تاپیک مشکلات سخت افزار و نرم افزار

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
سلام. مشکل دقیق شما رو نمیدونم ولی اینجا چندتا نکته هست !
اینکه وقتی لبتاپ ها به برق نیستند و روی باتری هستند، معمولا روی حالت Power Saving یا Battrey Saving قرار میگیرند که این میتونه به صورت یه نرم افزار خاص از طرف لنوو باشه که برای مصرف کمتر سیستم رو بهینه میکنه ... که البته تا حدی یا شاید کاملا قابل تغییر باشه (دقیق اطلاع ندارم).
و ضمنا شما سعی کنید برای بازی از گرافیک اصلی و مجزا سیستمتون استفاده کنید . روی بازی کلیک راست کنید و روی Run with graphics processor کارت nvidia خودتون رو انتخاب کنید. (البته روش برای ویندوز 7 هست)
ممنون اینکار ها رو کردم ولی جواب نمیده . یعنی هم Power Saving رو گذاشتم رو Max Performance و هم گرافیک اصلی رو سوییچ کردم رو Nvidia .

account240

کاربر سایت
Oct 4, 2012
860
لپ تاپ من دو تا کارت گرافیک داره، AMD Radeon R7 M265 و Intel HD Graphics 4600
1- از کجا بفهمم موقع بازی سوییچ میشه رو گرافیک بهتر؟
2- AMD Radeon R7 M265 بهتر از Intel HD Graphics 4600 هست، درسته؟
ممنون

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
لپ تاپ من دو تا کارت گرافیک داره، AMD Radeon R7 M265 و Intel HD Graphics 4600
1- از کجا بفهمم موقع بازی سوییچ میشه رو گرافیک بهتر؟
2- AMD Radeon R7 M265 بهتر از Intel HD Graphics 4600 هست، درسته؟
ممنون
با گرافیک amd کار نکردم . ولی روشی که بالا برای دوستمون گفتم (کلیک راست روی بازی مورد نظر و ...) احتمالا برای این سری گرافیک هم چنین گزینه ای داره .
همچنین خود amd هم احتمالا برنامه ای برای اینکار داره مشابه nvidia control panel که تنظیم میکنی کدوم کارت کدوم بازی رو اجرا کنه .
ضمنا کارت amd شما از اینتل بهتر هست ولی در کل کارت قویی نیست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دوستان من یک مودم وای فای TP-Link گرفتم ولی هر کار میکنم انگار روی حالت PPPOE نمیره! چیکارش کنم؟
از توی کانفیگ مودم که تنظیمات درست میزارم و روی PPPOE هم تنظیمش میکنم اما بازم بصورت کانکشنی وصل میشه و خود به خود کانکت نمیشه و گویا Bridge هست هنوز!
و همینطور گوشی با وای فای نمیتونه کانکت شه و من طبق سرچی که کردم گوشی فقط رو حالت PPPOE میتونه کانکت شه و الان گوشی وصل میشه اما هیچ صفحه ای رو از اینترنت نمیتونه باز کنه و همینطور لپتاپ هم وقتی من با کامپیوتر وصلم نمیتونه به اینترنت وصل شه و در کل فقط یک نفر میتونه وصل شه که مثل همون Bridge ـه!

الان چجوری ببرم رو حالت PPPOE ! تنظیماتو کامل انجام دادم و کامل رو PPPOE هست! اما بازم Bridge ـه! :(

مدل مودم هم TP LINK TD-8901N هست!

خلاصه یکی قضیه رو شرح بده واسه ما :D نوبم توی این بخش :D

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
دوستان من یک مودم وای فای TP-Link گرفتم ولی هر کار میکنم انگار روی حالت PPPOE نمیره! چیکارش کنم؟
از توی کانفیگ مودم که تنظیمات درست میزارم و روی PPPOE هم تنظیمش میکنم اما بازم بصورت کانکشنی وصل میشه و خود به خود کانکت نمیشه و گویا Bridge هست هنوز!
و همینطور گوشی با وای فای نمیتونه کانکت شه و من طبق سرچی که کردم گوشی فقط رو حالت PPPOE میتونه کانکت شه و الان گوشی وصل میشه اما هیچ صفحه ای رو از اینترنت نمیتونه باز کنه و همینطور لپتاپ هم وقتی من با کامپیوتر وصلم نمیتونه به اینترنت وصل شه و در کل فقط یک نفر میتونه وصل شه که مثل همون Bridge ـه!

الان چجوری ببرم رو حالت PPPOE ! تنظیماتو کامل انجام دادم و کامل رو PPPOE هست! اما بازم Bridge ـه! :(

مدل مودم هم TP LINK TD-8901N هست!

خلاصه یکی قضیه رو شرح بده واسه ما :D نوبم توی این بخش :D
شما اول مودمت رو ریست کن تا تموم تنظیماتت پاک بشه بعد وقتی که روشن شد و چراغ adsl ثابت شد برو تو کانفیگ مودم بزارش رو حالت PPPOE بعد هم یوزر و پسورد اینترنتت رو وارد کن اگه نداریشون زنگ بزن پشتیبانی ISP بهت میدن الان باید چراغ آخر که مربوط به اینترنت هست هم روشن بشه و تموم پسورد وای فای هم یادت نره بزاری

nik 2011

کاربر سایت
May 26, 2011
1,008
سلام دوستان. من یه مانیتور قدیمی دارم که فقط VGA-DVI میخوره یه کیس نو بهش بستم کابل DVI میخوره GPUش (قبلی با VGA بود) بعد الان وقتی صفحه کاملا سیاه میشه نویز داره (حالت یه سری نقطه آبی که عین برفکن.) یه 1 درصد که روشنایی باشه نیستن. کابله قدیمیه ولی ظاهرش که سالمه. چطوری بفهمم نویز از GPU هست یا نه؟
.

خروجی VGA-HDMI روی M/B هست. اونا چه جورین؟ خروجیشون با ماله GPU یکیه؟

- - -ویرایش - - -

میترسم کارتو بهم اداخته باشن:-s

- - -ویرایش - - -

یه مسله دیگم هست. موس و کیبوردو با USB وصل کردم یه روز دیدم موس کار نمیکنه. رفتم پشت کیسو نگاه کردم درومده بود جا زدم کار نمیکرد. مال موس و کیبوردو عوض کردم درست شد بعد دوباره مث قبل بستمش درست بود . ترسیدم چکش کردم با یه فلش سرعتش حدود 5-6 مگ بود (USB2 ) . بعد نگاهکردم دیدم قسمت مشکیش یه مقدار خیلی کمی خم شده. ممکنه از اون باشه؟ اصن چی هست این مسله؟
رو سیستم قبلی هم یه بار ضربه خورد به سوکت کیبورد دررفت بعد تا موقع BOOT شدن کامل کیبورد کار نمیکرد. رو ویندوز OK بود. کلا چه جوری اینجوری میشه؟

شرمنده بابت غلطای تایپی حال چک کردن ندارم

freedom

کاربر سایت
Jun 7, 2006
1,377
نام
رضا
آقا ما دو تا رم داریم . یه 2 گیگ یه 4 گیگ . اینا با هم کار میکردن . مشکلی هم وجود نداشت . باس جفتشون هم 1333 ddr3 هست .

پریروزا یه اروری داد ویندوز که your system ran into a problem and ...قبل از شروع ویندوز . بعد دیگه سیستم بالا نیومد . یکی از رم ها مشکل پیدا کرد . بردمش گارانتی و تعویض شد . حالا مشکل اینه که دو تا رم ها به تنهایی کار میکنن اما با هم نه . در صورتی که مشخصاتشون کاملا مشابه هم هست.
دلیل و راهکارش چیه؟

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
مدتی سیستمم دچار مشکل شده.اوایل(حدود 2 هفته پیش)فقط توی بازی ها یکمی افت فریم بود.بد این افت فریم هی بیشتر شد.از 3 روز پیش رم همش به طور یکنواخت روی 55% درصده.سی پی یو هم روی دسکتاپ بدون اینکه کاری کنم(برنامه ای باز کنم یا فیلمی یا هرچی) هی میشه 5% درصد بعد یهو میشه 70% بد میشه 100% بعد از مدتی دوباره میشه 3%...
بعضی وقت ها بی دلیل(یعنی موقعی که دارم وب گردی یا کارههای سبک دیگه) فریز میکنه و مجبور به ریستارت میشم.من زیاد وارد نیستم واسه همین فقط تونستم از صحت سالم بودن فن ها مطمئن شم.الان این چشه؟سی پی یو مشکل پیدا کرده یا رم؟ظاهرا ویروس نداره سیستم ولی می تونه همچین مشکلی بابت ویروس پیش بیاد؟

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
مدتی سیستمم دچار مشکل شده.اوایل(حدود 2 هفته پیش)فقط توی بازی ها یکمی افت فریم بود.بد این افت فریم هی بیشتر شد.از 3 روز پیش رم همش به طور یکنواخت روی 55% درصده.سی پی یو هم روی دسکتاپ بدون اینکه کاری کنم(برنامه ای باز کنم یا فیلمی یا هرچی) هی میشه 5% درصد بعد یهو میشه 70% بد میشه 100% بعد از مدتی دوباره میشه 3%...
بعضی وقت ها بی دلیل(یعنی موقعی که دارم وب گردی یا کارههای سبک دیگه) فریز میکنه و مجبور به ریستارت میشم.من زیاد وارد نیستم واسه همین فقط تونستم از صحت سالم بودن فن ها مطمئن شم.الان این چشه؟سی پی یو مشکل پیدا کرده یا رم؟ظاهرا ویروس نداره سیستم ولی می تونه همچین مشکلی بابت ویروس پیش بیاد؟

ویندوزتو عوض کن، ترجیحنم 8.1 بنداز ببین درس میشه یا نه!! یا اگه حالشو نداری میتونی TuneUp نصب کنی و بعدش سیستمتو بهینه کنی!
موقعی که اینجوریم میشه تسک منیجرو باز کن و بر اساس کارکرد سی پی یو یا رم مرتبشو کن ببین چیه که اینقد مصرف میکنه!!
اگه فقط سی پی یو بود میگفتم مشکل از فن یا سی پی یوه ولی رمتم اینجوری میشه! پس احتمالن برنامه ای چیزی مشکل داره!!

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
ویندوزتو عوض کن، ترجیحنم 8.1 بنداز ببین درس میشه یا نه!! یا اگه حالشو نداری میتونی TuneUp نصب کنی و بعدش سیستمتو بهینه کنی!
موقعی که اینجوریم میشه تسک منیجرو باز کن و بر اساس کارکرد سی پی یو یا رم مرتبشو کن ببین چیه که اینقد مصرف میکنه!!
اگه فقط سی پی یو بود میگفتم مشکل از فن یا سی پی یوه ولی رمتم اینجوری میشه! پس احتمالن برنامه ای چیزی مشکل داره!!
ویندوز رو که نمی تونم عوض کنم در حال حاضر...توی تسک منیجر هم بیشترین استفاده از مموری واسه استیمه که فقط 36,856 k :dواسه سی پی یو هم که فقط یکی هست که 98 اونم system IDLE process که اونم نمی تونم ببندم:dواسه همینه که فکر می کنم خود سی پی یو مشکل پیدا کرده.در حال حاضر حتی angry birds رو هم با کلی افت فریم اجرا میکنه:d

Masood11

کاربر سایت
Sep 1, 2012
1,550
نام
PNY
ویندوز رو که نمی تونم عوض کنم در حال حاضر...توی تسک منیجر هم بیشترین استفاده از مموری واسه استیمه که فقط 36,856 k :dواسه سی پی یو هم که فقط یکی هست که 98 اونم system IDLE process که اونم نمی تونم ببندم:dواسه همینه که فکر می کنم خود سی پی یو مشکل پیدا کرده.در حال حاضر حتی angry birds رو هم با کلی افت فریم اجرا میکنه:d

به نظرم مشکل سیستمیه!اگه وین 8 یا 8.1 داری میتونی بری از منوی سمت راست صفحه و تو سرچ بزنی reset و بعد یه چیزی میاد به اسم رفرش یور پی سی...! که اگه بزنیش میتونی ویندوزو بدون از دست دادن فایلات نو کنی!(بدون نیاز به دی وی دی و...)

Crazy Joker

کاربر سایت
Oct 29, 2010
174
نام
Hossein
به نظرم مشکل سیستمیه!اگه وین 8 یا 8.1 داری میتونی بری از منوی سمت راست صفحه و تو سرچ بزنی reset و بعد یه چیزی میاد به اسم رفرش یور پی سی...! که اگه بزنیش میتونی ویندوزو بدون از دست دادن فایلات نو کنی!(بدون نیاز به دی وی دی و...)
ویندوز 7 نصبه.با 8 حال نمی کنم:d(دروغ گفتم هنوز نرفتم سراغش.سیستم جدید که خریدم 8 نصب میکنم)
احتمال میدم ویروس باشه...آخه برای اینکه سرعت نیاید پایین آنتی ویروس نصب نمی کنم هیچ فایروال ویندوز رو هم off کردم:d...خدا کنه ویروس نباشه که بیشتر از 1 ترابایت اونم دانلودی رو سیستم هست...چه شب ها که سیستم رو برای اینکه بیشتر دانلود بکنه 5 روز 5 روز روشن نذاشتم.یعنی توی کل هفته فقط 10 ساعت بهش استراحت می دادم بقیش همش روشن بود حالا یه ویروس بیاد همه رو به فنا بده خیلی زور داره

Léon

کاربر سایت
Feb 13, 2014
454
نام
علی
سلام دوستان
یه سوال دارم
اینه که رو مانیتور 24 فول اچ دیم یه پیکسلش تو رنگ سیاه سبز تیره نشون میده
میخوام ببینم غیر عادیه و باید درست شه یا عادیه؟ مدل مانیتورم اینه :
asus vn247h
:(

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
ویندوز 7 نصبه.با 8 حال نمی کنم:d(دروغ گفتم هنوز نرفتم سراغش.سیستم جدید که خریدم 8 نصب میکنم)
احتمال میدم ویروس باشه...آخه برای اینکه سرعت نیاید پایین آنتی ویروس نصب نمی کنم هیچ فایروال ویندوز رو هم off کردم:d...خدا کنه ویروس نباشه که بیشتر از 1 ترابایت اونم دانلودی رو سیستم هست...چه شب ها که سیستم رو برای اینکه بیشتر دانلود بکنه 5 روز 5 روز روشن نذاشتم.یعنی توی کل هفته فقط 10 ساعت بهش استراحت می دادم بقیش همش روشن بود حالا یه ویروس بیاد همه رو به فنا بده خیلی زور داره
سلام. ممکنه ویروس نباشه. چون ویندوز بعد از مدتی بنابه دلایلی مثل بدافزار و برنامه ها و بهم ریختن رجیستری و یا اونایی که ما نمیدونیم کند میشه. شما احتمالا ویندوزت رو عوض کنی درست میشه. ویروسی هم باشه تو ویندوزت پاک میشه.

Sent from my HTC Desire 816 dual sim

pedram_sad

کاربر سایت
Apr 24, 2008
962
نام
pedram
دوستان سلام
من سرکار بودم الان داداشم تماس گرفتم داشته رو سیستم فیلم میدیده یهو مشکل پیدا کرده
ارور داده که display driver از حالت detect بیرون اومده و بعدش دوباره درست شد و دوباره چند دقیقه بعد این اتفاق افتاد اما این بار همون طور موند تمام صفحه خطوط سبز رنگ به صورت خط تیره های ریز ایجاد شده و با reset هم درست نمیشه
ویندوز 8.1 و xp رو باهم دارم
برای xp بلافاصه بعد از ورود restart میشه
برای 8.1 هم که بالا میاد وقتی gpu-z رو میزنه فقط اسم کارت رو مینویسه و هیچ اطلاعات دیگه از clock و shader و bandwidth و ... نیست و حتی دما..
فقط با نرم افزار aida64 تونسته دمای کارت رو ببینه که روی 36 بوده

کارت رو باز کرده دوباره بسته بازم این مشکل هست

کارت گرافیک EVGA Gtx 460 FPB 1gb
پاور Green GP-635B US

کارت هیچ وقت اور نشده و 2 سال میشه دارمش
پاور هم 10 ماه از گارانتیش مونده

مشکل از چی میتونه باشه دوستان ؟
حالم گرفته شده اساسی:crying1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر