تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
841
دقیقا مشکل همینه رو حالت دیفالت مشکل دارم باید دستی کورکلاک رو کم کنم تا استیبل بشه اونم خیلی جزئی:/ میخوام بدونم مشکلش سخت افزاری و جدی نباشه فقط همین .
ZOTAC GeForce® GTX 1080 Ti AMP Extreme مدل دقیقم اینه
View attachment 144394
کارت ماین شده است ؟!
من در کارت های ماین شده RX580 , RX570 ایراد تقریبا مشابهی رو دیدم که کارت نو به راحتی 100-150 مگاهرتز هم بالاتر میره ولی کارت ماین شده با کوچکترین افزایش کلاک کرش میکنه
شما فرکانس رو در حالت دیفالت بزار ولی پاور لیمیت رو ببر بالا ببین باز کرش میکنه یا نه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: pes1374

pes1374

کاربر سایت
Feb 7, 2012
42
نام
Mohammad
کارت ماین شده است ؟!
من در کارت های ماین شده RX580 , RX570 ایراد تقریبا مشابهی رو دیدم که کارت نو به راحتی 100-150 مگاهرتز هم بالاتر میره ولی کارت ماین شده با کوچکترین افزایش کلاک کرش میکنه
شما فرکانس رو در حالت دیفالت بزار ولی پاور لیمیت رو ببر بالا ببین باز کرش میکنه یا نه
کارتو قبل عید گرفتم و اینکه پاور نداشتم نتونستم تست سنگین کنم پاورم 600 بود فقط در حد تصویر گرفتن باهاش کار کردم
فرکانس رو دیفالت گذاشتم پاور لیمیت رو بردم بالا اوکی بود کرش نشد دیگه.این یعنی چی؟
توی فروم خارجی هم چند نفر دیدم همین مشکلو دارن با این کارت.

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام
یه strix rx 580 دارم.. تو بازی که با afterburner اطلاعات رو مانیتور میکنه قسمت GPU usage همش بالا پایین میشه، مثلا یه لحظه میشه 100 یه لحظه 0 یا عددهای دیگه... بازی هم arkham knight هستش که ثابت 60 فریم میگیرم.
مشکل این GPU usage چیه؟
سلام مشکلی نداره، منم 570 دارم همین جوریه، اکثر amd ها همینجوری صفر و صد نشون میده:D
انویدیا داشتم اینجوری نبود درصد استفاده رو درست نشون میداد

AMIR-R

کاربر سایت
Mar 15, 2020
841
کارتو قبل عید گرفتم و اینکه پاور نداشتم نتونستم تست سنگین کنم پاورم 600 بود فقط در حد تصویر گرفتن باهاش کار کردم
فرکانس رو دیفالت گذاشتم پاور لیمیت رو بردم بالا اوکی بود کرش نشد دیگه.این یعنی چی؟
توی فروم خارجی هم چند نفر دیدم همین مشکلو دارن با این کارت.
یک تصویر از سربرگ advanced نرم افزار gpu-z بزارید تا مشخص بشه board power limit چقدره (مثل عکس زیر)
4GQvSgY.jpg

اگه با بالا بردن پاور لیمیت مشکل حل شده پس ظاهرا مشکل خاصی نیست به عبارتی قبلنا در فرکانس و ولتاژ دیفالت کارت گرافیک اون توان لازم رو دریافت نمیکرد ولی الان دریافت میکنه
فقط چند درصد بالا بردی تا دیگه کرش نکرد ؟ دما رو هم چک کن ببین چقدر نسبت به حالت قبل بالاتر میره
برای حل این مشکل هم فکر کنم یا باید bios کارت رو عوض کنی یا با همین نرم افزار در همون حالت پاور لیمیت بالا سیو کنی که همیشه موقع اجرای ویندوز این تنظیمات اعمال بشه
باز دوستانی که این مدل کارت رو دارن بهتر میتونن راهنمایی کنن

• Like
Reactions: pes1374

sinakaya

کاربر سایت
Jan 26, 2020
24
بچه ها من دو تا رم دارم
یکی 8گیگ و 2400 مگاهرتز
اونیکی 4 گیگ و 2666 مگاهرتز
مادر برد هم ام اس ای h310 gaming plus هست
مشکل من اینکه وقی پی سی روشه مادربرد بعضی وقتا یه دونه بوق هشدار میده
فقط یدونه کوتاه
من چک کردم دیدم که تک بوق مربوط یه مشکلات رم هستش
من تنظیمات رم رو هم عوض کردم ولی بازم بوق میزنه
توی بازی ها هم بعضی لگ هایی دارم که احساس میکنم مربوط به رم هستش
نظر شما چیه

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
بچه ها من دو تا رم دارم
یکی 8گیگ و 2400 مگاهرتز
اونیکی 4 گیگ و 2666 مگاهرتز
مادر برد هم ام اس ای h310 gaming plus هست
مشکل من اینکه وقی پی سی روشه مادربرد بعضی وقتا یه دونه بوق هشدار میده
فقط یدونه کوتاه
من چک کردم دیدم که تک بوق مربوط یه مشکلات رم هستش
من تنظیمات رم رو هم عوض کردم ولی بازم بوق میزنه
توی بازی ها هم بعضی لگ هایی دارم که احساس میکنم مربوط به رم هستش
نظر شما چیه
بنده آنچنان به صورت تخصصی علمشو ندارم راهنمائیتون کنم، ولی اگر بخوام تجربی بگم، با یک رم 8 گیگ 2400 و یک عدد رم 4 گیگ 2666 انگار قیمه ها رو ریختید تو ماستا.
شما اول از همه رم ها رو به صورت تک ماژول تست کنید. یک روز کامل 8 گیگ و یک روز هم 4 گیگ. اگر مشکلی پیش نیومد، قطعا به خاطر ترکیبی زدنتونه!

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
563
نام
S O |-| E I L
دوستان به یک مشکل عجیب خوردم!

از دیروز تا الان باتری لپتاپ رو حالت plugged in رفته و از باتری خارج نمیشه، از برق جدا کردمش یک مقدار باتریش کم شد دوباره شروع کرد به شارژ تا 99 درصد میره ولی همچنان plugged in هست!

نمیدونم حالا مشکل از آپدیت دیروز ویندوز بوده، یا مشکل چیز دیگس، ولی هیچ وقت این جوری نمیشد.... باتری شارژ میشه ولی بعد اون همچنان روی plugged in میمونه

pes1374

کاربر سایت
Feb 7, 2012
42
نام
Mohammad
یک تصویر از سربرگ advanced نرم افزار gpu-z بزارید تا مشخص بشه board power limit چقدره (مثل عکس زیر)
4GQvSgY.jpg

اگه با بالا بردن پاور لیمیت مشکل حل شده پس ظاهرا مشکل خاصی نیست به عبارتی قبلنا در فرکانس و ولتاژ دیفالت کارت گرافیک اون توان لازم رو دریافت نمیکرد ولی الان دریافت میکنه
فقط چند درصد بالا بردی تا دیگه کرش نکرد ؟ دما رو هم چک کن ببین چقدر نسبت به حالت قبل بالاتر میره
برای حل این مشکل هم فکر کنم یا باید bios کارت رو عوض کنی یا با همین نرم افزار در همون حالت پاور لیمیت بالا سیو کنی که همیشه موقع اجرای ویندوز این تنظیمات اعمال بشه
باز دوستانی که این مدل کارت رو دارن بهتر میتونن راهنمایی کنن
144634
بعد دو روز تست کردن با افزایش پاور لیمیت بازم استیبل نبود.فقط و فقط با کم کردن کورکلاک اونم خیلی ناچیز کارت استیبل میشه.

• Like
Reactions: saeed_sg

Sport

کاربر سایت
Dec 22, 2006
1,018
نام
رامین
سلام دوستان من یه سیستم دارم که بدون مشکل کار میکرد چند روز پیش برادرم یه ram که اصلا به شکاف مادربوردم نمیخوره رو میزنه داخل مادربورد و وقتی روشنش میکنه یه بوی سوختگی میاد و از اون به بعد سیستم رو که روشن میکنم مادربورد نه بوق میزنه و نه تصویر میاد ولی فن ها کار میکنه. مشکل از چی هست به نظرتون؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
اول از همه سعی کنید تنظیمات مانیتور رو ریست کنید و برقش رو کامل قطع کنید و دوباره به سیستم وصل کنید
اگر مشکل حل نشد سعی کنید پروفایل های رنگی، نور و کنتراست رو تغییر بدید و نتیجه رو ببینید. اگر این کارها جواب نداد شاید پنل مانیتور معیوب شده باشه. با گارانتی تماس بگیرید.
در این مورد منم یک مشکلی داره.
موقعی که تصویر خیلی تیره یا سیاه باشه قسمت بالا وسطا در حد یکی دو اینچ یکم پیکسلا قرمز رنگ میزنن و اگه دقت کنی معلوم میشه اما هنوز که صفحه کمی روشن تر میشه دیگه ردی ازشون باقی نمیمونه هرچی هم تلاش کنی دیده نمیشه. چیز مهمی هست؟
خیلی وقته هست اما چون به چشم نمیومد قبلا پیگیرش نشدم الانم که گارانتی نمونده ازش، ممکنه در آینده مشکلی پیش بیاد؟

homayoon k2

کاربر سایت
Oct 14, 2012
1,709
اول از همه سعی کنید تنظیمات مانیتور رو ریست کنید و برقش رو کامل قطع کنید و دوباره به سیستم وصل کنید
اگر مشکل حل نشد سعی کنید پروفایل های رنگی، نور و کنتراست رو تغییر بدید و نتیجه رو ببینید. اگر این کارها جواب نداد شاید پنل مانیتور معیوب شده باشه. با گارانتی تماس بگیرید.
از کارت گرافیک نباشه؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر