حجم بازی Rage در Xbox معادل 21-22 گیگ خواهد بود

• Thread starter Thread starter Saber
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

Saber

F.A.M.I.L.Y
Loyal Member
rage2.jpg

درود بر دوستان بازی سنتری

آقای John Carmack امسال 90 دقیقه در نمایشگاه QuakeCon بدون هیچ وقفه ای صحبت کرد و اطلاعات زیادی را در مورد بازی Rage گویا شد.
Carmack گفت : بازی Rage در Xbox حجمی معادل 20 گیگ خواهد داشت .پس اگر میخواهید این بازی را تجربه کنید بهتر است هارد خود را چک کنید. او در ادامه گفت: این برای اولین بار نیست که یک بازی بر روی Xbox 360 نیاز به همچین فضایی داشته باشد.همچنین بازیهای زیادی بوده اند که فضای زیادی را اشغال میکرده اند مثل Final Fantasy XIII ، Lost Odyssey و غیره ...
همچنین اضافه کرد: که دیسک های Blu Ray از DVD بدتر است! حداقل در PS3 !!

منبع

آخرین ویرایش:
ابسلوتلی ، در سانتامونیکا و مخصوصا "نَوتی داگ" افراد ماهرتری هستند به نسبت جان کارمک ... فرخ میدونی کیا تو نوتی داگ کار میکنن ؟
اگر نگیم چیره دست ترین ، ولی یکی از چیره دست ترینها در ساخت بازی همین نوتی داگ هست ... انقدر راحت زیر سوال نبر برادر من :)
بله بله ماهرترند LOL من همیشه از خدا خواستم که تو بازیسنتر این پستها کم نشه تا بساط خنده ما همیشه جور باشه :lol:
اون اشخاص را برای ما نام ببر تو اینترنت سرچ کنیم بزاریم جلو جان کارمک ببینیم چقدر بارشونه :lol:

پس كيلزون3 كه فشرده نشده بود با 10 دقيقه تاخير اجرا می شده ما نمی دونستيم؟
بازی فشرده نشده با نصب كوچيك درست مثل همون بازی ای كه رو هارد ريخته شده اجرا می شه...
در مورد حرفای كارمك هم خب خودش گفته با PS3 مشكل داشته!برای حل اين مشكل می تونسته از استديوهای سونی يه مشورتی بگيره! (گفتم مشورت نه كمك چون موتور اين بازی يه چيز خاصيه.می تونست تو زمينه كار با سخت افزار يه مشورتایی بگيره)

چه بخوای و نخوای سرعت خوندن روی dvd یا هارد سریعتر از بلوری هست و تمام ! نیاز نمیبینم ادامه بدم .
ولی یه چیزی را برات شفاف سازی کنم که بدونی همین مولتی سازها بیشتر از انحصاری سازهای سونی بارشونه !
مثال : کرایسیس 2 با اینکه بدتر از نسخه 360 بود ولی خیلی از سایتها مخصوصا همین سایتها سونی فن ! به راحتی گفتند کرایسیس 2 روی ps3 بهترین گرافیک را روی این کنسول داراست !
با اینکه نسخه 360 برتر بود . حالا پس نتیجه میگیری کرایتک چیزی بارش نبود ؟! اگه بارش نبود نمیتونست روی کنسول مورد علاقه شما بهترین گرافیک را داشته باشه !

حالا برید خودتون را به در و دیوار بزنید که این سایتها چرت گفتند :lol: کرایتک با اولین تجربه روی ps3 بهترین گرافیکه این کنسول را بوجود میاره :lol:

آخرین ویرایش:
پس كيلزون3 كه فشرده نشده بود با 10 دقيقه تاخير اجرا می شده ما نمی دونستيم؟
بازی فشرده نشده با يه نصب كوچيك درست مثل همون بازی ای كه رو هارد ريخته شده اجرا می شه...
در مورد حرفای كارمك هم خب خودش گفته با PS3 مشكلاتی داشته!خب برای حل اين مشكل ها می تونسته از استديوهای سونی يه مشورتی بگيره نه اينكه الكی نق بزنه! (گفتم مشورت نه كمك چون موتور اين بازی يه چيز خاصيه.می تونست تو زمينه كار با سخت افزار يه مشورتایی بگيره)

من فقط گفتم ايراد از سخت افزار PS3 نيست و با يه بلوری زيادتر اين تفاوت حل می شه!
وقتی طرف كار به اين سادگی رو انجام نده فحش نثارش می شه،شما توقعی بيش تر از اين داری؟
2lbyiqu.jpg

It's completely pointless

متن خبر رو خواهشا درست کنید. خبرنگار که نتونه یه لغت Latency رو ترجمه کنه دیگه وای به حال بقیه....

خب این آقای کارمک که از سرعت خونده شدن data ها از روی بلوری مینالن چرا اصلا از محدودیت حجمی که در رابطه با DVD ها مواجهند هیچ ایرادی نگرفتن؟ (البته من هنوز اون ویدئوی سخنرانی ایشون رو ندیدم شاید اشاره کرده باشه)
پ.ن.برای اطلاع فن بوی های 360 بگم که من از این بازی خوشم میاد .
مثال : کرایسیس 2 با اینکه بدتر از نسخه 360 بود ولی خیلی از سایتها مخصوصا همین سایتها سونی فن ! به راحتی گفتند کرایسیس 2 روی ps3 بهترین گرافیک را روی این کنسول داراست !
با اینکه نسخه 360 برتر بود . حالا پس نتیجه میگیری کرایتک چیزی بارش نبود ؟! اگه بارش نبود نمیتونست روی کنسول مورد علاقه شما بهترین گرافیک را داشته باشه !
مقایسش رو از Digital Foundry فکر کنم دیده باشید تفاوت دو نسخه خیلی کمه و تقریبا مساویه . چنان میگی بدتر بود یکی ندونه فکر میکنه چه فاجعه ای اتفاق افتاده!

• Like
Reactions: mehdihoo
بامزه خوشمزه کارمک گفته دیسک های Blu Ray از DVD بدتر است اصلا حرفی از هارد و نصب نزده که! یعنی فقط را بیوفتی تو تاپیک برای همه قصه تعریف کنیا:دی کار دیگه ای ازت بر نمیاد که!

آخه مشکل اینه من اصلا به ریختن رو هارد کاری ندارم چون قبول دارم بازی وقتی کامل ریخته شه رو هارد بهتره ! اما سرعت اجرا و ا سرعت خوندن از رو دیسک مسخرس! یعنی واقعا اینکه بگی دی وی دی بهتر از بلوریه جوکه!
ایشون یه بازیسازه و کار و تخصصش رو همین چیزاست اگه میگی غیر اینه به جای تیکه پرونی مدرک و منبع بیار که اینطور نیست.
ضمنا ترجمه خبر ناقص انجام شده. در خصوص این بخش به این نکته دقت کن
Carmack also revealed that the Blu Ray has worse latency than the DVD, at least on the PS3
دوست عزیز قضیه خیلی سادست.ایشون اومده از سخت افزار ps3 ایراد گرفته و گفته این ما رو محدود کرده.ما هم همه ی حرفمون اینه که اگه سخت افزار ایراد داره پس بازی هایی مثل آنچارتد و خدای جنگ 3 و کیلزون از کجا اومدن و چجوری به راحتی و با بهترین کیفیت ساخته شدن.
اینکه موتور بازیسازی ایشون مولتی پلتفرمه و با ps3 خوب هماهنگ نیست مشکل ماست؟ خب یجوری میساخت که موتورش با ps3 هماهنگ باشه با xbox ناهماهنگ باشه.دیگه این مشکل ما نیست...
البته درست حدس زدی از این بازی هم زیاد خوشم نمیاد ولی به این دلیل از سازندش ایراد نمیگیرم
اگه خیلی ساده بود که این همه سازنده تو طول این 6 ساله از این کنسول نمینالیدن و این همه بازی با تفاوت تو کیفیتشون بین 360 و ps3 نمیدیدیم. بازم تاکید میکنم شما صبر کن بازی بیاد بعد وقتی که از نزدیک دیدیش، اونوقت حرف first party ها رو بکش وسط.این دیگه حرف خودته دیگه درسته؟!

متن خبر رو خواهشا درست کنید. خبرنگار که نتونه یه لغت Latency رو ترجمه کنه دیگه وای به حال بقیه....

خب این آقای کارمک که از سرعت خونده شدن data ها از روی بلوری مینالن چرا اصلا از محدودیت حجمی که در رابطه با DVD ها مواجهند هیچ ایرادی نگرفتن؟ (البته من هنوز اون ویدئوی سخنرانی ایشون رو ندیدم شاید اشاره کرده باشه)

مقایسش رو از Digital Foundry فکر کنم دیده باشید تفاوت دو نسخه خیلی کمه و تقریبا مساویه . چنان میگی بدتر بود یکی ندونه فکر میکنه چه فاجعه ای اتفاق افتاده!
دقیقا حرفت به جاست! حداقل کسی که میاد خبرنگار سایت میشه، وقتی نمیتونه جایی رو ترجمه کنه لااقل بره از یه عضو تحریریه کمک بگیره. واقعا این وضعیت ناجوره:|

چرا اصلا از محدودیت حجمی که در رابطه با DVD ها مواجهند هیچ ایرادی نگرفتن؟
خب عزیزم شما مطمئنی ناله نکردند از کمبود dvd ؟! همین چند ماهه پیش بود که کارمک از محدودیت dvd ناله میکرد که گفت باعث شده ما تغیراتی تو محیطهای بازی به وجود بیاریم !
حتی اگه دقت کنی کلا کارمک میگه به جزء قضیه full install در همه شرایط دیگه نسخه 360 بدتر از نسخه ps3 هست !
full install > PS3 partial install > 360 HD cache > 360 DVD
که همین باعث شده که صدای خیلی از 360 فنها در بیاد ! چون خیلی ها xbox ارکید دارند یا اینکه اسلیم 4 گیک پس نمیتونن بازی را نصب کنند !
خب این تقصیر کارمک نیست که نمیشه بازی را به کلی ریخت روی هارد ps3 چون اگه میشد الان وضعیت ps3 مثل 360 بود . در ضمن حالا خودش میگه باز تفاوتی نیست که اینجا همه دارن ازش شکایت میکنن .

منظورم این نبود که خیلی بدتره گفتم فقط بدتر حالا اندازش را نگفتم بالاخره ضعیفتر بوده حالا هرچند خیلی کم !

بله بله ماهرترند LOL من همیشه از خدا خواستم که تو بازیسنتر این پستها کم نشه تا بساط خنده ما همیشه جور باشه :lol:
اون اشخاص را برای ما نام ببر تو اینترنت سرچ کنیم بزاریم جلو جان کارمک ببینیم چقدر بارشونه :lol:

Live with your myths ...

یاد اوایل نسل میوفتم که همین کارمک یه روز میگفت PS3 بهترین و قدرتمند ترین یه روز 360 فرداش هم PC
کلا شکی درش نیست که این بشر یکی از بهترین ها و با تجربه ترین ها در صنعت گیمه!! اما دلیل نمیشه هر کس این خصوصیات رو داشت و همین امروز بشری اومد از این بهتر کار کرد بیایم کوچیک جلوشون بدیم
در کل اینجا همینه درست بشو هم نیست! یا 360 فن یا PS3 فن! هر روز یکی تو سر اونیکی چکش میکوبه

حالا برید خودتون را به در و دیوار بزنید که این سایتها چرت گفتند :lol: کرایتک با اولین تجربه روی ps3 بهترین گرافیکه این کنسول را بوجود میاره :lol:
کاری به بقیه صحبت ها ندارم...ولی یک لحضه احساس کردم دو تا شاخ رو سرم هست خودم خبر ندارم...
همین یک ربع پیش از پای کراسیس پاشدم ...این حرف طبق اسمایلی های در پست میتونه فقط یک شوخی وسط بحث فن بازی تلقی بشه....

خب جفت بازی ها زمان خودشون بازی های شاخی بودن دیگه . ببینید نه از این طرف بیفتید و نه از اون ور .
ناتی داگ استدیو بسیار بزرگی هست و شکی هم درش نیست اما اون دارن فقط روی یک نوع معماری کار می کنند . از طرف دیگه id هم استدیوی بسیار بزرگی هست . این که کدوم بزرگ تره کلا حرف مسخره ای هست . ما مخالف این هستیم که دوستان فن بازی در میارن و می خوان بگن که کارمک هیچی نمی دونه بعد اون ها اند شناخت سخت افزار هستن. کارمک غلط کرده گفته سرعت DVD بیشتره ؟ وقتی سونی می گه بلوری تهشه یعنی هیچ عیب دیگه ای نداره !

جدا نمیدونم چرا برخی از دوستان قبل از مطالعه و اینکه ببینن مسئله چیه فقط یه نوشته (ترجمه ناقص) رو میگیرن و پشت بندش هی ادامه میدن.

اصلِ داستان اینه که با تکنیکِ جدید و نوآوری کارمک روشی برای بارگزاریِ بدون محدودیتِ تکسچر ها تو موتورِ چدیدشون بوجود آوردن ، به این صورت که به جای بارگزاری ( Load ) همه تکسچر ها ( که پر شدن حافظه و محدودیت رو به دنبال داره) این موتورِ پیشرفته تکسچر هارو به صورتِ دائم ( Stream ) میکنه. یعنی تکسچر ها یکباره بارگزاری نمیشن و به صورت جریانِ داده ها به محیط بازی فرستاده میشن. خب این مستلزمِ سریعتر خوندن از مدیائی هست که تکسچر ها روی اون هستن. بنا به گفته ایشون از روی بلوری تو PS3 این روالِ خوندن با تاخیر همراهه. اشتباه نشه !!! سرعتِ خوندنِ اطلاعات از بلوری بالاتر از دی وی دی هست ولی مهم اینه که از زمانی که شما دستور خونده شدن رو به درایو میدی چقدر طول میکشه تا روالِ خوندن شروع بشه و ظاهرا این تاخیر ( Latency ) تو درایوِ بلوریِ PS3 بیشتره و روی درایوِ دی وی دیه 360 این اتفاق سریعتر میفته. بدیهیه که اگر از روی هارد دیسک بخواید بخونید این تاخیر دهها بار کمتره.حالا هارد هر کدوم میخواد باشه ولی بازهم بنا به گفته ایشون نمیشه همه تکسچر ها رو روی هارد PS3 ریخت! این برای من عجیبه ولی خب لابد نمیشه که اینطوری میگه.

حالا با توجه به تکنیکِ کارمک این تاخیر روی PS3 براش محدودیت ایجاد کرده ولی من ندیدم جائی بگه که این مسئله به کیفیتِ بازی لطمه زده.
کلا دوستان رفتن تو یه وادیه دیگه و مقایسه بازی های دیگه و....

فارغ از همه اینا این تکنیکِ کارمک مزیتِ عمدش اینه که میتونه بهترین استفاده رو از حافظه محدود کنسول ها ببره و با کیفیت ترین تکسچر ها رو بارگزاری کنه ولی قطعا معایبی هم همراهش هست.( مثلا همین نکته و وابسته به سخت افزار شدنِ اجرای بازی)
مشکلِ دیگه ای که کم و بیش رو این موتور دیدم ( دنبالش نرفتم ببینم واقعا هست یا نه و اینکه چقدر اتفاق میافته) Texture pop-up هست که مثلا وقتی شما به صورتِ ناگهانی زاویه دیدتون رو به مقدار زیاد عوض میکنید ( مثلا 180 در جه بر میگردید) تکسچر های جدیدی که باید Stream و بارگزاری بشن زیاد میشه و بعضی تکسچر ها که اولویتِ کمتری دارن (نما های دور) یکدفعه ظاهر میشن ( فرخ اگر یادش باشه یه بار تو ثانیه 1:29 یکی از تریلر های اولیه این اتفاق میافتاد که تو پ.خ با هم دیگه در موردش صحبت کردیم). البته این مورد مربوط به تریلرهای اولیه بود و به احتمالِ زیاد تا حالا رفع یا بهتر شده.

کلا اینقدر به خودتون سخت نگیرید و تکنیک این برنامه نویس ها و بازیسازهای بزرگ رو با هم مقایسه نکنید. وقتی روش کارشون رو دقیق مطالعه نکردید و برتری یا عیبِ تکنیکشون رو نمیدونید همه چیز و همه کَسِ کنسولی که ندارید (یا دوستش ندارید) رو زیر سوال نبرید.
شک هم نکنید که مثل همیشه یه سری برتری رو پلتفرم 360 داره که تو این بازی هم خواهید دید و یکسری برتری های دیگه رو هم PS3 داره که اون رو هم خواهید دید ، با اینحال قول میدم که اونی رو که دوست دارید قبول خواهید کرد و حرفِ همدیگه رو حتی بعد از ریلیزه بازی تایید نخواهید کرد.

آخرین ویرایش:
Live with your myths ...
Some people never understand
You're jumping out of the frying pan and into the fire

مشکلِ دیگه ای که کم و بیش رو این موتور دیدم ( دنبالش نرفتم ببینم واقعا هست یا نه و اینکه چقدر اتفاق میافته) Texture pop-up هست که مثلا وقتی شما به صورتِ ناگهانی زاویه دیدتون رو به مقدار زیاد عوض میکنید ( مثلا 180 در جه بر میگردید) تکسچر های جدیدی که باید Stream و بارگزاری بشن زیاد میشه و بعضی تکسچر ها که اولویتِ کمتری دارن (نما های دور) یکدفعه ظاهر میشن ( فرخ اگر یادش باشه یه بار تو ثانیه 1:29 یکی از تریلر های اولیه این اتفاق میافتاد که تو پ.خ با هم دیگه در موردش صحبت کردیم). البته این مورد مربوط به تریلرهای اولیه بود و به احتمالِ زیاد تا حالا رفع یا بهتر شده.[/SPOILER]

حداقل احسنت به تو که بدونه اطلاع حرف نمیزنی و میری تحقیق میکنی بعد حرف میزنی . بر خلاف خیلی ها که فقط بلدند چرت و پرت تحویل بدند .

فکر کنم این مشکل رو از نقل قول های سایت ها برداشتی ؟!:دی چون دقیقا این مشکل را میگفتند . خب دقیقا این مشکل را خیلی از سایتها براش اشاره کردند ولی گفتند بازی هنوز نهایی نشده و در حاله بهبوده . که کارمک داره روی مشکلات بعضی از تکسچرها کار میکنه .

دقیقا یکی از خاصیت ها مگا تکسچر همینه که اون جای که مد نظر هست و داری نگاهش میکنی فقط تکسچرهای همون قسمت لود میشه و دیگه قسمتهای دیگه که تو دید نیستند لود نمیشن این باعث میشه که خیلی از فضای حافظه ازاد باشه .
ولی خب مثل اینکه تو لود سریع تکشچرها که به صورت نا گهانی ا180 درجه سرت را بر میگردونی عقب را نگاه میکنی لود شدن تکسچر ها با تاخیر مواجه میشه ولی کارمک گفته با نصب کامل بازی روی 360 این مشکل تا حدودی حل میشه و البته یکی از کاربرای فروم neogaf که بازی را چند روز پیش تجربش کرده پرسیده و گفتند بازی هونز در حال بهبوده .

آخرین ویرایش:
کلا نظرات هوشمندانه دوستان رو میخونم حال میکنم ...یه طنز از روشون بنویسیم جالبه میشه...mehdihoo همه چیزو کامل توضیح داد دیگه فکر نکنم نیاز باشه بیش از این نظرات هوشمندانه بدین

کلا واقعا زشته راجب کارمک چنین نظراتی بدید...

آخرین ویرایش:
هیچ وقت به فکرمم نمیرسید روزی ببینم اشخاصی بیان در اینجا در مورد John Carmack اینطوری اظهار نظر بکنن . واقعا متاسفم برای کسانی که زره ای این شخصیت رو نمیشناسن و از پیشینه این ادم اطلاعی ندارن . صنعت گیم خیلی چیزها مدیون John Carmack هستش ، این ادم خیلی خلاقیت ها و نواوریها رو وارد دنیای بازی کرده که الان ماها و دیگر سازندگان دارن ازش سود میبریم .

واقعا همینطوره الان جان کارمک نبود همتون پس معرکه بودین سبک مورد علاقه هاخیلی ها FPS هم وجود نداشت یا اصلا شاید هنوز بازیهاتون دو بعدی بود

هیچ وقت به فکرمم نمیرسید روزی ببینم اشخاصی بیان در اینجا در مورد John Carmack اینطوری اظهار نظر بکنن . واقعا متاسفم برای کسانی که زره ای این شخصیت رو نمیشناسن و از پیشینه این ادم اطلاعی ندارن . صنعت گیم خیلی چیزها مدیون John Carmack هستش ، این ادم خیلی خلاقیت ها و نواوریها رو وارد دنیای بازی کرده که الان ماها و دیگر سازندگان دارن ازش سود میبریم .
ای بابا آدم چی بگه همچین این شخصیت کوبیده میشه که من خودم از این حرفا واقعا ناراحت میشم!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or