جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

AMD Ryzen 7 9700X & Ryzen 5 9600X “Zen 5” CPU Sales Off To A Slow Start, Only 50 Chips Sold At Germany’s Largest Retailer During First Week​

طبق انتظار فروش افتضاح بوده
چرا آخه
دماهاشون که فوق‌العاده بود و کارایی هم در حد پرچمدارای اینتل
همینکه من خواستم سوییچ کنم رو amd به این روز افتاد:دی

چرا آخه
دماهاشون که فوق‌العاده بود و کارایی هم در حد پرچمدارای اینتل
همینکه من خواستم سوییچ کنم رو amd به این روز افتاد:دی
دلیلش گفتم قبلا تا 7800X3D با قیمت مشابه ش هست کسی سمت اینا نمی ره شما یا صبر کن 9800 بخر یا همین 7800 بگیرش بره
کلا این رده CPU ها مختص گیمرها هست که خوب وقتی بهترش هست چرا اینا رو بخرن

کمپانی ولو پیشنهاد داده که بقیه ی کنسول های دستی هم بیان STEAMOS بریزن روش نمی دونه که همه روی استیم دک خودش ویندوز می ریزن :D

چرا حس میکنم دوباره داریم برمیگردیم به اون بازار کسل کننده قبل رایزن که اتفاق جذابی توش نمیوفتاد!
از سری 5000 که خیلی بازارو تغییر داد به اینور شاید فقط یه 7800x3D ارزش بحث کردن داشته باشه، اینتل که ریــد با این دو نسل آخرش، AMD هم که شل کرده نسل 9000 ـش حداقل تا زمانی که x3D ـش نیاد خیلی ارزشی نداره.

امیدوارم یک تغییر اساسی بدن جفتشون واسه نسل بعد.

چرا حس میکنم دوباره داریم برمیگردیم به اون بازار کسل کننده قبل رایزن که اتفاق جذابی توش نمیوفتاد!
از سری 5000 که خیلی بازارو تغییر داد به اینور شاید فقط یه 7800x3D ارزش بحث کردن داشته باشه، اینتل که ریــد با این دو نسل آخرش، AMD هم که شل کرده نسل 9000 ـش حداقل تا زمانی که x3D ـش نیاد خیلی ارزشی نداره.

امیدوارم یک تغییر اساسی بدن جفتشون واسه نسل بعد.
وقتی رقابت توی صنعت نباشه همین میشه
اینتل رییییده
ای ام دی هم به خودش زحمت نمیده دیگه.
احتمالا نسل دیگه هم با خروج ایکس باکس از صنعت، همچین وضعی توی کنسولا شاهد باشیم.

کسانی که منتظر نسل بعد اینتل بودن تا ببینن چقدر از لحاظ عملکرد پردازشی پیشرفت داشته باید بگم متاسفانه ناچیز بوده تو پرچمدارا البته تو میانرده core ultra 245k تونسته نسبت به i5 13600k حدود ۱۸٪ عملکرد بهتری رو از خودش نشون بده ولی تو بالارده ها کمتر از ۱۰٪ بوده
بنظرم ارزش انتظار نداره کسی که میخواد الان باندل ارتقا بده همین الان انجام بده چون تو ایران بحث افزایش نرخ ارز و تورم هم مطرحه و ارزش ۶ ماه انتظار رو نداره تا زمستون صبر کرد

و در آخر مقایسه گیمینگ آخرین پردازنده از نسل جدید amd ryzen 9 9950x در مقابل پرچمدار نسل قبل اینتل i9 14900k

آخرین ویرایش:
کسانی که منتظر نسل بعد اینتل بودن تا ببینن چقدر از لحاظ عملکرد پردازشی پیشرفت داشته باید بگم متاسفانه ناچیز بوده تو پرچمدارا البته تو میانرده core ultra 245k تونسته نسبت به i5 13600k حدود ۱۸٪ عملکرد بهتری رو از خودش نشون بده ولی تو بالارده ها کمتر از ۱۰٪ بوده
بنظرم ارزش انتظار نداره کسی که میخواد الان باندل ارتقا بده همین الان انجام بده چون تو ایران بحث افزایش نرخ ارز و تورم هم مطرحه و ارزش ۶ ماه انتظار رو نداره تا زمستون صبر کرد
فعلا اینا شایعه س اما اکثر منابع از قبل گفتن نسل جدید اینتل مالی نیست
اشتباه شما اینکه نسل جدید با سری 14 باید مقایسه کنی نه دو نسل قبلش در اینصورت همون ultra 5 هم 10 درصد میزان تغییراتشه
البته با این افتضاح اخیر و بایوسی که توانش کم کرده خوب به نفعش می شه الکی توی بنچمارک ها تفاوتش زیاد می شه
برای های اند گیمینگ x3d برای رندرینگ هم 7900 یا 7950 پیشنهاد می شه که هم دماش بهتره هم مصرفش نسل جدید چیز خاصی نداره برای میان رده هم 7600 یا 7500f پیشنهاد می شه

همکاری‌ شرکت‌های انویدیا و مدیاتک برای فعال سازی g-stnc بدون نیاز به چیپ مخصوص

Screenshot_20240821_011109_X.jpg

کانال Hardware Unboxed بعد از چند سال (فکر کنم دو سال؟) دوباره اومده آخرین نسخه‌های ویندوز ۱۰ و ۱۱ رو از نظر گیمینگ مقایسه کرده.
خلاف دفعه قبل که تفاوت محسوسی نبود و یه درصد خیلی ناچیزی به سمت ۱۱ نتایج می‌چربید، الان نتایج به صورت محسوسی به سمت ۱۰ چرخیده.

علت خاصی هم نمیشه گفت. ممکنه آپدیت‌های ویندوز باعث شده باشه یا مشکلات درایورها یا هرچیز دیگه‌ای.

AMD-Ryzen-7-9700X-vs.-7700X_-40-Game-Benchmark-23H2-vs.-24H2-17-37-screenshot.png

AMD Ryzen 9000 “Zen 5” & Ryzen 7000 “Zen 4” CPUs Manage To Bag Double-Digit Performance Gains With Windows 11 “24H2” Update​

برای سری 9000 هم دقیقا همینه

علتشم باگ در یوزر اکانت ویندوز هست که یکجورایی تحت ادمین اجرا نمی شه و با لوکال ادمین فریم ها خیلی بهتر می شن

اپدیت جدید preview win 11 مشکل پرفورمنس و لگی بودن amd برطرف می کنه

خودم نصب کردم کاملا تفاوتش مشهوده
حالا این شایعه در کاره که ایا اینتل پشت این قضایا هست یا نه چون این کاهش پرفورمنس عجیب فقط برای amd های سری 7000 به بعد بوده

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or