راهنمایی در خرید محصولات اپل iPhone - iPod - iPad - MAC - MacBook

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
عزیز جون این حرف ها چی میگی این هم یوبی سافت شد نه بابا 4.2 هم به زودی میاد .

جیلبریک که بالاخره میشه اما کی و چجوریش مهمه.

سلام
یه سوال داشتم و اونم اینه که آیا آی پاد تاچ اکولایزر تو قسمت پلیرش داره؟
آیفون چطور؟
از کجا میشه بهش دسترسی پیدا کرد؟

سلام.
همونطور که دوستمون گفت توی این قسمت میتونید اکولایزرهای از پیش آماده شده رو پیدا کنید :
Settings.png

equalizer.png

IMG_0135.png

IMG_0136.png

IMG_0137.png

IMG_0138.png

اما در رابطه با اکولایزر حرفه ای تا آخرین فرم ویره قدیمی که با آیپاد تاچ امتحان کرده بودم چیزی ندیدم اما مطمئنا نرم افزارهایی هست همانند این عکس که این کار رو انجام بده :

ipod.jpg

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
خیلی ممنون.
پس در حالت معمولی حالت Custom نداره که بشه خودت هر جور خواستی تنظیم کنی.
جالبه!!
پلیری با این همه امکانات چیز به این سادگی نداره! :-/:-/

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
خیلی ممنون.
پس در حالت معمولی حالت Custom نداره که بشه خودت هر جور خواستی تنظیم کنی.
جالبه!!
پلیری با این همه امکانات چیز به این سادگی نداره! :-/:-/

آخرین نسل رو تجربه نکردم که صد در صد مطمئن باشم ، اما دوست من ، من تا به حال روی آیفون نیاز به یه همچین چیزی نداشتم ، یعنی بهت بگم انقدر کیفیت صدا روی آیفون فوق العاده هست که اصلا به این چیزها فکر نمیکنی.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
Horror گرامي من ديگه مجبور شدم گوشي رو بصورت ناقص جيل كنم !
ناقص منظور براي هر بار بوت گوشي احتياج به redsnow هست ! كه كم پيش مياد احتياج باشه !
در هر صورت !
اگر تمايل داشتي ين كارو بكني بگو تا يك بحث برايس بچه ها ايجاد كنيد در مورد اين جيلبريك تا جيلبريك فاينال بياد ;)

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
Horror گرامي من ديگه مجبور شدم گوشي رو بصورت ناقص جيل كنم !
ناقص منظور براي هر بار بوت گوشي احتياج به redsnow هست ! كه كم پيش مياد احتياج باشه !
در هر صورت !
اگر تمايل داشتي ين كارو بكني بگو تا يك بحث برايس بچه ها ايجاد كنيد در مورد اين جيلبريك تا جيلبريك فاينال بياد ;)

آره میدونم چی هست ،‌ به این میگن JailBreak Tethered اما الان که دیگه هر لحظه باید منتظر نسخه کامل باشیم ارزشش رو نداره ، اگه باز تاخیر خورد من هم موافق این کار هستم.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
بله قطعا ميدونيد چيه، من منظورم رو بد بيان كردم :)
در هر صورت من كه امتحانش كردم راضيم
مشكلي نداره اصلا !
و اينطور كه گفتن وقتي جيلبريك نهايي هم بياد ميشه روي همين جيل كرد و احتياج به ريستور نداره !
اگرم اينطور نباشه زياد مهم نيست :d

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
بله قطعا ميدونيد چيه، من منظورم رو بد بيان كردم :)
در هر صورت من كه امتحانش كردم راضيم
مشكلي نداره اصلا !
و اينطور كه گفتن وقتي جيلبريك نهايي هم بياد ميشه روي همين جيل كرد و احتياج به ريستور نداره !
اگرم اينطور نباشه زياد مهم نيست :d

بله حرفهات رو ۱۰۰٪ تائید میکنم ، تازه اگه نشه هم به نسخه کامل آپدیت کرد مشکلی پیش نمیاد با ری استور.
فقط افرادی که آیفون ۴ لاک دارن و بیس باند رو به آیپد بردن نباید به هیچ عنوان ریسک کنن.

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
نه عزیز ، میشه کتاب هم بهش از طریق آیتونز وارد کرد.

اها ديدم اونارو، من فكر ميكردم رو گوشي كه نصب ميشن خودشون يه جا ميگيرن !
پس ميره تو اي بوك خود به خود اونا #:-s

يك سوال ديگه، شما سورس خوب سراغ داري براي يه سري برنامه؟
Overboard
quick reply for sms
sbs rotator
bossprefs

و ...
يه سري سورس هي قبلي رو امتحان كردم ي اپديت اينارو نداشتن يا كلا خراب شده از رو سرور !
با تشكر

h6z.86.1s1

کاربر سایت
Nov 8, 2010
61
سلام,
من میخواستم یه لپ تاپ قوی بخرم تا دیگه یه 3,4 سالی نیاز به ارتقای کامپیوتر نداشته باشم و کار های سنگین رو هم بشه با همین لپ تاپ انجام داد,به فکرم افتاد که شاید این لپ تاپ های اپل رو بگیرم..برای همین میخواستم یه سری اطلاعات بدست بیارم:
1:این لپ تاپ های اپل عمرشون به 3,4 سال راحت قد میده؟
2:این لپ تاپ ها چه محدودیتی تو ایران دارن؟ و میخوام بدونم دقیقا تو چه مواردی از این لپ تاپ تو تحریم ها استفاده میشه و چه مشکلاتی در مقابل با ویندوز داره؟؟با اینترنت هیچ مشکلی نداره که؟؟؟ (در ضمن با اورجینال خریدن برنامه ها مشکل ندارم)
3:میشه برنامه هاش رو از همین فروشگاه اینترنتی اپل خرید؟؟اگه میشه همون روال کار آیپاد تاچ و آیفون رو داره دیگه؟؟
4:چه برتری هایی برای یه کاربر معمولی نسبت به ویندوز داره؟؟؟ (نمیخوام باهاش سفینه هوا کنم)
5:مثل این آیفون و آیپاد هی ورژن جدید براش میاد یا مثل ویندوز وقتی به نت وصل هست خودش رو آپدیت میکنه و مثل ویندوز شماره جدید میده که باید بخریم نصب کنیم؟؟؟ (مثل ویستا بعد 7)(هر چند سال یک بار) (یه توضیح کامل بدید):d
6:جیلبریک و از این قبیل کارها نداره که؟؟
7: از هرکی پرسیدم این لپ تاپ های اپل بهتر یا..؟؟ بهم گفتن اگه میخوای حتما از مکینتاش استفاده کنی بگیر...مگه با این مکینتاش چیکار میکنن؟؟؟:d

فقط اگه بعضی از مشکلاتش هم واسه شما بعد چند وقت دیگه جز مشکل نبوده رو هم لطفا بگید که بتونم اینارو درست مقایسه و انتخاب کنم.;)

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
اها ديدم اونارو، من فكر ميكردم رو گوشي كه نصب ميشن خودشون يه جا ميگيرن !
پس ميره تو اي بوك خود به خود اونا #:-s

يك سوال ديگه، شما سورس خوب سراغ داري براي يه سري برنامه؟
Overboard
quick reply for sms
sbs rotator
bossprefs

و ...
يه سري سورس هي قبلي رو امتحان كردم ي اپديت اينارو نداشتن يا كلا خراب شده از رو سرور !
با تشكر

والا من کلا گوشیم رو جیلبریک نمیکنم :d
یا اگه میکنم بیشتر واسه تست هست ، چون کل نرم افزارهای مورد نیازم کمتر از ۲۰۰ دلار خرج رو دستم میذارن برای همین زیاد اهل سورس نیستم مگر برای هک کردن دستگاه.
برای همین شرمنده.

سلام,
من میخواستم یه لپ تاپ قوی بخرم تا دیگه یه 3,4 سالی نیاز به ارتقای کامپیوتر نداشته باشم و کار های سنگین رو هم بشه با همین لپ تاپ انجام داد,به فکرم افتاد که شاید این لپ تاپ های اپل رو بگیرم..برای همین میخواستم یه سری اطلاعات بدست بیارم:
1:این لپ تاپ های اپل عمرشون به 3,4 سال راحت قد میده؟
2:این لپ تاپ ها چه محدودیتی تو ایران دارن؟ و میخوام بدونم دقیقا تو چه مواردی از این لپ تاپ تو تحریم ها استفاده میشه و چه مشکلاتی در مقابل با ویندوز داره؟؟با اینترنت هیچ مشکلی نداره که؟؟؟ (در ضمن با اورجینال خریدن برنامه ها مشکل ندارم)
3:میشه برنامه هاش رو از همین فروشگاه اینترنتی اپل خرید؟؟اگه میشه همون روال کار آیپاد تاچ و آیفون رو داره دیگه؟؟
4:چه برتری هایی برای یه کاربر معمولی نسبت به ویندوز داره؟؟؟ (نمیخوام باهاش سفینه هوا کنم)
5:مثل این آیفون و آیپاد هی ورژن جدید براش میاد یا مثل ویندوز وقتی به نت وصل هست خودش رو آپدیت میکنه و مثل ویندوز شماره جدید میده که باید بخریم نصب کنیم؟؟؟ (مثل ویستا بعد 7)(هر چند سال یک بار) (یه توضیح کامل بدید):d
6:جیلبریک و از این قبیل کارها نداره که؟؟
7: از هرکی پرسیدم این لپ تاپ های اپل بهتر یا..؟؟ بهم گفتن اگه میخوای حتما از مکینتاش استفاده کنی بگیر...مگه با این مکینتاش چیکار میکنن؟؟؟:d

فقط اگه بعضی از مشکلاتش هم واسه شما بعد چند وقت دیگه جز مشکل نبوده رو هم لطفا بگید که بتونم اینارو درست مقایسه و انتخاب کنم.;)

۱ـ عمر دستگاه اپل بستگی به کارکرد شما داره ، شاید اصلا برای بعضی کارهای خیلی سنگین از همین الان هم پاسخگو نباشد (مثلا برای بازی کردن با کیفیت فوق العاده یا رند گرفتن حرفه ای) شاید هم برای بعضی کارها عمرش به ۱۰ سال برسه.

۲ـ عجب سوالی !!! :| والا محدودیتی تو ایران نداری (جز همون بحث IP و از این حرفها که نباید حرفش رو بزنیم ;) ) ! فقط بحث همیشگی اینترنت کم سرعت هست که اون هم دیگه با داشتن یک ADSL یا وایمکس قابل تحمل میشه. اما منظورت رو از جمله "میخوام بدونم دقیقا تو چه مواردی از این لپ تاپ تو تحریم ها استفاده میشه" واقعا نفهمیدم !!! :-/.
در مقابل ویندوز هم مشکل نداره و ازش پشتیبانی میکنه و به سادگی میتونی از ویندوز با بوت کمپ استفاده کنی.
با اینترنت هم مشکلی نداره. :))

۳ـ بله میشه ، روالش هم تقریبا همونه.

۴ـ فکر میکنم در اینجا منظورت سیستم عامل اپل باشه ، اگه بخوام برتریهاش رو بگم که باید یه کتاب چند صد صفحه ای برات بنویسم :d اما در کل بدون ، بسیار پایدارتر از ویندوزه (جالبه بدونی تمام سیستم عاملهای مک رو روی هم آپیدیت میکنی این یعنی نیازی به فرمت نیست و همشون رو هم رو هم نصب میشن وجالبتر اینه که هیچ مشکل و کندی حتی پس از سالها استفاده احساس نمیکنی ، امنیت فوق العاده ، نبود ویروس برای این سیستم عامل ، گسترش روز به روز نرم افزارها ، سرعت باور نکردنی ، نرم افزارهای فوق العاده انحصاری اپل ، هماهنگی بی نظیر با دیوایسهای مختلف اپل ، پشتیبانی خوده سیستم عامل از فارسی خیلی بهتر از ویندوز هست ، این هم گواهش :

IMG_0119.JPG

۵ـ خوب این یکی دیگه رد خور نداره و داستان رو باید برات تعریف کنم =)) :

خوب اپل تو سیستم عامل خودش همه این چیزهایی رو که گفتی داره :d حالا یعنی چی

ببین آخرین ورژن موجود از سیستم عامل نسخه Apple MAC OS X 10.6.6 هست.

اگه بخوام برات از اول بگم باید بگم حدودا اپل سالیانه یک ورژن از سیستم عاملش رو به این صورت که در پائین قرار میدم ارائه میکنه و برای هر کدوم اسمی میگذاره :

Apple MAC OS X 10 Cheetah
Apple MAC OS X 10.1 Puma
Apple MAC OS X 10.2 Jaguar
Apple MAC OS X 10.3 Panther
Apple MAC OS X 10.4 Tiger
Apple MAC OS X 10.5 Leopard
Apple MAC OS X 10.6 Snow Leopard (نسخه حاضر)
Apple MAC OS X 10.7 Lion (به زودی)

خوب این نسخه ها که در بالا ذکر شد چند سالی هست که توسط اپل ارائه شدن که باید برای خریدشون پول پرداخت بشه.

اما هر چند وقت یکبار آپدیت هایی هم عرضه میشن مثل همین آخری که در بالا گفتم ۱۰.۶.۷ که به صورت رایگان به آن دسترسی دارید که هم میتونید از سایت اپل دانلود کنید هم میتونید از گذینه آپدیت خوده سیستم عامل استفاده کنید.

۶ـ فعلا همچین چیزی نیست اما با اومدن Mac App Store هر چیزی در آینده ممکنه چون Cydia هم می آید. :d

۷ـ برف پارو میکنن ، پیره زن خفه میکنن ، آب حوض میکشن :)) (شوخی)
والا این هم یه سیستم عامل هست دیگه ، مثل بقیه :d کاره خاصی نمیکنه ! فقط یه سری برتری داره که در بالا ذکر شد.

من هم تا حالا مشکل بزرگی باهاش نداشتم.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

به خاطر تاخیر در پاسگویی واقعا شرمنده ام ! دیگه درک کنید منم و امتحانات و ۲۴ واحد که باید پاس شه !!! :(

• Like
Reactions: omidpunisher

h6z.86.1s1

کاربر سایت
Nov 8, 2010
61
۱ـ عمر دستگاه اپل بستگی به کارکرد شما داره ، شاید اصلا برای بعضی کارهای خیلی سنگین از همین الان هم پاسخگو نباشد (مثلا برای بازی کردن با کیفیت فوق العاده یا رند گرفتن حرفه ای) شاید هم برای بعضی کارها عمرش به ۱۰ سال برسه.

۲ـ عجب سوالی !!! :| والا محدودیتی تو ایران نداری (جز همون بحث IP و از این حرفها که نباید حرفش رو بزنیم ;) ) ! فقط بحث همیشگی اینترنت کم سرعت هست که اون هم دیگه با داشتن یک ADSL یا وایمکس قابل تحمل میشه. اما منظورت رو از جمله "میخوام بدونم دقیقا تو چه مواردی از این لپ تاپ تو تحریم ها استفاده میشه" واقعا نفهمیدم !!! :-/.
در مقابل ویندوز هم مشکل نداره و ازش پشتیبانی میکنه و به سادگی میتونی از ویندوز با بوت کمپ استفاده کنی.
با اینترنت هم مشکلی نداره. :))

۳ـ بله میشه ، روالش هم تقریبا همونه.

۴ـ فکر میکنم در اینجا منظورت سیستم عامل اپل باشه ، اگه بخوام برتریهاش رو بگم که باید یه کتاب چند صد صفحه ای برات بنویسم :d اما در کل بدون ، بسیار پایدارتر از ویندوزه (جالبه بدونی تمام سیستم عاملهای مک رو روی هم آپیدیت میکنی این یعنی نیازی به فرمت نیست و همشون رو هم رو هم نصب میشن وجالبتر اینه که هیچ مشکل و کندی حتی پس از سالها استفاده احساس نمیکنی ، امنیت فوق العاده ، نبود ویروس برای این سیستم عامل ، گسترش روز به روز نرم افزارها ، سرعت باور نکردنی ، نرم افزارهای فوق العاده انحصاری اپل ، هماهنگی بی نظیر با دیوایسهای مختلف اپل ، پشتیبانی خوده سیستم عامل از فارسی خیلی بهتر از ویندوز هست.

۵ـ خوب این یکی دیگه رد خور نداره و داستان رو باید برات تعریف کنم =)) :

خوب اپل تو سیستم عامل خودش همه این چیزهایی رو که گفتی داره :d حالا یعنی چی

ببین آخرین ورژن موجود از سیستم عامل نسخه Apple MAC OS X 10.6.6 هست.

اگه بخوام برات از اول بگم باید بگم حدودا اپل سالیانه یک ورژن از سیستم عاملش رو به این صورت که در پائین قرار میدم ارائه میکنه و برای هر کدوم اسمی میگذاره :

Apple MAC OS X 10 Cheetah
Apple MAC OS X 10.1 Puma
Apple MAC OS X 10.2 Jaguar
Apple MAC OS X 10.3 Panther
Apple MAC OS X 10.4 Tiger
Apple MAC OS X 10.5 Leopard
Apple MAC OS X 10.6 Snow Leopard (نسخه حاضر)
Apple MAC OS X 10.7 Lion (به زودی)

خوب این نسخه ها که در بالا ذکر شد چند سالی هست که توسط اپل ارائه شدن که باید برای خریدشون پول پرداخت بشه.

اما هر چند وقت یکبار آپدیت هایی هم عرضه میشن مثل همین آخری که در بالا گفتم ۱۰.۶.۷ که به صورت رایگان به آن دسترسی دارید که هم میتونید از سایت اپل دانلود کنید هم میتونید از گذینه آپدیت خوده سیستم عامل استفاده کنید.

۶ـ فعلا همچین چیزی نیست اما با اومدن Mac App Store هر چیزی در آینده ممکنه چون Cydia هم می آید. :d

۷ـ برف پارو میکنن ، پیره زن خفه میکنن ، آب حوض میکشن :)) (شوخی)
والا این هم یه سیستم عامل هست دیگه ، مثل بقیه :d کاره خاصی نمیکنه ! فقط یه سری برتری داره که در بالا ذکر شد.

من هم تا حالا مشکل بزرگی باهاش نداشتم.
آقا دستت درد نکنه...
من در مورد این لپ تاپ های اپل اطلاعات خاصی نداشتم و از چند جا یه چیزایی خونده بودم و شنیده بودم که تو ایران گیر و گور داره و اینجور حرفا...واسه همین اگه سوال ها یکم مورد دار بود دیگه خودتون حلال کنید.;)

h6z.86.1s1

کاربر سایت
Nov 8, 2010
61
با سلام
دوستان اگه ممکنه با این مدل های مک بوک های اپل که تو بازار هست یه آشنایی بدن و بگین که هر کدوم برای چه کاری بدرد میخوره...(مثلا x1 برای کارای سنگین,x2 برای کارای روزانه...)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر