تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,678
نام
علی
دوست عزیز . اول از همه اگه pc داری هارد رو به پورت پشت دستگاه وصل کن ! و این کارو بکن :

توضیح بیشتر رو از لینک زیر این پست رو دنبال کن : شماره 5769
http://forum.bazicenter.com/thread3320/page385/#post3487654
احتمال داره به هارد شما اسمی تخصیص پیدا نکرده باشه و مشکل خاصی نباشه. احتمالا همونطور که دوستمون گفتن مشکل نرم افزاری هست.
موفق باشی.

این دفعه که وصل کردم کلا یه صفحه آبی اومد کامپیوتر ریستارت شد:|

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
دوستان من کارت گرافیک 290 vapor x دارم و پاورمم green 600eu و thermaltake 800 tr2 هستش با هر دو تا پاور وقتی وارد بازی میشم از داخل پاور صدای وز وز میاد عین جیرجیرک البته مربوط به فن نیستش از ترمالتک 800 که صداش خیلی زیاده شدیدا وز وز میکنه اما با گرین 600 حدودا یک چهارم صدای ترمالتک رو میده
الان من چیکار کنم یعنی وقتی وارد بازی میشم این صدا میده توی همه پاورا این صدا میاد یا فقط سیستم منه

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
دوستان من سیستمم بعضی وقتا که باهاش کاری ندارم میره رو اسکرین سیور بعد هر کاری میکنم نمیاد بیرون صفحه همینطوری سیاه میمونه ؟ بعضی اوقات هم البته درسته و برمیگرده رو صفحه ی ویندوز. مشکل از چیه ؟

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
این دفعه که وصل کردم کلا یه صفحه آبی اومد کامپیوتر ریستارت شد:|
احتمال از دست رفتن اطلاعاتتون وجود داره، ممکنه دیگه هارد بالا نیاد، پس مراحل زیر رو دنبال کنید:

*به علاوه راه حل های گفته شده دوستان* هارد رو اسکن دیسک کنید
هاردو رو یه کامپیوتر دیگه اسکن کنید
هارد رو رو یه سیستم با سیستم عامل لینوکس اسکن و چک کنید (این روش رو مطمئن نیستم جواب بده ولی امتحان کن)
اگر هاردتون از پاور جداگانه استفاده میکنه عوضش کنید و چک کنبد شاید مشکل از آداپتور باشه
در صورت حل نشدن مشکل هارد رو به کمپانی جهت تعمیر و بازیابی اطلاعاتتون ببرید

دوستان من سیستمم بعضی وقتا که باهاش کاری ندارم میره رو اسکرین سیور بعد هر کاری میکنم نمیاد بیرون صفحه همینطوری سیاه میمونه ؟ بعضی اوقات هم البته درسته و برمیگرده رو صفحه ی ویندوز. مشکل از چیه ؟
به کنترل پنل برید و این مسیرو رو دنبال کنید:
control panel->power option->set the options NOT to go to stand by or turn off monitor

همینطور این مشکل به درایور گرافیک و دایرکت ایکس هم مربوط میشه، درایوراتون رو آپدیت کنید

اگر اورکلاک میکنید کارایی سخت افزارتون رو به حالت پیش فرض برگردونید

این مسیرو برید:

Click Start Menu
Click All Programs
Click Accessories
Right click Command Prompt
Click Run as administrator
TypeCode:
sfc /scannow

and press Enter

هر وضت اسکن تموم شد پیغامشو چک کنید، اگر این بود ،Windows Resource Protection did not find any integrity violationsپس ویندوز مشکلی نداره ولی اگر این پیغام ظاهر نشد یا چیز دیگه ای بود کامپیوترتون رو ریستارت کنید و مراحل 1-6 رو دوباره تکرار کنید، سه بار باید این مراحلو تکرار کنید تا مشکل حل شه و پیغام دیگه ظاهر نشه، اگر بازم مشکل داشتید و بعد از بار چهارم بازم حل نشد این مراحلو برید:

Click Start Menu
Click Computer
Open your C: drive
Open Windows
Open Logs
Open CBS
Copy and paste CBS.log or CBS (it may not have the log extension) to a location you will remember.
Compress (zip) the CBS file and attach the .zip file to your next post.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان من کارت گرافیک 290 vapor x دارم و پاورمم green 600eu و thermaltake 800 tr2 هستش با هر دو تا پاور وقتی وارد بازی میشم از داخل پاور صدای وز وز میاد عین جیرجیرک البته مربوط به فن نیستش از ترمالتک 800 که صداش خیلی زیاده شدیدا وز وز میکنه اما با گرین 600 حدودا یک چهارم صدای ترمالتک رو میده
الان من چیکار کنم یعنی وقتی وارد بازی میشم این صدا میده توی همه پاورا این صدا میاد یا فقط سیستم منه
سلام. این مشکلو با دوست خوبمون Farshidstar2012 توی تاپیک ارتقای قطعات یا پروفایلش مطرح کن.
البته بگم اگه این صدا رو وقتی خودتو نزدیک کیس میکنی و با وسواس میشنوی احتمال داره عادی باشه و زیر فشار کمی نویز تولید کنن.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

moha112233

کاربر سایت
Jun 26, 2012
974
نام
محمد
سلام دوستان

من یدونه ساب ووفر Marshal ME-6166 5.1 دارم. میخواستم این رو به PC وصل کنم. خروجی های ساب ووفر هم از فیش های قدیمی هست. چطور میشه این رو به PC وصل کرد؟؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام دوستان

من یدونه ساب ووفر Marshal ME-6166 5.1 دارم. میخواستم این رو به PC وصل کنم. خروجی های ساب ووفر هم از فیش های قدیمی هست. چطور میشه این رو به PC وصل کرد؟؟

سلام. میتونی تبدیل بخری.ولی نمیدونم کیفیت رو تغییر میده یا نه. مثل این :
attachment.php

وصل میکنی به قسمت aux in . پشت دستگاه.
موفق باشی.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
سلام دوستان
لپ تاپ من یهو هنگ کرد وبعد یه هاردریست دیگه قابل به تشخیص دادن درایو D نیست( یعنی توی my computer زده درایو D..اما مقدار حجمش معلوم نیست)
توی task manager هم drive usage رو ۱۰۰٪ نشون میده و هربار restar میشه یه ساعتی باید وایسم تا صفحه ی دسکتاپ تازه لود شه.....که وقتی هم load میشه هیچکدوم از برنامه هایی که توی درایو D ریختم رو نشون نمیده
......
ویندوزم 8.1 و هیچ آنتی ویروسی هم نصب نیست
ممنون میشم از کمکتون

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام دوستان
لپ تاپ من یهو هنگ کرد وبعد یه هاردریست دیگه قابل به تشخیص دادن درایو D نیست( یعنی توی my computer زده درایو D..اما مقدار حجمش معلوم نیست)
توی task manager هم drive usage رو ۱۰۰٪ نشون میده و هربار restar میشه یه ساعتی باید وایسم تا صفحه ی دسکتاپ تازه لود شه.....که وقتی هم load میشه هیچکدوم از برنامه هایی که توی درایو D ریختم رو نشون نمیده
......
ممنون میشم از کمکتون
اول از همه یک KIS 2014 بریزید و بعد از آپدیت شدنش سیستمتون رو اسکن کامل کنید

این مسیرو برید:

Click
Start Menu
Click All Programs
Click Accessories
Right click Command Prompt
Click Run as administrator
TypeCode:
sfc /scannow

and press Enter

درایو مورد نظر رو اسکن دیسک کنید
از نرم افزار Tuneup برای اسکن کردن و عیب یابی هارد استفاده کنید

اگر مشکل حل نشد و داده های مهمی روی درایو مورد نظر دارید سیستمتون رو به کمپانی جهت بازگردانی داده هاتون ببرید.

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام دوستان
......
ممنون میشم از کمکتون
سلام. نمیدونم مشکل شما سخت افزاری باشه یا نرم افزاری ولی با این اتفاق الان بنظرم اینکه هاردتون مشکلی داشته باشه زیاده. ضمنا میتونید دمای قطعات هم چک کنید که مشکل از حرارت بیش از حد نباشه. (مثلا با نرم افزار Speccy ). تست هارد هم با برنامه HD Tune انجام بدید ، اطلاعات کاملی در این زمینه خرابی هارد ندارم متاسفانه.
---
در هر حال یک پیشنهاد دارم اگه میخواید اطلاعات داخل درایو D رو ببینید و براتون اهمیت دارند و ازشون بکآپ (کپی) بگیرید. این پست رو دنبال کنید (نرم افزار Partition Find and Mount رو معرفی کرده)، من خودم امتحان کردم جواب داده:
http://forum.bazicenter.com/thread3320/page365/#post3266931
موفق باشید.

...Sahand...

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,282
سلام ،

چند وقتی پیش سیستم ارور صفحه آبی می داد ، ویندوز رو عوض کردم و دو سه هفته مشکلی نداشت ، بعد دو سه هفته دوباره این مشکل شروع شد ، خمیر سیلیکون رو عوض کردم ولی تاثیری نداشت .

الان گاهی اوقات سیستم با ارور صفحه آبی ریست میشه ، گاهی رو فیلم یا آهنگ در حال اجرا با یه صدا ترررررررر :d گیر میکنه ، گاهی هم بدون هیچ نشونه ای سیستم ریست میشه .
وقتی هم یه فایل سنگین کپی می کنم یا با idm دانلود می کنم احتمال ریست خیلی بیشتر میشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
سلام ،

چند وقتی پیش سیستم ارور صفحه آبی می داد ، ویندوز رو عوض کردم و دو سه هفته مشکلی نداشت ، بعد دو سه هفته دوباره این مشکل شروع شد ، خمیر سیلیکون رو عوض کردم ولی تاثیری نداشت .

الان گاهی اوقات سیستم با ارور صفحه آبی ریست میشه ، گاهی رو فیلم یا آهنگ در حال اجرا با یه صدا ترررررررر :d گیر میکنه ، گاهی هم بدون هیچ نشونه ای سیستم ریست میشه .
وقتی هم یه فایل سنگین کپی می کنم یا با idm دانلود می کنم احتمال ریست خیلی بیشتر میشه .

ممنون میشم راهنمایی کنید .
ویندوز رو با استفاده از CD, DVD تعمیر کنید (معمولترین راه حل هست که خیلی اوقات جواب میده)

ویندوز رو از safe mode بالا بیارید و چک کنید ببینید بازم مشکل داره یا خیر

از system restore استفاده کنید و آخرین تغییرات اعمال شده رو به حالت قبلی برگردونید

با استفاده از system image backup ویندوز رو restore کنید (آموزش: Resolving stop (blue screen) errors in Windows 7)

ویندوز رو مجددا نصب کنید

ویندوز رو تو یه درایو دیگه نصب کنید

بعد از نصب ویندوز جدید به رجیستری رفته و مراحل زیر رو دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE

توی منوی رجیستری روی Load Hive کلیک کنید و بعد system file رو در محل نصب ویندوز باز کنید(پیش فرض: %SystemRoot%\System32\Config\System)

وقتی prompt در پنجره Load Hive ظاهر شد یک اسم به دلخواه وارد کنید

value data رو (تو مسیر زیر) در AutoReboot به صفر تغییر بدید (پیش فرض 1 هست):

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\CrashControl

تغییرات رو اعمال کنید و از رجیستری خارج شید

اگر مموری مجازی حداقل مقدارش کمتر از مموری فیزیکی هست این مراحلو دنبال کنید:

آخرین ویرایش:

slip_knot

کاربر سایت
Jun 6, 2006
2,502
نام
سپهر
مرسی از مصطفی و محمد سعید جان
والا اینقدر که سیستم کند شده بود کاری نمیشد کرد...یعنی مثلا یه شب تا صبح طول میکشید تا سیستم کامل بالا بیاد !!!
دیگه اجبارا فرمت کردم و با icare recovery توسنتم یه سری از فایل هارو برگردونم....میخواستم بپرسم احتمال بد سکتور وجود داره ؟

capitan milan

کاربر سایت
Apr 18, 2008
481
سلام
من دسته xbox بیسیم گرفتم دیروز دانگلش رو هم خریدم حالا هر چی میخوام سینک کنم و بهم وصل کنم نمیشه
درایورش رو برای ویندوز سون 32بیتی نصب کردم ولی بازم توی device manager دوتا از درایورهارو نشناخته
نمیدونم دیگه چیکار کنم
میشه آموزشی چیزی بهم بدید ک مشکلم برطرف شه؟

SCANIA V8

کاربر سایت
Dec 26, 2008
97
دوستان یه حافظه فلش USB3 SILICON POWER - Jewel 10 خریدم ولی وقتی به درگاه usb3 پی سی میزنم خونده نمیشه در حالیکه درایو usb3 رو هم نصب کردم و هارد اکسترنال رو میخونه ولی usb رو نه...مشکل کجاست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر