راهنمایی برای خرید PS3

فایلی که دانلود میشه جایی ذخیره نمیشه ، شما آپدیت میکنی و خودش نصب میشه و تغییرات رو انجام میده .

. وقتی که بازی virtual fighter رو گذاشتم پرسید میخوای سیستم رو آپ دیت کنم من تایید کردم بعد یه چیزی کپی کرد و بعد که تموم شد شروع کرد به آپ دیت کردن.درضمن مگه نگفتید یکی از راهها اینه که فایل اصلی رو از اینترنت بگیری بعد بریزیم روی هارد ps3 و بعد آپ دیت کنیم - خوب اینجوری میره روی هارد دیگه؟

. وقتی که بازی virtual fighter رو گذاشتم پرسید میخوای سیستم رو آپ دیت کنم من تایید کردم بعد یه چیزی کپی کرد و بعد که تموم شد شروع کرد به آپ دیت کردن.درضمن مگه نگفتید یکی از راهها اینه که فایل اصلی رو از اینترنت بگیری بعد بریزیم روی هارد ps3 و بعد آپ دیت کنیم - خوب اینجوری میره روی هارد دیگه؟

اون که Virtua Fighter ریخته روی هاردت هیچ ربطی به این قضیه نداره .
کلا اکثر بازیها به خاطر اینکه سریعتر LOAD بشن قسمتی از دیتای خودشون رو میریزن روی هارد .
راجع به آپدیت از طریق PC شما فایل رو که دانلود کردی روی یه حافظه جانبی مثل USB یا Memory Card میریزی ، بعدش که مموری رو وارد PS3 کردی ، خودش از اونجا install میکنه .
پس شما فایلی روی هارد PS3 نمیریزی .

آیا شما سیستم لینوکس روی Ps3 خودت نصب کردی و اگه نکردی چرا؟
در مورد نیما رو نمیدونم ولی نصب لینوکس لزومی نداره و بدون لینوکس هم شما میتونی از همه قابلیت های PS3 استفاده کنی! دلیل برای گزاشتن لینوکس روی PS3 نیست مگه اینکه کسی خودش علاقه داشته باشه باsoftware و hardware کار کنه.

بعدش آیا این لینوکس مثل سیستم عامل windows Xp

هستش و آیا میشه روش نرم افزار نصب کرد یا نه
ساپورت هیچ سیستم عاملی در دنیا به قدر ویندوز نیست ولی نرم افزارهای مخصوص لینوکس هم هستند اما قبلش باید مطمین باشی PowerPC compatible باشند و بتونن توسط ساختار PS3 ران شن

(آیا باید کار کردن با سیستم

لینوکس رو بلد باشی یا اینکه نه و لازم نیست .
از هر چی بخوای استفاده کنی اول باید بلد باشی باهاش کار کنی. مثل اینکه بگی ایا فلان ماشین خوبه و میشه بدون دونستن رانندگی روندش یانه! اگه کسی کار با لینوکس بلد نیست برای چی روی PS3 بریزه؟

در ضمن آیا میشه با ps3 یک خط ADSl 128 فیلمی رو از اینترنت دانلود کرد و در

Ps3 ریخت و به وسیله تلویزیون نگاه کرد یا نه؟
فقط میشه تریلر های خود سونی رو دانلود کرد و مشاهده کرد. برای بقیه فیلم ها اول باید روی removable storage بریزی و اگه PS3 فرمت ویدیو رو ساپورت کنه روی PS3 مشاهده کنی

آخرین ویرایش:
آقا من یه سوای داشتم.اگه یکی Ps3ش را بخواد ارتقا بده میتونه یه راس بیاد و 1.7 را نصب کنه یا اول باید مثلآ 1.3 را نصب کنه؟؟؟

اپدیت ها کلی هستش به این معنی که شماره firmware دستگاه PS3 هر چی باشه فقط لازمه اخرین اپدیت رو بریزی و اون خودش شماره firmware به اخرین شماره بروز میکنه

فقط میشه تریلر های خود سونی رو دانلود کرد و مشاهده کرد. برای بقیه فیلم ها اول باید روی removable storage بریزی و اگه PS3 فرمت ویدیو رو ساپورت کنه روی PS3 مشاهده کنی

البته به وسیله Internet Browser میشه وارد اینترنت شد و هر فایل video که فرمتش رو PS3 ساپورت کنه دانلود کرد ، و روی هارد خودش در قسمت Video ذخیره میکنه ، و میشه دید .
در مورد فایل های صوتی و عکس هم به همین ترتیب .

البته به وسیله Internet Browser میشه وارد اینترنت شد و هر فایل video که فرمتش رو PS3 ساپورت کنه دانلود کرد ، و روی هارد خودش در قسمت Video ذخیره میکنه ، و میشه دید .
در مورد فایل های صوتی و عکس هم به همین ترتیب .
نیما جان من این کارو امتحان کردم ولی متاسفانه هیچ وقت کار نکرده. من سایت هایی رو امتحان کردم که فیلم هایی با فرمت MPEG4/MPEG4 AVC که PS3 ساپورت میکنه و هیچوفت نتونسته کار کنه. شاید به طور درست کارو انجام نمیدم
البته اگر شما میگی کار میکنه و درست هست من حرف شمارو قبول دارم. شما کدوم سایت رو امتحان کردی؟

نیما جان من این کارو امتحان کردم ولی متاسفانه هیچ وقت کار نکرده. من سایت هایی رو امتحان کردم که فیلم هایی با فرمت MPEG4/MPEG4 AVC که PS3 ساپورت میکنه و هیچوفت نتونسته کار کنه. شاید به طور درست کارو انجام نمیدم
البته اگر شما میگی کار میکنه و درست هست من حرف شمارو قبول دارم. شما کدوم سایت رو امتحان کردی؟

من از Gamespot ، Rapidshare و Persiangig تا حالا Video دانلود کردم و مشکلی هم نداشته .
Sound هم از bia2music دانلود کردم .
حالا شما سایتی که نتونستی دانلود کنی رو بگو که منم امتحان کنم .
راستی ورژن Firmware شما چنده ؟

من از Gamespot ، Rapidshare و Persiangig تا حالا Video دانلود کردم و مشکلی هم نداشته .
Sound هم از bia2music دانلود کردم .
حالا شما سایتی که نتونستی دانلود کنی رو بگو که منم امتحان کنم .
راستی ورژن Firmware شما چنده ؟
من از سایت های Apple و twit.tv و revision3.com رو امتحان کردم ولی فرجی نشد بعدش پیگیر نشدم.
در مورد سایت هایی هم که گفتی فرمت و کانتینری که برای فایل های ویدیو استفاده کردن چیه؟
ورژن هم اخرین شماره هست که از توی خود اپدیت کردم (فکر کنم 1.7 )
شمام یه امتحان بکن بیزحمت ببین فقط منم که این مشکلو دارم یا این سایتا مشکل دارن.
موفق باشی

PS: برای ریختی ویدیو روی removable storage جهت دیدن روی PS3 باید توی چه فلدری بریزی؟ ایا اسم گزاری فایل ها هم روش خاصی داره یا هر اسمی میشه گزاشت؟

خوب اینجوری که عالیه ،

بشه ویدیوهای مختلفی رو دانلود کرد و این همه فیلم و آهنگ و ....

بعدش آیا راه انتقالی برای این ریختن فیلمهایی که توسط ps3 دانلود شده و در

خود هارد میابشد ، به کامپیوتر وجود داره یا نه؟

من از سایت های Apple و twit.tv و revision3.com رو امتحان کردم ولی فرجی نشد بعدش پیگیر نشدم.
در مورد سایت هایی هم که گفتی فرمت و کانتینری که برای فایل های ویدیو استفاده کردن چیه؟
ورژن هم اخرین شماره هست که از توی خود اپدیت کردم (فکر کنم 1.7 )
شمام یه امتحان بکن بیزحمت ببین فقط منم که این مشکلو دارم یا این سایتا مشکل دارن.
موفق باشی

PS: برای ریختی ویدیو روی removable storage جهت دیدن روی PS3 باید توی چه فلدری بریزی؟ ایا اسم گزاری فایل ها هم روش خاصی داره یا هر اسمی میشه گزاشت؟

موضوع اینه که تمامیه این سایتهایی که شما گفتی فایل های Video اونها با فرمت MOV هست که مخصوص QuickTime Player هست و PS3 این نوع فایل ها رو ساپورت نمیکنه .
کلا PS3 فرمت های زیر رو ساپورت میکنه :

MPEG - MPEG2 - MPEG4 و همچنین VOB که فرمت فیلمهای DVD هست .
حتی AVI هم ساپورت نمیشه .

فایلها اسمشون فرقی نمیکنه ، ولی برای فولدر ها باید به شکل زیر عمل کنید :

برای اینکار باید در روت اصلی ( SD - USB - CF ) برای هر بخش یک فولدر جداگانه به ترتیب زیر بسازید :

برای عکس فولدری بنام Picture ، و عکسهایی که میخواید در PS3 ببینید ، درون این فولدر بریزید .

بزای فیلم فولدری بنام Video ، و فیلمهایی که میخواید با PS3 ببینید ، ............................ .

برای صدا و آهنگ فولدری بنام Music ، و .................................................. .

سپس مموری رو که وارد PS3 کنید ، در هر قسمت XMB فایلهای مربوطه نشون داده میشه .

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or