راهنمایی برای خرید موبایل

آخرین مسئله اینه که من گوشی قبلیم HTC بودش، Sensation XE. و باهاش خیلی راحت بودم... یه ذره از سوئیچ کردن روی Sony واهمه دارم...
منم قبلن xe داشتم و با بیتس واقعن خارق العاده بود.
من هم مثل شما رابط کاربری htc رو خیلی دوست دارم و میپسندم و باهاش راحتم.
البته سونی هم خوبه.
دوست خوبم جفت این گوشی ها کامل از پس هر برنامنه و بازی برمیان.
من بهت پیشنهاد میکنم بری بازار موبایل و با هر دو کار کنی ... هر کودومو بخری پشیمونت نمیکنن.
انتخاب های خوبی کردی خیالت راحت.
البته اگه htc رو گلد شو ببینی عاشقش میشی!

سلام . با دیدن گوشی یکی از دوستانم که HTC 8x بود و به 8.1 اپدیت کرد دوباره دلم هوای win phone کرده :d . تصمیم گرفتم واسه یه مدت از عشقم blackberry خداحافظی کنم :d
البته خودم حدود 2 سال پیش گوشی win8 داشتم تجربه متفاوت و جالبی بود ولی خدایی win8 فاجعه بود فقط رابط کاربری متفاوت و مدرنی داشت ولی کارایی در حد صفر . تو این 2 سال اتفاق های خوبی افتاده واسه win phone مخصوصا اومدن instagram. البته هنوز تو نسخه beta هشت ماه پیش گیر کرده ولی باهاش کار کردم مشکلی ندیدم خدا رو شکر. امروز یه سر به بازار زدم یه قیمتی پرسیدم و یه نیم نگاهی به گوشی ها انداختم.نکته جالت اینجاست اکثر فروشنده ها تا فهمیدن میخوام بالای یک تومن واسه گوشی هزینه کنم به هیچ عنوان گوشی ویندوزی رو پیشنهاد نمیدادن و میگفتن اصلا طالب نداره و فلان هست . بعدش از اونور قیمت های بسیار تخیلی داشتن . اخه چه طور گوشی که اصلا طالب نداره انقدر قیمتش از قیمت واقعیش بالا تر هست ؟؟؟ مثلا گوشی Lumia 735 قیمتش رو زده بود 1.50 تومن ولی xperia z بود 900 تومن :d . فقط یه نگاه به مشخصات و قیمت جهانی این 2 تا گوشی بندازید همه چی دستتون میاد .
درکل دوستان بالای یک تومن گوشی winphone چی پیشنهاد میدن ؟؟ فقط از این بدنه فلت های چیپ مثل همین lumia 735 نباشه .
535 بگیر عالیه

ممنون از جواب هاتون...
راستش اولین چیزی که برام خیلی مهمه، طراحی و زیبایی گوشیه! تو این زمینه فکر کنم Z3 جلوتر باشه... البته کاملاً سلیقه ایه.
Optionـه بعدی سخت افزارشه که واقعاً برام مهمه. من تقریباً همه جور استفاده ای از گوششی میکنم و کُندی گوشی حسابی میره رو اعصابم. مخصوصاً برای اجرای روون Game و Apps این قضیه برام مهمتر هم میشه یا اجرای همزمان چند کار...
آخرین مسئله اینه که من گوشی قبلیم HTC بودش، Sensation XE. و باهاش خیلی راحت بودم... یه ذره از سوئیچ کردن روی Sony واهمه دارم...

من HTC ندارم نمیدونم چه طوری هست و سری Z سونی کلا وقتی زیاد کار میکنی باهاش خیلی داغ میکنه و سرعت گوشی میاد پایین یکم مخصوصا تو مولتی تسکینگ بعضی اوقات داغی به حدی هستش که برنامه های مثل دوربین رو باز نمیکنه یا خودکار نور صفحه نمایش رو تا پایین حده ممکن کم میکنه.گفتم این رو بگم چون گفتی یاد با گوشیت کار میکنی و مولتی تسکینگ اهمیت زیادی برات داره

منم قبلن xe داشتم و با بیتس واقعن خارق العاده بود.
من هم مثل شما رابط کاربری htc رو خیلی دوست دارم و میپسندم و باهاش راحتم.
البته سونی هم خوبه.
دوست خوبم جفت این گوشی ها کامل از پس هر برنامنه و بازی برمیان.
من بهت پیشنهاد میکنم بری بازار موبایل و با هر دو کار کنی ... هر کودومو بخری پشیمونت نمیکنن.
انتخاب های خوبی کردی خیالت راحت.
البته اگه htc رو گلد شو ببینی عاشقش میشی!
دقیقاً. XE خیلی فوق العاده بود. ولی خُب راستش دیگه الان اینی که دستمه اوضاعش به شدت درامه :d فکر کنم اگه ببرمش موزه، به قیمت بالایی ازم بخرنش چون اونقدر ازش کار کشیدم که دیگه شبیه زیر خاکی شده! برای همین مطمئنم که One M8 هم خارق العاده ـست. ولی واقعیتش رو اگه بخوای بدونی، متاسفانه یکی از دوستان نزدیکم هم به تازگی M8 خریده و من (صرفاً به خاطر خودخواهی "چه آدم مزخرفی هستم من" ) یه جورایی مردد شدم که بخوام همون گوشی رو بخرم :d البته قابلیت Remote Play ـه Z3 بعلاوه دوربین پر قدرتش هم یه کمی قلقلکم میده... :p
در هر صورت از راهنماییت خیلی ممنونم. به نظرم همون کاری رو که گفتی رو حتماً باید انجام بدم و برم بازار موبایل و با هر دوش کار کنم... راستی بهترین گارانتی برای گوشی های Sony کدوم شرکته؟ (حالا نیست تو این مملکت گارانتی خیلی معنی داره :d)

- - -ویرایش - - -

من HTC ندارم نمیدونم چه طوری هست و سری Z سونی کلا وقتی زیاد کار میکنی باهاش خیلی داغ میکنه و سرعت گوشی میاد پایین یکم مخصوصا تو مولتی تسکینگ بعضی اوقات داغی به حدی هستش که برنامه های مثل دوربین رو باز نمیکنه یا خودکار نور صفحه نمایش رو تا پایین حده ممکن کم میکنه.گفتم این رو بگم چون گفتی یاد با گوشیت کار میکنی و مولتی تسکینگ اهمیت زیادی برات داره
SHIIIIIIIIIIIIIIIT... جدی میگی :| از این بابت مطمئنی شما؟ :( اگه اینجوری باشه که خیلی ضد حاله!!!
راستی، اسیرِ آواتارتم ;)

SHIIIIIIIIIIIIIIIT... جدی میگی :| از این بابت مطمئنی شما؟ :( اگه اینجوری باشه که خیلی ضد حاله!!!
راستی، اسیرِ آواتارتم ;)

حاجی گفتم این تجربه شخصی من هست وقتایی که کلش اف کلنز زیاد بازی میکنی (نیم ساعت بیشتر ) یا از این دست موارد داغ میکنه خودکار نوره صفحه رو تا اخرین حد کم میکنه یکم سرعتش تو مولتی تسکینگ میاد پایین .دوربین ش هم باید یک نکته حتما موقع خرید سری Z توجه داشته باشی دوربین سری Z کلا 21 مگاپیکسل دستی هستش و 8 مگا پیکسل اتوماتیک. و 8 مگا پیکسل واقعیش خیلی زیاد تفاوت داره با اون حالت دستی21 مگا پیکسل .

کلا همش از بدی هاش گفتم بذار از یک خوبیش هم بگم این گوشی واقعا از لحاظه جنس بدنه وحشتناک عالیه یعنی مرگ نداره بزنش زمین هوا اسمون واقعا مقاوم هستش هیچیش نمیشه (من خودم z خریدم دلیلش همین بود دستم خیلی ضرب داره :D) پشت بدنش هم از شیشه ضده خش هستش به شخصه تست کردم روی سنگ هم سرش دادم اصلا خش بر نداشته (ولی میگن بعده مدت زمان خیلی زیادی خش برمیداره برای من هنوز نیافتاده) اگر از قاب روکش اینجور چیزا متنفر هستی انتخاب عالی هست این گوشی چون واقعا ترسی از افتادنش اصلا نداری (به عنوان اچر هم میشه استفاده کرد ازش تو دعوا :D )

من فداتم داداش

بچه ها یه راهنمایی میکنید...؟ بین HTC One M8 و Sony Xperia Z3 به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟
اگه لطف کنید و راهنمایی کامل بکنید خیلی ممنون میشم.
دوست عزیز من با Z3 کار نکردم بهتون بگم چه طوریاست.
من هفته پیش M8 خریدم پست بالایی هم ی توضیحی ازش دادم.
اگه برای آهنگ گوش دادن و سرعت فوق العاده و (برای من یکی که خیلی مهم بود) ی گوشیه خوش ساخت شیک میخوایی M8 عالیه.
من بخشی از انتخابم رو Z3 به خاطر هندزفریش بود چون هندزفریش از این مدل های قدیمی خود سونی بود که تو بررسی ها تا عکسشو دیدم اصلا خوشم نیمد چون هندزفری نبود که در خور یه گوشی 2 تومنی باشه.
در اخر هم به نظرم شما برو نمایندگی ها هم با سونی کار کن و هم با M8 من که خودم به شخصه به خاطر خرید Galaxy Alpha رفته بودم ولی وقتی M8 رو دستم گرفتم گفتم گور بابای پول بزار بیشتر خرج میکنم واقعا ازششو داره. بازم سلیقه ایی من از رابط کاربری سونی هم خوشم نیمد(چون با Z2 کار کردم) ولی مال M8 به نظرم در عین سادگی خیلی خوش رنگ و شیکه.

آخرین ویرایش:
بچه ها یه راهنمایی میکنید...؟ بین HTC One M8 و Sony Xperia Z3 به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم؟

از نظر من، اگر دوربین زیاد برات مهم نیست one m8 بگیر .. گوشی سال هم شد
و اگر میتونی کمی بیشتر صبر کن قراره نسخه پرچمدار بعدی HTC معرفی بشه که بعد از مدتی باعث افت قیمت این گوشی میشه

دوستان نظرتون راجب LG G2 چیه ؟
برای بازی ، فیلم دیدن ، وبگردی و مولتی تسکینگ خوبه ؟
وضعیت UI ـش چطوره ؟ هنگ و لگ تو کارش نیست ؟
به اندروید 5 هم آپگرید میشه ؟

دوستان نظرتون راجب LG G2 چیه ؟
برای بازی ، فیلم دیدن ، وبگردی و مولتی تسکینگ خوبه ؟
وضعیت UI ـش چطوره ؟ هنگ و لگ تو کارش نیست ؟
به اندروید 5 هم آپگرید میشه ؟
گوشیه خوبی سرعت خوبی داره باطری خیلی خوبی داره تو مدیرت چنتا برنامه هم من باهاش مشکلی نداشتم هنگ و لگ هم توی 10 ماهی که دستم بود نداشت.
فقط دوربین جلو و پشتش کمی ماسیده عکس میگیره.

اگر از قاب روکش اینجور چیزا متنفر هستی انتخاب عالی هست این گوشی
یعنی حرف دل منو زدی رفیق... :d ببین از قاب متنفرما... :d همین گوشی که الان دستمه عالم و آدم گفتن براش قاب بگیرم و حیفه و از این حرفا :d ولی همینجوری دارم ازش استفاده میکنم.
نمیدونم واقعیتش... تا قبل از خوندن پُستِ شما و دوستان و راهنمایی هاتون تقریباً مطمئن بودم که میخوام Sony Z3 بخرم اما الان به شدت مردد شدم :|
یعنی یه Big Boss ـه و یه دنیا ;) با اینکه من بیشتر Snakeـی هستم :d

در اخر هم به نظرم شما برو نمایندگی ها هم با سونی کار کن و هم با M8 من که خودم به شخصه به خاطر خرید Galaxy Alpha رفته بودم ولی وقتی M8 رو دستم گرفتم گفتم گور بابای پول بزار بیشتر خرج میکنم واقعا ازششو داره. بازم سلیقه ایی من از رابط کاربری سونی هم خوشم نیمد(چون با Z2 کار کردم) ولی مال M8 به نظرم در عین سادگی خیلی خوش رنگ و شیکه.
دقیقاً یکی دیگه از بچه ها هم همین پیشنهاد رو داد بهم و به نظرم خیلی پیشنهاد خوبیه! عجیب سردرگم شدم :| لعنتی اوضاع کشور هم اونقدر دِرام هستش که آدم نمیتونه برای خرید یه گوشی با روش آزمون و خطا بره جلو... :| یه گوشی گرون که میخری باید دست کم 3 - 4 سال حسابی باهاش کار کنی (البته برای ما بدبخت بیچاره ها اینجوریه :d )

از نظر من، اگر دوربین زیاد برات مهم نیست one m8 بگیر .. گوشی سال هم شد
و اگر میتونی کمی بیشتر صبر کن قراره نسخه پرچمدار بعدی HTC معرفی بشه که بعد از مدتی باعث افت قیمت این گوشی میشه
شما چندمین نفری هستی که به من میگی M8 بخرم و احساس میکنم دیگه خیلی کار احمقانه ای باشه اگه به حرف همه گوش ندم... :d
دیگه خودمم موندم چه کار کنم :|

یعنی حرف دل منو زدی رفیق... :d ببین از قاب متنفرما... :d همین گوشی که الان دستمه عالم و آدم گفتن براش قاب بگیرم و حیفه و از این حرفا :d ولی همینجوری دارم ازش استفاده میکنم.
نمیدونم واقعیتش... تا قبل از خوندن پُستِ شما و دوستان و راهنمایی هاتون تقریباً مطمئن بودم که میخوام Sony Z3 بخرم اما الان به شدت مردد شدم :|
یعنی یه Big Boss ـه و یه دنیا ;) با اینکه من بیشتر Snakeـی هستم :d

دیگه داداش ایناهایی که گفتم خوبی ها و بدی های بود از این گوشی میتونستم بهت بگم تصمیم نهایی با خودت هستش

خدایش زجری که بیگ باس تو سری متال گیر کشیده خیلی خفن تر هستش نسبت به اسنیک :D

زیبایی : هم M8 و هم Z3 هر دو زیباییه خاص خودشونو دارن و این مورد کاملا سلیقه ایه, Z3 یه جور کلاس خاصی داره یه جوری بیش از حد رسمی به نظر میاد! ولی M8 یه جوری اشتیاق تو آدم به وجود میاره.
رابط کاربری : رابط کاربری سونی کلا جالب و چشم نواز و کاربردی نیست, ولی از طرف دیگه رابط کاربری HTC در این زمینه بهتره, مخصوصا از نظر زیبایی. (در این مورد نظر خودمو گفتم, ممکن یه نفر دیگه نظر متفاوتی داشته باشه)
کیفیت ساخت : هر دو عالی ان, شاید بشه گفت کمی M8 در این زمینه بهتره.
در کل اگه من بخوام بین این دو یکی رو انتخاب کنم, M8 رو بیشتر می پسندم. ارزون تر هم که هست. (یه چیزی هم بگم که به نظرم کلا گوشی های سونی (البته در حال حاضر) زنانه هستند)

زیبایی : هم M8 و هم Z3 هر دو زیباییه خاص خودشونو دارن و این مورد کاملا سلیقه ایه, Z3 یه جور کلاس خاصی داره یه جوری بیش از حد رسمی به نظر میاد! ولی M8 یه جوری اشتیاق تو آدم به وجود میاره.
رابط کاربری : رابط کاربری سونی کلا جالب و چشم نواز و کاربردی نیست, ولی از طرف دیگه رابط کاربری HTC در این زمینه بهتره, مخصوصا از نظر زیبایی. (در این مورد نظر خودمو گفتم, ممکن یه نفر دیگه نظر متفاوتی داشته باشه)
کیفیت ساخت : هر دو عالی ان, شاید بشه گفت کمی M8 در این زمینه بهتره.
در کل اگه من بخوام بین این دو یکی رو انتخاب کنم, M8 رو بیشتر می پسندم. ارزون تر هم که هست. (یه چیزی هم بگم که به نظرم کلا گوشی های سونی (البته در حال حاضر) زنانه هستند)
من به طور کلی نابود شدم :| همه میگن HTC ONE M8 :(( پس چرا من از Sony Xperia Z3 خوشم اومده :((
به هر حال خیلی ممنونم رفیق...

من به طور کلی نابود شدم :| همه میگن HTC ONE M8 :(( پس چرا من از Sony Xperia Z3 خوشم اومده :((
به هر حال خیلی ممنونم رفیق...
من خودم Xperia Z3 دارم. هیچ کم و کسری نداره. از همه نظر عالیه.
ولی از کیفیت عالیه M8 و طراحی شاهکارش هم نمیشه گذشت.

من خودم بین Z3 و M8 میخواستم یکیو انتخاب کنم، و به دو دلیل Z3 رو انتخاب کردم:
1. به خاطر رم بیشتر (3 گیگ) و فیلم برداریه 4K
2. طرفدار سونی هستم :دی

موضوع کاملا سلیقه ای هست. هر چیزی رو که دوست داری بخر. چون بعدن اگه نخریدیش تو دلت میمونه

نکته:
1. سبک ترین رابط کاربری مال سونی هست و پیچیده ترین رابط کاربری HTC
2. صفحه نمایش Z3 روشنترین صفحه نمایش تمام گوشیها هست که 713 نیت روشنایی داره ولی M8 کمتر از 500 نیت هست
3. M8 حاشیه خیلی داره جوری که با وجود اینکه صفحه اش 0.2 اینچ کوچیکتر از Z3 هست ولی یه مقدار بلندتر هست
4. Z3 باتری قویتری داره جوری که میتونی براحتی تا 3 روز تو استفاده معمولی روش حساب کنی
5. طراحی M8 واقعا فوق العاده هست و اسپرت تر از Z3 هست. به نظر من Z3 طراحیش مجلسی تر هست.
6. رو دوربین گوشیهای سونی قابلیت نصب برنامه هم وجود داره که HTC متاسافانه چنین قابلیتی نداره.
7. M8 به بلندگوهای Boom Sound مجهر هست و از اون طرف سونی تکنولوژی DSEE HX رو داره و به همین خاطر هر دوگوشی صداهای قدرتمند و واضحی دارن. جفتشون دو اسپیکر دارن
8. تو حالت فیلمبرداریه صحنه آهسته Z3 بصورت یه نرم افزار جداگونه به اسم Timeshift Video عمل میکنه که به همین خاطر میتونی هر جایی از فیلمی رو که ضبط کردی صحنه اهسته کنی و این مزیت بزرگی هست که گوشیهای دیگه ندارن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or