهمتر اینه که 30~20 تا 40 هزار نفر پلیر دارن از بازی اونم بخش آنلاین واسپورت استفاده روزانه میکنن.

View attachment 104210

منظورم از منتقد تخصصی کسی هست که سیم ریسر باشه نه کسی که مثلا کل بازیهای ریسینگ خیلی زیاد بازی کرده باشه.
از نگاه یک سیم ریسر یک عنوان ریسینگ خلاصه میشه تو خود مسابقه و شرایطی که بازی شبیه سازی میکنه.
ماشینها چجوری تو پیست رفتار میکنن،صداگذاریشون،رفتار ماشین حین ترمزگیری،شتاب و در مراحل بعد جزئیات نمای داخلی/خارجی ماشین ،AI،گرافیک کلی، تغییرات آب و هوا و...
غیر این مسابقه قوانین داشته باشه، Flag rules، جرایم زمانی حین برخورد، کات کردن پیست و... که در آخر نگیم فلان بازی سروراش Wreckfest هست و با موتوراستورم فرقی نداره.

حالا شما میخواید 500 تا 1000 یا 10.000 هزارتا ماشین آب ببند تو بازی که خوب مشخصه نمیتونی رو تک تک ماشینها وقت کافی بزاری و اون نتیجه دلخواه بدست نمیاد.
اما وقتی میرسه به رقابت اون بازی موفق محسوب میشه که نه همه اینها بلکه درصدهای بالائی از همه اینها رو لحاظ کرده باشه.
GT Sport با این نسخه داره سیم ریسر و رانندگان خوبی برای این رشته الکترونیکی تولید میکنه، اونم فقط با استفاده از جرایم رانندگی،مسابقات رسمی روزانه و رتبه بندی راننده ها.
شما چه بخوای چه نخوای به سمتی هدایت میشی بازی برات هدفگذاری کرده، اما شما میتونی 3 سال شبانه روز عناوین دیگه بازی کنی اما شکل رانندگیت با روز اول هیچ فرقی نکنه.(البته راننده حرفه ای تو فورزا پلیرها هم هستن اما من دارم در مورد خود بازی صحبت میکنم که شما مجبور میشین که حرفه ای بشین وگرنه هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه).

خب منم باهات موافقم که هیچکدوم از این 2 بازی شبیه ساز کامل نیستن(اصلا همچین عنوانی تا حالا ساخته نشده) ولی کسی که بخواد از ریس بعنوان رقابت تنگاتنگ و هیجان انگیز لذت ببره و دسترسی به عناوین PC نداره یا اصلا خوشش نمیاد، در حال حاضر گزینه ای جز GT Sport نداره. (عناوین حرفه ای تر دیگه فاکتور میگیرم چون تو PC قابل دسترسن)

برآیند خزعبلاتی که گفتم اینه که وقتی منتقدی به FM 7 نمره بالاتری از GTS میده، اون منقد از نگاه گیمری خودش (بخش سینگل پلیر،تعداد بالای ماشین و...) نگاه کرده که هیچ ربطی به نگاه تخصصی این رشته نداره.

باز هم میگم برام مثل روز روشنه که نسخه بعدی Forza تمام این نکات رعایت میکنه، چون در حال حاضر تو بخشی از بازار که GT با این نسخه داره بوفور سیم ریسر هاردکور تولید میکنه یا جذب میکنه توانائی رقابت نداره.
این در مورد تعداد پلیرهای GTS:
GT Sport Has More Than 7 Million Players According to Polyphony Digital's Latest Figures

در مورد نقد تخصصی منظورم جایی مثل Inside Sim Racing هست.

تمام مواردی که گفتید رو من از همون کامنت اولتون متوجه شدم :D مشکل اینه شما فکر می کنید چون FM به ظاهر مکانیزم گیم پلی ساده تری داره در نتیجه به اینا توجه نکرده. اول اینکه تیم Turn 10 تو ساخت سخت افزارهای ایکس باکس با تیم توسعه ارتباط نزدیک داره برای همین تو هر نسل به سرعت میتونه انجین خودش رو با سخت افزار جدید وقف بده و برای همین روند توسعه بازی به مشکل برنمیخوره. مورد دوم طراحی ماشین ها هست که تعداد زیادی از مدل های سه بعدی توسط تیم های خارجی تهیه میشن و از این نظر هم تیم سازنده وقت کافی برای بهینه سازی هر ماشین و توجه به جزییات گیم پلی مربوط به اون رو داره. در کل من کامنت اول هم گفتم از نظر بازی ریسینگ به شکل واضحی FM داره بهتر از GT کار میکنه، اگه بخوایم صرفا از نظر شبیه ساز بررسی کنیم موارد مختلفی وجود داره که من چون GTS رو بازی نکردم نمیتونم نظر خودم رو بگم، ولی تو نسخه های قبلی GT موارد زیادی وجود داشتن که بازی رو از شبیه ساز دور میکردن، مثل FM. سری GT و GTS ممکنه تو مواردی بهتری از FM کار کرده باشه و کسی منکر این نیست ولی جوری نیست که بگیم GTS یه شبیه ساز کامله و FM اصلا در سطحش نیست، خیر اینجوری نیست :D در کل تنها ایراد بزرگی که FM داره مربوط به قوانین مسابقات هست وگرنه تو سایر موارد از کوچک ترین جزییات گیم پلی بگیر تا AI و دمیج مکانیکی و ظاهری تا رفتار ماشین تو پیست و ... سری FM تو سطح خیلی خوبی هست و اگه کسی بخواد تو سطح حرفه ای اینو بازی کنه، شرایطش کاملا براش فراهم هست. ضمن اینکه بخش آنلاین این بازی در کل خیلی خوب نیست :D

آخرین ویرایش:

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379
دوست عزیز اول معیارهاتون رو از یک فیزیک و گیم پلی حرفه ای توضیح بدید، بعدش فکت صادر کنید، این که من میگم هر کی هر کدوم رو بازی کرده بگه GT حرفه ای تره که نشد حرف:| خوب اگر این طوریه منم میگم GT شبیه ساز نیست:))

alone ahmad

کاربر سایت
Feb 26, 2015
379

View attachment 104210

شما چه بخوای چه نخوای به سمتی هدایت میشی بازی برات هدفگذاری کرده، اما شما میتونی 3 سال شبانه روز عناوین دیگه بازی کنی اما شکل رانندگیت با روز اول هیچ فرقی نکنه.(البته راننده حرفه ای تو فورزا پلیرها هم هستن اما من دارم در مورد خود بازی صحبت میکنم که شما مجبور میشین که حرفه ای بشین وگرنه هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه).

شما تفاوت FMS و GTS رو تو این بندی که خودت گفتی "ماشینها چجوری تو پیست رفتار میکنن،صداگذاریشون،رفتار ماشین حین ترمزگیری،شتاب و در مراحل بعد جزئیات نمای داخلی/خارجی ماشین ،AI،گرافیک کلی، تغییرات آب و هوا و... " رو توضیح بده تا بعدش در مورد این که کدوم یکی شبیه ساز هست حرف بزنیم؟

در مورد این بند هم : "خب منم باهات موافقم که هیچکدوم از این 2 بازی شبیه ساز کامل نیستن(اصلا همچین عنوانی تا حالا ساخته نشده) ولی کسی که بخواد از ریس بعنوان رقابت تنگاتنگ و هیجان انگیز لذت ببره و دسترسی به عناوین PC نداره یا اصلا خوشش نمیاد، در حال حاضر گزینه ای جز GT Sport نداره. (عناوین حرفه ای تر دیگه فاکتور میگیرم چون تو PC قابل دسترسن)" هیچ کدوم از این بازی ها شبیه ساز نیستن الی بازی های شبیه سازی که فقط رو PC هست، فقط احیانا در مقایسه FMS و GT ، GT شبیه سازه تره من حرفتون رو کامل تر میکنم هیچ کدوم از این بازی ها چه رو PC چه PS چه XBOX شبیه ساز نیستند تا وقتی که با دسته بازی میشند:D خوب اگر قرار هست کسی که با دسته شبیه ساز بازی کنه چرا باید سر این که کدوم شبیه ساز تر فرق بزاره و خودشون اذیت کنن؟ :D

• Like
Reactions: ArefTheGreat

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
بازی های ریسینگ همیشه نمراتشون توسط یک مشت منقد غیرتخصصی داده میشه، مخصوصا اگر تمام آنلاین باشه که دیگه بماند.
می تونم بپرسم منبع یا مدرک این حرف از کجا اومده؟
با یک نگاه به لیست منتقد های عناوین ریسینگ و بررسی منتقد ها کاملا مشخص هست که اکثر اون ها تو این زمینه تخصص دارند.
این که سری GT نمرات خوبی نمیگیره هم کاملا دلایلش مشخص هست و از هر کدوم از پلیر هایی که واقعا این سریو بازی می کنند بپرسید با نمرات بازی موافق هستند. عنوان GTS هم تو خیلی از بخش ها فوق‌العاده بود، اما تو بسیاری از بخش ها شبیه به برادران نسل ششمی خودش بود و همین هم باعث شد که نتونه به دوران اوج خودش بازگرده. سری موتور اسپورت هم همین طور. این بازی هم مشکلات فراوانی تو بخش آنلاین داره و من خودم واقعا GTS برای چند نفره بازی کردن ترجیح میدم به فورتزا.
اما در نهایت تو نسلی که گذشت قطعا فورتزا بهترین ریسینگ بود به صورت کلی و با در نظر گرفتن تمام بخش های بازی و مقایسه با بقیه ریسینگ ها میشه این نتیجرو گرفت‌. (به نظر خودم شماره ۵ بهترین بود).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر