خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
ای بابا :( من برای گیم hdr مهمه برام.
مرسی داداش

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
ببین hdr لازمش داشتن
1.local diming هستش.نحوه عمکردش به اینصورته که نقاط روشن و نقاط تاریک رو کنترل میکنه.این خیلی مهمه.
2.حداکثر روشنایی حداقل 1000 نیت
3.رنگهای عمیق.
4.شیب رنگ.یعنی اینکه رنگها رو بدون موج وبه صورت یکنواخت نمایش بده

• Like
Reactions: Jack cooper

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
hdr
این مدل سامسونگ ضعیفه ؟

براي انلاين زدن محشره جاي تو بودم همين عصري ميخريدمش بخواي انلاين بزني همين ايده اله ولي براي افلاين زدن كه در تخصص اساتيد هست مدلهاي سوني هستن دوبرابر هزينه ميكني با lag بيشتر

R.I.P

Father
کاربر سایت
Jun 5, 2006
3,217
این تاپیک انگار کلا هرکی هرچی دوست داره جواب میده. خب یکی مثه من سوال داره چرا پاسخ مناسبی نمیدین؟ با صرف ی نام بردن من چطور اطمینان کنم کدوم رو بخرم؟ دوستان دیگری هم دیدم سوال کردن کسی پاسخ نداده. فروم گویا جای پاسخ های دلبخواهه. جای دیگه دنبال جوابم میگردم

شما ۱۰ صفحه اخیر رو بیبینی به جوابت میرسی.
موفق باشی‌دوست عزیز

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
برای peak روشنایی sdr قبول دارم چون هیچ کسی تو حالت sdr روشنایی رو تا حتی نصف هم نمیتومه بزاره نمونش خود من.اینقدر چشم اذیت میشه.ولی برای محتوایhdr مهمه چون شما تو یک صحنه چند نوع منبع نور دارید وروشنایی یک جا متمرکز نیست مثل sdr.

بحث منم همینه دیگه oled c7 تا 800 در حالت hdr پیکش می ره که عدد خیلی مناسبیه من hdr هم باهاش چنتا دیدم کاملا مناسبه مگر اینکه جای خیلی روشنی باشه یا فاصله زیاد باشه یا شخص علاقه ی زیادی داشته باشه به این حجم به هر حال جفت این tv ها عالی هستن بستگی به سلیقه ی طرف داره و اینکه چی براش مهم تره

متاسفانه lcd led های lg‌مفت‌نمیرزه‌به‌دلیل کنتراست پایین و استتفاده از rgbw پیکسل به جای rgb.
4k واقعی‌نیستن...

تخصصش oled هست اما برای کسی که دنبال ips با کیفیت هم می گرده گزینه ی خوبی هست قیمت هاشم در ایران مفت هست مخصوصا بدون گارانتی هاش که مونتاژیم دیگه نیست. اما بازم اگر پولش هست من ips sony پیشنهاد می کنم هم به خاطر تنظیمات خیلی بهترش هم حالت game mode ش که عملا هیچ چیزی از کیفیت تصویر نمی زنه تمامی چیزها غیر موشن یا نویز کنترل در دسترس هست اپ اسکیل دستی بین 1 تا 100 قابل تنظیمش هم با قابلیت اضافه کردن فیلیکر(حتی در حالت گیم) از جمله برتری هاش هست.

Last edited by a moderator:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
بحث منم همینه دیگه oled c7 تا 800 در حالت hdr پیکش می ره که عدد خیلی مناسبیه من hdr هم باهاش چنتا دیدم کاملا مناسبه مگر اینکه جای خیلی روشنی باشه یا فاصله زیاد باشه یا شخص علاقه ی زیادی داشته باشه به این حجم به هر حال جفت این tv ها عالی هستن بستگی به سلیقه ی طرف داره و اینکه چی براش مهم تره
مشکل اینجاست حداقل روشنایی تو حالت hdr باید 1000 باشه وحداکثر 4000 nit!!!!!

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
مشکل اینجاست حداقل روشنایی تو حالت hdr باید 1000 باشه وحداکثر 4000 nit!!!!!

حداقلی که در کار نیست کلا x930e با چنتا محدود که به 1000 رسیدن کسی نگفته اگر به 1000 نرسه hdr نداری یا خوب نیست این بحث به 1000 رسیدن یا نرسیدن 1 بحث بی سوادی یا تبلیغاتی هست شما قراره به صفحه نگاه کنی لذت ببری نه اینکه میزان تابشش برابر با نور خورشید بشه یا ازاردهندهش بکنه
local dimming هم خیلی در hdr تاثیر گذاره به جاش oled در زمینه به طرز وحشتناکی بهتره یعنی کاملا دقیق کار می کنه حتی رفلکس تصویر میزان نور محیط همه ی اینا در لذتش تاثیر داره کیفیت تصویر oled در هر حال در hdr هم کنتراست بهتری داره کیفیت تصویر بهتری می گیرید اما تاریک تر بازم می گم اینا سلیقه ای هست عین بحث صدایی که داشتیم هر چند بازم می گم denon سری جدید با onkyo صدای شفاف تر و با جزئیات تری دارن نقدهاشم همین رو می گن

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
حداقلی که در کار نیست کلا x930e با چنتا محدود که به 1000 رسیدن کسی نگفته اگر به 1000 نرسه hdr نداری یا خوب نیست این بحث به 1000 رسیدن یا نرسیدن 1 بحث بی سوادی یا تبلیغاتی هست شما قراره به صفحه نگاه کنی لذت ببری نه اینکه میزان تابشش برابر با نور خورشید بشه یا ازاردهندهش بکنه
local dimming هم خیلی در hdr تاثیر گذاره به جاش oled در زمینه به طرز وحشتناکی بهتره یعنی کاملا دقیق کار می کنه حتی رفلکس تصویر میزان نور محیط همه ی اینا در لذتش تاثیر داره کیفیت تصویر oled در هر حال در hdr هم کنتراست بهتری داره کیفیت تصویر بهتری می گیرید اما تاریک تر بازم می گم اینا سلیقه ای هست عین بحث صدایی که داشتیم هر چند بازم می گم denon سری جدید با onkyo صدای شفاف تر و با جزئیات تری دارن نقدهاشم همین رو می گن
دوست عزیز حرف من نیست که.
حداقل روشنایی باید 1000 نیت باشه.اونهایی هم که نزدیک 1000 nit هستن امتیازهای خوبی گرفتن مثل c7 یا 900e که حداکثر تا900 نیت هم میرسن.

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دوست عزیز حرف من نیست که.
حداقل روشنایی باید 1000 نیت باشه.اونهایی هم که نزدیک 1000 nit هستن امتیازهای خوبی گرفتن مثل c7 یا 900e که حداکثر تا900 نیت هم میرسن.

اگر سایت rtings می گید حرفی از حداقل نزده گفته میزان خوبش برای بعضی از درصدا ها 1000 هست بعضی ها 550 بالاشم زده زمانی اهمیت پیدا می کنه که در محیط خیلی روشن قرار دارید پس 1 استاندارد یا میزان حداقلی نیست 4000 که خیلیه نمی شه اصلا به صفحه نگاه کرد مگه برای مکان های خاص حالا جاش نیست اینجا 1 سری بحث ها بکنم اما اینجا اکثرا می خوان نهایت در 1 اتاق 20 متری بازی کنن که نهایت با 1 لامپ روشن می شه گذشته از اینا بازم همین c7 در رتبه ی 6 این سایت از این لحاظ قرار داره یعنی کلا x930 با q9 از سامی هستن که ازش بهترن که گفتم به جاش خیلی چیزای دیگه ندارن از نظر من حالا که قیمت oled کم شده توجیهی ندارن فقط به خاطر این مسئله اینقدر ادم هزینه کنه اما بازم بحث سلیقه هست ممکنه یکی این مسئله خیلی براش مهم باشه می ره می خره.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اگر سایت rtings می گید حرفی از حداقل نزده گفته میزان خوبش برای بعضی از درصدا ها 1000 هست بعضی ها 550 بالاشم زده زمانی اهمیت پیدا می کنه که در محیط خیلی روشن قرار دارید پس 1 استاندارد یا میزان حداقلی نیست 4000 که خیلیه نمی شه اصلا به صفحه نگاه کرد مگه برای مکان های خاص حالا جاش نیست اینجا 1 سری بحث ها بکنم اما اینجا اکثرا می خوان نهایت در 1 اتاق 20 متری بازی کنن که نهایت با 1 لامپ روشن می شه گذشته از اینا بازم همین c7 در رتبه ی 6 این سایت از این لحاظ قرار داره یعنی کلا x930 با q9 از سامی هستن که ازش بهترن که گفتم به جاش خیلی چیزای دیگه ندارن از نظر من حالا که قیمت oled کم شده توجیهی ندارن فقط به خاطر این مسئله اینقدر ادم هزینه کنه اما بازم بحث سلیقه هست ممکنه یکی این مسئله خیلی براش مهم باشه می ره می خره.
اتفاقا اشاره کرده درمورد c7
تو تست پنجره 2 درصد نمیتونه به 1000 نیت برسه

Attachments

• Screenshot_20180307-220357.png
    Screenshot_20180307-220357.png
    561 KB · مشاهده: 14

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
دقیقا با توجه به قیمت بالاتر LED های آخرین مدل سامسونگ و سونی بخصوص سامسونگ که اصلا بنظر من ارزش خرید نداره آدم بره سمت اولد خیلی منطقی تره هم تکنولوژی جدیدتریه و هم اینکه جز روشنایی اونم نسبت به بعضی از LED تو بقیه چیزا ازشون سرتره هرچند همین روشنایی زیاد X930E و Q9 هم بدون نقص نیست. بعد از اینکه تصویر تیویه Q9 سامسونگ رو دیدم فهمیدم قدرت اولد چقدر بیشتره واقعا معمولی بود کیفیتش چطوریی اینقدر گرونه!!؟حالا هر چقدر هم میخواد روشناییش بالا باشه چه فایده داره وقتی کیفیت راضی کننده نیست یا مشکیش مشکی نیست. بنظر من که الان روشنایی اولد ها کاملا کافی و راضی کنندست حالا بیشتر هم بشه چه بهتر.

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
دقیقا با توجه به قیمت بالاتر LED های آخرین مدل سامسونگ و سونی بخصوص سامسونگ که اصلا بنظر من ارزش خرید نداره آدم بره سمت اولد خیلی منطقی تره هم تکنولوژی جدیدتریه و هم اینکه جز روشنایی اونم نسبت به بعضی از LED تو بقیه چیزا ازشون سرتره هرچند همین روشنایی زیاد X930E و Q9 هم بدون نقص نیست. بعد از اینکه تصویر تیویه Q9 سامسونگ رو دیدم فهمیدم قدرت اولد چقدر بیشتره واقعا معمولی بود کیفیتش چطوریی اینقدر گرونه!!؟حالا هر چقدر هم میخواد روشناییش بالا باشه چه فایده داره وقتی کیفیت راضی کننده نیست یا مشکیش مشکی نیست. بنظر من که الان روشنایی اولد ها کاملا کافی و راضی کنندست حالا بیشتر هم بشه چه بهتر.
بنده هم عرض کردم oled ها اگر به 1000 نیت برسن
دیگه عالی میشن چون اینده از ان تکنولوژی hdr هستش
در مورد قیمت بالای سامسونگ هم به خاطر رنگهایی هست که تولید میکنه تو سری Q.ولی اون هم انچنان با رنگهایoled ها زیاد فرقی نداره.فقط خیلی جزعی بهتره!!!

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
بنده هم عرض کردم oled ها اگر به 1000 نیت برسن
دیگه عالی میشن چون اینده از ان تکنولوژی hdr هستش
در مورد قیمت بالای سامسونگ هم به خاطر رنگهایی هست که تولید میکنه تو سری Q.ولی اون هم انچنان با رنگهایoled ها زیاد فرقی نداره.فقط خیلی جزعی بهتره!!!
فکر کنم تو 2 3 سال آینده الجی یا سونی بتونن یه حرکتی بزنن تو این زمینه روشنایی اولدها.شاید هم همین امسال!باید صبر کرد دید چی میشه ولی حل میشه بلخره این موضوع هم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر