راهنمایی در خرید محصولات اپل iPhone - iPod - iPad - MAC - MacBook

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,237
نام
Mohammad
با سلام
دوستان اگه ممکنه با این مدل های مک بوک های اپل که تو بازار هست یه آشنایی بدن و بگین که هر کدوم برای چه کاری بدرد میخوره...(مثلا x1 برای کارای سنگین,x2 برای کارای روزانه...)

سلام.
خوب دوست عزیز کلا ۳ مدل مک بوک داریم که عبارتند از :

Apple MacBook : ارزانترین مدل هست و برای کارهای غیر حرفه ای و روزمره طراحی شده.

Apple MacBook Pro : گرانترین مدل هست که برای کارهای حرفه ای و سنگین طراحی شده.

Apple MacBook Air : مدل نازک و بسیار سبک و بسیار شیک که راحتی در حمل و نقل را میتونید با این مدل تجربه کنید ، حتی توی کیفتون بین کتب درسی هم جا میشه و در دو مدل ۱۱ و ۱۳ اینچی موجود. طبیعتا کمی ضعیف هست !

h6z.86.1s1

کاربر سایت
Nov 8, 2010
61
از مک بوک ایر خیلی خوشم اومد...عمر مفیدش حدودا چند سالی میکشه؟
این قدرتش چقدر اذیت میکنه؟؟یعنی تو چه کارایی کم میاره؟؟
ممنون

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
ممنون

عمر مفیدش 2 سال ممکنه باشه.شاید بیشتر شاید هم کمتر.
قدرتش هم دیگه مشخصه چیزی که از CPU و گرافیک زیاد کار بکشه با MacBook Air جوابگو نیس.

bruce

کاربر سایت
Nov 6, 2005
656
نام
مهران
آقا اگه از چین بخرم Ipod خوب نیست ؟ دوستم اونجا خرید 32 GB رو 299........منم چند وقت دیگه دارم میرم چین......خوب نیست بیارم ؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,237
نام
Mohammad
آقا اگه از چین بخرم Ipod خوب نیست ؟ دوستم اونجا خرید 32 GB رو 299........منم چند وقت دیگه دارم میرم چین......خوب نیست بیارم ؟

بهتره که از چین محصولات اپل رو تهیه نکنی ! آخه بعضی مدلها شنیدم در چین Wi-Fi ندارند.

ممنون

با تشکر از دوست خوبم ، ناظم انجمن جناب Console فقط به مطاب ایشون این رو اضافه کنم که کلا در مدل Air هزینه ای که صرف میکنید برای طراحی زیبا و سبکی محصول هست (به هر حال زمانی که قراره یک محصول باریکتر ، سبکتر و کوچکتر بشه مستلزم تکنولوژی بالاتر و طبیعتا هزینه بیشتر هست) و کمتر قدرت سخت افزاری خواهید داشت ، برای همین توصیه من اینه که اگه هدف از استفاده از محصولات اپل در کارهای روزمره و حتی کمی حرفه ای تر هست خیالت راحت عمره مفید بالایی داره ولی اگه دنبال کارهای سنگین هستی بهت پیشنهاد میدم که از مدل PRO استفاده کنی.

angel of grief

کاربر سایت
Sep 12, 2010
202
سلام
خواهش بگید فرق iPod4 با iPhone4 چیه؟؟؟ می دونم که اون که یه دستگاه پخش موسیقه اون یه موبایل ولی از نظر سیستم عامل پردازشگر چه فرقی دارند؟

آخرین ویرایش:

angel of grief

کاربر سایت
Sep 12, 2010
202
اصلا سوال قبلی رو فراموش کنید...
چون به جوابش رسیدم حالا یه سوال دیگه!
می گن دوربین ipod وی جی ای هست...این چطور VGA هست که با کیفیت HD فیلمبرداری می کنه؟؟ فکر کنم 7 مگاپیکسل باشه؟
خواهش می کنم یه عکس فیلمی که توسط IPod 4 گرفته شده رو اینجا بزارید...
سوال آخرم اینه آهنگ نرم افزار چطور در این دستگاه می ریزند...تا اونجایی که من می دونم همه ی دستگاه به usb وصل می شه کپی می شه:d:dالبته دنیای اپل نمی دونم چطوری آیا همه ی فرمت ها رو می شه ریخت؟؟
ممنون می شم یه نفر جواب بده@-)@-)@-)@-)

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,237
نام
Mohammad
می گن دوربین ipod وی جی ای هست...این چطور VGA هست که با کیفیت HD فیلمبرداری می کنه؟؟ فکر کنم 7 مگاپیکسل باشه؟
سوال آخرم اینه آهنگ نرم افزار چطور در این دستگاه می ریزند...تا اونجایی که من می دونم همه ی دستگاه به usb وصل می شه کپی می شه:d:dالبته دنیای اپل نمی دونم چطوری آیا همه ی فرمت ها رو می شه ریخت؟؟

همونطور که خودت گفتی دوربین آیپاد تاچ نسل چهارم با کیفیت HD فیلمبرداری میکنه ولی کیفیت عکاسیش اصلا مناسب نیست و در حد همون یک مگاپیکسل.
هر نوع انتقال به آیپاد (حالا چه موزیک باشه چه کیلیپ و یا چه نرم افزار) از طریق کابل مخصوص خوده دستگاه و نرم افزاره آیتونز انجام میشه.
فرمت هم در موسیقی MP3 رو ساپورت میکنه و در فایلهای ویدئویی MP4 رو ، اما با نرم افزارهایی که داره الان تقریبا همه فرمتها رو میخونه.

sadmanman

کاربر سایت
Jun 18, 2007
660
نام
Saeed

http://www.youtube.com/watch?v=G-f3juMfeBk
کیفیت فیلم برداریش عالیه خودم تست کردم
نخواسته الکی رزولوشن رو بالا ببره وگرنه عکسی رو که باهاش میگیرید تقریبا با اکثر گوشی های زیر 5 مگاپیکسل فرقی نداره
مشکل همه ی دوربین های موبایل, عکاسی و فیلم برداری تو نور کمه که آیپاد هم همین مشکل رو داره
دوربین موبایل هیچ وقت دوربین نمیشه!

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
دوستان من حدود 1 تا 1.500 پول دارم.کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید برای مک بوک؟
راستش فقط سرعت و کیفیت برام مهمه.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,237
نام
Mohammad
دوستان من حدود 1 تا 1.500 پول دارم.کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید برای مک بوک؟
راستش فقط سرعت و کیفیت برام مهمه.

دوست عزیز ، وقتی حرف از سرعت و کیفیت میاد شاید بهترین نسل موجود MacBook Pro باشه و مدل متناسب با بودجه شما MacBook Pro 13 با مشخصات زیر میباشد :

intel Core2Dou P8600 2.4 GHz
RAM 4GB DDR3
Nvidia GeForce 320M
250GB Hard

این مدل در حقیقت ۱۲۰۰ دلار قیمت داره و در ایران قیمتی در حدود ۱ میلیون و چهارصد هزار تومان (حالا بستگی به قمیت روز بازار کمی بالا پائین) خواهد داشت.

• Like
Reactions: LEERY

LEERY

کاربر سایت
Jan 16, 2008
2,833
نام
رامين
دوست عزیز ، وقتی حرف از سرعت و کیفیت میاد شاید بهترین نسل موجود MacBook Pro باشه و مدل متناسب با بودجه شما MacBook Pro 13 با مشخصات زیر میباشد :

intel Core2Dou P8600 2.4 GHz
RAM 4GB DDR3
Nvidia GeForce 320M
250GB Hard

این مدل در حقیقت ۱۲۰۰ دلار قیمت داره و در ایران قیمتی در حدود ۱ میلیون و چهارصد هزار تومان (حالا بستگی به قمیت روز بازار کمی بالا پائین) خواهد داشت.
من الان dell n5010 i5 دارم.به نظرتون میصرفه اینو بدم بره مک بوک بخرم؟
اون وقت این شماره 13 مدلشه یا سایز صفحشه؟!:d

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,237
نام
Mohammad
من الان dell n5010 i5 دارم.به نظرتون میصرفه اینو بدم بره مک بوک بخرم؟
اون وقت این شماره 13 مدلشه یا سایز صفحشه؟!:d

دوست عزیز مک بوکها به طور کل به سه قسمت ۱۳ ، ۱۵ و ۱۷ تقسیم میشن که همون اندازه صفحه نمایششون هست.

اما در رابطه با دستگاه DELL خودتون باید بگم که از نظر سخت افزاری قدرتمندتر از این مدل از مک بوک هست ، البته مک بوک هم مدلهای هیولا صفتی داره که فقط مشکلشون اینه که قیمتاشون از خودشون هیولا صفت ترند‌ !!! :|
برای همین دوست من اگه هدفتون و کاربرد مد نظرتون رو دقیقا بدونم بهتر میتونم راهنمایی کنم که مک بوک تهیه کنید یا نه.

mehdish

کاربر سایت
Mar 23, 2009
506
نام
مهدی
درود
با خوندن پستای قبل 1 سوال دارم
یعنی الان آیفون با فریمور 4.2.1 به بعد جیلبیرک نمیشه واسه ریختن اپهای پولی ومجانی :-/:-/:-/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر