جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
دولت آمریکا فروش تمامی محصولات Huawei, ZTE, Hikvision و Dahua رو در این کشور ممنوع کرد.
این شرکت ها بزرگترین شرکت های مخابراتی و تجهیزات حفاظت تصویری چینی هستند.
دلیل این ممنوعیت نگرانی های بیشمار از جاسوسی توسط محصولات این شرکت ها عنوان شده.

همچنین گزارشاتی هست مبنی بر این که Huawei تصمیم داره به طور کامل از بازار اروپا خارج بشه.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوستان کسی میدونه چرا موجودی سری 5000 ـه AMD اینقد افتضاحه؟ خارجم همینطوریه یا ایران فقط؟
یکم فک کردم بیخیال مادربرد شدم گفتم با همین سوکت AM4 و چندرغاز آپگرید میشه راحت کشید تا 3-4 سال دیگه اگه از سری 5000 بزارم اما الان میبینم کلا چندتا سایت نچندان معروف فقط موجود دارن، برعکس سری 3000 و 7000 پیدا میشه
الان پردازنده بدون مادربرد که نمیدن بهتون مجید جان
بنظرم یک دونه 13600 ببند تقریبا هم قیمت 5800 هستش تفاوت کارایی ایش بشدت زیاده
مپر اینکه بخوای ارزون تر هزینه کنی و 5600 ببندی که بازم من 12400 رو بهت پیشنهاد میکنم
کلا دیگه ارزش سری 5000 با وجود نسل 12 و 13 اینتل از بین رفته
سری 7000 AMD هم اصلا توجیه خرید نداره بنظرم خود من منتظر یک محصول بهتر از سوی AMD هستم

• Like
Reactions: majidred2011

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
موجودی سری کارت های 3000 انویدیا به شدت کم شده و به همین دلیل قیمت کارت های دست دوم تا 2 برابر افزایش پیدا کرده.
تو ایران اینقدر زیاده 3080 راگ سفید امروز 16 تومن میفروختن خخخ
فکر کنم بخاطر بحث قرنطینه و آشوب چین باشه

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
کارت های با این قیمت به شدت ماین شده و خیلی هاشون باز و بسته شدن
من خودم یک GTX 1080 را از یک ماینر خریدم چند سال پیش آخرشم به یک ماینر دیگه فروختم :D
کارت های نسل قدیم تر خیلی سگجون بودند.

• Like
Reactions: Persia Tech

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
موجودی سری کارت های 3000 انویدیا به شدت کم شده و به همین دلیل قیمت کارت های دست دوم تا 2 برابر افزایش پیدا کرده.
قطعا گرون می شه زمانی که کارت های ماین فروش بره و بازار مجدد دست یوزر بیافته
3080 سالم با جعبه ش 16 تا 18 از برندهای معتبر هست چینی هاش 15 تا 16
اگه کمتر از این هست یا پیچ پشت پلمپ نیست یا جعبه نداره(دزدیه) یا دما و نویز بالایی داره
فعلا تا چند ماهی قیمتای خوب پیدا می شه به نظر الان به شدت وقت خرید کارت گرافیکه

• Like
Reactions: {ehsan}

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
3080 سالم با جعبه ش 16 تا 18 از برندهای معتبر هست چینی هاش 15 تا 16
اگه کمتر از این هست یا پیچ پشت پلمپ نیست یا جعبه نداره(دزدیه) یا دما و نویز بالایی داره
فعلا تا چند ماهی قیمتای خوب پیدا می شه به نظر الان به شدت وقت خرید کارت گرافیکه

آقا من هر چی تو این سایت ها نگاه میکنم مدل های مید رنج 3080 برندهای معتبر هم بالا ۳۰ قیمت میدن‌ :|
ممنون میشم با این قیمت جایی سراغ داری برام پ.خ کنی. ممنون.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
آقا من هر چی تو این سایت ها نگاه میکنم مدل های مید رنج 3080 برندهای معتبر هم بالا ۳۰ قیمت میدن‌ :|
ممنون میشم با این قیمت جایی سراغ داری برام پ.خ کنی. ممنون.
من دست دوم گفتم عزیز اکبندش همینه قیمت اینا چون باهاشون ماین شده ارزونن

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
The specific variant of the AMD Radeon RX 6500 XT graphics card that is available on sale is the TUF Gaming custom model from ASUS. , a drop of $80 US from its $179.99 US MSRP. The best part of this deal is that it even comes with a free $60 US game in the form of a copy of Dead Island 2. So overall, you are getting $240 US worth of value by paying just $100 US at Newegg.

ASUS-AMD-Radeon-RX-6500-XT-TUF-Gaming-Graphics-Card-Newegg-99-US.png

بیا اونا با اون درامدهاشون اینطوری براشون شب عیدی جور می کنن بعد شب عید ما قیمتا می ره بالا

100 دلار می دین یک کارت گرافیک با 60 دلار بازی گیرتون میاد فقط با 3.5 میلیون تومان حتی توی ایرانشم مفته
لامصب حتی کارتم ایسوس تاف هست یه چیز درپیتی نیست :))

کلا بیشتر تو آمریکا تخفیف های خوب اعمال میشه. تو اروپا به ندرت قطعات کامپیوتر (خصوصا کارت گرافیک ) ۵۰ درصد تخفیف بخوره با در نظر گرفتن اینکه VAT هم مقدارش قابل توجه هستش.
اگر خاطرتون باشه، یک مدت EVGA داشت RTX 3090Ti رو با نصف قیمت یعنی ۱۰۰۰ دلار تو آمریکا میفروخت.
این Black Friday اخیر هم، من ندیدم تخفیف قابل توجه ای مثلا بیشتر از ۱۰ درصد روی GPU ها حداقل تو هلند اعمال بشه.

درست میگی اول هم تو همین فکر بودم، ولی خب دیدم اگه مثلا 5600x بشه بدون مادربرد گیر آورد با 7 تومن مثلا میشه سیستمو تا حداقل 3 سال دیگه کشوند بدون گلوگاه شدن تو بازیا، تا اون موقع هم قیمت رم و مادربردا DDR5 خوب شده کلا سیستم جدید ببندم.
الان بخوام مثلا یک میانرده اینتل بزارم درسته عملکردش بهتر از سری 5000 ـه ولی باز مادربرد درست و حسابی هم که نصف یک سی پی یو قیمتشه در نهایتم همون 4 سال دیگه باز باید به فکر سیستم جدید باشی مخصوصا اینتل که باز سوکتاش منقرض میشه تند تند :D
همین 5600x و 5800x ـم چند تا فروشنده تو ایمالز و ترب بدون مادربرد میفروشن ولی خب نمیدونم چقد میشه اعتماد کرد بهشون.
در کل CPU های نسل ۱۲ یا ۱۳ اینتل الان بهتر هستش برای gaming نسبت به سری ۵۰۰۰ رایزن.
همینطور که دوست مون بالا اشاره کردن، می تونی Core i5 13600K تهیه کنید که کارایی بسیار خوبی داره نسبت به قیمتش. به نظرم حداقل تا ۳ سال دیگه جواب میده برای gaming.
می تونید با اون CPU مادربورد با رم DDR4 تهیه کنید که هزینه تون زیاد بالا نره.

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,092
نام
محمد علی
کانال Hardware Unboxed نسخه Ab Ghat'e Edition کارت گرافیک ۳۰۶۰ رو که با اسم 3060-8Gig معرفی شده رو نقد کرده.
کارت با اسم و قیمت یکسان معرفی شده ولی ۱۷ تا ۳۵ درصد در بازی‌های مختلف از نسخه عادی ضعیف‌تره.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,355

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
بدجوری 4080 ها روی دست انویدیا و فروشنده ها باد کرده اصلا فروش خوبی نداشته چیزی که لانچشم افتضاح باشه دیگه مشخصه حتی توی ایرانم هیچ کس نخریده همون چنتایی که اومده حتی الماسم چیزایی که اورده روی دستش باد کرده الان کارت که می خواید می گن یدونه از الماس براتون می گیریم :)) کسی جرات تعداد خریدن نداره
جالب می شدن اگر انویدیا زباله 4080 12 هم می داد چون واقعا یدونشم فروش نمی رفت
4090 هم تا الان 160 تا هزار چیپ فروش به پارتنرها داشته که با توجه به امار استیم اکثرشون هنوز به بازار نیومدن اگه نخریدید دیگه صبر داشته باشید چون احتمالا حتی قیمتش بره زیر msrp با این همه تعداد تولید بدجوری ضرر می کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر