جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,666
نام
Moein
به عنوان کسی که توی دانشگاه برنامه نویسی تدریس می کنه و همیشه توصیه کرده اولین کار بعد از نصب ویندوز باید نصب انتی ویروس حرفه ای خوب باشه باعث تعجبم بود که توی سال 2023 تقریبا همه ی افرادی که اینجا هستن انتی ویروس حرفه ای ندارن
به عنوان کسی که ۲۴ ساعته داره پایرت متریال از اینور اونور دانلود میکنه باعث تعجبه که توی سال ۲۰۲۳ هنوز به آنتی ویروس حرفه‌ای باور دارید :D
منم از ۲۰۱۶/۱۷ که ویندوز ۱۰ نصب کردم تا همین ۲۰۲۱ که ۱۱ نصب کردم هیچ مشکلی نه برای ویندوز نه اکانتام پیش اومد.
و به نظرم بزرگترین scam تاریخ همین آنتی ویروسه

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,481
به عنوان کسی که ۲۴ ساعته داره پایرت متریال از اینور اونور دانلود میکنه باعث تعجبه که توی سال ۲۰۲۳ هنوز به آنتی ویروس حرفه‌ای باور دارید :D
منم از ۲۰۱۶/۱۷ که ویندوز ۱۰ نصب کردم تا همین ۲۰۲۱ که ۱۱ نصب کردم هیچ مشکلی نه برای ویندوز نه اکانتام پیش اومد.
منم همینطور البته من اطلاعات خیلی مهم رو همیشه رو google drive یه کپی ازش دارم که اگه به فنا رفت داشته باشم . بقیشم مهم نیست یه ویندوز دوباره میزنم

• Like
Reactions: m.a.t and TeTration

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,242
نام
یونس
خوب خودتو نباید مقایسه کنی با کسی که اطلاعات کافی نداره، آنتی ویروس برای اون قشر هست در واقع که هرچی میبینن دانلود روش کلیک می کنن

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
خوب خودتو نباید مقایسه کنی با کسی که اطلاعات کافی نداره، آنتی ویروس برای اون قشر هست در واقع که هرچی میبینن دانلود روش کلیک می کنن

دقیقا ! کسی که تازه سیستم خریده یا خیلی آشنا نیست آنتی ویروس خیلی میتونه کمکش کنه ، چون هنوز خیلی آشنا نیست و شاید روی لینک اشتباه ، فایل اشتباه و ... کلیک کنه و کلی داستان پیش بیاد.
باسه کسایی که 15-20 ساله پایه ویندوز و کامپیوتر هستن ولی آنتی ویروس قشنگ اسکم حساب میشه :D

احتمالا دلیلش سخت لایسنس شدن انتی ویروس ها هست و زیر بار نرفتن هزینه براش و خوب بهانه تراشی برای راضی کردن خودتونه

کنجکاو شدم بدونم مگر آنتی ویروس ها قیمتشون چند شده الان :D رفتم نگاه کردم بیت دیفندری که چند سال پیش میخریدم ، 180 روزش 220 تومن بود ، کاسپر هم یک سالش همین قیمت بود (همه OEM) که جفتشون الان قیمتشون از یه پیتزا ساده تو تهران ارزونتره :D

باور کنین هر چیزی که فکر می کنین نیست ، دلیلش فقط و فقط به درد نخور بودن آنتی ویروساست :D

آخرین ویرایش:

moeinclip

کاربر سایت
Aug 31, 2009
300
آنتی ویروس یک آپشن اضافه رو سیستم نیست یک ضرورته
اگه شما آنتی ویروس نداری چی میشه؟
اگه اطلاعات مهمی نداری یا خرید آنلاین مخصوصا بین المللی انجام نمیدی یا اینکه بعد چند وقت مجبور بشی ویندوز عوض کنی اذیتت نمیکنه میتونی آنتی ویروس نداشته باشی

من خودم بشخصه روسیستم قدیمیم و لپتابم از 2016 ویندوزم رو عوض نکردم با داشتن آنتی ویروس
در صورتی که قبلا حداقل سالی یه بار عوض میکردم
اگه نگران افت پرفومنس در بازی هم هستین میتونین اونو موقتا از کاربندازین و موقع وبگردی فعالش کنین
البته یه حالت game mode هم آنتی ویروس دارن که من فعالش میکنم همیشه و آنتی ویروس رو رو کلا غیرفعال نمیکنم
آنتی ویروسمم nod32 و کلا براش پول نمیدم و هکی الان تا 2024 برام فعاله

• Like
Reactions: Persia Tech

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,166
نام
∂αнмα
من تا وقتی یادمه همیشه سر ویروسی شدن سیستمم به مشکل میخوردم واسه همین همیشه انتی ویروس داشتم و حتی واسه اپدیت کردنش خودمو یـ زمانی به زحمت مینداختم و میرفتم کافی نت و فایل های اپدیتش رو دانلود میکردم و میومدم رو سیستم خودم میریختم . به خاطر همین قضیه همیشه خیالم بابت باز کردن فایلای مخرب راحت ـه هیچ وقتم از دانلود کردن هیچ نو فایلی دریغ نمیکنم :D (با اینکه خودم احتمال ویروسی بودنش رو میدم :D ) واسه نمونه چند سال بود از یـ چیز پی ان ایرانی معروف استفاده میکردم همه چیز نرمال و خوب بود تا اینکه بعد یـ مدت انتی ویروس شروع کرد به اخطار دادن با این حال بازم نصبش میکردم (چون کلی پول بابت اشتراکش داده بودم :D) انتی ویروس کار خودش رو میکرد و فایل مخرب رو پاک میکرد تو همین حوادث اخیر که همه چیز اومد زیر ذره بین مشخص شد دوستان یـ فایل Key Logger همراه ستاپ رو سیستم نصب میکردن که خوب انتی ویروس بنده هم میزد درجا شتکش میکرد

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خوب ایشون هم اطلاعات کافی ندارن چون خیلی از ویروس ها که حالا انواع مختلف داره فقط با باز کردن لینک اتفاق می افته
مشکل شما اینجاست که فکر می کنید ویروس فقط از طریق سایت مخرب که کلیک کنی روی YES یا نصب برنامه ناشناس میاد اما کلی متد جدید هست که خیلی راحت دخول انجام می شه و کلی هم احتمالا هست که هنوز کشف نشده دارن روش کار می کنن

همین اکسپلویت برخی از کنسول های بازی دقیقا به همین شکل بود که یک لینک با مرورگرش فقط باز می کردی
برای 3DS حتی یک روشی داره که یک اهنگ پلی بدی تمومه
کلی راه برای نفوذ هست و یا حداقل باز کردن سوراخ ویندوز که حتی برنامه نویس های ویندوز هم ازش بی خبرن به مرور کشف می کنن(دلیل این همه اپدیت امنیتی کشف بد افزارهای جدید و سوراخ های جدیده)

بالاخره یک فرقی هست بین کسی که 12 ساله ویندوزش عوض نکرده از 8 به 10 بعدشم به 11 اومده چندین بار هم کل سیستم عوض کرده اما همچنان سرعت سیستمش عین روز اولشه هیچ باگ عجیب غریبی هم نداره تا کسی که مجبوره هر سال ویندوز عوض کنه دلیل داره اینا

من توی این سال های اخیر یک بار فقط ویروس جدی گرفتم که اونم فقط با باز کردن یک لینک دانلود بازی قدیمی بود چون من به قدیمی ها خیلی علاقه دارم و برخی هاش خیلی سخت گیر میاد ارشیو جمع می کنم که بعد باز کردنش فهمیدم فیک هست بستم حتی کلیک نکردم جالبه همون لحظه نه چند روز بعدش عمل کرد که متوجه نشم از کجا خوردم خیلی شیک کسپر رو پاک کرد و دینفدر ویندوز هم پاک کرد بعدشم دسترسی ادمین گرفت بود و کلا دسترسی به انتی رو بسته و بلاک کرده بود و یکسری فایل های ویندوزی امنیتی هم پاک کرده بود اما کلا هیچ مشکل خاص دیگه ای برای ویندوزم پیدا نشده بود همه چیز عادی بود فقط اماده ی حمله کرده بودش شادیم زامبی شده بودم. مشکل اینجا بود که دیگه هیچ انتی ویروسی روی سیستمم نصب نمی شد دینفدر هم به هیچ روشی نصب یا فعال نمی شد که دستی بعد از کلی تلاش با اطلاعاتی که داشتم پاکش کردم کسپر ریختم مجدد اما دینفدر دسترسی ادمینش کلا حذف شده بود فعال نمی شد که یک سری فایل های سیستمی که بک اپ داشتم جایگزین کردم اونم فیکس شد چون دینفندر اگر براش مشکلی پیش بیاد استور کلا دیگه کار نمی کنه یکی از سیستم های امنیتی ویندوز هست که حتی انتی ویروس کل سیستم هم بهش بسپاری اما دیفندر مشکل داشته باشه استور هم بالا نمیاد

کسپر پشتیبانی انلاینشم عالیه من یک بار باهاشون صحبت کردم گفتم سیستم رندوم بلو اسکرین می ده دامپ گرفتم فرستادم بعد از چند روز گفتن مشکل از فلان برنامه هست من غیر فعالش کردم سرویس های اون برنامه هم بستم بازم شد بهشون ایمیل زدم گفتن نه باید کامل پاکش کنی که کامل پاکش کردم درست شد این در حالی که خود ماکروسافت نتونست طی بررسیش مشکلم پیدا کنه

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
خوب ایشون هم اطلاعات کافی ندارن چون خیلی از ویروس ها که حالا انواع مختلف داره فقط با باز کردن لینک اتفاق می افته
مشکل شما اینجاست که فکر می کنید ویروس فقط از طریق سایت مخرب که کلیک کنی روی YES یا نصب برنامه ناشناس میاد اما کلی متد جدید هست که خیلی راحت دخول انجام می شه و کلی هم احتمالا هست که هنوز کشف نشده دارن روش کار می کنن
وقتی جلو بابات میای تو بازی سنتر 🤣🤣

پ.ن: بنظرم نیازی دیگه نیست به آنتی ویروس چون الان دیگه مثل قدیما نیست که ویندوز ۳ سال بیارم آپدیت میداد و آنتی ویروس جدا باید میریختی هی آپدیت میکرد الان ویندوز دیفندر تند تند آپدیت میشه و تو نقد و تست سایتها تقریبا همیشه جزو ۵ تا آنتی ویروس بذاره...

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
وقتی جلو بابات میای تو بازی سنتر 🤣🤣

پ.ن: بنظرم نیازی دیگه نیست به آنتی ویروس چون الان دیگه مثل قدیما نیست که ویندوز ۳ سال بیارم آپدیت میداد و آنتی ویروس جدا باید میریختی هی آپدیت میکرد الان ویندوز دیفندر تند تند آپدیت میشه و تو نقد و تست سایتها تقریبا همیشه جزو ۵ تا آنتی ویروس بذاره...
گفتم مشکل اینجاست اکثرا اشتراکی بازی می کنن اپدیت می بندن که بازی نپره نکته بعدی دیفندر 5 تای اول توی سایت های خوب نیست بعدشم کلا یک تکنیکی داره که به همه چیز گیر می ده از کرک بازی و نرم افزار گرفته تا خوراکش ترینر بازی ها به همه چیز گیر می ده
اما کسپر واقعا می شینه چک می کنه ببینه کدوم خطرناکه و اگرم نباشه توی اپدیت های بعدیش حذفش می کنه یک سیستم محبوبیت سنجی هم داره که نرم افزارهایی که یوزر زیاد داره و یک دفعه زیاد استفاده می شه اولویت قرار می ده کلا هم چون روسی هست خود روس ها هم بزرگ ترین پایرت باز های جهان هستن با چین فالس الارم خیلی کمتری داره انصافا هم سبکه حتی 0.1 درصد هم از پرفورمنس بازی ها کم نمی کنه خوب چرا ادم نداشته باشدش زمانی که جز سود هیچ ضرری دیگه ای نداره؟

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

ar-15

کاربر سایت
Jan 27, 2023
465
به عنوان کسی که توی دانشگاه برنامه نویسی تدریس می کنه و همیشه توصیه کرده اولین کار بعد از نصب ویندوز باید نصب انتی ویروس حرفه ای خوب باشه
دلقک و نمک‌نشناس نباشیم! - ویرگول

من خودم کسپر دارم، همینکه سالی 2-3 بار به ترینر هایی که از GCW میریزم گیر میده، راضیم ازش

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,741

Attachments

• 1679409698409.png
    1679409698409.png
    1.5 MB · مشاهده: 50
آخرین ویرایش:

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,741
اقای raja کمپانی اینتل رو بعد از ۵ سال ترک کرد...قرار بود زیر نظر ایشون، اینتل تو زمینه ی گرافیک با amd و انویدیا رقابت نزدیکی داشته باشه

View attachment 287773
چه گلی به سر amd زده بود که بخواد اینجا کاری کنه؟

جایگزینش رو اعلام نکردن ؟

• Like
Reactions: Adam

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,622
نام
alireza
چه گلی به سر amd زده بود که بخواد اینجا کاری کنه؟

جایگزینش رو اعلام نکردن ؟

اینجا (اینتل) فقط تونست gpu هارو به مرحله ی تولید برسونه...اگه تا الان مشکل درایور حل مبشد...قیمت خوبی داشتن و میتونستیم اینده ی روشنی رو متصور بشیم

در مورد جیگزینی ایشون فعلا خبری نیست

Intel graphics chief Raja Koduri leaves after five years battling Nvidia and AMD

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر