خرید مانیتور و TV های مناسب برای PS4

به نظر شما بهترین برند تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی کدام است ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    863

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46
دوستان این مستند 4k hdr planet earth 2 فوق العادست حتما دانلود کنید ببینید.قسمت 1 رو دانلود کردم با حجم 17 گیگ
محسن جان شما در تیوی 900e این مشکل image retention رو احساس نکردید؟ ظاهرا طبق بررسی های rtings این تیوی با اینکه پنل va داره ولی مقدار بسیار ناچیزی این مشکلو داره. کلا از این تیوی راضی هستید و مشکل خاصی رو حس نکردید.؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
محسن جان شما در تیوی 900e این مشکل image retention رو احساس نکردید؟ ظاهرا طبق بررسی های rtings این تیوی با اینکه پنل va داره ولی مقدار بسیار ناچیزی این مشکلو داره. کلا از این تیوی راضی هستید و مشکل خاصی رو حس نکردید.؟
نه من چیزی احساس نکردم.امتیاز بسیار بالایی گرفته تو این مورد وتقریبا این مورد احساس نمیشه
تلویزیون که فوق العادس. کنتراست عالی محدود کننده نور خودکار که تو hdr خوشو عالی نشون میده.رنگهای واقعی.تقریبا هیچ موجی تو رنگها نمیبینید پنل 10 بیتی.روشنایی بسیار خوب خوب برای hdr
اینپوت لگ خوب.موشن فلو عالی.
میتونی به x930e فکر کنی که روشنایی مقداری بیشتره و در کل hdr بهتری داره ولی قیمت حدود 3 تومن بیشتره از x900e

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46
نه من چیزی احساس نکردم.امتیاز بسیار بالایی گرفته تو این مورد وتقریبا این مورد احساس نمیشه
تلویزیون که فوق العادس. کنتراست عالی محدود کننده نور خودکار که تو hdr خوشو عالی نشون میده.رنگهای واقعی.تقریبا هیچ موجی تو رنگها نمیبینید پنل 10 بیتی.روشنایی بسیار خوب خوب برای hdr
اینپوت لگ خوب.موشن فلو عالی.
میتونی به x930e فکر کنی که روشنایی مقداری بیشتره و در کل hdr بهتری داره ولی قیمت حدود 3 تومن بیشتره از x900e
من که نور بیشتر واقعا به دردم نمیخوره همین الانم توی تیوی که دارم بکلایت رو از 10 رو 2 میزارم، بیشتر از اون چشمم اذیت میشه، ولی در 930 از اون پردازنده قویترش نمیشه چشم پوشی کرد، حالا نمیدونم این پردازنده بیشتر کاراییش برای همین تولید روشنایی بیشتره یا تاثیر زیادی روی بالا بردن کیفیت تصاویر و اپسکیل کردن داره. در 900 با توجه به قابلیت تاریکی موضعی در تصاویر تاریک و فیلمهای ترسناک دیگه اون نورهای بکلایت که تصاویر تاریک و خراب میکردن دیگه به چشم نمیان.؟ ینی تاریکی کامل رو ارائه میده.؟

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
من که نور بیشتر واقعا به دردم نمیخوره همین الانم توی تیوی که دارم بکلایت رو از 10 رو 2 میزارم، بیشتر از اون چشمم اذیت میشه، ولی در 930 از اون پردازنده قویترش نمیشه چشم پوشی کرد، حالا نمیدونم این پردازنده بیشتر کاراییش برای همین تولید روشنایی بیشتره یا تاثیر زیادی روی بالا بردن کیفیت تصاویر و اپسکیل کردن داره. در 900 با توجه به قابلیت تاریکی موضعی در تصاویر تاریک و فیلمهای ترسناک دیگه اون نورهای بکلایت که تصاویر تاریک و خراب میکردن دیگه به چشم نمیان.؟ ینی تاریکی کامل رو ارائه میده.؟
برای محتوای معمولی که اره زیاد روشنایی زیاد به درد نمیخوره البته برای کسی که تو اتاق روشن مقابل ونور خورشید تلویزیون نگاه میکنن مهمه برای تصاویر hdr وبرای محتوای hdr فوق العاده مهمه روشنایی بالا.من برای hdr میگم x930e ارجعیت داره نسبت به x900e
اون مورد تاریکی موضعی بازم به چشم میان ولی اصلا ازار دهنده نیستن.از x930d پارسال این مورد پیشرفت کرده تو x900e.اونم زمانی به چشم میان که مثلا پایان فیلم یک نوشته سفید روی پس زمینه سیاه باشه یک مقدار اطراف اون نوشته درخشان میشه ولی اصلا ازار دهنده نیست.

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46
اون کابل باید حتما به HDMI 2.0 وصل بشه وگرنه فایده اش چیه
تعداد ورودی های امپلی فایر حداقل 4 تا ست ینی شما با یدونه امپلی فایر و یدونه سونی میتونین 5 تا HDR داشته باشین بعنوان مثال با امپی که 4 تا ورودی HDR داره
ببخشید من درست متوجه نشدم، ینی من مثلا 4 تا دستگاه رو با hdmi 2 به امپلی وصل میکنم و از اونور به 2 تا پورت موجود در سونی وصل میکنم.؟ اینجوری مگه فقط 2 تا تصویر ندارم.؟ اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید چون من زیاد سر رشته ندارم در این ضمینه.

Mr67

کاربر سایت
Jan 24, 2018
6
سلام. دوستان من تا اردیبهشت سال جدید که میاد فرصت بازی کردن ندارم ولی قصدم اینه که یه pro بگیرم تو اردیبهشت. تلوزیونم f8000 سامسونگه که چند سال پیش 6 میلیون فکر کنم خریدم که بهترین تلوزیون 1080p بازار بود. سوالم ایناست :
1- به نظرتون الان که ال جی سامسونگ جشنواره دارن تلوزیون بخرم بزارم کنار تا اردیبهشت یا همون موقع اون ور سال بخرم؟ افزایش قیمت دلار رو تلوزیون ها رفته یا هنوز زیاد نشدن قیمتشون؟
2- من یه تجربه ایی از تلوزیون قبلیم دارم و اونم اینه که کیفیت تلوزیون بعد از یک ماه برای ادم عادی میشه یعنی هر چی هم همون اولش خفن باشه ولی بعد از مدتی دیگه ادم وقتی داره بازی میکنه به خاطر مثلا کیفیت رنگ تلوزیون ذوق زده نمیشه و بر میگرده به گرافیک خود بازی. شیش ماه یک بارم که هی تکنولوژی جدید میاد همشم تبلیغاته هی تلوزیون پارسالو که میگفتن رنگ هاش مادر بگریده میزارن کنار تلوزیون جدید میگن ببینید چقدر این قرمزش قرمز تره و این حرفا. الانم دوباره به سرم زده بود یه تلوزیون flagship بخرم ولی یه کم تحقیق کردم دیدم این hdr ظاهرا هنوز جا برا تکامل داره و بعضیا میگن خفنه بعضیا میگن ارزش پولی که بابتش میدین رو نداره و این حرفها، به اینا قضیه کهنه شدن سر یک سال تلوزیون و عادی شدن کیفیتشم اضافه کنید.
حالا با این اوصاف پیشنهاد میدید یه تلوزیون 4k با کیفیت خوب بخرم که hdr نداشته باشه یا hdr بی کیفیت بی استفاده داشته باشه و من فقط از 4k بودن و کیفیت تصویر و این چیزاش لذت ببرم یا بازم پول بدم 7-8 ملیون تلوزیون hdr بهتر بخرم؟ صرف نظر از پولش، دلم با تلوزیون خیلی گرون نیست چون سر سال hdr نمیدونم چی چی و چهار تا چیز دیگه میاد تلوزیون خفن الان میشه از مد افتاده. همین الان این f8000 منو که غول بود چند سال پیشو فک نکنم 2 تومنم کسی بخره.
چند تا مدل خوبم 49-55 اینچ معرفی کنید همین با گارانتی، من حوصله بانه و این چیزا رو ندارم. تشکر.
فقط من رو این کثیفی تصویر و حاله سفید و پارگی و خط و این چیزا رو تصویر خیلی حساسم. کافیه تصویر سیاه یا خاکستری بشه و گوشه تصویر حاله سفید باشه یا از این چیزا، قشنگ حالم گرفته میشه. کاش به جای تبلیغات بیخودی رو کیفیت رنگ ها که همش سر ماه عادی میشه ایت ایرادات تلوزیون های مدرن رو برطرف میکردن.
سلام
در مورد مدل تی وی دوستان راهنمایی کردن ولی در مورد سوال اولتون باید بگم ک گرونی دلار بر روی محصولات بدون گارانتی یا همون بانه ای کاملا تاثیر گذاشته و گرون شده خودم هفته پیش تی وی خریدم و با این مشکل مواجه شدم ک یا جنس نداشتن یا اگر داشتن قیمتشون از اونی ک تو سایت زده بود اختلاف چند صد هزار تومنی داشت
البته من سامی خریدم با گارانتی
در مورد کالاهای مونتاژ داخل هنوز گرونی دلار تاثیر نذاشته و با قیمت قبل دارن میفروشن پس بهتر شما هر چه زودتر اقدام به خرید کنید وگرنه اونور سال صد در صد افزایش قیمت داره ضمن اینکه الان تو جشنواره هست و کارت نقدی میدن
این محصولات داخلی قطعاتشون با دلار ارزون خریداری شده و سری های جدید چون با دلار گرون خریداری میشن پس افزایش قیمت دارن.

• Like
Reactions: Scαrface

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
ببخشید من درست متوجه نشدم، ینی من مثلا 4 تا دستگاه رو با hdmi 2 به امپلی وصل میکنم و از اونور به 2 تا پورت موجود در سونی وصل میکنم.؟ اینجوری مگه فقط 2 تا تصویر ندارم.؟ اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید چون من زیاد سر رشته ندارم در این ضمینه.

نه دیگه امپ ها اکثرا 1 خروجی دارن که می ره به tv بعد از روی امپ می تونید سوییچ کنید اگرم امپ خاموش باشه می شه تنظیمش کرد که بازم صدا و تصویر روی اخرین hdmi بده البته باید حتما امپ هم مدل جدید باشه که hdmi 2.0 داشته باشه.

amho

کاربر سایت
Feb 3, 2018
46
نه دیگه امپ ها اکثرا 1 خروجی دارن که می ره به tv بعد از روی امپ می تونید سوییچ کنید اگرم امپ خاموش باشه می شه تنظیمش کرد که بازم صدا و تصویر روی اخرین hdmi بده البته باید حتما امپ هم مدل جدید باشه که hdmi 2.0 داشته باشه.
پس اگه درست متوجه شده باشم اون خروجی امپ میره به مثلا پورت اچ دی 3 و تمام تصاویر با سوییچ کردن از طریق کنترل امپ در همون پورت 3 تغییر میکنن و دیگه با پورتهای 1 و 2 و 4 کاری نداریم.؟

• Like
Reactions: s.1

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,534
نام
علی
پس اگه درست متوجه شده باشم اون خروجی امپ میره به مثلا پورت اچ دی 3 و تمام تصاویر با سوییچ کردن از طریق کنترل امپ در همون پورت 3 تغییر میکنن و دیگه با پورتهای 1 و 2 و 4 کاری نداریم.؟
احسنت

• Like
Reactions: amho and s.1

Farhad-1

کاربر سایت
Dec 24, 2016
36
نام
فرهاد
دوستانی که تلویزیون hdr دارن حتما حتما فیلم transformer last knight رو حتما ببینید.پشم ریزونه!!!!!فوق العاده بود
ولی حجمش 75 گیگه اما ارزششو داره
حتما باید از اول دید این سری فیلم هارو یا ربطی به هم ندارن؟بدی فیلم های 4K همین حجم زیادشونه که البته طبیعیه بخاطر کیفیت.آدم اگر بخواد نگشهون داره باید همش هارد بخره.

• Like
Reactions: mohsen2012

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
حتما باید از اول دید این سری فیلم هارو یا ربطی به هم ندارن؟بدی فیلم های 4K همین حجم زیادشونه که البته طبیعیه بخاطر کیفیت.آدم اگر بخواد نگشهون داره باید همش هارد بخره.
منم قسمت قبلیش رو ندیدم.

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,519
نام
امین

کامل به هم ربط دارن.

abtinhitodie

کاربر سایت
Feb 11, 2011
923
Supesampling سیستم گسترده ای برای PlayStation 4 Pro
خیلی خوب بود اینجوری، اگه tv full hd با hdr و روشنایی خوب هم داشتیم، اینجوری دیگه لازم نبود حتما پول 4k بدی.
سونی 40/45RE و 66WE کسی‌ تجربه دارهFHD HDR؟
اونایی که 4k هستن کدوم ستینگ رو استفاده می‌کنین؟ تاثیر رزولوشن بهتره یا لبه و فریم ریت

Xenon360

کاربر سایت
Jul 17, 2011
1,813
نام
عرفان
Supesampling سیستم گسترده ای برای PlayStation 4 Pro
خیلی خوب بود اینجوری، اگه tv full hd با hdr و روشنایی خوب هم داشتیم، اینجوری دیگه لازم نبود حتما پول 4k بدی.
سونی 40/45RE و 66WE کسی‌ تجربه دارهFHD HDR؟
اونایی که 4k هستن کدوم ستینگ رو استفاده می‌کنین؟ تاثیر رزولوشن بهتره یا لبه و فریم ریت
فقط همینو بگم که تاثیر لبه بسیار بسیار بیشتر از هرچیزیه
ب شدت کمک میکنه ب بهبود گرافیک و مدلها
فک کنم بهش میگن Anti-Aliasing

• Like
Reactions: Jack cooper

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
یکی از با کیفیت ترین و خوش قیمت ترین مانیتورهای 4K HDR برای PC و PS4 بخصوص مدل پرو

Dell U2718Q
Size: 27 Inches
3840x2160
HDR10 Support
LED IPS Panel 60 Hz
178° Viewing Angle
Contrast Ratio:1300 to 1
Response Time: 5ms
Color Support:
Color Gamut (typical): 99.9% sRGB, 99.9% Rec 709, 80.7% DCI-P3
Color Depth: 1.07 Billion colors

قیمت خرید ۴ میلیون و نیم