جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

کدوم کاهش پرفورمنس؟
گویا از یک اپدیتی به بعد پردازنده های amd بی دلیل پرفورمنسشون بیش از حد کاهش یافته هیچ کسیم نفهمیده تا اینکه نسل جدید عرضه شده amd دیده با تست های خودش نتایج فرق دارن پیگیر شده دیده یک باگی در ویندوز 11 هست که با اکانت انلاین یوزرها پرفورمنس الکی کم می شده فقط با اکانت لوکال ادمین درست کار می کرده
خلاصه دوباره تستش کردن توی برخی بازی ها بالای 30 درصد پرفورمنس اضافه شده فقطم برای نسل 7000 با 9000 amd این باگه تاثیر داشته اینتل مشکلی نداشته
الان با تست های جدید که دوباره دارن سایت ها می گیرن اینتل کاملا لوله شده

Windows 11 24H2 Surprise 35% Game Performance Boost On Ryzen CPUs​

960x0.png

کسایی که ای ام دی دارن این اپدیت نصب کنن
KB5041587

آخرین ویرایش:
سایت anandtech بعد از 27 سال تعطیل می شود=((

AnandTech shuts down: major tech publication ceases operations after 27 years - VideoCardz.com

---------------------------------------------------------

31آگست 25مین سالگرداولین کارت گرافیک انویدیا بود

جدول زیر مقایسه کارت 25 سال پیش با آخرین نسل

View attachment 348315
For better or worse, we’ve reached the end of a long journey – one that started with a review of an AMD processor, and has ended with the review of an AMD processor. It’s fittingly poetic, but it is also a testament to the fact that we’ve spent the last 27 years doing what we love, covering the chips that are the lifeblood of the computing industry.

قدمت این سایت از اولین کارت انویدیا هم بیشتره یادش گرامی
کارش با نقد amd شروع کرده بود و با نقد amd هم به پایان می رسونه:-s

shit. one of the best again. see you on other side that never exist

آخرین ویرایش:
ویندوز ۱۱ محبوب ترین سیستم عامل در استیم شد:

Windows 11 is now the most popular OS for Steam users worldwide, though it took longer than Windows 10 did

خب از امروز ifa 2024 شروع شده و اخبار سخت افزار هم بیشتر میشه:

خبر۱) پردازنده های اینتل برای موبایل به طور کامل رونمایی شد + بنچمارکها

Screenshot_20240904_010836_X.jpg

خبر۲) ویندوز کوپایلت پلاس برای اینتل و amd عرضه خواهدشد

Screenshot_20240904_011202_X.jpg

Screenshot_20240904_011216_X.jpg

سایت anandtech بعد از 27 سال تعطیل می شود=((

AnandTech shuts down: major tech publication ceases operations after 27 years - VideoCardz.com

---------------------------------------------------------

31آگست 25مین سالگرداولین کارت گرافیک انویدیا بود

جدول زیر مقایسه کارت 25 سال پیش با آخرین نسل

View attachment 348315
اونطوری من یادمه اولی کارت انویدیا مدل tnt nvidia بود که دو مدل 16 مگ و 32 مگ داشت بعدش کارت های جیفورس عرضه شد

• Like
Reactions: Natural Killer
اونطوری من یادمه اولی کارت انویدیا مدل tnt nvidia بود که دو مدل 16 مگ و 32 مگ داشت بعدش کارت های جیفورس عرضه شد
تو عنوان خبر نوشته بود NVIDIA GeForce 256: “The world’s first GPU” marks its 25th anniversary

شما که گفتید ، رفتم نگاه کردم . مثل اینکه انویدیا به جی فورس 256 میگه اولین gpu جهان ، برای اینکه مثل سری قبل( tnt) که شما اشاره کردید ، نیاز به چیب جداگانه برای transform and lighting نداره

GeForce 256 - Wikipedia
NVIDIA GeForce 256: "The world's first GPU" marks its 25th anniversary - VideoCardz.com

آخرین ویرایش:
تو عنوان خبر نوشته بود NVIDIA GeForce 256: “The world’s first GPU” marks its 25th anniversary

شما که گفتید ، رفتم نگاه کردم . مثل اینکه انویدیا به جی فورس 256 میگه اولین gpu جهان ، برای اینکه مثل سری قبل( tnt) که شما اشاره کردید ، نیاز به چیب جداگانه برای transform and lighting نداره

GeForce 256 - Wikipedia
NVIDIA GeForce 256: "The world's first GPU" marks its 25th anniversary - VideoCardz.com

چون خودم اون سال ها خیلی درگیر این موضوع بودم :D در ادامه اشاره کنم که Geforce اومد و T&L رو بصورت سخت افزاری ساپورت کرد تا قبل از این بصورت نرم افزاری ساپورت میشد مثل کارت های TNT یا Rage یا Radeon 7000 بعدا تو Radeon 7200 بصورت سخت افزاری پشتیبانی شد ( البته حرفش بود که تو 7000 هم بوده ولی نرم افزاری غیرفعال شده بوده ) اولین بازی هایی هم که به خاطر نبود پشتیبانی سخت افزاری یادمه کلا با کارتی زیر Geforce یا Radeon 7200 اجرا نمیشد Spider-man: The Movie سال ۲۰۰۲ بود

اینم مقایسه 7600X3d با رقیب خودش 14600K . تو بعضی بازیا مث microsoft flight تفاوت خیلی زیاده و تو بعضیای دیگه خیلی فاصله ای باهم ندارن . تفکرم این بود که با قدرت 14600k رو از پیش رو برداره که اینجوری نشد . با توجه به قیمتی هم که داره بنظرم بازم بهترین انتخاب در حال حاضر 7800X3d عه .

1725853805278.png

حقیقتا ابداع amd راه نجات گیمرها شده با 90w اختلافش روز به روز بیشتر می شه
این نکته هم بگم بر عکس اینتل x3d کاملا روی 90 وات قفل شده و حتی پیک بالای 100w نداره یعنی به صورت لحظه ای هم به اعداد خیلی بالا نمی رسه اما بازم خروجی کار فوق العادس

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or