جدید ترین اخبار سخت افزار و نرم افزار بازار PC

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
کلا با اومدن 13600 اینتل همه پردازنده ها غیر از اون بی ارزش شدن مگه برای کار رندر برای گیم فقط 13600 چون از 12900 هم در تمامی گیم ها یا 7900 هم بهتر عمل می کنه دماشم قابل کنترله مصرفشم در نهایت اورکلاک 250 واته البته توی نرم افزار من بالای 149 ندیدم حتی با برداشتن تمامی لیمیت ها
الان ddr5 ارزون شده و با اومدن نسخه های 3d اوضاع 7700 با 7600 بهتر می شه
الان 700 با 7600 بدون x هم دارن میان خیلی اختلاف قیمت با x دارش دارن به همین خاطره 70 80 دلار اختلاف دارن خیلیم بوستشون فرقی نمی کنه تازه
کلا دادن سری 7000 غیر 3d فقط کار یک مدیر احمق می تونست باشه چون به خاطر نداشتن هسته خسته قطعا توی کارهای مختلف غیر از گیم که از انتل نسل 12 هم جا می موند کاملا مشخص بود توی گیم هم که جا موند دادنش هیچ ارزشی نداشت با مادربردهای گرون و رم گرون قیمتش
خوب حرفی در اینکه واقعا 13600K پردازنده بسیار خوبی هم برای Game و هم برای Productivity نیست. به طور کلی اینتل به خاطر هسته های خسته در مسایل غیر گیم که با اختلاف برتری داره. شاید کمی از 7900X یا 7600X در گیم ضعیف باشه (که اونم تو Margin of Error قرار می‌گیره). خودم هم به شدت علاقه‌مند هستم اگر هزینه ها رو بشه هندل کنم سیستم جمع کنم با این CPU.
خارج از بحث این تاپیک، یک سوالی که من دارم آیا میشه این CPU رو با کیس هایی که Air flow خوبی دارند مثلا (Fractal Torrent) و Air Cooler های خوب مثل Noctua NH-D15 یا Noctua NH-U12A خنک کرد یا حتما باید AIO باشه؟
Screenshot (203).png Screenshot (204).png

xxxmah

کاربر سایت
Feb 18, 2013
608
نام
احمد رضا
4090 کلا برای عوام نیست برای Geek هاست اونا هم خریدن رفته.
کارت های Mainstream با این قیمت های فضایی فروش خوبی نخواهند داشت. به خصوص این که رکود اقتصادی داره شروع می شه و 2023 سال سختی هست.

AMD هم من انتظار دارم به زودی (احتمالا Q1 2023) کاهش قیمت بزنه روی مادربورد و پردازنده های AM5.
دوستان این رکود اقتصادی که دارین اشاره میکنین باعث گرونی قطعات میشه یا ارزونی؟ الان به نظرتون موقعیت مناسبی برای خرید هست یا خیر ؟ ممنون

• Like
Reactions: Rize Mize

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دوستان این رکود اقتصادی که دارین اشاره میکنین باعث گرونی قطعات میشه یا ارزونی؟ الان به نظرتون موقعیت مناسبی برای خرید هست یا خیر ؟ ممنون
این سوال نداشت قطعا گرون می شه دیگه پس چرا تا الان اینقدر گرون شده
توی ایران که تا چند ماه دیگه همه چیز منفجر می شه

• Like
Reactions: {ehsan} and xxxmah

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,095
نام
محمد علی
به صورت کلی در رکودها تثبیت یا کاهش قیمت رخ میده اما کشورهایی که اقتصادشون مبتنی بر صادرات مواد خام ـه، در دوران رکود دچار تورم‌های به نسبت بزرگ میشن.
در نتیجه قیمت دلاری کالاها ممکنه کاهش پیدا کنه اما این که داخل این کشور قیمت‌ها چه طور میشه سوالیه که جواب خیلی زیبایی نداره.

البته اینا مباحث اقتصادی جدیه و یه Random Guy توی اینترنت (مثل من) نظراتش در این مورد چندان کارایی خاصی برای کسی نداره.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
خوب حرفی در اینکه واقعا 13600K پردازنده بسیار خوبی هم برای Game و هم برای Productivity نیست. به طور کلی اینتل به خاطر هسته های خسته در مسایل غیر گیم که با اختلاف برتری داره. شاید کمی از 7900X یا 7600X در گیم ضعیف باشه (که اونم تو Margin of Error قرار می‌گیره). خودم هم به شدت علاقه‌مند هستم اگر هزینه ها رو بشه هندل کنم سیستم جمع کنم با این CPU.
خارج از بحث این تاپیک، یک سوالی که من دارم آیا میشه این CPU رو با کیس هایی که Air flow خوبی دارند مثلا (Fractal Torrent) و Air Cooler های خوب مثل Noctua NH-D15 یا Noctua NH-U12A خنک کرد یا حتما باید AIO باشه؟
View attachment 277073View attachment 277074
13600k همه جا با اختلاف از تمامی سری 7000 ها بهتره
اره می شه اگر دست به اورکلاکش نزنی که همه هسته ها 5.1 می شن که خیلی خنکه بقیه ش دیگه می شه شانس اورکلاک که چقدری باید بهش ولتاژ داده بشه

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
میترسم جواب شما را بدم ....
بعدش ...یکی بیاد بگه توهم توطئه برداشتی.
و از اونطرف هم یک طرفدار زمین تخت یا بحث ایلومیناتی های چشم سوسماری بیاد منو لایک کنه و بگه دمت گرم!!! :D
هر چند دسته اول قابل تحملتره و یکم بی تربیت تر ...
پس خودم ... خودم را سانسور میکنم !

DFSHINNOK7

کاربر سایت
Dec 20, 2018
1,629
کارت rx580 8gb به 70 دلار قیمتش رسید و البته خارج از تصورم نبود و من حدود یکسال پیش در موردش هشدار داده بودم که نخرید پاسرال این کارت 17 18 فروخته می شد الان 3 تومن می خرنش
آره. من سه ماه پیش یکی گرفتم 3 تومن.

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
کارت های 7900 XTX در روز عرضه فقط مدل های رفرنس اشون عرضه می شه وکارت های کاستوم یک تا دو هفته بعدش میان.
-----
بر طبق اطلاعات منتشر شده قیمت ویفر های 3nm اه TSMC به مقدار 25% گرون تر از 5nm ای هست که خبر از این می ده که نسل بعدی لوازم الکترونیکی ای که از چیپ های پردازشی رده بالا استفاده می کنن همگی افزایش قیمت دارن.
-----
Snapdragon 8 Gen 2 در بنچمارک ها از A16 Bionic شکست خورد. در بخش تک هسته ای حتی از A15 Bionic هم شکست می خوره.
-----
Snapdragon Gen 3 احتمال داره از معماری 3nm GAA سامسونگ استفاده کنه. بر طبق گزارش ها TSMC کماکان با تولید انبوه ویفر های 3nm ای مشکل داره. این در حالی هست که Qualcomm در Snapdragon 8 Gen 1 ابتدا سراغ سامسونگ رفت اما بعد از مشکلات داغی پردازنده که باعث کاهش عملکردش می شد سراغ TSMC رفت و Snapdragon 8+ Gen1 رو عرضه کرد.
Snapdragon 8 Gen 2 هم از معماری TSMC استفاده می کنه.
-----
بازدهی ویفر های 3nm GAA سامسونگ بر طبق گزارش فقط 20% هست که فاجعه محسوب می شه. سامسونگ در تلاشه با کمک آمریکا بازدهی اون ها رو افزایش بده.

Extreme V5

کاربر سایت
Oct 28, 2022
104
نام
VahiD
7950x پردازنده 16 هسته ای به دلیل باخت سنگینی که amd به اینتل داد به جای قیمت 700 دلار با قیمت 550 دلاری فروخته می شه یعنی قیمتش جایگزین قیمت قبلی 7900 با 12 هسته شده
تازه پردازنده های اینتل 10nm هستند پردازنده های amd همشون 5nm :)) وای بحال اینکه اینتل تو سری های بعدی بره رو 5nm

اوضاع تو بازار کارت گرافیکم برا amd غم انگیزه
انویدیا 88% بازارو در دست داره
Q3 2022 Discrete GPU Market Share Report: NVIDIA Gains 88% Market Share Hold, AMD Now at 8% Followed By Intel at 4%

https://s6.uupload.ir/files/photo_2022-11-24_21-38-24_ksfm.jpg

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
شایعه شده 4070ti با قیمت 1000 دلار قراره عرضه بشه چون با این قیمت در چین مشاهده شده
he graphics card is supposed to be priced under the $1000 US price range but reports from the Chinese tech outlet, HSW 1669379128737.png , seem to suggest that consumers in China will have to pay a very high price of 7199 RMB or $1000 US to acquire this graphics card

احتمالا همون 900 دلار بمونه و قطعا با پولش 3080ti بخرید خیلی بهتره عملا یک کاری داره می کنه تا سری 3000 اول فروش بره توی ماه های اخیرم روند کاهشی گرافیکی افزایشی شد مخصوصا بالا رده ها

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر