مشکلات نرم افزاری

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
سلام آقایون !
امروز به طور کلی ویندوز من پرید و اصلا نمیتونم ویندوز جدید نصب کنم ! بعد از بوت سیستم ارور operation system was not found میاد ! اصلا داخل محیط نصب ویندوز هم نمیره که بتونم ویندوز جدید بریزم ! (اولین بوت درایور هست !) مشکل چیه ؟

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام آقایون !
امروز به طور کلی ویندوز من پرید و اصلا نمیتونم ویندوز جدید نصب کنم ! بعد از بوت سیستم ارور operation system was not found میاد ! اصلا داخل محیط نصب ویندوز هم نمیره که بتونم ویندوز جدید بریزم ! (اولین بوت درایور هست !) مشکل چیه ؟
سلام. راه حل این مورد شما رو نمیدونم .شاید راه حل خاصی داشته باشه. ولی سرچ که کردم (میتونید خودتون هم جستجو انجام بدید!) اولین کار اینه که مطمئن بشید هاردتون صدمه ندیده و اصلا اینکه توی bios اسم هاردتون یا نشانه ای وصل بودنش هست. (معمولا تو صفحه اول بایوس دستگاه های متصل رو میگه). بعدش هم اینکه توی قسمت بوت بعد از DVD-Rom ، بوت دوم حتما HDD باشه.
اینکه نمیره توی نصب ویندوز بعد از گذاشتن دیسک آیا پیام Press Any Key to Boot from CD or DVD رو میبینید و کلیدی رو میزنید ؟! و آیا پیغام خاصی میده ؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام
دوستان من یک هارد Seagate Black Armor دارم و هفته ی پیش فرمتش کردم با برنامه ی acronis حالا به کامپیوترم وصل میکنم هارد رو میشناسه ولی تو my computer نمیادش. در صورتی که به لپ تاپم وصل کردم به راحتی میشناستش و تو my computer هم میاد. مشکل چیه؟
از Disk Management چک کن که به هارد دسترسی داری یا نه. اگر آره روی درایو/درایو های این هارد کلیک راست کن و change Drive Letter and patch رو بزن
یک حرف براش تعیین کن
سلام آقایون !
اگر DVD تا قسمت ریکاوری بوت میشه و میتونی از System Recovery Options استفاده کنی، این آموزش رو بخون اگر نه این یکی
How to Fix Operating System Not Found

برنامه Wondershare LiveBoot رو هم میتونی از اینجا بگیری

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
دوستان من یک هارد Seagate Black Armor دارم و هفته ی پیش فرمتش کردم با برنامه ی acronis حالا به کامپیوترم وصل میکنم هارد رو میشناسه ولی تو my computer نمیادش. در صورتی که به لپ تاپم وصل کردم به راحتی میشناستش و تو my computer هم میاد. مشکل چیه؟
سلام.
باز من علاوه بر حرف آقا دانیال یه راهنمایی بکنم :
این مسیر رو برید :
  • Open Computer Management by clicking the Start button
    4f6cbd09-148c-4dd8-b1f2-48f232a2fd33_818.jpg
    , clicking Control Panel, clicking System and Security, clicking Administrative Tools, and then double-clicking Computer Management.
    18abb370-ac1e-4b6b-b663-e028a75bf05b_48.jpg
    If you're prompted for an administrator password or confirmation, type the password or provide confirmation.
  • In the left pane, click Disk Management.
اگه به هاردتون اسمی (حروف لاتین) تعلق نگرفته . اینکار رو بکنید :
یعنی :
  • To assign a drive letter if one has not already been assigned, click Add, click the letter that you want to use, and then click OK.
  • To change a drive letter, click Change, click Assign the following drive letter, click the letter that you want to use, and then click OK.
اینم روشش انجام کامل:
Change, add, or remove a drive letter - Windows Help

توضیح اضافه از پرشین تولز:
این مشکل در XP و 7 چنين مشكلي تا كنون پيش آمده! در چنين مواردي Drive Letterي به ديسك ما نسبت داده نمي‌شود! در Disk Management برروي نام هاردديسك راست كليك كرده و گزينه Change Drive letter and path را انتخاب كنيد و در پنجره جديد برروي دكمه Add كليك كرده و نامي را انتخاب كنيد.
-
فقط چون با اطلاعات سر و کار دارید بیشتر دقت کنید. چون از اونجا امکان تغییرات دیگه هم در هاردتون هست.

LAMBERT

کاربر سایت
Apr 26, 2009
510
نام
آریو
سلام.
باز من علاوه بر حرف آقا دانیال یه راهنمایی بکنم :
این مسیر رو برید :

اگه به هاردتون اسمی (حروف لاتین) تعلق نگرفته . اینکار رو بکنید :
یعنی :

اینم روشش انجام کامل:
Change, add, or remove a drive letter - Windows Help

توضیح اضافه از پرشین تولز:

-
فقط چون با اطلاعات سر و کار دارید بیشتر دقت کنید. چون از اونجا امکان تغییرات دیگه هم در هاردتون هست.

آقا ممنون درست شد;)
با acronis این کار رو کردم ولی هیچ تفاوتی نمیکرد ولی الان با این روش شما رفتم به راحتی درست شد.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
دوستان این خطا ماله چیه؟
ویندوز عوض کردم و cD مادربورد رو گذاشتم و درایورهای لازم رو نصب کردم و برنامه SOUND BLASTER هم نصب کردم ولی وقتی ویندوز ریستارت شد همش این خطارو میده.روی ویندوز قبلی وقتی SOUND BLASTER رو نصب کردم راحت اجرا شد و کیفیت صدام خیلی عالی شده بود.
الآن فقط صدای عادی با کیفیت معمولی دارم.
خوده برنامه SOUND BLASTER هم اجرا میکنم همه ی گزینهاش خاموشه.
حتی UNUNSTALL هم میکنم و دوباره نصب میکنم بازم همین خطارو میده :((
ممنون میشم کمک کنید.
http://8pic.ir/images/v56oof8i2m5zvrexfly6.jpg

.:Mahdi:.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,614
نام
ʍʎɦɖї
سلام
نمیدونم چرا یه دفعه فونت های فارسی توی chrome خراب شدند
فونتش یه چیز مزخرف شده (قبلا tahoma بود) و بعضی جاها هم مربعی و به هم ربخته شدن
و یه نکته هم اینکه فونت هایی که تو سایت ها با @font-face معرفی شدند و از اینترنت لود میشند مشکلی ندارن

فونت های انگلیسی مشکلی ندارن.
لطفا راهنمایی کنید.

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
سلام
دوستان این خطا ماله چیه؟
ویندوز عوض کردم و cD مادربورد رو گذاشتم و درایورهای لازم رو نصب کردم و برنامه SOUND BLASTER هم نصب کردم ولی وقتی ویندوز ریستارت شد همش این خطارو میده.روی ویندوز قبلی وقتی SOUND BLASTER رو نصب کردم راحت اجرا شد و کیفیت صدام خیلی عالی شده بود.
ممنون میشم کمک کنید.
اقا کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
سلام
دوستان این خطا ماله چیه؟
ممنون میشم کمک کنید.
اقا کسی نبود جواب مارو بده؟؟؟
کارهایی که اینجا نوشته رو امتحان کن. شاید مشکلت حل شد!

اگر کسی راه حلی بدونه، چرا باید جواب نده؟
سلام
نمیدونم چرا یه دفعه فونت های فارسی توی chrome خراب شدند
فونتش یه چیز مزخرف شده (قبلا tahoma بود) و بعضی جاها هم مربعی و به هم ربخته شدن
و یه نکته هم اینکه فونت هایی که تو سایت ها با @font-face معرفی شدند و از اینترنت لود میشند مشکلی ندارن
فونت های انگلیسی مشکلی ندارن.
لطفا راهنمایی کنید.
این مشکل معمولا بخاطر نصب زیاد فونت های جدیده که (بعضی هاش) فونت های سیستم رو به هم میریزه
Control Panel
Fonts
Font settings
تنظیمات فونت ها رو رستارت کن
اگر درست نشد، کلا فونت هات رو پاک کن
C:\Windows\Fonts
و فونت های پیش فرض ویندوز رو دوباره نصب کن.(دانلود/DVD ویندوز)

reza_ps3

کاربر سایت
Oct 1, 2012
187
کارهایی که اینجا نوشته رو امتحان کن. شاید مشکلت حل شد
داداش این چیزی که فهمیدم از این متن اینه که این کار برای کسانی است که کارت صدای جدا خریداری کردند.من مادربوردم Gigabyte Z97-gaming است و خروجی صدای اون Realtek ALC1150 است که با نصب برنامه ی sound blaster که روی خوده dvd مادربوردم است کیفیت صدای خوبی روی هدفون و اسپیکرهای کامپیوتر دارم.ولی الان متاسفانه بعد نصب ویندوز با این مشکل مواجه شدم.

EL CHE

کاربر سایت
Mar 5, 2012
858
نام
میـرعلی
سلام
دوستان سیستم من چند وقته با افت سرعت فجیع در تمامی پارت ها روبرو شده.
وقتی میخوام یه فایل تصویری (mkv ) اجرا کنم،وقتی میخوام صفحات اینترنت رو چک کنم،وقتی میخوام برم توی درایو سیستم باید چند ثانیه صبر کنم تا اون لوله ( !! )سبز شه و حتی وقتی میخوام تو بازی سنتر کامنت بدم !
چند وقت ـه پیش هم سیستمو(رم+کارت گرافیک)ابدیت کردم نمیدونم که دخلی داره یا نه ..

.:Mahdi:.

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,614
نام
ʍʎɦɖї
کارهایی که اینجا نوشته رو امتحان کن. شاید مشکلت حل شد!

اگر کسی راه حلی بدونه، چرا باید جواب نده؟

این مشکل معمولا بخاطر نصب زیاد فونت های جدیده که (بعضی هاش) فونت های سیستم رو به هم میریزه
Control Panel
Fonts
Font settings
تنظیمات فونت ها رو رستارت کن
اگر درست نشد، کلا فونت هات رو پاک کن
C:\Windows\Fonts
و فونت های پیش فرض ویندوز رو دوباره نصب کن.(دانلود/DVD ویندوز)

کار اول رو کردم
مطمئنی به این دلیل هست؟
چون با فایرفاکس یا هرجای دیگه که فارسی هست مشکلی ندارم
فقط تو کروم این مشکل پیش اومده
از طرفی حوصله ندارم کروم رو پاک کنم دوباره نصب کنم چون کلی صفحه تو history و کلی cookie و extension و تنظیمات دارم که باید دوباره انجام بدم. نمیشه از این ها تو کروم بک آپ بگیرم بعد دوباره نصب کنم بریزم روش؟ من نگاه کردم ظاهرا فقط میشه از bookmark ها بک آپ گرفت

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
سلام
وقتی میخوام یه فایل تصویری (mkv ) اجرا کنم،وقتی میخوام صفحات اینترنت رو چک کنم،وقتی میخوام برم توی درایو سیستم باید چند ثانیه صبر کنم تا اون لوله ( !! )سبز شه و حتی وقتی میخوام تو بازی سنتر کامنت بدم !
چند وقت ـه پیش هم سیستمو(رم+کارت گرافیک)ابدیت کردم نمیدونم که دخلی داره یا نه ..
برنامه HD Tune رو بگیر و از تب health یک عکس بزار

کار اول رو کردم
مطمئنی به این دلیل هست؟
چون با فایرفاکس یا هرجای دیگه که فارسی هست مشکلی ندارم
فقط تو کروم این مشکل پیش اومده
از طرفی حوصله ندارم کروم رو پاک کنم دوباره نصب کنم چون کلی صفحه تو history و کلی cookie و extension و تنظیمات دارم که باید دوباره انجام بدم. نمیشه از این ها تو کروم بک آپ بگیرم بعد دوباره نصب کنم بریزم روش؟ من نگاه کردم ظاهرا فقط میشه از bookmark ها بک آپ گرفت
الان شما تنها راهت اینه که کروم رو ریست کنی
فقط کش مرورگر خالی میشه و کوکی پاک میشه
+
اکسنشنات ( افزونه ها ) هم دیسیبل میشه که میتونی بعدا فعالشون کنی
برو به سیتینگ ، اون آخرش نوشته ریست کردن مرورگر

اگر خواستی مرورگر رو پاک کنی قبلش میتونی با جیمیل توی مرورگر ( یعنی خود مرورگر رو وصل کنی نه اینکه بری سایت گوگل و کانکت بشی ها :d ) کانکت بشی و sign in کنی تا همه چیز مرورگر یعنی از افزونه گرفته تا پسوردها و بوکمارک ها و ... روی سرورهای گوگل ذخیره بشه . این عکس

اینطوری میتونی به راحتی اگر حتی ویندوز هم عوض کردی ، اون تنظیمات رو داشته باشی
فقط از پسوردات ( با کپی پست ) توی یک فایل تکست اونم یک گوشه سیستم بکاپ داشته باش تا مطمئن تر باشی
گرچه من توی این دوسال از این مشکلات نداشتم

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام
سلام. بعد از آپدیتت. درایور کارت گرافیک رو آپدیت کردی دیگه ؟
من بنظرم سیستم عاملت مشکل دار شده یا مثلا ویروس گرفته. با برنامه tuneup utilities فیکسش کن به همراه اسکن ویروس با ویروس یاب. اگه نشد عوض کن سیستم عامل رو.
این راه حل عمومیش هست. نمیدونم حالا راه حل خاص یا دلیل دیگه ای داره یا نه.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر